Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Podstawka do 4 osób.
Atlantyda pozwala grać w 5 osób.
Troja pozwala grać TYLKO w 6 osób. Czyli mając 5 graczy, nie da się zagrać Troją.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
DragonWolff
Posty: 112
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: DragonWolff »

Tak wiem, ale zastanawia mnie czy mimo wszystko zasady można przerobić tak aby mogło grać mniej niż 5 osób... no nic trza będzie pokombinować.

Mimo wszystko AR poleciało w kulki z tą kwestią, ale wiele już zostało powiedziane na ten temat więc szkoda się nad tym pastwić...
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

DragonWolff pisze: 23 mar 2019, 22:54 Tak wiem, ale zastanawia mnie czy mimo wszystko zasady można przerobić tak aby mogło grać mniej niż 5 osób... no nic trza będzie pokombinować.

Mimo wszystko AR poleciało w kulki z tą kwestią, ale wiele już zostało powiedziane na ten temat więc szkoda się nad tym pastwić...
AR na pewno nie podjęło takiej decyzji na skutek grymasu, tylko po wielu testach. Dostajemy jednakże tak wiele różnych wariantów kombinacji z dodatkami do gry w przypadku gry na mniejsza liczbę graczy, że na pewno coś znajdziesz dla siebie, a jak chcesz to sobie zagraj z Troją w 4ke i przekonaj się dlaczego nie została dopuszczana formalnie dla takiej liczby graczy :D
Curiosity pisze: 15 mar 2019, 23:49 Kończąc wątek monumentów, omówię Hefajstosa. Last, but not least ;)
Planujesz opisać pozostałe dodatki? Kronos, Atlas, Troja?
DragonWolff
Posty: 112
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: DragonWolff »

ta.skunk.manitou pisze: 24 mar 2019, 00:55 AR na pewno nie podjęło takiej decyzji na skutek grymasu, tylko po wielu testach.
Wiem, że Kickstarter to trochę takie kupowanie kota w worku, ale tutaj akurat było to nieprzemyślane z ich strony. AR samo przyznało, że za dodatki wzięło się po fakcie, stąd też tak wydłużony proces wypuszczenia gry (nie tylko związany z produkcją figurek, w praktyce dopiero po zakończeniu zbiórki zaczęli planować zasady dodatków). Rozumiem, że mogli dojść do takiego wniosku (tylko dla 5 graczy) po wielu testach, ale Atlantyda była reklamowana jako "rozszerzenie dla 5-tego gracza", więc różnie można to było interpretować. Ja akurat myślałem że chodzi o dodatkowe elementy dla 5 gracza, nie że sam dodatek jest wokół tego skupiony. No cóż, mój błąd. Ale już o City of Steel nigdzie nie było napisane że wymaga Atlantydy, i że jest tylko dla 6 graczy. A na pewno dało się stworzyć czy to alternatywną wersje planszy, czy dodać inne zasady typu szybsze ruchy wojsk itd. AR pokazała że gra jest bardzo skalowalna, wiem bo sprawdzałem w wariantach 2,3 i 4 osobowych. Ale w praktyce są to dla mnie dwa dodatki do "wyrzucenia", bo w obecnej sytuacji nie jestem w stanie zebrać 5+ ludzi do grania. Nie jest to łatwe gdy ma się ograniczony czas na spotkania. Pozostaje mi kombinowanie jak przerobić mechanikę dla mniej niż 5 graczy, skoro AR o tym nie pomyślało... a z tego co widziałem na stronce KS, sporo innych ludzi też wyrażało podobne niezadowolenie.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

DragonWolff pisze: 24 mar 2019, 11:36 . Ale w praktyce są to dla mnie dwa dodatki do "wyrzucenia", bo w obecnej sytuacji nie jestem w stanie zebrać 5+ ludzi do grania. Nie jest to łatwe gdy ma się ograniczony czas na spotkania. Pozostaje mi kombinowanie jak przerobić mechanikę dla mniej niż 5 graczy, skoro AR o tym nie pomyślało... a z tego co widziałem na stronce KS, sporo innych ludzi też wyrażało podobne niezadowolenie.
Nie bój ... na tym forum bez problemu zbierzesz 6 maniaków... umówimy się na weekend w gdzieś w Polsce i będziemy pykać :D
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Chciałbym poruszyć temat wypraski. Jak wszyscy wiemy w podstawce jest ona bardzo słabo rozplanowana, gra się nie domyka... można pomajstrować wprawdzie trochę by gra się prawie domykała, ale jest to żałosne, że trzeba upychac elementy pomiędzy wypraskę a pudełko... Skutkiem tego jest np. to, że w moim egzemplarzu plansza ma już całkiem sporo wgnieceń. Wystarczy, że na ledwo domykającą się gre położycie kolejną gre na swojej półce.
Do tego nie ma miejsca na promoskę Adrestie.
Z tego co widzę w dodatkach AR przyszło po rozum do głowy i tam ten temat poprawili... natomiast nie widzę by zagospodarowali dodatkową przestrzeń na te elementy gry z podstawki, które przy normalnym pakowaniu się nie mieszczą. Rozbraja mnie też tekst Marcina Świerkota na filmiku pokazującym dodatki, gdzie mówi, że plansze do dodatku dla 6 osób bez problemu można będzie przecież włożyć do pudełka od podstawki :D Plansza z Troją jest dodawana oddzielnie jako oddzielna część produktu (pudełko dodatku dla 6 graczy nie mieści planszy).
DragonWolff
Posty: 112
Rejestracja: 17 sie 2016, 18:33
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: DragonWolff »

ta.skunk.manitou pisze: 24 mar 2019, 12:29Nie bój ... na tym forum bez problemu zbierzesz 6 maniaków... umówimy się na weekend w gdzieś w Polsce i będziemy pykać :D
Heh spoko i dzięki, będę miał to na uwadze :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

ta.skunk.manitou pisze: 24 mar 2019, 12:37 Chciałbym poruszyć temat wypraski. Jak wszyscy wiemy w podstawce jest ona bardzo słabo rozplanowana, gra się nie domyka... można pomajstrować wprawdzie trochę by gra się prawie domykała, ale jest to żałosne, że trzeba upychac elementy pomiędzy wypraskę a pudełko... Skutkiem tego jest np. to, że w moim egzemplarzu plansza ma już całkiem sporo wgnieceń. Wystarczy, że na ledwo domykającą się gre położycie kolejną gre na swojej półce.
Do tego nie ma miejsca na promoskę Adrestie.
Z tego co widzę w dodatkach AR przyszło po rozum do głowy i tam ten temat poprawili... natomiast nie widzę by zagospodarowali dodatkową przestrzeń na te elementy gry z podstawki, które przy normalnym pakowaniu się nie mieszczą. Rozbraja mnie też tekst Marcina Świerkota na filmiku pokazującym dodatki, gdzie mówi, że plansze do dodatku dla 6 osób bez problemu można będzie przecież włożyć do pudełka od podstawki :D Plansza z Troją jest dodawana oddzielnie jako oddzielna część produktu (pudełko dodatku dla 6 graczy nie mieści planszy).
Jak otrzymam całość i uda się z tych wszystkich wyprasek zrobić w miarę zgrabny równoległościan to zapakauje w kuferek.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

ATLAS.

Precz ze "zwykłymi" bogami, na planszę wchodzi Tytan! Bóg z pokolenia olbrzymów, dźwigający na własnych barkach sklepienie niebieskie. Czy udźwignie też ciężar oczekiwań graczy? Czy wprowadzi do rozrywki coś nowego i niezwykłego?

Patrząc na same komponenty, zapowiada się nieźle. Figurka Atlasa to ogromny monument, mogący pomieścić tylu kapłanów Hoplitów, co 3 pozostałe monumenty razem wzięte. Tak, Hoplitów, do Atlasa nie chodzi się modlić, wysyła się do niego wojsko! Na górze figurki układamy dodatkową planszę, a na tej planszy kolejne figurki (lub żetony)! Tym razem monument się nie rozkłada - jest to jednolita bryła. To chyba będzie pierwszy raz, gdy zobaczę na planszy "zbudowany" w całości monument ;)

"Atlas" ma dwa warianty. Pierwszy, to "Przeładowanie", drugi: "Hesperyjski Sad" (znany z fraszki Jana Kochanowskiego).
Gotowi?

Obrazek

PRZEŁADOWANIE.
Atlas to Tytan, olbrzymi bóg o nadludzkiej (dosłownie) sile. Dźwiga na swych ramionach całe sklepienie niebieskie. Okazuje się jednak, że i dla Tytana może to być za dużo. Jeżeli na jego barki wrzuci się zbyt wielki ciężar, to świat (a z nim gra) się skończy (z wielkim hukiem). Brzmi obiecująco? No to jedziemy.

SETUP:
Spoiler:
MECHANIKA:
Spoiler:
SAD HESPERYJSKI
W Sadzie Hesperyjskim, wg. mitologii, na złotej jabłoni rosły złote jabłka, a strzegły ich strażniczki - Hesperydy. Jedno z tych jabłek Gaja podarowała Herze w darze ślubnym. Jabłko z tego sadu miał też wręczyć Parys kobiecie, którą uznał za najpiękniejszą. Zdobycie jabłka z tego sadu było 12 pracą Herkulesa.

SETUP:
Spoiler:
MECHANIKA:
Spoiler:

Chwila refleksji.

Urwał nać, serio? Wariant "sadowniczy" w ogóle do mnie nie przemawia. Gracz, który ma dużo, dostaje jeszcze więcej. Pytanie tylko, czy zyskane w ten sposób złote papierówki dają aż taką przewagę w grze? Zagrywanie ich w bitwie wydaje się mieć marginalne znaczenie, chyba, że chcemy "przeczekać" przeciwnika, żeby wyłożył się pierwszy z kart. Podnoszenie cechy do końca trwania tury jest sytuacyjne, ale może być okay np. do spełnienia wymogów do questów.

Co do Przeładowania, to na pierwszy rzut oka, wydaje się być przekombinowane. Teraz oprócz innych graczy, muszę też pilnować samej gry, która przy odrobinie pecha może skończyć się (werble!) w drugiej turze (no dobrze, tylko teoretycznie, ale jednak). Wolałbym, aby w większym stopniu zależało to od samych graczy.

Na dobicie...
Zastanówmy się przez chwilę, jak (czy?) Atlas działa z Atlantydą (nie wspominając już o Troi). Pamiętamy, że do gry w 5 osób niezbędna jest Atlantyda, która z kolei wymusza użycie Posejdona i jego mechaniki Portów. Żeby można było to wszystko połączyć, Posejdona trzeba używać w trybie prostym, zamiast Ateny.

Tylko jak się mają Porty Posejdona do Portów Atlasa? Czy to jest to samo i tym samym można swobodnie między nimi podróżować? Tu też instrukcja milczy, ale zakładam, że Porty Atlasa to tylko "porty, z których Hoplici mogą dopłynąć do monumentu, aby stać tam w blasku i chwale, aż ktoś nie zbuduje czegoś na planszy". Nie sądzę, żeby można było między nimi się przemieszczać.

Znaczy to jednak również to, że Gracz zaczynający w Atlantydzie, nie ma bezpośrednio możliwości wysyłania jednostek do Atlasa, bo nie posiada dedykowanego do tego portu (halo, Troja, a co wy na to?). Oj, tu aż się prosi, żeby każdy z graczy miał "swój" port we własnej krainie. Nie było to przez nikogo testowane, czy też Kwapiński uznał, że tak jest dobrze?
Więcej pytań niż odpowiedzi.

Obrazek

Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Na chwile obecną Atlas wydaje się dodatkiem, który przetestuje na ostatnim miejscu....i chyba zacznę od tych jabłek, bo przeciążenie wydaje się trochę za dziwne.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Myślę, że wyjdzie w "praniu" jak to będzie działało. Przetestować przetestuj pewnie kiedyś. Jak zaskoczy to będzie grane a jak nie to i tak będzie leżało i cieszyło oko jak dodatki na 5 i 6 gracza bo ciężko mi zebrać na raz nawet 4 graczy. :wink:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

"Miasto ze Stali"

Obrazek

Jak już pewnie wszyscy wiedzą, aby w ogóle rozłożyć "Troję", trzeba koniecznie grać z "Atlantydą" i "Posejdonem" - inaczej się nie da. Przynajmniej oficjalnie. Zanim doczekamy się grywalnych zasad nieformalnych, pozostaje pogodzić się z decyzją autora. Czy warto czekać na Miasto ze Stali? Czy warto je rozkładać? Jeśli to czytasz, to na pewno zadajesz sobie te same pytania, a ja dwoję się i TROJĘ (hehe), aby na nie odpowiedzieć.

TROAD
Pojawiająca się czasem w instrukcji nazwa "Troad", to po prostu historyczna nazwa Półwyspu Biga (obecnie Turcja). Przyjmuje się, że to tam leżała starożytna Troja, zaś na potrzeby gry, mianem "Troad" określana jest cała "brązowa" kraina, czyli 4 regiony: Troja, Mysia, Lesbos oraz Ionia.

SETUP
Rozkładamy Troję, Posejdona i Atlantydę, dokładamy nowe Potwory i questy - żadnych zmian poza tym nie ma. Można śmiało łączyć z innymi dodatkami.

SPECJALNE ZASADY
Spoiler:
Obrazek

ULEPSZANIE ARMII - WARIANT
Jest to nowa - opcjonalna - mechanika, którą można, ale nie trzeba stosować.

ŁYŻKA DZIEGCIU
Lubisz grać określonym kolorem? Zawsze wybierasz niebieskich? Twój ulubiony kolor to czerwony i nikt inny nie może nim grać? No cóż, teraz to się skończy. Do konkretnych armii zostały dopasowane konkretne Ulepszenia, których nikt inny nie będzie miał. Lubisz kolor żółty, ale Ulepszenia "żółtej" armii nie pasują do Twojego stylu gry? To masz pecha. Dostosuj się, albo graj innym kolorem.

SETUP
Począwszy od pierwszego gracza, gracze wybierają swoje armie kierując się możliwościami ich rozwoju (każda armia ma inne ulepszenia). Każdy gracz bierze 2 żetony Ulepszeń. Reszta bez zmian.

ILE MIODU JEST W TEJ BECZCE?

MECHANIKA
Spoiler:
Lista Ulepszeń - czy balans został zachowany?
Spoiler:
Obrazek

PODSUMOWANIE.

Czy wraz z dodatkiem "Miasto ze Stali", autor wprowadził nam podstępem do świetnej gry, prawdziwego konia trojańskiego? Nie, uważam, że ten dodatek może być udany. Jeśli nie zależy nam na żadnych dodatkowych fajerwerkach, po prostu dokładamy kolejną planszę, bierzemy garść figurek i gramy. Celowo nie pisałem o nowym Bohaterze, nowych Potworach i questach, a przecież one też urozmaicają rozgrywkę. Z kolei wariant z ulepszaniem Armii, wywodzi się w prostej linii z Błogosławieństw. Tak samo jak one, zmienia zasady dla jednej ze stron i teraz trzeba będzie trochę uważniej grać (czytaj: sprawdzić 2x przed kluczowym atakiem na jednostki wroga, czy przypadkiem nie wchodzimy w paszczę lwa, bo zapomnieliśmy o pewnym istotnym ulepszeniu jego armii ;) ).

Pojawiło mi się też ważne pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi. Jeśli wszyscy Hoplici w Troi są automatycznie uznawani za Ufortyfikowanych, to czy przemieszczając jednostki należy najpierw wyjść z miasta na region Troja, czy też od razu można przesuwać się na sąsiednie regiony? Na pierwszą opcję wskazują dotychczasowe zasady gry z podstawki. Na drugą, logika. Jeśli w Troi robię rekrutację, to za wielkim murem chińskim pojawiają mi się trzej Hoplici. I co, żeby ruszyć ich dalej, muszę zmarnować dwie tury? Raczej nie, ale powinna to w sposób jednoznaczny tłumaczyć instrukcja.

GDZIE JEST MÓJ PIĄTY MONUMENT?
I jeszcze jedno: gracze, którzy uważnie śledzili kampanię na Kickstarterze mogą pamiętać, że ten dodatek miał początkowo wydzielone na mapie miejsce pod PIĄTY monument. Ja, szczerze mówiąc o tym nie pamiętałem, ale gdy dziś dokopałem się do starych grafik, to poczułem się trochę oszukany. AR, obiecaliście to dajcie, a nie udajecie, że nic się nie stało. :P
Spoiler:
OCIEC, P GRAĆ?
Czy będę grał z tym dodatkiem? Jeśli zbiorę 6 chętnych graczy, to nie mam innego wyboru. Czy podobają mi się nowe mechaniki: wstępnie TAK. Zwłaszcza, że instrukcja nie uzależnia wariantu z Ulepszeniem od tego, czy mamy rozłożoną "Troję". Równie dobrze można bawić się w Ulepszenia mając "tylko" 2-5 graczy i gra na tym powinna zyskać.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Dodatek Troja wygląda na warty sprawdzenia. Profity z kontrolowania Troji mogą ciekawie rozkręcić grę, a posiadanie tego obszaru jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż w przypadku Sparty.
Co do braku miejsca na kolejny posąg... też mi się jakoś tak wydawało jak przypomnę sobie kampanie... widać w testach 5 posąg mieszał już za dużo....
Jednakże pewnie pojawią się testerzy nieoficjalni i mam wrażenie, że i tak powstanie dużo alternatywnych zasad do tej gry w sieci.... tylko czy to wtedy będzie dalej gra, czy już wielki chaos.
Z tego co pamiętam w prototypie były karty mitów w wydarzeniach (potem wycofane)... czy w grze ze stretch golami i dodatkami one też się pojawią?

Dodam jeszcze, że Lords of Hellas z tyloma dodatkami wydanymi jednocześnie jest bardzo ambitnym projektem, na dłuższą mete bardziej na zdrowie by wyszło grze gdyby jednak pojawiały się pojedynczo, acz regularnie PO wydaniu gry... na pewno byłyby wówczas bardziej dopracowane.
Ciekawe czy AR pokusi się o kolejne update'y lub dodatki po wydaniu tego pakietu z KS'a?
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: kremitto123 »

ta.skunk.manitou pisze: 25 mar 2019, 11:13 Na chwile obecną Atlas wydaje się dodatkiem, który przetestuje na ostatnim miejscu....i chyba zacznę od tych jabłek, bo przeciążenie wydaje się trochę za dziwne.
Dlaczego na ostatnim?
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

kremitto123 pisze: 26 mar 2019, 10:53
ta.skunk.manitou pisze: 25 mar 2019, 11:13 Na chwile obecną Atlas wydaje się dodatkiem, który przetestuje na ostatnim miejscu....i chyba zacznę od tych jabłek, bo przeciążenie wydaje się trochę za dziwne.
Dlaczego na ostatnim?
Bo nie można wprowadzić wszystkiego na raz, a przynajmniej na papierze (jeśli chodzi o zasady) wygląda dużo mniej ciekawie niż np. Apollo, czy Hades.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ariser »

Ja po przeczytaniu opisów dodatków wystawiam na sprzedaż od razu jak przyjdą: Atlasa (tragedia), Troję (zebrać 6 osób do LoH? Dla mnie nierealne.) i mocno waham się nad Atlantydą. Koniec z wchodzenie all-in w KSy.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

ariser pisze: 26 mar 2019, 12:14 Koniec z wchodzenie all-in w KSy.
Myślę, że sprzedając te dodatki raczej na tym nie stracisz :P
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Miały być chyba jeszcze karty wyroczni delfickiej ale chyba połączono je z kartami świątyń. Ktoś coś kojarzy?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Fenrisek83 pisze: 26 mar 2019, 15:56 Miały być chyba jeszcze karty wyroczni delfickiej ale chyba połączono je z kartami świątyń. Ktoś coś kojarzy?
W żadnym z zapowiedzianych dodatków nie ma osobnych kart Wyroczni Delfickiej. Dziś dokładnie sprawdziłem, w opublikowanych materiałach nie ma śladu takich kart. Dochodzą natomiast nowe karty świątyń, uwzględniające większą liczbę graczy.

Aha, jeśli ktoś czeka aż opiszę ostatni zapowiedziany dodatek - Kronosa, to będzie rozczarowany. Nie mam zamiaru się za niego brać, bo nie gram w ogóle solo i dla mnie "Kronos" mógłby nie istnieć.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Jools »

Takie pytanie z ciekawości (bo sam przymierzałem się do kupna tej gry ale poniższe mnie od tego odwiodło) :
- dlaczego się tutaj tak jaracie nad tą grą skoro wszędzie istnieje powtarzalna opinia że gra nudzi się po 5 partiach?

To nie jest atak tylko ciekawość bo jak wspomniałem chciałem sobie nabyć LoH (bo ma super figurki) ale po przeczytaniu wielu opinii i rozmowie z ludźmi którzy w to grali (przeważające opinie negatywne) złapał mnie żal że jednak nie ma po co tej gry w kupować.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

Jools pisze: 28 mar 2019, 07:15 - dlaczego się tutaj tak jaracie nad tą grą skoro wszędzie istnieje powtarzalna opinia że gra nudzi się po 5 partiach?
To nie jest atak tylko ciekawość bo jak wspomniałem chciałem sobie nabyć LoH (bo ma super figurki) ale po przeczytaniu wielu opinii i rozmowie z ludźmi którzy w to grali (przeważające opinie negatywne) złapał mnie żal że jednak nie ma po co tej gry w kupować.
Podepnę się pod pytanie, ponieważ również jak Jools przymierzam się do zakupu tej gry, jednak opinie wskazują na znużenie, płytkość rozgrywki i powtarzalność i średnią regrywalność.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Lossentur »

Curiosity pisze: 28 mar 2019, 00:38 Aha, jeśli ktoś czeka aż opiszę ostatni zapowiedziany dodatek - Kronosa, to będzie rozczarowany. Nie mam zamiaru się za niego brać, bo nie gram w ogóle solo i dla mnie "Kronos" mógłby nie istnieć.
Nie jestem na bieżąco ale czy Kronos nie jest dodatkiem do gry player vs player (1vsAll)?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Pan_K »

A ja mam inne pytanie. Rozleniwiłem się przez Curiosity'ego i sobie po prostu czytałem efekty jego pracy (dzięki wielkie raz jeszcze). A teraz zechciało mi się zajrzeć do tych instrukcji samemu. Wszedłem na podlinkowaną aktualizację na KSie; tam wszedłem na podlinkowaną opcję zasysania pliku. Zassałem. I okazało się, że to jest pakiet Dark Ages w kilku językach i nigdzie nie widzę reszty instrukcji do dodatków. Skąd je wziąć?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Lossentur pisze: 28 mar 2019, 08:47
Curiosity pisze: 28 mar 2019, 00:38 Aha, jeśli ktoś czeka aż opiszę ostatni zapowiedziany dodatek - Kronosa, to będzie rozczarowany. Nie mam zamiaru się za niego brać, bo nie gram w ogóle solo i dla mnie "Kronos" mógłby nie istnieć.
Nie jestem na bieżąco ale czy Kronos nie jest dodatkiem do gry player vs player (1vsAll)?
Tak. Jeden na wszystkich. Możliwe, że ma mechanizm 1 vs all solo.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Jools pisze: 28 mar 2019, 07:15 Takie pytanie z ciekawości (bo sam przymierzałem się do kupna tej gry ale poniższe mnie od tego odwiodło) :
- dlaczego się tutaj tak jaracie nad tą grą skoro wszędzie istnieje powtarzalna opinia że gra nudzi się po 5 partiach?

To nie jest atak tylko ciekawość bo jak wspomniałem chciałem sobie nabyć LoH (bo ma super figurki) ale po przeczytaniu wielu opinii i rozmowie z ludźmi którzy w to grali (przeważające opinie negatywne) złapał mnie żal że jednak nie ma po co tej gry w kupować.
Czy Ty grałeś w tą grę?, czy też Twoja opinia jest tylko na podstawie opinii konkretnych osób 3-cich?
Oczywiście każda gra ma prawo się komuś znudzić po 5 partiach, inna po 1, a inna po 50, natomiast póki co Ja jestem po ok 25 partiach w tą grę i ciągle mi się bardzo podoba, dla mnie to topka z zeszłego roku (obok Aeons End i Detektywa). Jak są 4 osoby do grania, chętnie proponuję na stół i z chęcią będę testował dodatki, by sprawdzić warianty na 5 i 6 osób.
Jedna uwaga... obecnie (póki nie ma dodatków) gram TYLKO w 4 osoby, na 2 i 3 osoby są lepsze gry... jeśli ktoś grał wyłącznie warianty 2 osobowe, to gra rzeczywiście mogła się znudzić.
ODPOWIEDZ