Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Gdybyś o tym nie wspomniał to też bym tego maila nie zauważył. Faktycznie był w ofertach.

edit: ooo, status zamówienia: gotowy do wysyłki. A więc jednak może rzeczywiście uda się im w ostatnim tygodniu kwietnia wysłać?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2165455

Jest nowy update i jest wreszcie pierwszy konkretny termin rozpoczęcia wysyłki polskiej wersji - 10 maja. Szkoda, że przed majówką nie uda się zagrać, no ale nic, może nie będzie literówek pokroju Spiegelregel. Ważne że LoH coraz bliżej :D
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: xan »

Nie nazwałbym tego konkretem. W przypadku AR to po prostu kolejny termin żeby ludzie się cieszyli. Może dotrzymają go, może nie ale większość i tak się będzie ekscytować. Ja się na gry od nich w ogóle nie nastawiam i wychodzę z założenia że będzie jak będzie. Nie ma co sobie robić nadziei i lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż znów być zawiedzionym.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Za to nic nie piszą o obiecanej możliwości dopłacenia za wysyłkę podstawki dla tych co wybrali wysyłkę wszystkiego naraz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2645 times
Been thanked: 2331 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Pewnie znowu im pudełek zabrakło ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Daetorian »

taką odpowiedź dostałem przed chwilą odnośnie możliwości zmiany wysyłki w jednej fali na 2:
będzie w kolejnym update. Chcemy wysłać (zaplanowane na 24 kwietnia) pozostałe paczki z 1 fali, dopiero potem otworzyć możliwość zmiany fali wysyłki.:)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Daetorian pisze: 19 kwie 2018, 12:49 taką odpowiedź dostałem przed chwilą odnośnie możliwości zmiany wysyłki w jednej fali na 2:
będzie w kolejnym update. Chcemy wysłać (zaplanowane na 24 kwietnia) pozostałe paczki z 1 fali, dopiero potem otworzyć możliwość zmiany fali wysyłki.:)
Co to znaczy chcemy wysłać. Mam rozumieć, że np. graficy odchodzą od komputera i pakują paczki, wysyłają kurierem. Kto zajmuję się wysyłaniem ich tytułów?
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Lords of Hellas

Post autor: kali »

pavel pisze: 19 kwie 2018, 14:25 Co to znaczy chcemy wysłać. Mam rozumieć, że np. graficy odchodzą od komputera i pakują paczki, wysyłają kurierem. Kto zajmuję się wysyłaniem ich tytułów?
Czy naprawdę byłbyś tym zdziwiony w przypadku AR? :)
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

kali pisze: 19 kwie 2018, 14:30
pavel pisze: 19 kwie 2018, 14:25 Co to znaczy chcemy wysłać. Mam rozumieć, że np. graficy odchodzą od komputera i pakują paczki, wysyłają kurierem. Kto zajmuję się wysyłaniem ich tytułów?
Czy naprawdę byłbyś tym zdziwiony w przypadku AR? :)
Akurat byłem przekonany, że zajmuję się tym ktoś inny. Może nie typowa firma crowdfunding'owa, ale logistyczna do rozsyłania paczek. Zwariowałem, czy jak? Jak to wygląda w AR ?
toblakai
Posty: 1264
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

AR ma siedzibę we Wrocławiu a paczki lecą z jakiegoś centrum dystrybucyjnego pod Warszawą. Napisali 'chcemy' bo tak się pisze o swoim produkcie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

No, oni bardzo dużo chcą, a potem się okazuje, że po drodze jest fęfnastu pośredników i to wszystko jest ICH wina. "MY zrobiliśmy wszystko dobrze, tylko ONI teraz muszą zrobić resztę". Ich wina, nie firmy, która na produkt zebrała pieniądze i która reklamuje produkt swoim imieniem.

W komunikacji z nimi (choć też nie wiem, z kim właściwie, bo jest Awaken Realms i jest Gamefound przez nich stworzony) otrzymywałem np. takie treści:

"Jeszcze nie przyszły do nas gry z Green Logistic, więc jeszcze panu wysłać nie możemy''
"Proszę odesłać grę do nas (do Thespiana)."

I zero wytłumaczenia, o co chodzi, kto zacz, kto to jest my, a kto nie my, nic, nada, null, niente. Pański numerek jest pusty. Cham się uprze i mu daj - no skąd wezmę, jak nie mam?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

xan pisze: 19 kwie 2018, 07:22 Nie nazwałbym tego konkretem. W przypadku AR to po prostu kolejny termin żeby ludzie się cieszyli. Może dotrzymają go, może nie ale większość i tak się będzie ekscytować. Ja się na gry od nich w ogóle nie nastawiam i wychodzę z założenia że będzie jak będzie. Nie ma co sobie robić nadziei i lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż znów być zawiedzionym.
A ja się wcale nie ekscytuję. Nazwałem to konkretem, ponieważ pierwszy raz mówią już o konkretnej dacie, a nie sam miesiąc czy jego któryś tydzień. Nie znaczy to, że nie mam wątpliwości. Skoro mają x pośredników prawie na pewno (oby nie, ale zobaczymy) znowu któryś z nich będzie miał jakieś problemy i znowu AR będzie przepraszać i nic z tego nie wyniknie. No i fakt, pewnie większość będzie zacieszać i zaciekle bronić AR, że wszystko jest w porządku bo przecież podali termin.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

Acererak pisze: 19 kwie 2018, 19:17
xan pisze: 19 kwie 2018, 07:22 Nie nazwałbym tego konkretem. W przypadku AR to po prostu kolejny termin żeby ludzie się cieszyli. Może dotrzymają go, może nie ale większość i tak się będzie ekscytować. Ja się na gry od nich w ogóle nie nastawiam i wychodzę z założenia że będzie jak będzie. Nie ma co sobie robić nadziei i lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż znów być zawiedzionym.
A ja się wcale nie ekscytuję. Nazwałem to konkretem, ponieważ pierwszy raz mówią już o konkretnej dacie, a nie sam miesiąc czy jego któryś tydzień. Nie znaczy to, że nie mam wątpliwości. Skoro mają x pośredników prawie na pewno (oby nie, ale zobaczymy) znowu któryś z nich będzie miał jakieś problemy i znowu AR będzie przepraszać i nic z tego nie wyniknie. No i fakt, pewnie większość będzie zacieszać i zaciekle bronić AR, że wszystko jest w porządku bo przecież podali termin.
Bądźmy świadomi, że podali termin ewentualnego rozpoczęcia wysyłki. Jak dużo czasu im to zajmie tego nie napisali. My wiemy natomiast, że może im to zająć nawet i dobrych kilka miesięcy :twisted:

A tak przy okazji to powiem szczerze, że gdybym był szefem/właścicielem takiej firmy jak AR to wstydziłbym się pojawiać na imprezach typu Pyrkon, Gratislavia, itd. No, ale ja jestem z czasów kiedy dane słowo coś znaczyło i nie było pustą obietnicą i zwalaniem winy na cały świat więc to co myślę się nie liczy :(
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: grzemek »

Banan2 pisze: 20 kwie 2018, 11:04
Acererak pisze: 19 kwie 2018, 19:17
xan pisze: 19 kwie 2018, 07:22 Nie nazwałbym tego konkretem. W przypadku AR to po prostu kolejny termin żeby ludzie się cieszyli. Może dotrzymają go, może nie ale większość i tak się będzie ekscytować. Ja się na gry od nich w ogóle nie nastawiam i wychodzę z założenia że będzie jak będzie. Nie ma co sobie robić nadziei i lepiej się pozytywnie zaskoczyć niż znów być zawiedzionym.
A ja się wcale nie ekscytuję. Nazwałem to konkretem, ponieważ pierwszy raz mówią już o konkretnej dacie, a nie sam miesiąc czy jego któryś tydzień. Nie znaczy to, że nie mam wątpliwości. Skoro mają x pośredników prawie na pewno (oby nie, ale zobaczymy) znowu któryś z nich będzie miał jakieś problemy i znowu AR będzie przepraszać i nic z tego nie wyniknie. No i fakt, pewnie większość będzie zacieszać i zaciekle bronić AR, że wszystko jest w porządku bo przecież podali termin.
Bądźmy świadomi, że podali termin ewentualnego rozpoczęcia wysyłki. Jak dużo czasu im to zajmie tego nie napisali. My wiemy natomiast, że może im to zająć nawet i dobrych kilka miesięcy :twisted:

A tak przy okazji to powiem szczerze, że gdybym był szefem/właścicielem takiej firmy jak AR to wstydziłbym się pojawiać na imprezach typu Pyrkon, Gratislavia, itd. No, ale ja jestem z czasów kiedy dane słowo coś znaczyło i nie było pustą obietnicą i zwalaniem winy na cały świat więc to co myślę się nie liczy :(
Pozdrawiam
Mądrze piszesz. Ja tak się zastanawiam... zamawiam produkt (tak, wiem wspieram inicjatywę a nie kupuje pudełko). W normalnym świecie: Płacę i dostaje termin na kiedy mam otrzymać towar, nie dostaje... składam reklamacje dostaje zadość uczynienie, sklep nie jest szykalowany na fejsbukach przez rozgoryczonego klienta, nie traci dobrego imienia i zaufania. A TU jak jest? ....zamawiam towar, nie dostaje w terminie, później w kolejnym terminie, później w kolejnym terminie... a pieniądze wpłaciłem...
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Lords of Hellas

Post autor: Daquan »

grzemek pisze: 20 kwie 2018, 12:53Mądrze piszesz. Ja tak się zastanawiam... zamawiam produkt (tak, wiem wspieram inicjatywę a nie kupuje pudełko). W normalnym świecie: Płacę i dostaje termin na kiedy mam otrzymać towar, nie dostaje... składam reklamacje dostaje zadość uczynienie, sklep nie jest szykalowany na fejsbukach przez rozgoryczonego klienta, nie traci dobrego imienia i zaufania. A TU jak jest? ....zamawiam towar, nie dostaje w terminie, później w kolejnym terminie, później w kolejnym terminie... a pieniądze wpłaciłem...
Możesz skorzystać ze swoich praw. Zwrócić się do sprzedawcy, o dostarczenie zamówionego tytułu. Jeśli informuje Cię, że nie może tego zrobić, możesz albo poczekać, albo zażądać zwrotu środków. O ile wiem, Awaken Realms, te zwroty realizuje bez mrugnięcia okiem.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Sadzę, że trzeba przeczytać regulamin KS. Możliwe, że się zdziwisz:) A po za tym AR dodaje do każdej kopii za darmo dodatkową grę. Więc jakieś zadość uczynienie jest.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Po pierwsze nie było żadnej literówki. Asmodee Niemcy, bo ono jest odpowiedzialne za tłumaczenie niemieckiej wersji, twierdzi że tak ma być. Po drugie wysyłki chyba by im lepiej szły gdyby wysyłali we własnym zakresie, konfekcjonuje i wysyła chyba jakaś dziwna firma zewnętrzna. Po trzecie ja niczego od nich nie kupiłem, wsparłem wydanie gry za co mi dziękują wysyłając podstawkę i odblokowane SG. Po czwarte, co będzie wysłane z podstawką jako bonus (figurka + dodatkowa gra) okaże się jak przyjdzie. Wyczekiwanego Minotaura jakoś z TWoM nie zobaczyłem tylko eksperymentalnie (słabo) pochlapanego aliena, jeszcze z kartą po ang mimo że wspieram wyłącznie wersje pl :) Teraz będzie drugi i jeżeli on i karcianka też będzie po ang to dla mnie tak jak by ich nie było.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

Mają bałagan, to raz. Widać to po opóźnieniach, dziwnym rozpatrywaniu reklamacji, i niektórych sformułowaniach w aktualizacjach, które można było sobie jednak odpuścić i nie wstawiać (przemilczeć pewne sprawy). Z drugiej strony, hej, to jednak projekty autorskie z dużą ilością dodatkowego contentu, rozszerzeniami itd. To niestety wiąże się z opóźnieniami, i decydując się na gry z platformy KS, trzeba mieć to na uwadze. Nie rozgrzeszam nikogo, bo AR wrzuca kolejne kampanie gier, a nie dostarczył jeszcze the Edge: Dawnfall, na które czeka wiele osób.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Marx pisze: 20 kwie 2018, 21:01 Mają bałagan, to raz. Widać to po opóźnieniach, dziwnym rozpatrywaniu reklamacji, i niektórych sformułowaniach w aktualizacjach, które można było sobie jednak odpuścić i nie wstawiać (przemilczeć pewne sprawy). Z drugiej strony, hej, to jednak projekty autorskie z dużą ilością dodatkowego contentu, rozszerzeniami itd. To niestety wiąże się z opóźnieniami, i decydując się na gry z platformy KS, trzeba mieć to na uwadze. Nie rozgrzeszam nikogo, bo AR wrzuca kolejne kampanie gier, a nie dostarczył jeszcze the Edge: Dawnfall, na które czeka wiele osób.
Zaczynając kampanię Nemesisa już mieli ledwo rozpoczętą wysyłkę LoHa, wysłka TWoMa też była niedokończona. Sądzę, że może się tak dziać, bo powoli kampanie nowe zaczynają już fundować rozwój i wysyłkę starych projektów. Tak jak w przypadku Edge'a który został przecież przeprojektowany w dużym stopniu po kampanii, co jest, jak się zdaje, głównym powodem opóźnienia tej gry. Oczywiście rozwój gry/kampania a wysyłka to teoretycznie różne etapy, więc dla różnych gier mogą przebiegać niezależnie, ale jak będą tak dalej robić to osiągną punkt, w którym autentycznie przez bałagan zacznie się wszystko rozłazić, bo za dużo naraz rzeczy będzie do ogarniania. Oczywiście że trzeba mieć na uwadze, że KS raczej równa się opóźnienia, ale powinny to robić obie strony a nie tylko klient/wspierający i to oczywiście nie pod kątem "skoro to jest KS to możemy sobie pozwolić na opóźnienia w dowolnej ilości i długości, bo tak i nikt nie może mieć do nas pretensji a jak będzie mieć to przypomnimy (lub nasi fani to zrobią) że to jest KS".

Banan2, zgadzam się w pełni :( no, ale zobaczymy przy kolejnej kampanii AR czy i kolejny raz ludzie będą tak chętni wspierać po tym co się z LoHem dzieje.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

Łudzę się, że ten bardzo już rozpowszechniony styl "możemy robić grube obsuwy, bo to KS" i to w sytuacji, w której kampania zebrała gigantyczne pieniądze, kiedyś jednak przeleje czarę goryczy u klientów. Byłby to bardzo zdrowy odruch.
Rozpoczynanie kolejnych grubych projektów, kiedy z poprzednim jest się jeszcze w lesie, to już naprawdę dość jaskrawy przejaw zuchwałości, by nie powiedzieć bezczelności...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: RUNner »

Abstrahując od całego zamieszania z wydaniem tej gry, figurki zapowiadają się znakomicie! Nic tylko malować!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Ktoś się wyżej pytał. Więc dodatkowa gra będzie w języku angielskim.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

Nie chciało się kopać przez ostatnie x stron tematu - wiadomo co z polską wersją? Kiedy się można spodziewać pudeł w sklepach oraz SG po polsku?
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sasquach »

Gatherey pisze: 07 maja 2018, 16:37 Nie chciało się kopać przez ostatnie x stron tematu - wiadomo co z polską wersją? Kiedy się można spodziewać pudeł w sklepach oraz SG po polsku?
Nie chce mi się kopać, ale było x stron temu :/
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ozy »

Gatherey pisze: 07 maja 2018, 16:37 Nie chciało się kopać przez ostatnie x stron tematu - wiadomo co z polską wersją? Kiedy się można spodziewać pudeł w sklepach oraz SG po polsku?
Pod koniec maja będzie dostępna w sprzedaży detalicznej. Na Pyrkonie powinniśmy mieć pierwsze, przedpremierowe, pudełeczka.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ