Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 252 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Wypróbuj tę strategię i opowiedz nam o rozgrywkach, które w ten sposób rozegrasz.
Może lepiej: ...które w ten sposób wygrasz
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Matio.K »

mmag pisze: 17 cze 2018, 13:41
Wypróbuj tę strategię i opowiedz nam o rozgrywkach, które w ten sposób rozegrasz.
Może lepiej: ...które w ten sposób wygrasz
Przy najbliższej partii wypróbuję i nie omieszkam dać znać.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 252 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Fajnie, szczerze jestem ciekaw wyników - Jeśli takie podejście okaże się skuteczną drogą do zwycięstwa i przy tym niemożliwe / trudne do zablokowania, to faktycznie wtedy można będzie słusznie mówić o tym, że mechanika gry jest zepsuta / warunki zwycięstwa są źle określone i zbalansowane.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5596
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1212 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mat_eyo »

Akcja uzurpacji wywali takiego gracza z regionu. Jeśli jeszcze nie miałby gdzie się wycofać, to już w ogóle bajka.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: lukkk »

mat_eyo pisze: 17 cze 2018, 15:18 Akcja uzurpacji wywali takiego gracza z regionu. Jeśli jeszcze nie miałby gdzie się wycofać, to już w ogóle bajka.
Fakt, może i to będzie jak najbardziej słuszne. Tylko czy wtedy ta gra nadal daje to co najważniejsze - fun ?
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Matio.K pisze: 17 cze 2018, 11:17 W sumie to czemu nie zająć jako pierwszego pola z monumentem, jako akcje tworzyć budowę wojsk, budować monument, by tę akcję odzyskać i znów powtarzać to do znudzenia? W teorii wygląda to na legit strategię. Nudną w cholerę, ale jednak. Nie będę się upierał, że to możliwe, więc nadstawiam uszu i słucham waszych opinii.
Abstrahując od uzurpacji - być może na 4 graczy jest szansa coś tam w ten sposób ugrać. Ale na 3 oznacza to, że któryś z pozostałych (a w przypadku Ateny nawet obaj) mają praktycznie otwartą drogę do zwycięstwa przez zawłaszczenie terytoriów. W grze na 3, jeśli jeden z graczy odpuści, to gra skończy się jeszcze przed zakończeniem budowy monumentu :)

Poza tym, aby zdobyć terytorium z monumentem potrzebujesz albo użyć uzurpacji albo 4-5 siły wojsk. Więc jakieś jedno miasto i tak zająć trzeba, a potem jeszcze do tego monumentu się dotelepać. Więc naprawdę, jak dla mnie to jest scenariusz, który w normalnej rozgrywce ma praktycznie zerowe szanse na zaistnienie. No ale być może niektórzy (nie mam tu nikogo konkretnego na myśli) czerpią jakąś satysfakcję z wypunktowania domniemanej "dziury" w systemie.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Cin »

Przecież grając w ten sposób nie zrekrutujesz armii, nie zdobędziesz kart walki i artefaktów. Czyli budujesz monument a następnie statystujesz i przyglądasz się jak przez kolejne trzy tury pozostali gracze biją się o ten region.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sqb1978 »

Niestety były.

Spoiler:
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Wielka różnica na korzyść sundropa.
sqb1978 pisze: 19 cze 2018, 09:29 Niestety były.
Co niestety były?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Pewnie chodzi mu o te zacieki na podstawkach, o czym debatowalismy wczesniej.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Na małych kolorowych figurkach te zacieki to nie problem. Ale na dużych, szarych już wygląda to paskudnie.
Na zdjęciach dużych figurek nie było zacieków. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Małe figurki wyglądają o niebo lepiej z sundropem. Duże niestety idą do przemalowania. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Matio.K »

feniks_ciapek pisze: 17 cze 2018, 23:53
Matio.K pisze: 17 cze 2018, 11:17 W sumie to czemu nie zająć jako pierwszego pola z monumentem, jako akcje tworzyć budowę wojsk, budować monument, by tę akcję odzyskać i znów powtarzać to do znudzenia? W teorii wygląda to na legit strategię. Nudną w cholerę, ale jednak. Nie będę się upierał, że to możliwe, więc nadstawiam uszu i słucham waszych opinii.
No ale być może niektórzy (nie mam tu nikogo konkretnego na myśli) czerpią jakąś satysfakcję z wypunktowania domniemanej "dziury" w systemie.
Nie mam satysfakcji z tego, ale tak mi przyszło do głowy.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

Udało mi się spakować LoH tak, że pudełko się domyka.

Tekturowe świątynie z podstawkami poszły pod wypraskę (mam Terrain Expansion, więc nie będę ich używał).
Duże karty (potworów, Kserksesa itp.) spakowałem z boku - zmieściły się między wypraskę a pudełko. Nawiasem mówiąc, zdumiewające, że miejsce na karty itp. nie mieści tych dużych kart/planszetek.

Niestety, po zakoszulkowaniu kart nie będzie tak miło. A zakoszulkować trzeba. Karty są ledwie poprawnej jakości i obawiam się, że bez ochrony szybko zaczną się zużywać... :(
Spoiler:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bary »

Też wykorzystałem ten patent, żeby grę elegancko zamknąć. Tylko, że rozkładam planszetki potworów równomiernie po wszystkich czterech stronach pudła.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

Bary pisze: 20 cze 2018, 07:29 Też wykorzystałem ten patent, żeby grę elegancko zamknąć. Tylko, że rozkładam planszetki potworów równomiernie po wszystkich czterech stronach pudła.
Myślałem nad tym i pewnie docelowo będę robił podobnie. Choć - przynajmniej w moim przypadku - wciśnięcie między wypraskę a pudełko nie spowodowało jakiegoś widocznego wygięcia jednej lub drugiego. Niemniej, lepiej zluzować nieco nacisk ;)

EDIT: Jestem po pierwszej partii (od razu kampania solo). I cóż mogę rzec: gra się, że aż! Pierwsze wrażenia nad wyraz pozytywne. Ciekaw jestem, jak będzie dalej i w większym gronie.

Z mniej fajnych doświadczeń: zakoszulkowałem karty. Nie mieszczą się w miejscach dla nich przeznaczonych. Podzieliłem na mniejsze stosy i ułożyłem równomiernie na instrukcji-pod wiekiem. Pudełko nie domyka się na jakiś centymetr... :(
Wypraska nie uwzględnia w ogóle koszulkowania i to błąd. Raz, że gra dla geeków przede wszystkim (osobliwie tych, którzy wspierają KSa). Dwa, że karty jakości nieciekawej i domagają się koszulkowania. Za te miliony wstyd oszczędzać na projekcie wypraski i jakości kart. :evil:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
longmen76
Posty: 657
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: longmen76 »

Pan_K pisze: 20 cze 2018, 09:02 Za te miliony wstyd oszczędzać na projekcie wypraski i jakości kart. :evil:
To, że wypraska nie mieści kart w koszulkach to kicha i nie dyskutuje z tym. Sprawdzę czy wycięcie nożem narożników w wyprasce na karty pozwoli je tam włożyć.

Pisanie że karty są słabej jakości to chyba nadużycie. W Blood Rage nikt nie narzeka a wręcz chwali wykonanie a sprawdziłem i karty są takiej samej jakości co w LoH.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: RUNner »

Karty bez faktury to dla mnie jednak przeciętna półka jakościowa. To i tak bez znaczenia bo zawsze wkładam je w koszulki ochronne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
sasquach
Posty: 1819
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 932 times
Been thanked: 580 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

Pan_K pisze: 19 cze 2018, 23:26 Udało mi się spakować LoH tak, że pudełko się domyka.
U mnie podobnie:
https://imgur.com/a/0PsfmWU
ale udało mi się jeszcze żetony zmieścić w tej części z hoplitami i kartami.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bary »

sasquach pisze: 21 cze 2018, 22:56
Pan_K pisze: 19 cze 2018, 23:26 Udało mi się spakować LoH tak, że pudełko się domyka.
U mnie podobnie:
https://imgur.com/a/0PsfmWU
ale udało mi się jeszcze żetony zmieścić w tej części z hoplitami i kartami.
Osobiście pod figurki dałbym najpierw instrukcję, a nie kładł bezpośrednio planszetek. Kanty figurek mogą się odznaczyć na tekturze. Co do kart, to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Ich grubość jest naprawdę solidna. Nie mają jednak tego charakterystycznego dla FFG oplotu (to się bodajże fachowo nazywa kalandrowanie).
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Może do sundropa wybrali lepsze figurki ale nie mam poważnych zastrzeżeń do jakości wykonania i montażu (jedynie bolec przy ramieniu Zeusa jest zbyt gruby i wymaga przyszlifowania). Również Sundrop jest OK, zwłaszcza na małych figurkach. Natomiast pudełko to faktycznie porażka, powinno być trochę większe.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

LOL. Siege Storm też ma za małe pudełko. Ta niedoróbka zaczyna być znakiem rozpoznawczym AR... :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Może chcieli być lepsi od Eklunda ;)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

W kwestii jakości kart: moim zdaniem jest ledwie poprawna, jak mówiłem. Nie wiem, jakie są kart w Blood Rage, ale te w LoH - choć faktyczne na dość grubej tekturze - mają tendecję do wyginania się w różne strony. Deck kart błogosławieństw, na przykład, czy też wydarzeń, tuż po wyjęciu z pudełka miał „dziury” (szczeliny), patrząc z boku. Na tyle zatem wygięcia były trwałe, że nawet ciężar stosu ich nie likwidował. Dawało się to poprawić przez odgięcie każdej karty ręcznie. Ale ta tektura nie ma owej elastyczności, charakterystycznej dla większości kart, które znam z różnych gier. Sam nadruk w miarę w porządku, nie wydaje mi się jednak, by wytrzymał bez szwanku dłuższe używanie. Ideałem pod tym względem są dla mnie karty z Gallerista, w których przypadku przez myśl mi nie przeszła konieczność koszulkowania. Choć dla niektórych mogły się one wydawać nieco zbyt plastikowe.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Reklamacja została polowicznie rozpatrzona. AR wyslalo do mnie wszystkie plastikowe elementy.
Niestety ponoć wszystkie plansze mają poszczepione. Jej nie wysłali. Dogadalem się z nimi , że mam kontaktować, się podczas 2 fali.
ODPOWIEDZ