Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

To napisz to na fb do nich a nie do nas.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czeczot »

Nie żebym tłumaczył wydawcę bo mnie ta sytuacja tez trochę denerwuje ale ten sklep skoro ma edycje KS tez wsparł wydawcę w kampanii.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: grzemek »

czeczot pisze: 24 maja 2018, 18:57 Nie żebym tłumaczył wydawcę bo mnie ta sytuacja tez trochę denerwuje ale ten sklep skoro ma edycje KS tez wsparł wydawcę w kampanii.
A to nie jest tak, że pudełko asygnowane logo Phalanxów nie ma nic wspólnego ze wsparciem? oni nie wrzucili kasy do puli, dzięki której dostali 2 tys (rzucam cyferką przykładową) pudełek i gra dzięki temu wyszła.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czeczot »

W Aleplanszówki.pl mają wersje KS i ją wysyłają tym którzy zamówili. Wersja sklepowa wg info na stronie będzie wysyłana 25-28 maja.
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/3 ... epowa.html

A co do loga Phalanx to nie mam pojęcia czy ono jest tylko na wersji sklepowej czy na wszystkich kopiach. Może nie drukowali 2 rodzai pudełek żeby było taniej? Phalanx jest wydawca wersji sklepowej ale na 100% było to drukowane jednocześnie i podejrzewam że wszystko przez Phalanx. Wysyłkę wersji KS prowadzi pewnie AR tak jak było przy innych grach. I tak jak przy innych grach nie dają sobie z tym rady. Ja nie rozumiem co to za problem jest zatrudnić 20-50 studentów i zakapować wszystko w weekend.

Jak ci to poprawi humor to ja mam wersję malowaną i pewnie dostane ja miesiąc a może dwa później niż gra będzie w sklepie.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Phalanx jest odpowiedzialny za wydanie polskiej wersji, jest i na wersji z KS i na sklepowej.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: KrzysiekL »

grzemek pisze: 24 maja 2018, 18:46 Miesiąc temu mówię do kumpli "zajebistą grę wsparłem rok temu, niedługo będzie wysyłana, żałujcie". Weszli przy mnie na neta kupili w pierwszym lepszym sklepie wersje z kickstartera dwie fale... i oni już mają, już mi fotki wysyłają a ja kur... czekam bo przecież to dzięki mnie (wspierającemu) ta gra wyszła... takie podziękowanie. Ostatni raz wsparłem tę firemke (głupi nie nauczyłem się po kampanii TWOM!)
Zamawiałeś sam czy grupowo? Z dodatkami? Awaken znani są z tego, że gorzej traktują tych, którzy kupili więcej.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czeczot »

KrzysiekL pisze: 24 maja 2018, 20:55 Zamawiałeś sam czy grupowo? Z dodatkami? Awaken znani są z tego, że gorzej traktują tych, którzy kupili więcej.


Ja odniosłem odwrotne wrażenie. Sklepy które kupiły więcej już maja bo sprzedają. Nie dostali ci co kupili jeden egzemplarz.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Do oczekujących na non-sundropa PL z fali brakujących Nemesisów - wygląda na to, że DHL w końcu dzisiaj dostał parę godzin temu przesyłki, bo mam status" Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania ". Czyżby była szansa dotarcia na jutro/weekend? :D
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szewa »

Ta, na pewno. Dostałem mail, że przesyłka przygotowana do nadania, żeby parę godzin później otrzymać kolejnego z informacją "nadawca nie przekazał przesyłki".

Trolling lvl hard
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Mam wrażenie, że 99% komentarzy z ostatnich 10 stron nie należy do tego wątku.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Szewa pisze: 24 maja 2018, 23:33 Ta, na pewno. Dostałem mail, że przesyłka przygotowana do nadania, żeby parę godzin później otrzymać kolejnego z informacją "nadawca nie przekazał przesyłki".

Trolling lvl hard
W tamtym mailu pisali wyłącznie że otrzymali elektroniczne dane przesyłki i że jeszcze jej nie mają. Nigdzie nie było mowy o gotowej przesyłce, to jest informacja o zarezerwowanej usłudze tylko, także akurat nie do końca trolling ;P (choć fakt, pierwszy raz przy tego typu komunikacie zdarzył mi się tak długi czas oczekiwania od rezerwacji do przekazania przesyłki przez nadawcę. Pewnie dokańczali te figurki jeszcze)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bary »

rattkin pisze: 24 maja 2018, 23:48 Mam wrażenie, że 99% komentarzy z ostatnich 10 stron nie należy do tego wątku.
True story...

Udało mi się już przyswoić polską instrukcję i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony, bo słyszałem o niej parę nieprzychylnych uwag. Jest co prawda kilka pomniejszych typo, ale ogólnie poziom tłumaczenia wydaje się być ok. Merytorycznie manual także daje radę i nie znalazłem żadnych niewytłumaczonych dziur w zasadach. Trochę gorzej wypada w tym aspekcie księga kampanii- tutaj nie wszystko wydaje się w pełni klarowne. No nic- zobaczymy, czy rozgrywka nie obnaży braków w tym aspekcie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Czy piszesz o instrukcji udostępnionej na stronie, czy o wersji drukowanej?
castelano
Posty: 165
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: castelano »

Cześć,
słuchajcie, jeszcze nie posiadam LoH, jednak chcę zakupić i oto moje pytanie,
czy brać wersję sklepową, gdzie dokładają niektóre sklepy figurkę gratis?
czy brać wersje kickstarterową, wiadomo będzie trzeba czekać na resztę komponentów?
różnica cenowa prawie dwukrotna, czy warto tyle dopłacać?
finalnie jaka jest jakoś figurek, bo gdzieś doczytałem że źle spasowane,
czy są błędy w tekstach? bo może wtedy czekać na na jakiś poprawiony dodruk?

pozdrawiam i dzięki za ewentualne odpowiedzi
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bary »

Kisun pisze: 25 maja 2018, 09:39 Czy piszesz o instrukcji udostępnionej na stronie, czy o wersji drukowanej?
Wersja drukowana.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Moim zdaniem instrukcja jest taka sobie. Uczy jak grać, ale niepotrzebnie cudowano z „color coding”, a po grze i w trakcie mieliśmy wiele pytań, na które instrukcja i FAQ nie odpowiadają. Sama obszerność FAQ wydanego zaraz na starcie już źle świadczy o instrukcji.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

A jest już FAQ po polsku?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bary »

rattkin pisze: 25 maja 2018, 12:10 Moim zdaniem instrukcja jest taka sobie. Uczy jak grać, ale niepotrzebnie cudowano z „color coding”, a po grze i w trakcie mieliśmy wiele pytań, na które instrukcja i FAQ nie odpowiadają. Sama obszerność FAQ wydanego zaraz na starcie już źle świadczy o instrukcji.
Heh, fakt, o tym color coding przeczytałem na początku, a potem tak jakoś zapomniałem. ;) Mógłbyś podrzucić linka do faq, jeśli masz gdzieś "pod ręką"?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Kisun »

Dzięki, Bary. Czekam na pełną recenzję :)
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: feniks_ciapek »

Jak dla mnie, to instrukcja jest ok - nie powala, ale też nie wprowadza w błąd. Pamiętam momentami wertowanie w poszukiwaniu limitu kart walki, czy jakichś innych zasad, ale gra jest na tyle nieskomplikowana, że jakichś tam większych dziur nie zauważyłem. Albo za mało patrzyłem :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Bary pisze: 25 maja 2018, 12:27 Mógłbyś podrzucić linka do faq, jeśli masz gdzieś "pod ręką"?
Skitrany w jednym z ostatnich update'ów, na końcu - https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2147169
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Ale nie w tym plugawym języku. ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Nie odpowiadałem na Twoje pytanie.
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas

Post autor: 0NCK0 »

Mam pytanie dodatkowa figurka Leonidasa miała być w 2 fali?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

To jest wątek o grze Lords of Hellas a nie o problemach z przesyłkami. Proszę trzymać się tematu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ