Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bartekx88 »

Cześć wszystkim,
Moje wrażenia z Lords of hellas.
Gra jest po prostu super. Rozegrałem z dziewczyną już kilka partii i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, posiadamy edycję KS zakupioną w polskim sklepie. Swoje kosztowała ale nie żałuję.
Mimo kilku wad w wykonaniu.
Co do figurek nie mam powodów do narzekań, trafiły mi się w miarę ok, trochę prostowania suszarką, (polecam taką z funkcją zimnego nawiewu, od razu można schłodzić) i sprawa załatwiona.

W moim odczuciu najbardziej zaoszczędzili na kartach i planszach potworów. Karty pomimo że są dość grube, nie są zbyt trwałe. Po 2-3 rozgrywkach zaczęły się pojawiać zadziorki na brzegach. To samo tyczy się plansz potworów, które dodatkowo są za cienkie.
Karty karty zakoszulkowałem. Planszę planuje zalaminować, by chociaż trochę je ochronić.
Po zakoszulkowaniu i posegregowaniu kart i pozostałych komponentów w woreczki strunowe, zamknięcie pudełka pozostało w strefie marzeń. Odstawało na dobre 5 cm.
Postanowiłem zrobić własny insert z gąbki. Udało mi się nawet zmieścić figurkę Promo Nemesis :-)
Jako fan Obcego, gram z nią za każdym razem, dlatego też zrobiłem dla niej pełnowymiarową i spolszczoną planszę potworów i kartę artefaktu.


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podejrzewam że jak przyjadą dodatki w 2 fali, czeka mnie ponowna zabawa ;-)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Hej, mógłbyś się proszę podzielić spolszczonymi plikami z elementami do Obcego?:)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Jak działa artefakt Nemesis?
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: longmen76 »

Bartekx88 pisze: 23 cze 2018, 13:06 Postanowiłem zrobić własny insert z gąbki
Hej, podpowiesz coś więcej jak takie inserty z gąbki się robi? Gdzie kupić gąbkę i jak to tniesz, itd. Masz jakiś projekt rozmieszczenia elementów?
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bartekx88 »

longmen76 pisze: 23 cze 2018, 15:39
Bartekx88 pisze: 23 cze 2018, 13:06 Postanowiłem zrobić własny insert z gąbki
Hej, podpowiesz coś więcej jak takie inserty z gąbki się robi? Gdzie kupić gąbkę i jak to tniesz, itd. Masz jakiś projekt rozmieszczenia elementów?
Gąbki kupiłem na mepel.pl, jedna o grubości 5 cm, na spód do figurek. Drugą o grubości 2,5 cm na pozostałe elementy. Gąbki maja ponacinaną już siatkę, więc łatwo wyciąć odpowiedni kształt, ja używałem skalpela artystycznego, ale nóż do tapet też się nada, grunt żeby był ostry. Po wycięciu wierzchnią gąbkę przykleiłem na karton, by zrobić dno.
Rozmieszczałem je z głowy, po prostu na żywioł jak pasowało.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

jeżeli chodzi o piankowe wkłady to tutaj warto zajrzeć:
https://www.safeandsound.pl/pl/c/PIANKOWE-WKLADY/57
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bartekx88 »

Fenrisek83 pisze: 23 cze 2018, 14:59 Jak działa artefakt Nemesis?
Użyj z akcją specjalną Marsz. Możesz przenieść swoją armię, składającą się z 4 hoplitów w dowolny region na mapie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Bartekx88 pisze: 24 cze 2018, 12:36
Fenrisek83 pisze: 23 cze 2018, 14:59 Jak działa artefakt Nemesis?
Użyj z akcją specjalną Marsz. Możesz przenieść swoją armię, składającą się z 4 hoplitów w dowolny region na mapie.
Masz gotowe pliki pl?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Bartekx88 pisze: 24 cze 2018, 12:36
Fenrisek83 pisze: 23 cze 2018, 14:59 Jak działa artefakt Nemesis?
Użyj z akcją specjalną Marsz. Możesz przenieść swoją armię, składającą się z 4 hoplitów w dowolny region na mapie.
Dziękuję.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Ktoś już koszulkował karty artefaktów i potworów i poleci jakieś dobre protektory?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

Czy ktoś z wspierających dostał tę postać?
https://3trolle.pl/9332-lords-of-hellas ... &results=7
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: malekith_86 »

pan_satyros pisze: 25 cze 2018, 11:11 Czy ktoś z wspierających dostał tę postać?
https://3trolle.pl/9332-lords-of-hellas ... &results=7
a czy dla wspierających Odyseusz nie jest SG więc nie będzie w pudle z SG w drugiej fali?
ja go nie dostałem na pewno ale patrząc na układ pudła i wypraskę, która i tak nie mieści dobrze wszystkiego to zakładam, że nikt ze wspierających go nie dostał
toblakai
Posty: 1267
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 220 times
Been thanked: 226 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Wspierający dostaną Odyseusza dopiero w II Fali. Tak żeby było po awakenrealmsku ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

toblakai pisze: 25 cze 2018, 11:17 Wspierający dostaną Odyseusza dopiero w II Fali. Tak żeby było po awakenrealmsku ;)
ok luz, tak myślałem, ale wolałem się upewnić, bo oferta w sklepie mnie zmyliła xD
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Nic nowego, jeśli chodzi o AR. Zamów na kickstarterze z odbiorem późną jesienią, albo kup normalnie w sklepie kilka miesięcy wcześniej. :|
Tak, wiem, na kickstarterze masz "za darmo".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: buhaj »

Dzisiaj pierwsza gra na 3 osoby. Generalnie proste zasady choć jest trochę niuansów. Sama gra sprawiła mi mnóstwo frajdy. Nie optymalizowałem tylko bawiłem się możliwościami: a to zapolowałem na stwora, a to oczyszczałem stajnie Augiasza, a to najechałem Helenę. Gra wygląda świetnie i cieszy oko. Gralismy, razem z tłumaczeniem zasad, około 2, 5 godziny. Pod koniec napięcie rosło bo każdy był blisko spełnienia jakiegoś celu a nawet dwóch. Gra należy do segmentu średnio ciężkich gier strategicznych. Może wyjdą jakieś kwiatki gdy zagram więcej partii - na razie jest bardzo dobrze.
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bartekx88 »

Dla wszystkich którzy się pytali.
Plansze potwora zrobiłem z połączenia skanów kart dołączonych wraz z Promo Nemesis, oraz grafik dostępnych w internecie. Zaznaczam że nie jestem z wykształcenia grafikiem i efekt mojej pracy jest typowo amatorski, jeśli ktoś się bardziej na tym zna może też pokombinować.
Mam nadzieje że żadnych praw autorskich nie naruszyłem, jeśli tak proszę administratora o usunięcie tego postu.


Obrazek

Obrazek

Jeśli natomiast chodzi o kartę artefaktu, jeszcze wymaga ona drobnej korekty, przynajmniej ja będę ją poprawiał w wolnej chwili.
Ale jeśli ktoś chce może sobie sam ją podrasować jeszcze


Obrazek

Obrazek
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Fenrisek83 »

Bartekx88 dobra robota. Dziękuję. :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

W końcu otworzyłem swój KS-owy egzemplarz. I właściwie to mogę jedynie potwierdzić wszystkie poprzednie uwagi (za małe pudełko, bezmyślna wypraska, itd). Figurki są ładne, plastik OK, ale wszystkie modele składane wymagają interwencji modelarskiej (przycięcie nadlewek), bo są słabo spasowane. Rozumiem ideę sundropa (wygląda to lepiej niż niepomalowane figurki), ale w przypadku LoH wygląda to byle jak (np z jednej strony topora sundrop jest, z drugiej nie ma go wcale).
Konkludując to gra za takie pieniądze powinna być zrobiona na tip-top. Niestety nie jest :(
Pozdrawiam
P.S. Za to promocyjna figurka do Nemesis jest pierwsza klasa :)
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Banan2 pisze: 27 cze 2018, 08:25 Rozumiem ideę sundropa (wygląda to lepiej niż niepomalowane figurki), ale w przypadku LoH wygląda to byle jak (np z jednej strony topora sundrop jest, z drugiej nie ma go wcale).
Biorąc pod uwagę, że na ten moment LoH jest jedyna grą z sundropem to trudno pisać "w przypadku LoH". :)
Od początku było wiadomo, że sundrop tak nierówno wygląda i ewidentnie jest to o niebo lepsze niż niepomalowane figurki.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

raj pisze: 27 cze 2018, 09:36
Banan2 pisze: 27 cze 2018, 08:25 Rozumiem ideę sundropa (wygląda to lepiej niż niepomalowane figurki), ale w przypadku LoH wygląda to byle jak (np z jednej strony topora sundrop jest, z drugiej nie ma go wcale).
Od początku było wiadomo, że sundrop tak nierówno wygląda i ewidentnie jest to o niebo lepsze niż niepomalowane figurki.
No niekoniecznie od razu było wiadomo. Na zdjęciach z kampanii sundrop jest OK. W rzeczywistości jest to bardzo słabo zrobione.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Było sporo filmików i zdjęć z prototypami.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

raj pisze: 27 cze 2018, 09:55 Było sporo filmików i zdjęć z prototypami.
Prototypy gier dyletantów z AR a wersje finalne to dwa różne produkty .... (uogólniam i przejaskrawiam :wink: :) )
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
DragonWolff
Posty: 114
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: DragonWolff »

Ja też odebrałem swoją "pierwszą falę" i ogólnie jestem zadowolony z tego co widzę. Fakt, figurki gdzieniegdzie wymagają korekt (odlewy), i są minimalne "odpryski", ale nie zdarzyły mi sie niesławne "rzygowiny" na podstawkach. Figurki wyglądają ekstra (poza niektórymi detalami na twarzach mniejszych postaci), a asymetryczny Sundrop akurat mnie się podoba (w sensie że jest np. wiecej czerni z jednego boku). Jak na swego rodzaju pre-malowanie efekt jest nawet więcej niż zadowalający, ale mogę zrozumieć zarzuty. Efekt trochę gorzej wygląda na "żołnierzykach", tam kontrasty są bardziej widoczne...

Potwierdzam że pudełko pozostawia "trochę do życzenia", jest upakowane po brzegi (choć trzeba przyznać iż podoba mi się że wszystko ma swoje miejsce, a nie zawsze tak jest z planszówkami np. taki Battlelore). Nie jest to dla mnie jakiś wielki problem, natomiast jeszcze mi się nie zdarzyło z żadną planszówką żeby bylo tak napchane jeszcze bez dodania jakichkolwiek nadprogramowych elementów. Może jak się wywali podstawki z miast i trochę tych folii to się troszkę dopcha (jeszcze nie sprawdzałem).

Art na wysokim poziomie. Wydaje mi się, że zajawki które widziałem nie oddawały faktycznego wyglądu planszy (pełno detali, wyraźne i czytelne elementy), a arty potworów czy te powciskane tu i uwdzie na pudełku robią klimat, są naprawdę ładne. Cieszę się, że wziąłem artbooka :). Jakość papieru kart ujdzie, zwykle ich "nie chronię" jeśli to nie MtG, więc zobaczymy jak z trwałością.

Jesli chodzi o rozgrywkę to muszę czekać do weekendu (mam nadzieję iż się uda), ale z tego co widziałem na filmikach "szkoleniowych" i po samej instrukcji, gra nie jest trudna do ogarnięcia i to mi się podoba. Ale oczywiście dopiero playtesty pokażą jak to wygląda w praktyce. Zobaczymy co powie mój brat któremu zwykle nie chce się czytać instrukcji i liczy że ja mu wytłumaczę jak grać :D

PS: O ile gra karciana i Adrestia to fajne dodatki, to delikatnie zawiódł mnie ten drugi. Tandetne pudełko i "pokrojone" karty w pierwszej chwili zrobiły wrażenie, że coś jest nie tak (a mazy farby wewnątrz pudełka pokazują, że nasz Xenomorph troszę po nim "polatał"). No i kurcze czemu nie jest po polsku? Jestem purystą, jak już wziąłem w PL to chciałbym w PL (mimo że EN ew. łatwiej pewnie sprzedać). To samo się tyczy Terrain Expansion, mimo że w praktyce to tylko figurki.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Cieszę się że nie tylko ja tak mam. Zapewne wydrukowanie dwóch kart i jednej kartki z podziękowaniami generowało aż takie koszty, że tylko wersja ang pozwalała zapiąć budżet ;) Ale co tam, najważniejsze że sama gra jest w wersji pl :)
ODPOWIEDZ