Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

kwiatech pisze:
BartP pisze:Czy ta gra ma być przede wszystkim na wielu graczy czy też prezentuje się dobrze na dwóch graczy?
Kuba Polkowski ma zagrac we dwoje w weekend i dac znac:) Tez mnie interesuje wariant na dwóch :)
W celach dokumentacyjno - naukowo - populistycznych mógłby nagrać filmik z roz(g)rywki;)

...Gorszy od tego z Rising Sun nie będzie:P
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

mmag pisze: ...Gorszy od tego z Rising Sun nie będzie:P
Co racja to racja :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Dwie ciekawe wieści z BGG:

Raz...
Kickstarter will start at 06.06.2017!
i dwa...
It will be around 100-110 USD for the core box
https://boardgamegeek.com/thread/175391 ... -launching
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 15:18 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

To co - KS za 150$? :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

Gatherey pisze:To co - KS za 150$? :D
Czemu 150? ;>
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Wazne zeby koszta wysyłki były znikome bądź żadne :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Marx pisze:Wazne zeby koszta wysyłki były znikome bądź żadne :P
O to to to właśnie :D Lepiej włożyć złote monety w dodatki niż wysyłkę :P
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

AkitaInu pisze:
Gatherey pisze:To co - KS za 150$? :D
Czemu 150? ;>
Jesli wersja retail jest za 100$ przykładowo to na KS moga byc jakies dodatkowe fanty + dodatki, chyba nie? :D
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Gatherey pisze:
AkitaInu pisze:
Gatherey pisze:To co - KS za 150$? :D
Czemu 150? ;>
Jesli wersja retail jest za 100$ przykładowo to na KS moga byc jakies dodatkowe fanty + dodatki, chyba nie? :D
Na ile załapałem to te 100-110 jest za kickstarterowego "pledża", o wersji sklepowej nikt nie mówił... A jeżeli mowa o wejściu na całego w grę ze wszystkimi dodatkami to już prędzej bym obstawiał standardowe +250$ a nie 150 ;)
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

dziobanes pisze:https://www.youtube.com/watch?v=WcH09Vj-dDE

Jak dla mnie gra mechanicznie wymiata :) teraz dopiero jestem nakręcony na KS... o ile cena nie przekroczy 120 $ 8)
Obejrzałem sobie w końcu oba filmiki i muszę przyznać, że gra zapowiada się świetnie. Niesamowity wygląd (wincyj plastiku!) i rozbudowana mechanika (4 różne drogi do zwycięstwa, sic!). Zdaje się, że będzie to murowany hit. Nie obraziłbym się na polską wersję, a tymczasem na pewno piszę się na jakieś zamówienie grupowe :)
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: xelos80 »

A czy coś wiadomo o wersji pl? Ktoś coś wie? Wsoarlbym ks ale tylko jakby była wersja Pl.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

xelos80 pisze:A czy coś wiadomo o wersji pl? Ktoś coś wie? Wsoarlbym ks ale tylko jakby była wersja Pl.
Tak sobie klikam po BGG i natrafiłem na takie bardzo ciekawe miejsce:
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... st-edition

Obrazek

Nie wiem do końca jak to działa, czy jest to edytowane przez wydawcę, ale czyżby potwierdzało to, że polska wersja stanie się faktem?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: xelos80 »

Najważniejsze czy wersja ks czy dopiero retail.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Lords of Hellas

Post autor: kali »

yac00b pisze:
xelos80 pisze:A czy coś wiadomo o wersji pl? Ktoś coś wie? Wsoarlbym ks ale tylko jakby była wersja Pl.
Tak sobie klikam po BGG i natrafiłem na takie bardzo ciekawe miejsce:
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... st-edition

Obrazek

Nie wiem do końca jak to działa, czy jest to edytowane przez wydawcę, ale czyżby potwierdzało to, że polska wersja stanie się faktem?
Zazwyczaj robi to osoba dodająca/korygująca wersję (niekoniecznie wydawca). Niektórzy admini akceptują zmiany po sprawdzeniu źródła informacji, niektórzy o źródło nie pytają. Więc nie wiadomo czy to potwierdzona informacja.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

yac00b pisze:Nie wiem do końca jak to działa, czy jest to edytowane przez wydawcę, ale czyżby potwierdzało to, że polska wersja stanie się faktem?
Oby tylko nie było tak jak z This War Of Mine. Najpierw chaos informacyjny i pierdylion warunków, żeby pojawiły się wersje inne niż EN. Teraz pojawiła się wersja EN a pozostałe trafiły do .... tłumaczenia :evil: Opóźnienie wersji EN 3 miesiące, czyli znośnie. Inne wersje będą pewnie za jakieś pół roku :evil:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: siekan »

Figurki figurkami, ale jak zobaczyłem, że jest kilka ciekawych dróg do zwycięstwa, to pieniążki w portfelu same się odkładają :) Oby udało się zachować balans i nie było tak, że jakaś strategia będzie dominująca bo tego nie zniese ;p
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Osobiście nie traktowałbym tego jako 100% źródło informacji. Obok wersji językowych podane jest też:
Release Date: Q3/4 2017
Biorąc pod uwagę, że KS dopiero wystartuje, dajmy na to potrwa do lipca... Nie wiem jakim cudem miałoby to zostać wydane jeszcze w tym roku. Nie żebym miał coś przeciwko, ale patrząc na ilość figurek, komponentów itp. to ten roczek produkcji na ks jest chyba "standardem". Nie licząc "standardowych" opóźnień :roll: Reasumując - myślę, że w/w stronka na bgg potrzebuje aktualizacji ;)

Swoją drogą ciekawy moment na start kampanii - konkurować z Zombiecide o portfele graczy? Odważnie :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Standardowo przy kampanii na KS są dopiero projekty figurek albo wręcz tylko wizja artystyczna.
LoH ma już funkcjonalne prototypy !! z docelowymi figurkami !!. Zapewne wydrukowanymi 3D. Co oznacza, że etap projektowy jest już w całości zakończony. I wystarczy uruchomić produkcję.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

raj pisze:Standardowo przy kampanii na KS są dopiero projekty figurek albo wręcz tylko wizja artystyczna.
LoH ma już funkcjonalne prototypy !! z docelowymi figurkami !!. Zapewne wydrukowanymi 3D. Co oznacza, że etap projektowy jest już w całości zakończony. I wystarczy uruchomić produkcję.
Obyś miał rację :wink: Nie mam nic przeciwko temu aby jeszcze w tym roku rozłożyć na stole piękne polskie wydanie tej gry, gdy w tle będą leciały kolędy :D
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

raj pisze:Standardowo przy kampanii na KS są dopiero projekty figurek albo wręcz tylko wizja artystyczna.
LoH ma już funkcjonalne prototypy !! z docelowymi figurkami !!. Zapewne wydrukowanymi 3D. Co oznacza, że etap projektowy jest już w całości zakończony. I wystarczy uruchomić produkcję.
Pod warunkiem, że wspierający nie odblokują z 30SG , z czego 2/3 duże dodatki, do których będzie trzeba dopisać zasady i instrukcje ;)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: kaimada »

Niektórzy mówią, że Adam Kwapiński to nie jest topowy projektant gier i LoH nie może być hitem.

Patrząc na zapowiedzi i pierwsze opinię po ograniu prototypów Hellas i Nemesis to 2017 powinien być rokiem Adama. W 2018 już miejmy nadzieję nikt nie będzie miał wątpliwości co do oceny jego umiejętności. Ja wierzę, że obie te gry okażą się hitami.
Ps. nie znam Adama i nikt mi za hype nie płaci 8)
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: yac00b »

Pojawił się oficjalny wątek kampanii Kickstarter na forum BGG: TUTAJ

Póki co nie wiadomo wiele więcej, ale poruszono na przykład kwestię gry solo. Mowa też o dodatkach do odblokowania w trakcie kampanii, które powinny podwoić wartość gry. Nie jest jasne czy (wszystkie) będą dodatkowo płatne dla wspierających. Więcej informacji dotyczących wersji językowych będzie kilka dni po starcie kampanii.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: matio2007 »

Znalazłem na FB wypowiedź Travisa R. Chance (autora między innymi "Heroes Wanted"), w skrócie: świetne figurki, nowatorskie rozwiązania, ale wymaga dopracowania mechaniki:
"Production is great, has some innovative concepts, but I played it and unless they are making some tweaks, my opinion is it that it needs more dev. The minis are incredible. The game has a couple of neat mechanisms, but in the pursuit of theme the combat system is confusing and fiddly. It has a couple of terminal resource strategy issues. The quest system needs work. Each player having numerous unique abilities over the game becomes an act of accounting wherein many mistakes are made. Again, it CAN be great, but as a guy that has made many games on KS, I would not launch based on what I saw until those issues are addressed in full."
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: costi »

Uprzejmie zmieszał ją z błotem...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Miałem okazje wczoraj zagrać w składzie czteroosobowym, pozwolę sobie przekleić komentarz z Facebooka.

Kawał solidnej gry. Zdecydowanie warto wrzucić na radar, jak dla mnie najlepsza gra typu dudes on the map (nie grałem w CinOW).
4 drogi do zwycięstwa to faktycznie 4 różne, wyglądające na równoważne strategie, a nie jedna i trzy doklejone na siłę. Warstwa wojenna i przygodowa gdzieniegdzie się przenikają, ale faktycznie jest to trochę jak dwie gry na jednej planszy. Ta przygodówka ma więcej sensu niż w Scythe, gdzie karty spotkań były irytująco losowe i mało angażujące. Questy w LoH są ciekawie rozwiązane, niosą ze sobą też pewne decyzje. Polowanie na potwory to cała oddzielna minigra.

Warstwa strategiczna to poruszanie jednostek i mało losowa walka. Jest jeden rodzaj jednostek, mogą być ufortyfikowane co zwiększa ich siłę. Do ich siły dorzucamy karty. Co ważne karty walki służą również podczas polowania na potwory, więc nie jest tak, że walkę wygra osoba mająca więcej kart, bo może chcieć je zachować do polowania.

Budowa monumentów to świetna mechanika. W swojej turze wykonujemy kilka akcji podstawowych i jedną dodatkową, którą blokujemy, więc nie można wykonywać kilka razy pod rząd tej samej akcji dodatkowej. Jedną z nich jest budowa monumentu, co resetuje akcje WSZYSTKIM graczom, daję bonus budującemu i przybliża do jednego z możliwych zakończeń gry. Mamy więc decyzję - idziemy po woli, w pełni korzystając z możliwych akcji lub często budujemy monumenty aby zgarniać z nich bonus (bardzo potrzebnych kapłanów).

Ogólnie zgodzę się z KubaP, dla mnie to również mocne 8/10. Powtórzę swój komentarz na gorąco po partii - LoH to gra, którą Scythe chciałaby być. Jeśli kampania będzie ciekawa i nie przesadzą z ceną, to ja zamawiam, a Blood Rage leci na sprzedaż. Mówię to ja, fan euro, Felda i drewnianych surowców :)
ODPOWIEDZ