Immortals

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Immortals

Post autor: Vester »

Nowa gra od twórcy Shoguna i najwyraźniej wariacja na temat. Jest wieża i programowanie prowincji. Doszli jacyś bogowie/bohaterowie. Nie ma karmienia, są za to energie do ładowania bohaterów.
Ciekawe, na ile zasadne jest istnienie takiego klona? Może czas gry będzie krótszy.

Obaczym.


https://boardgamegeek.com/boardgame/226562/immortals
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: warlock »

Nooo to trzeba wziąć na radar :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: Piehoo »

Jestem na pokładzie.
Szogun dawno powinien mieć frakcje. Zamiast tego jako dodatek woleli sprzedawać dużo powietrza, z małą zawartością dworu Tenno. :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: warlock »

Piotrek ja Szoguna sprawdziłem m.in. po Twojej recenzji i powiem Ci, że po 5 partii "zaskoczył" na tyle, że wbił się do mojego TOPu. Fantastyczna gra w swojej kategorii, naprawdę ;). Także dzięki za polecenie.

A w kwestii Immortals - ta gra wydaje się być Szogunem skrojonym pod współczesnego gracza: tematyka jest bardziej "cool", a grafiki bardzo dopieszczone. Nic u mnie nie przebije klimatu feudalnej Japonii (kocham), ale to dość "hermetyczny" setting ;).
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: Pastorkris »

warlock pisze: A w kwestii Immortals - ta gra wydaje się być Szogunem skrojonym pod współczesnego gracza: tematyka jest bardziej "cool", a grafiki bardzo dopieszczone. Nic u mnie nie przebije klimatu feudalnej Japonii (kocham), ale to dość "hermetyczny" setting ;).
Na to wygląda. Jakieś high fantasy z tego się zrobiło :) Ale o ile mechanika będzie sporym krokiem na przód, będą jakieś ciekawe mechanizmy to ok, niech robią. Ja i tak podziękuję, bo nie potrzebuję drugiej takiej gry o tym samym "feel'u" :)
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: Piehoo »

warlock pisze:Piotrek ja Szoguna sprawdziłem m.in. po Twojej recenzji i powiem Ci, że po 5 partii "zaskoczył" na tyle, że wbił się do mojego TOPu. Fantastyczna gra w swojej kategorii, naprawdę ;). Także dzięki za polecenie.

A w kwestii Immortals - ta gra wydaje się być Szogunem skrojonym pod współczesnego gracza: tematyka jest bardziej "cool", a grafiki bardzo dopieszczone. Nic u mnie nie przebije klimatu feudalnej Japonii (kocham), ale to dość "hermetyczny" setting ;).
Cieszę się bardzo. U mnie również nadal w czubie. :) Mimo wszystko, uważam że mechanicznie można byłoby coś małego dodać. Wtedy już byłoby blisko ideału. Tak jak mój przedmówca, wolałbym żeby zostawili klimat Japonii.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: Bary »

Ciekawe, czy jakiś lokalny wydawca ma już tytuł na radarze. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: warlock »

Rebel ma chyba "kosę" z Queen Games (z tego co gdzieś czytałem), więc ciekawe, czy ktoś się podejmie wydania...
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: TTR_1983 »

Niestety coś nie pykło między Rebelem, a QG i pewnie będzie ciężko o ten tytuł.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: Furan »

warlock pisze:Rebel ma chyba "kosę" z Queen Games [...]
Tak. Widziałem jak palili szaliki Queen Games w Gdańsku. :twisted:
A to przetematowanie nie jest trochę szerszym problemem? Podobnie rzecz się ma z Guildhallem (Najemnikami), Liberte (Moa) od Marcina W. i pewnie kilkoma innymi. Historia widać jest passe.

PS A oglądając pudełko jeszcze w miniaturze miałem nadzieję na coś na kanwie Nieśmiertelnego. :D
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: warlock »

Na BGG pojawiła się instrukcja do Immortals - https://boardgamegeek.com/filepage/148299/immortals
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: Krwawisz »

Przepraszam bardzo ale Moa to nie Liberte :-)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1529
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: Furan »

Ok, ok. Racja, ale ogólny trend jest zachowany - Marcin W. znany i ceniony twórca gier siedzących w wybranych realiach historycznych produkuje fantasy-smęty. Dziś Brass byłby jakimś ktululu otwieraniem bram, zwalczaniem generycznych (ale pięknie narysowanych) smoków albo czymś równie fascynującym...
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
ShadowFox
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2018, 16:20
Been thanked: 2 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: ShadowFox »

I jak? Czy ktoś grał? Jako wielki fan Szoguna, jestem bardzo ciekaw co z tego wyszło? Postaram się może wypożyczyć tę grę w przyszłym tygodniu, warto?
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Immortals - nowa gra od twórcy Shoguna...

Post autor: kremitto123 »

ShadowFox pisze: 25 cze 2018, 17:04 Postaram się może wypożyczyć tę grę w przyszłym tygodniu, warto?
Udalo sie? Jak wrazenia? Oceny na bgg nie powalaja...
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
ShadowFox
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2018, 16:20
Been thanked: 2 times

Re: Immortals

Post autor: ShadowFox »

Hej, długo mnie nie było, bo złamałem rękę (co prawda nie od partii, ale ;P)

Graliśmy tę partię - właściwie niewiele się zmieniło w stosunku do Shoguna, z paroma małymi twistami.

Każdy gracz kontroluje dwie rasy - światła i ciemności, więc gramy symultanicznie na dwóch planszach: podziemi i powierzchni. Reszta właściwie tak samo jak w Shogunie. Mi się podobało, nawet bardzo, gra nie jest tak brzydka jak mi się wydawało, rozgrywka nie dłuży się mimo tego, że z początku wydawało się, że tak będzie - setup był dużo bardziej rozbudowany niż w Shogunie, z tego powodu, że było więcej jednostek i trzeba było myśleć "przestrzennie". Niby czary, niby więcej prowincji (to trochę trudno było w pierwszej chwili ogarnąć - bo karty słabo się różnią od siebie)...ale to tak samo proste i szybkie jak Shogun.

Jeżeli ktoś lubi tego typu wojenne gry i przede wszystkim lubi Shoguna, to jest to gra dla niego. Słabsza ocena pewnie dlatego, że trochę odgrzewany kotlet - aczkolwiek stara się wprowadzać nowe rzeczy.


PS: Wyszło trochę bardziej negatywnie, niż chciałem. Zagram jeszcze parę rozgrywek i może napiszę więcej i bardziej szczegółowo.
ODPOWIEDZ