Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

wirusman pisze: 05 lis 2018, 21:23
Nie dziękuj. :)
W kontekście tego co napisałeś to wydawać by się mogło, że powinienem, ale tym razem miałem swoje źródło :) Dostałem maila z Kickstartera, że jest aktualizacja.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

I spaliles wszystko co napisałem:). Muszę się przyjrzeć tym elementom do druku. Jestem ciekawy co zmieniają nowe monumenty.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Zapowiada się zacnie.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Casiliasplp »

Wow
Hala Madrid
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ravenone »

Wszystko wygląda miodnie. Ale jeśli coś będę kupował, to pierwszy będzie monument Hadesa :twisted:
ta.skunk.manitou
Posty: 376
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ta.skunk.manitou »

Cieszę się, że nareszcie aktualizacja.
Patrząc na karty... czy dobrze to rozumiem... że maksymalna ilość bogów nawet ze wszystkimi dodatkami to 4, natomiast niektórych będzie można stawiać na miejsce 3 podstawowych (Zeus, Hermes, Atena)... i w zależności od tego gdzie ich postawisz to inaczej działają?
Mam wrażenie, że dodatkowych pól jest stosunkowo niewiele dla wariantu 6 graczy, może być problem z wygraniem na 2 krainy, gra może wyglądać zupełnie inaczej.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Są 4 miejsca na monumenty a dodatkowe planszę ich nie posiadają. Myślę, że na 5-6 warunki zwycięstwa będą inne tak jak to ma miejsce przy 2, 3 i 4 graczach.
ta.skunk.manitou
Posty: 376
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ta.skunk.manitou »

Czy gdzieś w sieci jest dostępna ta ścieżka dźwiękowa do gry?
https://www.kickstarter.com/projects/da ... f%20hellas
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

ta.skunk.manitou pisze: 07 lis 2018, 09:59 Czy gdzieś w sieci jest dostępna ta ścieżka dźwiękowa do gry?
https://www.kickstarter.com/projects/da ... f%20hellas
Na internetach z tego co szukałem nie ma (oczywiście tylko z ciekawości a nie po to aby nielegalnie ściągnąć i tym samym okraść twórców).
hadlej2
Posty: 38
Rejestracja: 25 sie 2018, 22:12
Has thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: hadlej2 »

świetny update :) szkoda że mam wersję mithic i na CAŁOŚĆ musze czekać... tylko wk...ją tymi updejtami :/
ta.skunk.manitou
Posty: 376
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ta.skunk.manitou »

Fenrisek83 pisze: 07 lis 2018, 12:23
ta.skunk.manitou pisze: 07 lis 2018, 09:59 Czy gdzieś w sieci jest dostępna ta ścieżka dźwiękowa do gry?
https://www.kickstarter.com/projects/da ... f%20hellas
Na internetach z tego co szukałem nie ma (oczywiście tylko z ciekawości a nie po to aby nielegalnie ściągnąć i tym samym okraść twórców).
Ja też tylko z Ciekawości, czemu zakładasz od razu nielegalne wersje... przecież twórcy mogliby udostępniać wersje do ściągnięcia odpłatnie, zamiast promować tylko drogą wypasioną wersje na płytach cd.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: StanleyStone »

Wiem, że już niektórzy się wypowiadali, ale im więcej głosów, tym lepiej. Zastanawiam się nad kupnem gry, ale nurtują mnie trzy pytania. Gdybyście mieli porównać grę do Scythea i Blood Ragea, to: 1. LoH ma równie dobrze napisane zasady?
2. Gra jest zbalansowana, a element losowy nie wpływa znacząco na grę?
3. Gra jest równie regrywalna, nie znudzi się po 20 partyjkach (miejsce do masterowania)?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szewa »

StanleyStone pisze: 08 lis 2018, 08:46 Wiem, że już niektórzy się wypowiadali, ale im więcej głosów, tym lepiej. Zastanawiam się nad kupnem gry, ale nurtują mnie trzy pytania. Gdybyście mieli porównać grę do Scythea i Blood Ragea, to: 1. LoH ma równie dobrze napisane zasady?
2. Gra jest zbalansowana, a element losowy nie wpływa znacząco na grę?
3. Gra jest równie regrywalna, nie znudzi się po 20 partyjkach (miejsce do masterowania)?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
1. Nie miałem problemu z zasadami. Po jednorazowym przeczytaniu instrukcji wytłumaczyłem grę znajomym i od razu złapali.
2. Element losowy się pojawia, ale moim zdaniem jest przemyślany. Push your luck przy lowieniu potworów, może Ci się poszczescic na początku rozgrywki przez co będziesz miał lekka przewagę, ale nie na tyle, żeby być niepowstrzymanym. W późniejszych etapach nie odczuwa się tego aż tak.
3. 12 rozgrywek za mną, wciąż mi się podoba. 4 sposoby na zwycięstwo sprawiają, że rozgrywka jest zacięta i trzeba się pilnować.

Takie moje zdanie.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
ta.skunk.manitou
Posty: 376
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ta.skunk.manitou »

StanleyStone pisze: 08 lis 2018, 08:46 Wiem, że już niektórzy się wypowiadali, ale im więcej głosów, tym lepiej. Zastanawiam się nad kupnem gry, ale nurtują mnie trzy pytania. Gdybyście mieli porównać grę do Scythea i Blood Ragea, to: 1. LoH ma równie dobrze napisane zasady?
2. Gra jest zbalansowana, a element losowy nie wpływa znacząco na grę?
3. Gra jest równie regrywalna, nie znudzi się po 20 partyjkach (miejsce do masterowania)?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
1. Zasady trochę czasu ogarniałem jeszcze zanim były video tutoriale, więc tylko na instrukcji. Jest to do zrobienia, ale wymaga nieco czasu, instrukcja jest prosta, a nawet jakbyś miał problemy to teraz kupa osób zna zasady i w sieci znajdziesz dużo pomocy. Jest pare niuansów nie uwzględnionych
w instrukcji, a wymagających szukania FAQ w sieci. Osobiście LOH mi się podoba dużo bardziej niż obie w/w gry. Blood Rage (którą też lubię) to mniejsza gra, chociaż również bardzo dobra. Co do Scythe nie znam bardzo dobrze tego tytułu, grałem raz i uważam, że podstawową zaletą Scythe jest wygląd, a grywalność jakby były inne komponenty byłaby przeciętna (chociaż nie znam dodatków)... zobacz może też ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=YZnIBpU4aq4
2. W grze jest 1 kość używana max kilkanaście razy w czasie całej gry, więc jest element losowy w postaci rzutu kośćmi, co do tego co robi dany potwór, owszem zdarzało się, że pokrzyżowało mi (lub komuś) to plany... Innym elementem losowym jest to jakie karty walki dobierzesz... ale to jest po prostu normalna losowość w tego typu grach, gdyż wartość kart względem siebie jest podobna, niektóre dają więcej profitów ale mają więcej wad ... inne mniej jednego i drugiego. Daleki jestem od stwierdzenia, że losowość w grze jest wysoka... występuje na takim poziomie by uatrakcyjnić rozgrywkę i dać jakiś element niepewności, ale nie dominuje nad tym wszystkim.
3. Grałem już w podstawowego LOH ze 20 razy, ta gra jest dla mnie ciągle w moim top i jak mam 4 osoby chętnie ją proponuje na stół. Jak zobaczyłem teraz co będzie w dodatkach to .... nie mogę się ich doczekać. Natomiast uprzedzę Cię, że w tą gre warto siadać tylko w 4 osoby (ew. więcej jak będą dodatki), przy 2 osobach nie warto, przy 3 można ale są lepsze gry na taki wariant... 4 osobowa gra zwłaszcza w doświadczonym składzie jest epicka. Mocną zaletą tej gry są bardzo szybkie tury, nie czekasz nie wiadomo jak długo (lekkie przestoje są tylko przy walce z potworami, ale to się nie dzieje zbyt często), a i tak ciągle się coś dzieje, więc rozszerzenia do 5 i 6 graczy powinny też się przyjąć.

Dodam, że nauczyłem tej gry wiele osób i średnio zawsze przeznaczałem na to ok. 15 minut (po rozłożeniu gry).
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: StanleyStone »

Czyli instrukcja nie nastręcza problemów? (patrz: Cry Havoc).
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

StanleyStone pisze: 08 lis 2018, 15:33 Czyli instrukcja nie nastręcza problemów? (patrz: Cry Havoc).
Nastręcza w porównaniu do w/w gier.
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Instrukcja jest raczej zrozumiała. NIe jest to majstersztyk w stylu Scythe, bo trzeba ją przeczytać ze dwa razy, żeby nie umknęły ważne szczegóły. Ale ogólnie daje radę.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Są pdf-y z zasadami do dodatków.
ta.skunk.manitou
Posty: 376
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 26 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Trochę zawód, że wiele z dodatków nie współgra z innymi... i że te dodatki pojawiające się w wariantach 5 i 6 (Forge, Talos, Troja) osobowych działają TYLKO jak masz tylu graczy.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

ta.skunk.manitou pisze: 19 lis 2018, 17:01 Trochę zawód, że wiele z dodatków nie współgra z innymi... i że te dodatki pojawiające się w wariantach 5 i 6 (Forge, Talos, Troja) osobowych działają TYLKO jak masz tylu graczy.
Tak to jest jak się wrzuca pierdyliard SG, a pózniej się nie ma finalnego pomysłu na ich wykonanie...
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Trawus »

Bardzo się zawiodłem na tych dodatkach. Czemu nie mogę użyć Troi do gry na 5 osób? Czemu jeden dodatek wyklucza inny? Pierwszy ogromny minus dla AR z mojej strony.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Dopiero pierwszy?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: playerator »

Fenrisek83 pisze: 18 lis 2018, 12:36 Są pdf-y z zasadami do dodatków.
Gdzie?

Trawus pisze: 19 lis 2018, 18:52 (...) Czemu nie mogę użyć Troi do gry na 5 osób? (...)
Troja jest tylko dla składu 6 osobowego? :?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

playerator pisze: 19 lis 2018, 19:19
Fenrisek83 pisze: 18 lis 2018, 12:36 Są pdf-y z zasadami do dodatków.
Gdzie?

Trawus pisze: 19 lis 2018, 18:52 (...) Czemu nie mogę użyć Troi do gry na 5 osób? (...)
Troja jest tylko dla składu 6 osobowego? :?
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... C1ZhnCbtXM
ODPOWIEDZ