Kanagawa (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Kanagawa (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: Portal Games »

Obrazek

W Kanagawie każdy z graczy wcieli się w artystę – i to nie byle jakiego, a ucznia samego mistrza Hokusaia. W czasie rozgrywki wszyscy uczniowie będą rywalizować o miano najlepszego malarza.
Rok 1840. Prefektura Kanagawa nad Zatoką Tokijską. Mistrz Hokusai decyduje się otworzyć szkołę dla artystów, by wykształcić swoich następców. Jesteś jednym z nich – musisz udowodnić, że to właśnie ciebie powinno się nazywać godnym kontynuatorem ścieżki „starego, szalonego malarza”.

Wybierz temat swoich obrazów i ruszaj tworzyć wiekopomne dzieła! Chwyć pędzel w dłoń, podążaj za naukami swojego nauczyciela, maluj, rozwijaj swoją technikę i studio – pokaż wszystkim, kto najlepiej operuje pędzlem! Wybierz swoją specjalizację (Drzewa, Zwierzęta, Postacie lub Budynki) i śledź uważnie zmiany pór roku – tylko dzięki temu uda ci się stworzyć najbardziej harmonijny obraz.

W kolejnych turach gracz dobierają karty i decydują, w jaki sposób je wykorzystać. Każda karta ma dwie funkcje – może służyć do rozbudowania panoramy, ale także do nauki kunsztu malarskiego, dzięki czemu w następnych rundach będziesz mógł użyć bardziej zaawansowanych kart. Dbaj o to, by nie zabrakło ci pędzli! Za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne gracze otrzymują dyplomy – pomagają one w rozgrywce i dają dodatkowe punkty zwycięstwa.

Gra kończy się, gdy jeden z uczestników ułoży obraz z 11 kart lub kiedy wyczerpie się talia. Wtedy wszyscy gracze kończą swoje i tury podlicza się punkty. A w Kanagawie można je dostać za najróżniejsze osiągnięcia – musisz więc starannie dobrać taktykę i uważnie śledzić ruchy pozostałych uczestników.
Kanagawa zachwyca urzekającym klimatem XIX-wiecznej Japonii. Przepiękna, dopracowana w najdrobniejszym szczególe gra wciągnie cię do urokliwego świata dalekowschodnich mistrzów pędzla.

Gra miała polską premierę na tegorocznym festiwalu Pyrkon 2017! I okazała się niesamowitym hitem na naszym stoisku! Było niesamowicie. Każde przez nas wystawione pudełko było bez przerwy ogrywane przez tłum odwiedzający nasze stoisko. Każdy gracz wychodził ze swoją własną kopią Kanagawy pod pachą! Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni, że w siatce mają kolejną wyśmienitą grę Bruno Cathali (autora Abyss, Mr. Jack, Five Tribes, Cyklady...)

Byliście na Pyrkonie? Graliście może w Kanagawę? Podzielcie się swoimi wrażeniami! W końcu Kanagawa to nie tylko najpiękniejsza gra 2016 roku pod względem mechaniki. Ale również to kawał solidnej mechaniki!
Ostatnio zmieniony 08 maja 2017, 10:46 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: slanesh »

Grałem na pyrkonie, gra ładna, całkiem elegancka mechanika, generalnie ok.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: Golin »

to 2016 czy 2017 :P? niestety jak 2016 to ze sztuka w scythe nie ma porownania a jak w 2017 to niestety przegrywa z dodatkiem wind gambit :D tak fanboy inc :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: donmakaron »

Też zagraliśmy na Pyrkonie. Trochę kojarzy mi się z Tokaido - prosta, przyjemna i uruchamia jakieś głębsze emocje, gdy po skończonej partii patrzymy na nasz obraz. W Kanagawie jest trochę więcej gry niż w Tokaido, za to ostateczny efekt kapkę mniej poruszający i pewnie szybko to wrażenie tworzenia minie - ostatecznie po każdej partii wychodzą bardzo podobne obrazy.
Do pogrania raczej na luzie, z rodziną czy dla relaksu. Cieszy bardziej oko niż mózg, że tak to ujmę.
W końcu Kanagawa to nie tylko najpiękniejsza gra 2017 roku pod względem mechaniki. Ale również to kawał solidnej mechaniki!
Że jak?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: Portal Games »

donmakaron pisze:Też zagraliśmy na Pyrkonie. Trochę kojarzy mi się z Tokaido - prosta, przyjemna i uruchamia jakieś głębsze emocje, gdy po skończonej partii patrzymy na nasz obraz. W Kanagawie jest trochę więcej gry niż w Tokaido, za to ostateczny efekt kapkę mniej poruszający i pewnie szybko to wrażenie tworzenia minie - ostatecznie po każdej partii wychodzą bardzo podobne obrazy.
Do pogrania raczej na luzie, z rodziną czy dla relaksu. Cieszy bardziej oko niż mózg, że tak to ujmę.
W końcu Kanagawa to nie tylko najpiękniejsza gra 2017 roku pod względem mechaniki. Ale również to kawał solidnej mechaniki!
Że jak?
Że błąd ;)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: TTR_1983 »

Zamiast głupich przepychanek słownych aktualizacja na stronie głównej by się przydała. Kto znowu jest na urlopie, że mamy ósmy dzień miesiąca a znowu nie ma?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: Portal Games »

TTR_1983 pisze:Zamiast głupich przepychanek słownych aktualizacja na stronie głównej by się przydała. Kto znowu jest na urlopie, że mamy ósmy dzień miesiąca a znowu nie ma?
Aktualizacja jest. Pozdrawiam :)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: TTR_1983 »

Bóg zapłać :mrgreen:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: Paskuder »

To ja bardzo chętnie podzielę się swoimi wrażeniami.

Bardzo chciałabym zagrać ale niestety nie mogę. Gra kupiona żonie na prezent imieninowy 22.04 w przedsprzedaży w sklepie portalu. Na stronie jak byk wisi informacja: wysyłka już od 21.04. Stan zamówienia na dzień dzisiejszy 08.05: "do wysyłki". Czyli to już 3 tydzień zaczyna lecieć jak obsługa nie potrafi nadać paczki... Cóż, przykre to trochę, żona dawno z innej gry się cieszy. Jutro odwołuję zamówienie, premiera w sklepach na dniach, kupię normalnie w zaprzyjaźnionym stacjonarnym pewnie 20% taniej... :-(
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: Portal Games »

Paskuder pisze:To ja bardzo chętnie podzielę się swoimi wrażeniami.

Bardzo chciałabym zagrać ale niestety nie mogę. Gra kupiona żonie na prezent imieninowy 22.04 w przedsprzedaży w sklepie portalu. Na stronie jak byk wisi informacja: wysyłka już od 21.04. Stan zamówienia na dzień dzisiejszy 08.05: "do wysyłki". Czyli to już 3 tydzień zaczyna lecieć jak obsługa nie potrafi nadać paczki... Cóż, przykre to trochę, żona dawno z innej gry się cieszy. Jutro odwołuję zamówienie, premiera w sklepach na dniach, kupię normalnie w zaprzyjaźnionym stacjonarnym pewnie 20% taniej... :-(
Prosze wyślij maila na portal@portalgames.pl i szybko naprawimy te ogromne niedopatrzenie za które serdecznie przepraszam! Proszę skontaktuj się z nami jak najszybciej. W treści proszę również byś zamieścił swój wpis do szybszej indentyfikacji problemu. :(
nowakowski116
Posty: 6
Rejestracja: 06 lis 2016, 16:23

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: nowakowski116 »

Witam, mam pytanie;) sprawdza się kanagawa na 2 osoby? Zastanawiam się nad kupnem ale z racji że ostatnio u mnie jest małe grono grających, nie wiem czy jest sens.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: probbi »

Sprawdza sięi to bardzo dobrze. Rozgrywka potrafi się zamknąć w 15-20 minutach po kilku partiach wprowadzających. masz po prostu mniejszy wybór kart przed sobą i częściej się pasuje czekając na ich większą ilość
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: Piehoo »

nowakowski116 pisze:Witam, mam pytanie;) sprawdza się kanagawa na 2 osoby? Zastanawiam się nad kupnem ale z racji że ostatnio u mnie jest małe grono grających, nie wiem czy jest sens.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Chętniej gram na 3-4, co nie zmienia faktu że do grania tylko na dwie osoby - kupiłbym.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: pan_satyros »

Działa nieźle, ale jest trochę mniej wyborów. Czy bym kupował tylko na 2 osoby? Nie jeśli miałaby to być jedyna lekka karcianka w kolekcji. Jako uzupełnienie owszem.
tomasz86
Posty: 104
Rejestracja: 23 sty 2016, 23:26
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: tomasz86 »

Koszulkował ktoś karty? Jest sens?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: Yavi »

Podrzucam recenzję Kanagawy :)
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: pegzi »

Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Kanagawa - najpiękniejsza gra 2016!

Post autor: bobule »

Bardzo ładna gra, ale pomysł w wkładaniem pod siebie kolejnych kart aby ułożyć panoramę jest co najmniej nietrafiony, bo nie ważne jak by się nie układało, to i tak wszystko Ci się rozjedzie i trzeba wtedy część, albo całą panoramę ustawiać na nowo. Tak samo jest z warsztatem, tam dodatkowo trzeba jeszcze poprawiać pędzle.

Instrukcja nie jest jasna i nie rozwiązuje wszystkich wątpliwości. Co widać po wątku dotyczącym zasad viewtopic.php?f=42&t=50278&p=1094621#p1094621 Dalej nie wiem jak jest z tym pasowaniem i dobieraniem karty. Gram, że jeśli ktoś spasował, a jest ostatni to karta jest dokładana, a następnie ta osoba bierze ostatni rząd.

Poza tym dosyć ciężko monitorować kto spełnił jaki warunek, żeby zdobyć punkty zwycięstwa, bo możliwości jest sporo i łatwo coś pominąć.
Mam też wrażenie, że w tej grze sens brania jednej pojedynczej karty w 99% przypadkach jest zupełnie bez sensu, bo więcej można zyskać mając więcej kart.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Kanagawa (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: Portal Games »

Obrazek

Rusza przedsprzedaż dodatku do jednej z najpiękniejszych gier planszowych na świecie!

Kanagawa: Yokai zawiera karty i możliwość punktowania za trzy nowe Tematy Przewodnie! Są to latawce, parasole i papierowe latarnie, którymi zastąpisz dwa dowolne motywy przewodnie z podstawowej wersji gry Kanagawa.

Zamawiając Kanagawę: Yokai w sklepie Portalu dostaniesz dodatkowo i za darmo plastikowe żetony burzy!

Zapraszamy: http://www.2pionki.pl/przedsprzedaz-kanagawa-yokai/
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Kanagawa (Bruno Cathala, Charles Chevallier)

Post autor: Blue »

Po jednej dwuosobowej rozgrywce, ależ to przyjemne i szybkie. Fakt odczucia jak przy Tokaido, tyle że Kanagawa po pierwszej wydaje się fajniejsza nawet od Tokaido z dodatkiem rozdroża(a bez niego Tokaido jest IMHO słabe, z nim dobre). A zasady, do przyswojenia przez 7 latka. Podkładanie kart mi nie przeszkadza, śledzenie dyplomów trochę problematyczne się wydaje, ale mam wrażenie, że po kilku rozgrywkach nie będzie nawet trzeba na nie patrzeć, żeby pamiętać co dają i co mamy ułożone.

Bruno Cathala jak zwykle dowiózł, jakoś prawie zawsze mi jego gry podchodzą.
ODPOWIEDZ