Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

czapsiu5 pisze: 12 gru 2019, 11:40
wirusman pisze: 12 gru 2019, 10:52 Eee.. Jakiego?
yoyocmg pisze: 12 gru 2019, 09:40
bowie pisze: 12 gru 2019, 06:20 Brak planszy Troi to powszechny problem, pisali o tym np. Niemcy. Miałem nadzieję, że w wersji PL będzie OK... Ja będę sprawdzał wszystko w weekend
Już tyle smrodu narobili z tym LoHem, że myślałem, że chociaż na końcu się postarają...
Podejrzewam, że chodzi o:
-czas realizacji,
-mapę,
-problem z wymiarem kart.
Dokładnie :)
ta.skunk.manitou
Posty: 375
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Z tego co widzę to błędy wysyłek mają bardzo masowy charakter... osoba przez ktora zamawiałem swój zestaw ... biorąca group pledge, też dostała wybrakowany zestaw i musi domawiać (pech chciał, że braki m.in. dotyczyły mojej części zamówienia).
Czy ktoś tutaj dostał swoje zamówienie i nie ma żadnych uwag do zawartości?
A jak po rozpakowaniu?... nie ma błędów podobnych do tych z angielskiej wersji?... czy mapy pasują do siebie?, czy karty są tych samych rozmiarów co z podstawki?
Ostatnio zmieniony 13 gru 2019, 21:37 przez ta.skunk.manitou, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Nie zazdroszczę wspierającym KS. Tyle czekania i jeszcze błędy. Jedyny plus to dodatki, które teraz ( i zapewne na przyszłość) są ciężko dostępne.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

Czy dostał ktoś już może matę? Czy jeszcze nie wysyłali?

Przymierzamy się w weekend do partii na pięć osób. Zapowiada się ciekawie.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

E2MD pisze: 16 gru 2019, 22:01 Czy dostał ktoś już może matę? Czy jeszcze nie wysyłali?

Przymierzamy się w weekend do partii na pięć osób. Zapowiada się ciekawie.
Z updatu na GameFound wynika, że maty będą w PL 19.12 i wysyłać je będą na początku stycznia, ale może się coś zmieniło.
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: longmen76 »

Odebrałem paczki (2 egzemplarze). Oczywiście nie spakowali mi po jednym dodatku - Atlas i Lords of the Sun.
W Atlasie brakuje żetonów portów (sprawdziłem bo pisaliście na forum).
Macie jeszcze jakieś braki?
Przeraża mnie przeliczanie wszystkiego.

Możecie mi rozjaśnić o co chodzi z matą w języku polskim? Kupuje się ją, zamawia gdzieś, czy też dostają ją wspierający KSa?
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: morthi »

longmen76 pisze: 19 gru 2019, 22:08 Możecie mi rozjaśnić o co chodzi z matą w języku polskim? Kupuje się ją, zamawia gdzieś, czy też dostają ją wspierający KSa?
W trakcie kampanii pojawiła się informacja, że AR planuje przygotować matę do gry ale po dłuższych pracach ogłoszono, że nie są zadowoleni z efektów i pomysł maty został zarzucony.
Gracze sami zaczęli tworzyć maty i je drukować, a w efekcie AR stwierdziło, że jednak wypuszczą matę w wersji dla 6 graczy.
Niestety nie ma informacji, by mata miała zostać wydana w języku innym języku niż angielski (AR mimo wielu pytań milczy na ten temat).
Nie wiadomo kiedy mata będzie ponownie dostepna do kupienia. Podobno ma zostać odblokowana w sklepie jak zostaną wysłane dotychczas złożone zamówienia na matę (ale to plotka). Co do ceny podobno też ma się zmienić i być wyższa, bo ta mata, która była sprzedawana, była "oddana po kosztach" ale znowu to tylko plotki i brak oficjalnego potwierdzenia.

Link do sklepu z matą, którą można było zamówić przed imprezą w Essen.
https://gamefound.com/projects/awaken-r ... ils/2495#/
Ostatnio zmieniony 23 gru 2019, 10:05 przez morthi, łącznie zmieniany 1 raz.
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: sngt »

longmen76 pisze: 19 gru 2019, 22:08 Odebrałem paczki (2 egzemplarze). Oczywiście nie spakowali mi po jednym dodatku - Atlas i Lords of the Sun.
W Atlasie brakuje żetonów portów (sprawdziłem bo pisaliście na forum).
Macie jeszcze jakieś braki?
Przeraża mnie przeliczanie wszystkiego.

Możecie mi rozjaśnić o co chodzi z matą w języku polskim? Kupuje się ją, zamawia gdzieś, czy też dostają ją wspierający KSa?
Hej,
co do żetonów portów w Atlasie to dostałem informację:
"Żetony portów są w dużym pudełku ze stretch goalami."
Uściślając:
"Wracając natomiast do żetonów portów, to zgaduję, że te 8 żetonów, które znajdują się w wyprawce Warlord Boxa zastępuje te 5 z dodatku Atlas?" <- odpowiedź twierdząca.

U mnie jeszcze Leonidas nie był z sundropem oraz brak planszy Troi (wysyłka w połowie stycznia).
Moja kolekcja - klik
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

sngt pisze: 20 gru 2019, 09:35
longmen76 pisze: 19 gru 2019, 22:08 W Atlasie brakuje żetonów portów (sprawdziłem bo pisaliście na forum).
Hej,
co do żetonów portów w Atlasie to dostałem informację:
"Żetony portów są w dużym pudełku ze stretch goalami."
Tak, tylko co w przypadku, gdy kupiłeś Atlasa w sklepie, nie będąc wspierającym i nie masz Warlord boxa z SG?
Jesteś bez żetonów i musisz użyć jakiś zastępników... niby nie problem, ale...
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: sngt »

yarzab pisze: 20 gru 2019, 11:11
sngt pisze: 20 gru 2019, 09:35
longmen76 pisze: 19 gru 2019, 22:08 W Atlasie brakuje żetonów portów (sprawdziłem bo pisaliście na forum).
Hej,
co do żetonów portów w Atlasie to dostałem informację:
"Żetony portów są w dużym pudełku ze stretch goalami."
Tak, tylko co w przypadku, gdy kupiłeś Atlasa w sklepie, nie będąc wspierającym i nie masz Warlord boxa z SG?
Jesteś bez żetonów i musisz użyć jakiś zastępników... niby nie problem, ale...
Zgadza się, wtedy jest problem. Wtedy zostaje jedynie wystawienie ticket-a na gamefound.
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

Zagraliśmy dwa razy w pięć osób - wersja z Posejdonem i portami.
Dwa razy wygrała osoba która polowała na potwory (raz było bardzo blisko wygranej na monument) i wygląda na to, że ta strategia będzie dominująca. Zastanawiamy się czy nie zwiększyć warunku wygranej z trzech do czterech potworów. Warunek kontrolowania krain przy pięciu graczach wydaje niemożliwy do spełnienia, podobnie świątynie - po prostu sytuacja na planszy zmienia się bardzo dynamicznie.
Zaskakująco gra w pięciu wcale się nie wydłużyła czasowo - rozgrywka około 2 godzin (bez set-upu i składania - a tego trochę jest)
Z innych uwag to ten mały kawałek mapy kompletnie nie pasuje stylistycznie do całości (ramka, kolor) i w dodatku powoduje, że gracz po przekątnej ma naprawdę daleko. Jak w końcu dojdzie cała reszta mapy (albo mata) to LoH będzie gigantyczny.

Reszta dodatków pewnie trochę poleży, ale zapowiada się jeszcze sporo ciekawych partii.

Później zagraliśmy w Blood Rage'a - też w piątkę. I szczerze powiedziawszy wolę LoH za różnorodność rozgrywki.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
ta.skunk.manitou
Posty: 375
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

E2MD pisze: 22 gru 2019, 20:20 Zagraliśmy dwa razy w pięć osób - wersja z Posejdonem i portami.
Ja już od dawna używam home rula, że zamiast 3 zabitych potworów trzeba mieć 4 żetony chwały by wygrać. Ma się większy wpływ by przyblokować kogoś kto idzie po bandzie z killowaniem potworów wyłącznie... a do tego questy maja większy sens.
Dzięki za relacje, koniecznie pisz o kolejnych wrażeniach z grania z innymi dodatkami.
Molfar
Posty: 20
Rejestracja: 28 gru 2015, 20:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Molfar »

Dzisiaj wyjąłem odpowiednie koszulki z zamiarem zakoszulkowania Warlord Boxa, po zakoszulkowaniu pierwszej karty, a szczęśliwie już wtedy sprawdziłem jak się ma pudełko, okazuje się, że takie karty nie mieszczą się w wyprasce. To, że karty mogą wystawać ponad wypraskę mógłbym zrozumieć, to się zdarza i już przy wyprasce w podstawce był ten problem, ale to już jest przesada. Niby miał być highend, a jest kolejny raz przeciętna robota. Nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek będę wspierał AR na KS, bo takie rzeczy niezwykle mnie irytują. Jak Wy odbieracie coś takiego w przypadku Warlord Boxa o gry za lekko 500 zł? Figurki i nowe zasady jak najbardziej na plus, ale jakoś niesmak pozostaje.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

Molfar pisze: 29 gru 2019, 17:11 Dzisiaj wyjąłem odpowiednie koszulki z zamiarem zakoszulkowania Warlord Boxa, po zakoszulkowaniu pierwszej karty, a szczęśliwie już wtedy sprawdziłem jak się ma pudełko, okazuje się, że takie karty nie mieszczą się w wyprasce.
Całe AR. W Nemesisie zrobili specjalne miejsce na zakoszulkowane małe karty (nawet jest podpis na plastiku) a karty w koszulkach i tak się nie mieszczą. Niestety z nimi jest taki problem, że niby nie chcę już ich spierać, a później wyskoczą z jakimś fajnym tematem. Biorę po prostu poprawkę, że to zawsze nie będzie najwyższa jakoś i coś będzie i tak zgrzytać.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Banan2 »

yoyocmg pisze: 01 sty 2020, 10:07
Molfar pisze: 29 gru 2019, 17:11 Dzisiaj wyjąłem odpowiednie koszulki z zamiarem zakoszulkowania Warlord Boxa, po zakoszulkowaniu pierwszej karty, a szczęśliwie już wtedy sprawdziłem jak się ma pudełko, okazuje się, że takie karty nie mieszczą się w wyprasce.
Całe AR. W Nemesisie zrobili specjalne miejsce na zakoszulkowane małe karty (nawet jest podpis na plastiku) a karty w koszulkach i tak się nie mieszczą. Niestety z nimi jest taki problem, że niby nie chcę już ich spierać, a później wyskoczą z jakimś fajnym tematem. Biorę po prostu poprawkę, że to zawsze nie będzie najwyższa jakoś i coś będzie i tak zgrzytać.
Niestety tak właśnie jest. AR wykorzystuje w pewnym sensie KS-a. Ludzie widzą fajną grę/temat i wspierają licząc, że wszystko będzie super. Niestety rzeczywistość jest co najmniej szara. Gdyby wypuścili gry normalnym trybem wydawniczym i wyszłyby takie kwiatki to z sprzedażą mogłoby być słabo. A tak najpierw jest kasa dla AR a potem jakoś to będzie. Owszem niby z KS-a można się wycofać, ale ze stratą (po kampanii).
Ja w każdym razie coraz częściej odpuszczam produkcje AR. Moja cierpliwość się skończyła, bo SG do LoH PL to wysyła chyba jedna osoba i do tego nie ogarnia tematu. Szkoda, bo jak wielokrotnie pisałem pomysły mają fajne, reszta jest do bani. Zresztą, ciekawe jest też to, dlaczego pierwsze gry (wersje PL) wydali z Galaktą, Phalanx i Rebel a teraz wydają sami. Względy finansowe, utrata zaufania, bo nie wszystko wyszło tak jak trzeba, coś innego? Ciekawe ….
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: sielus »

Otrzymałam właśnie SG Pl do LOH. Jakościowo to dramat, figurki powyginane, posąg Posejdon nie trzyma się kupy, Hadesa zaś nie da się poskładać bo bolce mocujące nie wchodzą w otwory, dodatkowe figurki miast bardziej przypominają krasnale ogrodowe niż figsy z terrain packa, oczywiście brak sundropa na połowie figurek, Atlas wygląda jak by go coś nadtopiło, podstawa pofalowana i każda ręką na innej wysokości, dramat jednym słowem. Najwyższej jakości wydają się pudełka...
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

AR ma spore problemy z kontrolą jakości. SG jeszcze nie mam alem mi wszystkie karty się zmieściły. Co do figurek w podstawce też miałem krzywe i ciepła woda pomogła. Polewałem ciepła z kranu i jak już uformowałem odpowiednio to traktowałem zimną (upierdliwe ale do poprawienia samemu). Kto miał do czynienia z modelarką ogarnie bez problemu. Uszkodzone elementy reklamować bez wahania. AR ma dobrą obsługę klienta (w nemesisie miałem połamanego żołnierza i wygięte karty). Jest to denerwujące i nie powinno mieć miejsca na taką skalę. :evil:
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Widzę, że trochę strach kupować tą grę z drugiej ręki. Bo nigdy nie wiadomo, jaki chaos zastanie się w środku.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

sngt pisze: 20 gru 2019, 09:35
longmen76 pisze: 19 gru 2019, 22:08 Odebrałem paczki (2 egzemplarze). Oczywiście nie spakowali mi po jednym dodatku - Atlas i Lords of the Sun.
W Atlasie brakuje żetonów portów (sprawdziłem bo pisaliście na forum).
Macie jeszcze jakieś braki?
Przeraża mnie przeliczanie wszystkiego.

Możecie mi rozjaśnić o co chodzi z matą w języku polskim? Kupuje się ją, zamawia gdzieś, czy też dostają ją wspierający KSa?
Hej,
co do żetonów portów w Atlasie to dostałem informację:
"Żetony portów są w dużym pudełku ze stretch goalami."
Uściślając:
"Wracając natomiast do żetonów portów, to zgaduję, że te 8 żetonów, które znajdują się w wyprawce Warlord Boxa zastępuje te 5 z dodatku Atlas?" <- odpowiedź twierdząca.

U mnie jeszcze Leonidas nie był z sundropem oraz brak planszy Troi (wysyłka w połowie stycznia).
Chodzi o te porty z warlord boxa? Bo jest ich 6 a nie 8... Chyba że chodzi o te żetony ponumerowane od 1 do 8... Pytam bo jeszcze nie mam dodatku a widziałem te stateczki na zdjęciu :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Kurde jak dziecko się jaram tymi SG do LoH, bo od tygodnia czekają w folii (tak jak i dodatki) a zaczynam się bać.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

No i jednak dobrze, że otworzyłem szybciej paczke z dodatkami, a nie dopiero jak bede grał. Kupiłem na essen (przez gamefound) Atlasa w wersji sun-drop. Dostałem bez tego i na dodatek brakuje zetonów portów...
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 41 times
Been thanked: 16 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: MajkelEryk »

Hardkor pisze: 07 sty 2020, 00:15 No i jednak dobrze, że otworzyłem szybciej paczke z dodatkami, a nie dopiero jak bede grał. Kupiłem na essen (przez gamefound) Atlasa w wersji sun-drop. Dostałem bez tego i na dodatek brakuje zetonów portów...
Przeczytaj kilka postów wcześniej, jest o portach.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

MajkelEryk pisze: 07 sty 2020, 01:05
Hardkor pisze: 07 sty 2020, 00:15 No i jednak dobrze, że otworzyłem szybciej paczke z dodatkami, a nie dopiero jak bede grał. Kupiłem na essen (przez gamefound) Atlasa w wersji sun-drop. Dostałem bez tego i na dodatek brakuje zetonów portów...
Przeczytaj kilka postów wcześniej, jest o portach.
Tak wiem, można wykorzystać te z SG, ale ja kupiłem na essen, czyli bez SG i co teraz?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
MajkelEryk
Posty: 151
Rejestracja: 01 sty 2019, 19:54
Has thanked: 41 times
Been thanked: 16 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: MajkelEryk »

No to musisz stworzyć ticket na gamefound i pewnie tobie wyślą.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

No to zrobiłem, ale ich support to jest tragedia. Wlasnie mi odpowiedzi na ticket do kiedy jest LP na etherfields otwarty... wyslalem to pytanie z tydzien temu
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ