51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Ta muzyczka to taki po prostu kawałek zakupiony w takim właśnie kawałku. Gdybym umiała z tego zrobić dzwonek na telefon to bym zrobiła.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

espresso pisze:
Merry pisze: Nie. Ponieważ nadal jest ciężko zdobyć surowce. Nadal trzeba tłuc przeciwnika, który pozyskuje surowce;-)
Grałam niedawno w cztery osoby. Z czego dwoje z nas było mocno wgrane w starą wersję. Wygrałam z trudem, z tikami nerwowymi jednym surowcem....
Naprawdę cieszę się, że zdecydowałaś się zabrać głos i ustosunkować do wątpliwości. W ciemno co prawda nie kupię, bo budżet ma swoje ograniczenia, ale wreszcie zainteresowałam się na tyle, że na pewno zagram przy pierwszej okazji, żeby przekonać się na własnej skórze :)

Dziękuję;-)
Walczę w domu jak lwica o Master Seta ;-)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Merry pisze:
espresso pisze:
Merry pisze: Nie. Ponieważ nadal jest ciężko zdobyć surowce. Nadal trzeba tłuc przeciwnika, który pozyskuje surowce;-)
Grałam niedawno w cztery osoby. Z czego dwoje z nas było mocno wgrane w starą wersję. Wygrałam z trudem, z tikami nerwowymi jednym surowcem....
Naprawdę cieszę się, że zdecydowałaś się zabrać głos i ustosunkować do wątpliwości. W ciemno co prawda nie kupię, bo budżet ma swoje ograniczenia, ale wreszcie zainteresowałam się na tyle, że na pewno zagram przy pierwszej okazji, żeby przekonać się na własnej skórze :)

Dziękuję;-)
Walczę w domu jak lwica o Master Seta ;-)
Merry, ja zapytam o coś innego. Jak porównasz gameplay Osadników: NI do mowego 51 stanu? Mam wątpliwości czy zakupić grę, nie muszę mieć dwóch gier rózniących się jedynie realmem, ale z identycznym przebiegiem rozgrywki :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tygrys69 »

Merry, trzeba było się tu wcześniej pojawić i nas uspokajać :) ;p Mimo to nadal nie czuje, by stopień skomplikowania i feeling był taki jak stare wydanie, ale bankowo sprawdzę nowe. Pośpiesz Ignacego z tą instrukcją, bo Portal obiecał ją dawno, a ciągle powtarza że będzie niedługo.
Focus!
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

Merry pisze:Nie. Ponieważ nadal jest ciężko zdobyć surowce. Nadal trzeba tłuc przeciwnika, który pozyskuje surowce;-)
Grałam niedawno w cztery osoby. Z czego dwoje z nas było mocno wgrane w starą wersję. Wygrałam z trudem, z tikami nerwowymi jednym surowcem....
Ja wiedziałem, że w końcu wpadnie tu Merry i zrobi porządek :wink:

A tak na serio. Jak dotąd opieraliśmy się za informacjach IT, że będzie to MS (nazwa zobowiązuje) a nie 2 ed. Opieramy się również na recenzji i opinii Veridiany, że to o wiele łatwiejsza gra.

A 51.Stan to nie jest trudna gra! A w dodatku jest świetna. Ja w to grałem z dziećmi. Miała natomiast fatalne, nieustannie zmieniane wydania i dlatego tak wszyscy wyczekiwali porządnego zbiorczego wydania.
Merry pisze:Tak. Robią tak wszystkie wydawnictwa. Wydając z wydania jubileuszowe. Tematyczne. Zbiorcze itd itp
Związane to jest z rozwijającym się rynkiem i wzrostem zapotrzebowania.
Mógłbym prosić o jakiś przykład wydania jubileuszowego "przejechanego walcem"? Wszelkie big boxy jakie znam to wersje zebrane w jedno pudło z minimalnymi zmianami.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

IS jest dużo łatwiejszą grą.
Jedyne czego się obawiam, to, że dla graczy grających w IS mechanika MS wyda się oswojona. Co jest dobre z mojego punktu widzenia.Ale może dać złudzenie "to już było'
Jest inaczej bo jest po prostu trudniej. Kart są zdecydowanie inne.
Tylko, że urok rozgrywek w MS polega na tym, że im ostrzej się gra tym lepiej. W IS jednak się bardziej buduje. Tu się tłucze.
Są to moje wrażenia. I tylko moje;-)
Osobiście wolę MS ze względu na stopień trudności.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Banan2 pisze:
Merry pisze:Nie. Ponieważ nadal jest ciężko zdobyć surowce. Nadal trzeba tłuc przeciwnika, który pozyskuje surowce;-)
Grałam niedawno w cztery osoby. Z czego dwoje z nas było mocno wgrane w starą wersję. Wygrałam z trudem, z tikami nerwowymi jednym surowcem....
Ja wiedziałem, że w końcu wpadnie tu Merry i zrobi porządek :wink:

A tak na serio. Jak dotąd opieraliśmy się za informacjach IT, że będzie to MS (nazwa zobowiązuje) a nie 2 ed. Opieramy się również na recenzji i opinii Veridiany, że to o wiele łatwiejsza gra.

A 51.Stan to nie jest trudna gra! A w dodatku jest świetna. Ja w to grałem z dziećmi. Miała natomiast fatalne, nieustannie zmieniane wydania i dlatego tak wszyscy wyczekiwali porządnego zbiorczego wydania.

Jest trudna do wytłumaczenia;-)
Merry pisze:Tak. Robią tak wszystkie wydawnictwa. Wydając z wydania jubileuszowe. Tematyczne. Zbiorcze itd itp
Związane to jest z rozwijającym się rynkiem i wzrostem zapotrzebowania.
Mógłbym prosić o jakiś przykład wydania jubileuszowego "przejechanego walcem"? Wszelkie big boxy jakie znam to wersje zebrane w jedno pudło z minimalnymi zmianami.
Pozdrawiam
Poszukam. Ale nie złośliwie. Jeżeli się mylę to się grzecznie wycofam.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Tygrys69 pisze:Merry, trzeba było się tu wcześniej pojawić i nas uspokajać :) ;p Mimo to nadal nie czuje, by stopień skomplikowania i feeling był taki jak stare wydanie, ale bankowo sprawdzę nowe. Pośpiesz Ignacego z tą instrukcją, bo Portal obiecał ją dawno, a ciągle powtarza że będzie niedługo.
Nie miałam pojęcia, co tu się dzieje;-)
Wyjeżdżam lada dzień na narty i Trzewik ma wtedy się ogarnąć :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Merry pisze: Master Set to po prostu kwestia nazewnictwa.
Proszę zauważyć, że nie było jeszcze oficjalnego opisu finalnej wersji.
Pojawi się w odpowiednim czasie.
Nie, nie dlatego, że Portal nie ceni graczy ale dlatego, że jeszcze na to nie czas.
Tak tylko z oficjalnej wersji strony przedsprzedaży wynikało, ze piąta i szósta frakcja bedzie dostepna tylko w przedsprzedaży.
Bedzie jakieś sprostowanie czy to oficjalne "wykastrowanie"?
Jak dla mnei taka informacja dyskawalifikuje grę w kategorii Master Set - to jakby w dodatku do Race for the Galaxy nie dodać światów startowych.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Banan2 »

Merry pisze:Poszukam. Ale nie złośliwie. Jeżeli się mylę to się grzecznie wycofam.
Spoko :)

Ja natomiast odnoszę wrażenie, że IT podczas robienia MS przyjął jako punkt odniesienia IS, które odniosło sukces. Dlatego też MS jest trudniejszy i agresywniejszy niż IS. Pierwotny 51.Stan został gdzieś daleko. Natomiast publika oczekiwała wygładzonego 51.Stanu, ale w dalszym ciągu 51.Stanu. I stąd zapewne całe zamieszanie.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Banan2 pisze:
Merry pisze:Poszukam. Ale nie złośliwie. Jeżeli się mylę to się grzecznie wycofam.
Spoko :)

Ja natomiast odnoszę wrażenie, że IT przyjął jako punkt odniesienia IS, które odniosło sukces. Dlatego też MS jest trudniejszy i agresywniejszy niż IS. Pierwotny 51.Stan został gdzieś daleko. Natomiast publika oczekiwała wygładzonego 51.Stanu, ale w dalszym ciągu 51.Stanu. I stąd zapewne całe zamieszanie.
Pozdrawiam
Chyba masz rację.
Ale bardzo bardzo na serio jest bardzo dobrze. Uczucia, stopień...wszystko jest. Początkowo tęskniłam do kółek ale teraz jest płynniej. I odkrywam grafiki na które wcześniej nie zwracałam uwagi.;-) (tak na marginesie)
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: TTR_1983 »

Dzięki Merry. Od razu więcej wiadomo o grze. W takich sytuacjach bardzo żal, że Trzewik obraził się na forum i się tu nie udziela. Być może od razu byłyby niektóre rzeczy wyjaśnione.
Bowman
Posty: 112
Rejestracja: 12 gru 2012, 14:05
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Bowman »

MisterC pisze:Tak czytam sobie ten watek z dystansu osoby niezaangażowanej i wydaje mi się, że zupełnie nie o to chodzi.
Zmiana prawdopodobnie jest na lepsze dla wielu grup odbiorców, jak i dla samego produktu, ba, odniosłem wrażenie, że może to być pierwszy 51. Stan, którego miałbym chęć rozegrać w całości, a nie do maks połowy (a wiem, że nie jestem sam), co zarazem zwiększa szanse na jego zakup (szanse starego wydania były zerowe).
Reasumując, z wydawaną przez Portal grą pod tytułem 51S:MS może być wszystko w porządku...
ale...
problemem jest brak informacji dla starych fanów, czego się mają spodziewać, dlaczego to nie jest dokładnie ta sama gra, dlaczego mają nie sprzedawać swojej dotychczasowej kolekcji i dlaczego nie mają tego traktować jako 51S:BigBox. Jak rozumiem, sygnały były zgoła odmienne (a szczegółów nie znamy do dziś).


Przez analogię: słyszymy, że pod koniec tego roku Rosenberg robi z Agricoli jesień średniowiecza. Już w tej chwili wiemy, że to jest coś innego, mniej graczy, mniej kart, lepszy balans, kto nie kupił sobie starej wersji, ma jeszcze szansę. Kto dostrzega, że nowa edycja ma swoje plusy, może starą jeszcze sprzedać lub zachować i kupić upgrade pack. Świat się zmienia, produkty się zmieniają, ale jest przynajmniej jakaś informacja i czas na jej przetrawienie, a nie tajemnica, a potem obrażanie.
MisterC 100% racji. Gra jest najprawdopodobniej bardzo dobra ale ludzie oczekiwali czegoś innego. A dlaczego oczekiwali bo...

Swoją drogą jak wydawano Master Seta Summoner Wars to poza tym, że była ładniejsza plansza i 6 frakcji a nie 2 jak w zestawach startowych nic się nie zmieniło. Kiedy wydawali Master Set Summoner Wars: Przymierza wszyscy wiedzieli czego można się spodziewać i nikt nie miał/nie ma o nic żalu.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

Lepiej że tu nie się nie odzywa. Im mniej neurotyków na forum tym lepiej. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Tygrys69 »

Nie zwracałaś uwag na grafiki ??? Co Ty mówisz ?:P Są wspaniałe! Robię właśnie insert z pianki więc karty leżą luzem na półce. Codziennie siadam, biorę kupę i przeglądam te kozackie, wspaniałe, klimatyczne grafiki :)

Dzięki, że napisałaś czym jest MS51. My wiemy, że to będzie dobra gra. Potwierdza się, że to już nie jest stary 51 Stan. Szkoda... nie negujemy za to wspaniałości nowej wersji. Choć mnie IS średnio podeszło.
Focus!
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Merry »

ja naprawdę lubię gry abstrakcyjne;-)
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: adamo »

Pamiętacie taką postać: Steve Jobs z firmy Apple ? pamiętacie na pewno :) Nooo więc coś mi się wydaje, że p. TRZEWICZEK w kwestii gier planszowych w Polsce i ich popularyzacji to taki Steve Jobs i nie żartuję.
Mam jego gry Neuroshima 3.0, 51 Stan, Nowa Era, Konwój, Wiedźmin, Tezeusz p. Oracza (wydawca Portla - Trzewiczka) i są świetne ... to tyle.
Dodam, że Steve Jobs też nie był rozumiany na tamte czasy, a zostawił imperium po sobie.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pezetto »

adamo pisze:Mam jego gry Neuroshima 3.0
Nie znam się to się wypowiem :mrgreen:
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: adamo »

pezetto pisze:
adamo pisze:Mam jego gry Neuroshima 3.0
Nie znam się to się wypowiem :mrgreen:

Cieszy no nie, jak się ktoś pomyli oj cieszy ... :) typowy Polak :lol:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 929 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Odi »

adamo pisze:
pezetto pisze:
adamo pisze:Mam jego gry Neuroshima 3.0
Nie znam się to się wypowiem :mrgreen:

Cieszy no nie, jak się ktoś pomyli oj cieszy ... :) typowy Polak :lol:
Z sześciu wymienionych tytułów "polskiego Steve'a Jobsa", dwa są Michała Oracza, dwa kolejne traktowane powinny być jak jeden (NE i 51 Stan - ten sam system), a Wiedźmin w zgodnej opinii wielu graczy (i casuali również) jest grą niedopracowaną (nie do końca z winy IT - sam wskazywał, że nie miał pełnej kontroli nad projektem). Z sześciu tytułów zostają zatem dwa - Robinson + NE i 51 Stan.

A, sorki - jest jeszcze Konwój. Gra jakich dziesiątki.

Nie wiem, czy jednak nie za mało, jak na Steve'a Jobsa gier planszowych...
adamo
Posty: 56
Rejestracja: 05 gru 2014, 17:51
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: adamo »

Masakra ale wy go nie lubicie, niedopracowana, zła, ta no ok dobra itd., a uwzględniacie ile jego firma wydaje gier na tak ciężkim rynku jak Polska, że starają się podbijać inne rynki tzn. zaistnieć na nich, nikt od razu nie miał super prosperującej firmy.
Zastanowiłeś się co by było jakby Portal nie istniał, widziałbym pewną pustkę na Polskim rynku gier i wydawnictw.
Ja im bardzo kibicuje tak jak każdej firmie która coś robi w kwestii planszówek/karcianek np. Bard, Phalanx (ostatnio szaleją :D ) itd. to jest to.
Zróbcie coś WY dla rynku gier i graczy czego WAM serdecznie życzę.

ps. Robinsona też posiadam :wink:
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tomb »

A ja mam więcej gier Trzewiczka, niż ktokolwiek, a do tego bardziej go nienawidzidzę, niż ktokolwiek. Czy tym zdaniem sięgnęliśmy szczytów absurdu i możemy wrócić do tematu wątku?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Czy wiadomo jaka kwota została osiągnięta na dziś?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: KubaP »

adamo pisze:tak ciężkim rynku jak Polska
o.O
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Leser »

adamo pisze: Zróbcie coś WY dla rynku gier i graczy czego WAM serdecznie życzę.
Mam nadzieję, że wiesz na czyj komentarz odpowiedziałeś w ten niezbyt taktowny sposób. A jak nie wiesz, to proponuję, sprawdź. To tak a propos tych "typowych Polakow", co to nie bardzo wiedzą, o co kaman, ale prawić kazania potrafią.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ