Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sewhoe »

Czekam na komunikat o braku znaczków pocztowych i wstrzymaniu wysyłek ;)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

sewhoe pisze: 21 maja 2018, 19:28 Czekam na komunikat o braku znaczków pocztowych i wstrzymaniu wysyłek ;)
Uważaj, bo to dobry pomysł :D AR ma takiego pecha, że wszystko jest możliwe. Jeszcze ich zainspirujesz ;)
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: adalbert »

Kurczę, jednak kończy mi się cierpliwość. Core Box bez sundropa - ile można czekać? Może jestem staroświecki, ale to, że gra jest dostępna w normalnej sprzedaży zanim dostali ją wspierający, uważam za skandal.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czeczot »

adalbert pisze: 22 maja 2018, 00:01 Kurczę, jednak kończy mi się cierpliwość. Core Box bez sundropa - ile można czekać? Może jestem staroświecki, ale to, że gra jest dostępna w normalnej sprzedaży zanim dostali ją wspierający, uważam za skandal.
A czy przypadkiem w sprzedaży nie jest wersja z kickstartera? Część sklepów też zrobiła zamówienia na KS.
Awatar użytkownika
freezer
Posty: 90
Rejestracja: 10 mar 2016, 15:23
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: freezer »

Widziałem osobiście w mepel.pl core box PL. Tak, też uważam to za skandal. Mam nadzieję, że AR zbierze słuszny hejt za to.

Ciekaw jestem ile poczekam na mój egzemplarz z sundropem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

tak jak wskazał czeczot to co jest w sklepach to też KS
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

adalbert pisze: 22 maja 2018, 00:01 Kurczę, jednak kończy mi się cierpliwość. Core Box bez sundropa - ile można czekać? Może jestem staroświecki, ale to, że gra jest dostępna w normalnej sprzedaży zanim dostali ją wspierający, uważam za skandal.
Ty, ja i całe mnóstwo ludzi będzie tak uważało. Natomiast dyletanci z AR już nie. Dla nich jest to sposób na prowadzenie biznesu. I, o dziwo, właściciel jest bardzo chwalony :evil: Szkoda, że podczas wywiadów z właścicielem nikt nie zadał kilku istotnych pytań dotyczących olewania wspierających.

Podczas Pyrkonu na stoisku Phalanxów można było kupić Cora Boxa za 299 PLN + Terrain Pack za 100 PLN. Gratisowo dodawali wtedy figurkę Leonidasa. Na pytanie jak wygląda wysyłka gier odpowiedzieli, że są dystrybutorem na Polskę i nie odpowiadają za wysyłkę KS-a. Tak więc wersja z brakiem znaczków wcale nie musi być taka nieprawdopodobna :wink: . A jak nie to, to na pewno coś wymyślą :wink: :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Z jednej strony zgadzam się z wami i też czekam. Lecz z drugiej strony mało które wydawnictwo dodaje dodatkową grę w prezencie/przeprosinach. Zawsze możecie ją sprzedać i jeszcze zarobicie:). Jeśli podstawka w sprzedaży kosztuje 300 zł to zrobiliśmy złoty interes z kupnem tej gry na KS.
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: panda_09 »

Ja tam w mepel przy wersji KS widzę:
Dostępność: przedsprzedaż
Wysyłka: w dniu premiery (IV kwartał 2018)
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Lossentur »

W mepel informacja odnośnie wysyłki w czwartym kwartale 2018 odnosi się do celów kampanii i dodatków z KS natomiast core już jest - ja swój egzemplarz dostałem wczoraj
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

wirusman pisze: 22 maja 2018, 08:53 Z jednej strony zgadzam się z wami i też czekam. Lecz z drugiej strony mało które wydawnictwo dodaje dodatkową grę w prezencie/przeprosinach. Zawsze możecie ją sprzedać i jeszcze zarobicie:). Jeśli podstawka w sprzedaży kosztuje 300 zł to zrobiliśmy złoty interes z kupnem tej gry na KS.
To, że, zazwyczaj gry kupowane na KS-ie, bardziej się opłacają niż te sklepowe to jest jasne. Tutaj raczej chodzi o zwykły brak szacunku dla tych, którzy wyłożyli kasę dużo wcześniej. To dzięki nim ta gra w ogóle została wydana.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Hansek
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2018, 12:19
Has thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Hansek »

Lossentur pisze: 22 maja 2018, 09:31 W mepel informacja odnośnie wysyłki w czwartym kwartale 2018 odnosi się do celów kampanii i dodatków z KS natomiast core już jest - ja swój egzemplarz dostałem wczoraj
TL;DR Awaken Realms źle spasowało karton, nie da się go zamknąć.

Mam pytanie - czy Twój box też był "wypchnięty"? u mnie po otwarciu okazało się że karton jest rozerwany, plansza na cięciach ma zadziory a w innych miejscach przebarwienia, jakieś elementy figurki walają się po kartonie. Sama jakość i spasowanie monumentów to 2/5. Reszty jeszcze nie sprawdzałem, czekam na odpowiedź sklepu w sprawie reklamacji.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 15:03 przez Hansek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Banan2 pisze: 22 maja 2018, 09:42
wirusman pisze: 22 maja 2018, 08:53 Z jednej strony zgadzam się z wami i też czekam. Lecz z drugiej strony mało które wydawnictwo dodaje dodatkową grę w prezencie/przeprosinach. Zawsze możecie ją sprzedać i jeszcze zarobicie:). Jeśli podstawka w sprzedaży kosztuje 300 zł to zrobiliśmy złoty interes z kupnem tej gry na KS.
To, że, zazwyczaj gry kupowane na KS-ie, bardziej się opłacają niż te sklepowe to jest jasne. Tutaj raczej chodzi o zwykły brak szacunku dla tych, którzy wyłożyli kasę dużo wcześniej. To dzięki nim ta gra w ogóle została wydana.
Pozdrawiam
Przykro mi to pisać, ale widziały gały co brały, a bardziej od kogo.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

pavel pisze: 22 maja 2018, 12:55
Banan2 pisze: 22 maja 2018, 09:42
wirusman pisze: 22 maja 2018, 08:53 Z jednej strony zgadzam się z wami i też czekam. Lecz z drugiej strony mało które wydawnictwo dodaje dodatkową grę w prezencie/przeprosinach. Zawsze możecie ją sprzedać i jeszcze zarobicie:). Jeśli podstawka w sprzedaży kosztuje 300 zł to zrobiliśmy złoty interes z kupnem tej gry na KS.
To, że, zazwyczaj gry kupowane na KS-ie, bardziej się opłacają niż te sklepowe to jest jasne. Tutaj raczej chodzi o zwykły brak szacunku dla tych, którzy wyłożyli kasę dużo wcześniej. To dzięki nim ta gra w ogóle została wydana.
Pozdrawiam
Przykro mi to pisać, ale widziały gały co brały, a bardziej od kogo.
Nie do końca się zgodzę. AR w momencie rozpoczęcia kampanii LoHa nie zdążyli jeszcze rozesłać wersji językowych TWoMa, więc nie dało się ocenić realizacji przez nich wersji językowych. Nie pamiętam jak to było z wersjami anglojęzycznymi, ale chyba akurat anglojęzyczni dostali przed sklepami. Przy LoHu problem dotknął także wersji anglojęzycznej (w Irlandii zdaje się jakiś sklep dostał wcześniej itd), choć nie było tego dużo. Naprawdę ciekawi mnie jak im wyjdzie realizacja Nemesisa, bo mam wrażenie że jeszcze gorzej (TWoM - tydzień przed premierą, LoH pierwsza fala - równo/po sklepach), skoro tam prawie 3 razy więcej backerów niż w LoHu jest (choć pytanie ile osób się wycofa/wycofało obserwując to co robi AR). No i inna sprawa, że osoby anglojęzyczne, które dostały najpóźniej Core'a mają obiecane że ich druga fala obejmie jako pierwszych (ciekawe czy AR się z tego wywiąże czy będą się tłumaczyć, że nie opłaca im się wdrażać skomplikowanego systemu więc będą wysyłać takim samym sposobem jak zawsze).
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Ktoś z Was jeszcze dostał figurkę Nemesis z angielskimi kartami do polskiej wersji? Tak ma być, czy mam to reklamować?

Poza tym drobnym detalem nie mam zastrzeżeń, ale też nie byłem backerem, tylko kupiłem wersję KS w Mepelu.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

feniks_ciapek pisze: 22 maja 2018, 17:07 Ktoś z Was jeszcze dostał figurkę Nemesis z angielskimi kartami do polskiej wersji? Tak ma być, czy mam to reklamować?

Poza tym drobnym detalem nie mam zastrzeżeń, ale też nie byłem backerem, tylko kupiłem wersję KS w Mepelu.
Możesz zapytać na streamie teraz https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-hellas

Aczkolwiek przypuszczam że tak ma być, bo figurka Minotaura do Twoma też miała karteczkę po angielsku mimo polskiej wersji (nota bene zachęcającą do wsparcia na kickstarterze XD).
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 17:17 przez Acererak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

feniks_ciapek pisze: 22 maja 2018, 17:07 Ktoś z Was jeszcze dostał figurkę Nemesis z angielskimi kartami do polskiej wersji? Tak ma być, czy mam to reklamować?

Poza tym drobnym detalem nie mam zastrzeżeń, ale też nie byłem backerem, tylko kupiłem wersję KS w Mepelu.
Niestety tak ma być.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Lossentur »

Hansek pisze: 22 maja 2018, 12:26 Mam pytanie - czy Twój box też był "wypchnięty"? u mnie po otwarciu okazało się że karton jest rozerwany, plansza na cięciach ma zadziory a w innych miejscach przebarwienia, jakieś elementy figurki walają się po kartonie. Sama jakość i spasowanie monumentów to 2/5. Reszty jeszcze nie sprawdzałem, czekam na odpowiedź sklepu w sprawie reklamacji.
Jeżeli chodzi o stan pudełka to idealne nie jest:
- jeden róg spodu jest rozerwany od góry tak na 1/3 długości
- pokrywa trochę zdeformowana z jednego boku, przykładając do niego coś prostego widać, że bok tworzy łuk wklęsły

Co do zawartości głównego pudełka to poza krzywymi włóczniami, zataczającymi się żółtymi pionkami (widać dobra zabawa była) i Heleną której bliżej było do pozycji leżącej niż stojącej, nie mam się do czego przyczepić. Plansza zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i nie widzę zadziorów ani przebarwień chociaż szkoda, że nie oferują playmaty. Monumenty jak dla mnie są w dobrym stanie, ale broń Ateny będzie do naprostowania.

Niemiłą niespodziankę sprawiła mi zawartość dodatkowa ... pudełeczko Nemesis zgniecione a figurka niestety uszkodzona - element który powinien być przytwierdzony do pleców odpadł.

Gdyby nie figurka z Nemesis powiedziałbym, że jestem zadowolony bo idealne pudło do szczęścia mi nie jest potrzebne. a wymienione wady nie są jakoś bardzo widoczne. Dodam jeszcze, że nie wspierałem akcji i dopiero w tym miesiącu kupiłem wersję KS w Mepelu.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Można zobaczyć kronosa w najnowszych pytaniach do Marcina na KS :) gdzieś koło 15-16 minuty. Jest to bestia.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Meh, chyba wrócę do kupowania angielskich wersji gier :( Dzięki za odpowiedzi.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Dlaczego, Polska wersja została wysłana w tym samym czasie co angielska :wink:
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

feniks_ciapek pisze: 22 maja 2018, 21:51 Meh, chyba wrócę do kupowania angielskich wersji gier :( Dzięki za odpowiedzi.
A jak trafisz na ostanie 500 przesyłek to też będziesz czekać prawie tak długo jak na polską :P
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Akurat chodziło mi o tę angielską wersję figurki, a nie o czas oczekiwania. Dodatki i stretch-goale też będą tylko po angielsku?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

feniks_ciapek pisze: 23 maja 2018, 02:23 Akurat chodziło mi o tę angielską wersję figurki, a nie o czas oczekiwania. Dodatki i stretch-goale też będą tylko po angielsku?
Przecież wiadomo, o co Ci chodziło, ironii nie widzisz? :P Nie, dodatki i SG mają być tłumaczone(ale np artbook już np nie). Oczywiście jeśli znowu jakieś promo dorzucą to na pewno będzie po angielsku.

edit 18:10 coby nie dublować postów niepotrzebnie: DOSTAŁEM NUMER PRZESYŁKI :D Niemożliwe jednak staje się możliwe. Osobiście zaczynałem mieć wątpliwości czy w tym tygodniu w ogóle im się uda po tym jak na streamie Marcinowi zaczęło się plątać (tekst w stylu "wyślemy, dzisiaj... a nie, jednak jutro, a tak w ogóle to w tym tygodniu to na pewno"). Jeśli dzisiaj kurier dostanie to już jutro będę mieć i być może w piątek już bym z moją grupą wypróbował :)

edit:24 maja 9:45
sewhoe pisze: 21 maja 2018, 19:28 Czekam na komunikat o braku znaczków pocztowych i wstrzymaniu wysyłek ;)
Naprawdę musiałeś to wykrakać? Marcin wczoraj: "Gry powinny być wysłane dzisiaj", DHL dzisiaj o 5 rano:" nie dostaliśmy jeszcze paczki, w związku z tym wysyłka wstrzymana do otrzymania przez nas paczki"... Prorok czy co :P
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: grzemek »

Miesiąc temu mówię do kumpli "zajebistą grę wsparłem rok temu, niedługo będzie wysyłana, żałujcie". Weszli przy mnie na neta kupili w pierwszym lepszym sklepie wersje z kickstartera dwie fale... i oni już mają, już mi fotki wysyłają a ja kur... czekam bo przecież to dzięki mnie (wspierającemu) ta gra wyszła... takie podziękowanie. Ostatni raz wsparłem tę firemke (głupi nie nauczyłem się po kampanii TWOM!)
ODPOWIEDZ