51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: misioooo »

Dokonaliście niemożliwego! Przedsprzedaż 51.Stanu: Master Seta miała zostać zamknięta w następnym tygodniu, ale zostaliśmy zmuszeni do przedwczesnego zamknięcia przedsprzedaży. Zostało wykupione wszystko co mieliśmy! Ten tydzień był istnym epicentrum szaleństwa i nieprawdopodobnych wydarzeń i liczba zamówionych egzemplarzy przedsprzedażowych wystrzeliła jak rakieta! Przygotowaliśmy około 1.000 kopii przedsprzedażowych i nie sądziliśmy, że wszystkie się rozejdą. Naprawdę nie spodziewaliśmy się tego...
Jeżeli wstrzymywaliście się z zakupem do ostatniego momentu... to go przegapiliście. Jest nam naprawdę przykro z tego powodu... ale tak prezentuje się stan aktualny przedsprzedażowych kopii 51. Stanu. Jest jednak iskierka nadziei! Wyślijcie na portal@portalgames.pl e-maila z tematem „51”, a wrzucimy was na listę oczekujących. Po tym jak wyślemy wszystkie kopie przedsprzedażowe i nasz magazyn nie będzie świecił pustkami to skontaktujemy się z Wami zgodnie z kolejnością nadesłanych maili. Listę oczekująca zostanie otwarta do 30 kwietnia, tak więc jest to ostatnia szansa by otrzymać wszystkie bonusy z akcji przedsprzedażowej.
Zamiast zamykać, trzeba było napisać, że dodrukowujecie bo tak dobrze idzie... Dla mnie Portal to w tej chwili najmniej uczciwe wydawnictwo wobec graczy... Miałem zakupić, spokojnie czekałem na $ z końcem miesiąca i co? Figę z makiem mi wydawca pokazał... To ja jemu też. Wieści się rozejdą, może zaboleć i nawet dobry PR nie pomoże...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Toudi »

Brak słów po prostu,

od początku wiedziałem że chce kupić, ale było głośno obiecywane że będzie powiedziane wcześniej do kiedy jest przedsprzedaż, więc się nei śpieszyłem.

Tydzień temu powiedzieli do kiedy jest czas a potem, zrobili po swojemu, czyli w słabo.
Czemu to tylko Portal ma takie problemy? Chyba nikt mi nie powie że kilka dni temu kiedy podawali do kiedy jest przedsprzedaż i mieli sprzedane np. 800/1000 egzemplarz to nie mogli tego zakomunikować? Jest to chyba jeszcze słabsze niż tłumaczenie fanom że nie da się wydrukować 6 kart z erratą do Osadników, no fizycznie się nie da.


Nie fajnie :(
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pkajak »

I teraz dopiero się zacznie - https://youtu.be/ZiS9qgXtLkc
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Toudi »

No nie powiesz chyba ze jest to normalne? Wiekszosc wydawnict cieszyloby sie ze jest az takie zainteresowanie i napisali by maila ze PIERWSZA zamowiona partia sie wyprzedala i kazdy kto teraz zamowi gre dostanie ja miesiac pozniej.. Mozna?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: misioooo »

Toudi pisze:Mozna?
Nie można, tak samo jak kilku kart z erratą się nie da wydrukować ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
olaszyszlo
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2016, 15:55

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: olaszyszlo »

Słabo, czekałam na wypłatę.
Nie pamiętam (co nie znaczy, że tak nie było), żeby gdzieś wspomniano o ograniczonej ilości egzemplarzy...

@pkajak a ty próbowałeś wykrakać, że to wypłata mi się spóźni ;P
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pkajak »

olaszyszlo pisze:Nie pamiętam (co nie znaczy, że tak nie było), żeby gdzieś wspomniano o ograniczonej ilości egzemplarzy...
Ja też sobie tego nie przypominam.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Żeby było jasne, również pytałem celowo o długość przedsprzedaży z zamiarem zakupu wraz z kwietniową pensją. Chciałbym wyrazić moje ogromne rozczarowanie. A fe!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
tr3b0r
Posty: 28
Rejestracja: 13 sty 2015, 17:08
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tr3b0r »

Wypłata wpłynęła, jestem na imprezie firmowej, w niedzielę miałem zamówić preorder.. jednym słowem Rozczarowanie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: espresso »

Również dzisiaj skończyła się przedsprzedaż angielskiej wersji, a skoro gra nie jest niezależna językowo, to wygląda na to, że wyczerpały się przedsprzedażowe bonusy, a nie sama gra (tym bardziej, że w tym samym komunikacie jest informacja, żeby się nie martwić o wersje sklepowe). Prowokują takimi decyzjami, a potem jest płacz, że sami hejterzy na forum :mrgreen:
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kisun »

Nie wierzę. Jak tak można. :(
"Nie chce mi się z tobą..." zagrać
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: antsaren »

Prawie się złamałem a tu taka niespodzianka. ;) W sumie uczę się oszczędzać tak więc poniekąd Portal mi pomógł. ;)
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: janekb »

haha Portal wkroczył na nowy level :D myślałem, że niczym mnie już nie zaskoczą, a tu taka niespodzianka :D ostatnio ktoś od nich chciał się zakładać, że tym razem będzie wszystko ok? Dobrze pamiętam :D haha
marek82
Posty: 89
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:02
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: marek82 »

Kaktus+ pisze: Co się okaże w dniu premiery to zobaczymy, coś musi pójść nie tak albo czegoś brakować 8)
Portal Games pisze: No to zakład o to cokolwiek pijesz - na najbliższym Pionku, że niczego nie będzie brakować :P?
Można uznać, że jednak coś poszło nie tak...brakuje egzemplarzy gry w przedsprzedaży :P
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Drodzy fani,

Po pierwsze chcielibyśmy podziękować tym wszystkim, którzy uwierzyli w 51.Stan Master Set i postanowili go przedpremierowo wesprzeć. Wasze wsparcie przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania - czego niestety efektem ubocznym jest konieczność zablokowania sprzedaży wersji na wypasie. Oczywiście nie oznacza to wykupienia całego nakładu i zgodnie z zapowiedziami pod koniec maja gra będzie dostępna w regularnej sprzedaży.

Po drugie parę słów wyjaśnienia dotyczących wcześniejszego zakończenia przedsprzedaży. W momencie podawania do publicznej wiadomości daty 30 kwietnia (niecałe dwa tygodnie temu!), braliśmy pod uwagę termin zakończenia produkcji, a nie zapas ekskluzywnych elementów. A to dlatego, że nadal w "magazynie" mieliśmy niemal 50% potencjalnego nakładu ekskluzywnej wersji. Jednak w ostatnich dniach zbiórka nabrała niewiarygodnego przyspieszenia, co w połączeniu z utrudnionym śledzeniem stanu zamówień, (nasz sklepik pozwala na płatności przelewem z opóźnieniem) sprawiło, że dziś osiągnęliście próg zamówień niemal równy całego nakładu.

Po trzecie, wszystkie osoby, które nie zdążyły kupić 51. Stanu przed premierą, zapraszamy do wysłania maila na adres portal@portalgames.pl. Wciąż mamy pewną liczbę zamówień nieopłaconych, które mogą się okazać egzemplarzami wolnymi do sprzedaży. Jeśli tak się stanie będziemy się z Wami kontaktować, zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Po czwarte, po powrocie do pracy skontaktujemy się z drukarnią, i ustalimy dokładną liczbę egzemplarzy jakie zostaną wyprodukowane (czasem zdarza się tzw. nadwyżka produkcyjna) oraz sprawdzimy jakie możliwe rozwiązania w obecnej sytuacji.

Do zobaczenia w kolejnym tygodniu.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, 20:16 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: TTR_1983 »

Doskonale. Kupię z 2 printu, bez błędów :mrgreen:
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

Jestem jednym z tych szczęśliwców którzy zakupu dokonali hen czasu temu, no ale dzisiaj to polecieliście po bandzie, tak zrobić niezdecydowanych fanów/zainteresowanych w ch..a, na usta cisną się jakoś takie mało przyjemne słowa w Waszym kierunku.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

Portal Games pisze:Po czwarte, po powrocie do pracy skontaktujemy się z drukarnią, i ustalimy dokładną liczbę egzemplarzy jakie zostaną wyprodukowane (czasem zdarza się tzw. nadwyżka produkcyjna) oraz sprawdzimy jakie możliwe rozwiązania w obecnej sytuacji.
Dajcie namiary drukarni. My do nich zadzwonimy :mrgreen:
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Furia »

mate00 pisze:Właśnie o tych kropkach z RftG pomyślałem w pierwszej chwili gdy przeczytałem dyskusję. :) Mam nadzieję, że nikt nigdy nie wpadnie już na podobny pomysł. Długo gapiłem się w karty zanim skapnąłem się, że te dodatkowe piksele to jednak nie błąd druku. :)

Najmniejszy problem miałem z oznaczeniem R, NE, W w "starej" wersji Nowej Ery.
Nie dziwota. 51 miał brzydkie ikonki i braki zasięgów a Winter nazwy kart w trzech językach, Nową Erę można było rozpoznać po tym, że wszystko z kartami było ok. :P Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Całe szczęście, że jednak nie czekałam do końca kwietnia, bo teraz bym sie wściekła :evil:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: misioooo »

Portalu, zamiast pytać o nadwyżki powinniście po prostu poprosić drukarnię o wydrukowanie większej liczby kopii! Nie wierzę, że drukarnia nie wzięłaby waszych pieniędzy. Dodatkowo skoro gry nadal się drukują (do 30go) to jeszcze mniejszy problem dla drukarni... Fanom wystarczyło powiedzieć, że główny nakład wyczerpany, a ci co zamówią od teraz do tego 30go będą musieli ciut poczekać...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: wajdzik83 »

Mam wrażenie że Portal w relacji z fanami cały czas regularnie kładzie sobie kłody pod nogi :/ Przykre to trochę :/
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: antsaren »

misioooo pisze:wystarczyło powiedzieć, że główny nakład wyczerpany, a ci co zamówią od teraz do tego 30go będą musieli ciut poczekać...
Dokładnie tak. Jak była akcja z medalionem z CDP dodawanym jako gratis do gry, to medalion był dosyłany miesiąc później. Podobnie przy innej przedsprzedaży jak poszły egzemplarze promocyjne to później była przedsprzedaż ale na kolejną turę.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: kamron6 »

Czy te nowe frakcje będą dostępne w normalnej sprzedaży?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: mauserem »

Uwielbiam czytać ten wątek! historia szorstekiej miłości pisana krwią, łzami i potem kochanków :D Muszę przyznać Portalowi, że ciężko pracuje na tak oddanych fanów i antyfanów (jedni i drudzy na wagę złota). Przeminęło z wiatrem przy waszej historii to płytka dwuwymiarowa malizna :) Marketingowo ten kejs jest majstersztykiem - wyniki finansowej raczej tu nie kłamią - a to forum to po prostu kondensat w czystej postaci - prawdziwy "kryptonit" - emocje tu wypływające powinni ampułkować i podawać dożylnie :) na wszystkie bolączki konsumpcjonizmu ;) #firswworldproblems
ODPOWIEDZ