Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

No było trochę spychologii, ale można się było spodziewać, każdy chce utrzymać jakiś tam w miarę pozytywny wizerunek.

Nie dostałem bezpośredniej odpowiedzi na swoje pytanie (które, swoją drogą, dostało chyba najwięcej głosów?), ale właściwie dostałem niebezpośrednią: w firmie jest problem komunikacyjny, a na szczycie jest szef, który (najwyraźniej) jest przekonany, że komunikuje się dobrze albo że zawsze powinien i to od serca, bo komunikat prosto od szefa będzie najlepszy. Kilka razy już to widziałem (nie w planszówkach) - i jest to delikatny (bo ambicjonalny) problem do rozwiązania - najpierw trzeba przekonać szefa, że czasem lepiej jest mówić "do ludzi" przez kogoś innego. Mam nadzieję, że AR dojdzie do tego prędzej, niż później.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5173
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

AR pewnie cierpi na typowy syndrom małej firmy, która nagle stała się dużą.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Zaczynają wysyłać wersje językowe?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Tak, zaczynają wysyłać wersję jezykową angielską :)
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Maniake »

Sprawdzalem dzisiaj i Niektóre sklepy zmieniły datę wysyłki na IV kwartał 2018 wersje ks!! Ci co wzięli wysyłkę jedna fala (w tym ja) trochę sobie poczekają :/
Wysyłka podstawki przewidziana jest na maj
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018, 10:49 przez Maniake, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

Maniake pisze: 10 kwie 2018, 14:57 Sycylia podstawki przewidziana jest na maj
Sycylia podstawki, powiadasz... 8)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: mauserem »

Pan_K pisze: 10 kwie 2018, 15:02
Maniake pisze: 10 kwie 2018, 14:57 Sycylia podstawki przewidziana jest na maj
Sycylia podstawki, powiadasz... 8)
Scylla? a może Charybda? :mrgreen:
to by tematycznie pasowało :D
w każdym bądź razie niefajna sytuacja ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Scylla? a może Charybda? :mrgreen:
to by tematycznie pasowało :D
Nawet tłumaczyłoby to nieźle kolejne "niespodziewane" opóźnienia i to gdzie tym razem gry po drodze zaginęły... :D
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: pavel »

Cieszy mnie wasze poczucie humoru. Ale troszeczkę myślę nad grą jednak, a nie robieniem dobrej miny do złej gry, tzn. kampanii. AR_jordana bolą palce od odpisywania wspierającym na KS. Proszę o wasze wrażenia z rozgrywki, wersji językowej obojętnej jakiej. Chciałbym gameplaye zobaczyć z dodatkami. Są takie, widział ktoś?
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Maniake »

Czepiacie się i najlepszym się zdarzy :P Juz poprawione 8) Gameplay z dodatkami chyba jeszcze niema, przynajmniej jak dotąd nigdzie nie widziałem.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Daetorian »

Maniake pisze: 10 kwie 2018, 14:57 Sprawdzalem dzisiaj i Niektóre sklepy zmieniły datę wysyłki na IV kwartał 2018 wersje ks!! Ci co wzięli wysyłkę jedna fala (w tym ja) trochę sobie poczekają :/
Wysyłka podstawki przewidziana jest na maj
napisałem do nich maila, ze nie chce sundropa i podstawkę osobną wysyłką z mała dopłatą, napisali, że ok. Jedyna szansa na ujrzenie tej gry w 2018.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Jestem tylko posłańcem.


Marcin Świerkot z fb
"Hey guys,

I just get some official info from the printing house and wanted to give you update on remaining 1st wave sundrop copies as well as Language editions. Those dates are to the best to my knowledge, but as always there is a small margin on risk connected with them (as it always is with production)

Last sundrop copies:
- Sundroping miniatures for last ENG copies of 1st wave is finished on our part. Printing factory will complete all games by 24th of April. Shipping from there will take 3-4 days (so by the end of April everything will be shipped).

Language editions:
- 18th of April we will be shipping non-sundroped French versions
- 20 th of April we will be shipping non-sundroped German versions
- We still do not have 100% date on remaining 3 languages non-sundropped versions (Polish, Italian, Spanish) but they will be shipped either last week of April or second week of May (1st week of may is 1-week national holiday unfortunately and no-one works them :/)
- All sundrop language version should be produce between last week of May / first half of June (including completing them in printing house).
- In following days we will send email to language backers with this info and the possibility to opt out of Sundrop to get the copy few weeks faster.

I will be live on Kickstarter Chat Monday at 5pm GMT +1 time (we are making this weekly tradition ;) ) to answer any of your addition questions!"
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: karawanken »

Daetorian pisze: 12 kwie 2018, 08:29
Maniake pisze: 10 kwie 2018, 14:57 Sprawdzalem dzisiaj i Niektóre sklepy zmieniły datę wysyłki na IV kwartał 2018 wersje ks!! Ci co wzięli wysyłkę jedna fala (w tym ja) trochę sobie poczekają :/
Wysyłka podstawki przewidziana jest na maj
napisałem do nich maila, ze nie chce sundropa i podstawkę osobną wysyłką z mała dopłatą, napisali, że ok. Jedyna szansa na ujrzenie tej gry w 2018.
Gdzie pisałeś i w jakim języku?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

wirusman pisze: 13 kwie 2018, 07:01Jestem tylko posłańcem.
Posłańcy właśnie najszybciej są rozstrzeliwani ;)
wirusman pisze: 13 kwie 2018, 07:01 - We still do not have 100% date on remaining 3 languages non-sundropped versions (Polish, Italian, Spanish) but they will be shipped either last week of April or second week of May (1st week of may is 1-week national holiday unfortunately and no-one works them :/)
- All sundrop language version should be produce between last week of May / first half of June (including completing them in printing house).
- In following days we will send email to language backers with this info and the possibility to opt out of Sundrop to get the copy few weeks faster.
Czyli swoją wersję PL z sundropem powinienem otrzymać w lipcu... jak dobrze pójdzie... żenada.

E: O ile czegoś nie pomieszałem, to zdaje się pisali coś wcześniej o pewnych brakach w 3 wersjach językowych. Chyba już wiemy, które wersje to były i chyba mam wyjaśnienie dlaczego Phalanxów nie stać na jakąkolwiek odpowiedź a propos instrukcji w ich temacie wydawniczym... Najpewniej nie jest jeszcze skończona. Smuteczek, chociaż ze strony Phalanxów jest to pierwszy raz, kiedy sięgają po taktykę kontaktu z klientem rodem z GF, także im wybaczam 8)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Czyli swoją wersję PL z sundropem powinienem otrzymać w lipcu... jak dobrze pójdzie... żenada.
Biorąc pod uwagę ile trwa już wysyłka kopii EN (kiedy to się zaczęło? w grudniu?) jeszcze się okaże, że swoją kopię PL z sundropem znajdziesz na święta pod choinką :D
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Szaweł »

mmag pisze: 13 kwie 2018, 09:52
Czyli swoją wersję PL z sundropem powinienem otrzymać w lipcu... jak dobrze pójdzie... żenada.
Biorąc pod uwagę ile trwa już wysyłka kopii EN (kiedy to się zaczęło? w grudniu?) jeszcze się okaże, że swoją kopię PL z sundropem znajdziesz na święta pod choinką :D
Wcale się nie zdziwię. Gorzej będzie jak przyniesie mi ją Zajączek ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Daetorian »

karawanken pisze: 13 kwie 2018, 07:50
Daetorian pisze: 12 kwie 2018, 08:29
Maniake pisze: 10 kwie 2018, 14:57 Sprawdzalem dzisiaj i Niektóre sklepy zmieniły datę wysyłki na IV kwartał 2018 wersje ks!! Ci co wzięli wysyłkę jedna fala (w tym ja) trochę sobie poczekają :/
Wysyłka podstawki przewidziana jest na maj
napisałem do nich maila, ze nie chce sundropa i podstawkę osobną wysyłką z mała dopłatą, napisali, że ok. Jedyna szansa na ujrzenie tej gry w 2018.
Gdzie pisałeś i w jakim języku?
po Polsku :) na l.orwat@awakenrealms.com
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Kiepściutko. Już wcześniej pisałem, że ich utrzymanie terminu w tym ostatnim updacie nie wierzę i coś na pewno się stanie. Jak widać miałem w rację. Efekt? Osoba z mojej grupy najbardziej zainteresowana grą (poza mną XD) zdąży się wyprowadzić raczej :/ Szkoda, mam nadzieję że opóźnienie z tymi wersjami nie będzie mocno duże (bo tradycyjnie powątpiewam w najnowszy podany termin - uwierzę jak pierwsze osoby dostaną numer paczki/samą paczkę). No i cieszę się że uznałem że sundrop nie jest czymś, w co warto tyle inwestować. Przynajmniej będę czekać mniej. Co do Phalanksów to też niefajnie, ale pierwszy raz jak ktoś wyżej wspomniał jeszcze można wybaczyć. No i być może to też nie zależy do końca od nich, bo tak AR im nakazało (co nie jest niemożliwe, bo AR właśnie tak lubi robić - milczeć i udawać że wszystko jest ok).

@Szaweł
Dokładnie tak było. Braki były "Not related to the gameplay, but mostly in regards of files themselves" i opóźnienie miało być max 1-2 tyg, więc w druku powinno to już być dawno (sam cytat jest z update'u z 28 lutego). Stąd średnio to wygląda, bo jeśli jeszcze nie mogą udostępnić, bo wersja finalna jest niegotowa to kiedy drukarnie to dostaną?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czeczot »

Dostałem od AR list z datami wysyłek i propozycją rezygnacji z malowania jeżeli nie chce długo czekać na grę. Ja do nich nic nie pisałem więc rozumiem że wszystkim rozsyłają takie propozycję.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

czeczot pisze: 14 kwie 2018, 00:18 Dostałem od AR list z datami wysyłek i propozycją rezygnacji z malowania jeżeli nie chce długo czekać na grę.
A oddadzą różnicę w cenie? Bo jak nie, to mamy do czynienia z nowym trendem w crowdfundingu - kazać płacić ludziom za szybszy dostęp do gry.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: czeczot »

Hello!

If you are getting this email, this means you are Lords of Hellas backer who selected language edition (German, French, Polish, Italian, Spanish) and 2-wave shipping. Since paper production is coming to an end we would like to give you an update on where games will start to ship.

Non-sundrop games (Core Box pledge)
We will be shipping in following dates:
18th of April we will be shipping non-sundroped French versions
20 th of April we will be shipping non-sundroped German versions
Pollish, Italian and Spanish version do not have their dates 100% yet, but they will be shipped either last week of April or second week of May (second week, as in first week of May we have national holidays in Poland and printing factory / shipping house does not work).

Sundrop games (Mythic collection, Titans pledge)
Sundrop process (mass painting of miniatures) unfortunately takes more time then we have originally estimated and will result in delay. We are estimating that all Language editions with Sundrop will start shipping last week of May or first half of June.

If you would like to get the game faster and you are willing to opt-out of Sundrop pre-paint, please send an email at loh@gamefound.com with your order number or Kickstarter email.

We are sorry for additional delay for the Sundrop pledges - even with the best of our intentions we were not able to make it faster. To give you the scope of the work that we need to done - in total for Language editions we need to pre-paint over 200 000 of miniatures and there are constantly some manufacturing problems popping out. Please do not treat those words as excuses, as we are taking full responsibility for it - we just wanted to let you know that delay is not result of us being lazy or not care about the product.

Thank you for your patience and we hope that quality of the game will reward the wait!


Best wishes,
Awaken Realms team
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Trochę w innym temacie ale też dotyczy LoH. Czy każda przesyłka z KS zawiera dodatkowy prezent w postaci SiegeStorm?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

Muad'Dib pisze: 14 kwie 2018, 11:44 Trochę w innym temacie ale też dotyczy LoH. Czy każda przesyłka z KS zawiera dodatkowy prezent w postaci SiegeStorm?
Myślę że raczej tak, tak jak każdy TWoM zawierał Minotaura z LoHa ;)
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: promykx »

czeczot pisze: 14 kwie 2018, 00:18 Dostałem od AR list z datami wysyłek i propozycją rezygnacji z malowania jeżeli nie chce długo czekać na grę. Ja do nich nic nie pisałem więc rozumiem że wszystkim rozsyłają takie propozycję.
Nie, nic takiego nie dostałem :{ ale z chęcią powołam się na w/w maila :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Muad'Dib »

Ja bym przegapił tego maila, gdyby nie to, że przypadkiem zajrzałem do ofert albo spamu, już nie pamiętam dokładnie.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ