Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: warlock »

Kolejna sprawa - gracz A robi produkcję na swojej planszy, w tym samym czasie gracz B po lewej uzupełnia tor kart (przy okazji zapoznaje się z kartami, jakie będzie miał dla siebie dostępne) a gracz C po prawej przesuwa wskaźniki kultury/nauki gracza A. Na przestrzeni całej rozgrywki to naprawdę ucina kilkadziesiąt minut grania.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 74 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: czarny kapelusz »

Z ciekawości odpuściłem we wczorajszej 3 osobowej partii militaria totalnie, ściągnąłem nawet początkowego wojownika. Przeciwnik za to poszedł całkowicie w zbrojenia i siłę. Przegrałem dwie wojny o kulturę, zabili mi punktującego lidera, straciłem surowce i budynek. Frustrujące było to, że jestem ciągłym celem ataków niemniej trzymałem się twardo założeń strategicznych. Uciułałem 261 punktów - przeciwnik militarysta miał 262 :? Trzeci gracz został w tyle i nie zdążył za nami. Ależ to dobra gra jest :D
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: wojo »

Dodatek obiecany na Essen 2019 (wcześniej cyfrowo): https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... d-wonders/

Trailer: https://www.boardgamegeek.com/video/227 ... rs-trailer

Czy ktoś coś wie więcej? Wersja polska będzie?
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: REBEL.pl »

wojo pisze: 01 sie 2019, 13:41 Dodatek obiecany na Essen 2019 (wcześniej cyfrowo): https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... d-wonders/

Trailer: https://www.boardgamegeek.com/video/227 ... rs-trailer

Czy ktoś coś wie więcej? Wersja polska będzie?
Oczywiście! :) https://www.wydawnictworebel.pl/games/t ... -1363.html
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: B »

Dużo niezłych żartów w tym trailerze!
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: Lets_Grajmy »

REBEL.pl pisze: 01 sie 2019, 13:49
wojo pisze: 01 sie 2019, 13:41 Dodatek obiecany na Essen 2019 (wcześniej cyfrowo): https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... d-wonders/

Trailer: https://www.boardgamegeek.com/video/227 ... rs-trailer

Czy ktoś coś wie więcej? Wersja polska będzie?
Oczywiście! :) https://www.wydawnictworebel.pl/games/t ... -1363.html
Okładka mnie przekonała ;)

A tak na serio, myślę że większość fanów spodziewała się dodatku znacznie wcześniej. Po tak długim czasie, gdy już straciłem nadzieję, jestem tym bardziej pozytywnie zaskoczony.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Atamán »

Po wielu latach zainteresowania planszówkami postanowiłem nadrobić zaległość, tj. wypróbować Cywilizację od Chvatila. Jestem po pierwszych 2 partiach dwuosobowych. Graliśmy pełną grę, wszystkie ery, ale wariant pokojowy. Tłumaczenie zasad zajęło godzinę, a sama gra trwała niemal 4h. Wyniki: 71 ja, 144 żona. Następnego dnia podjęliśmy się kolejnej próby i ponownie rozegraliśmy pojedynek na tych samych zasadach (2osoby, pełna długość gry, wariant pokojowy) i tym razem czas gry 3h 20min, a wyniki wyraźnie wyższe: 173 ja, 193 żona.

Moje wrażenia 2 partiach: z jednej strony jest to kolejne euro ze znanymi mi mechanizmami (pobieranie kart z wspólnego toru, budową silniczka surowcowego, by następnie przemielić zasoby w PZ). Z drugiej strony nawet w gatunku 'klasycznych euro' ta gra zrobiła na mnie całkiem pozytywne wrażenie:

1. Podoba mi się to, że różne zasoby w tej grze działają wg innych zasad, inaczej się je pozyskuje, inaczej zużywa. Tzn. żywność i surowce działają podobnie do siebie, ale inaczej niż nauka i kultura, a jeszcze innym zasobem jest zadowolenie albo siła militarna.

2. Podobnie karty, jest kilkanaście typów kart, wiele z nich działa podobnie, ale jednak trochę inaczej (przykładowo: niektóre technologie działają od razu po odkryciu, inne wymają jeszcze zatrudnienia ludzi i inwestycji surowcowej, swoje oddzielne zasady mają też karty ustrojów, cudów świata czy liderów). To te mikro-zasady i wyjątki sprawiają, że tłumaczenie zasad trochę trwa, ale te zasady są bardzo klimatyczne i dostarczają ciekawych decyzji.

3. Ciekawe było to, jak w wariancie pokojowym działają siły militarne. Myślałem, że w takiej wersji gry ten element gry będzie mocno na uboczu, ale jednak rywalizacja o siłę militarną była bardzo zacięta. Bardzo dobrze sprawuje się to, że siłę militarną czasami się porównuje między sobą (wydarzenia, koniec ery), a czasami trzeba ją 'zużyć' (kolonizacja). Ja zbudowałem siłę militarną na wojsku i karcie taktyki, zazwyczaj miałem przewagę militarną, ale co wylicytowałem przy kolonizacji to traciłem i musiałem siły odbudować. Podczas gry żona miała dużo biernych bonusów i do siły militarnej i do kolonizacji, przez to nie potrzebowała dużych oddziałów, by wywierać presję i nie ponosiła dużych strat podczas kolonizacji, co oszczędzało surowców i akcji.

4. Najbardziej zaskoczyła mnie mechanika kart wydarzeń, to jest unikatowa mechanika i fajnie działa. Zagrywanie wydarzeń, które uruchomią się z opóźnieniem i nie wiem dokładnie kiedy wejdą jest bardzo ciekawym źródłem planowania i interakcji (czy nadal będę wtedy liderem militarnym? dlaczego mój przeciwnik tak buduje silniczek naukowy, czy wrzucił tam jakąś kartę, która to premiuje?).

Podsumowując cieszę się, że zagrałem wreszcie w Cywilizację. Gra nie wejdzie do mojej topki, ale chętnie jeszcze kiedyś zagram. To bardzo dobra gra, ale nie jest to nic spektakularnego, zwłaszcza względem czasu, który spędziliśmy przy tej grze.

Oczywiście to wszystko to są wrażenia tylko po 1 partii i to w wariancie pokojowym. Przejrzałem jednak karty, które zostały w pudełku i mam wrażenie, że moje odczucia z gry mogą być mocno zubożone względem tego, czym ta gra może być. Z drugiej strony nie powiem, bym się jakoś palił do tego, by dalej grać. Z ostateczną oceną gry wstrzymam się jednak do czasu, aż poznam ją w wariancie nie-pokojowym.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: vinnichi »

Zagrałem sobie wczoraj w Cywilizację z dodatkiem, myślałem że te nowe karty zostanę "wchłonięte" przez wszystkie karty podstawki ale nie. Wyszło fajnie, nowe cuda, nowi liderzy, oczywiście po moich kilkunastu partiach nie będę się wypowiadał na temat balansu ale mi grało się przyjemnie, czuć było różnicę. Pograliście już trochę?
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: kastration »

Czy te wszystkie nowe karty się wtasowuje w talie i gra jest dłuższa czy może się zamienia jakoś karty, aby liczba była taka sama jak w podstawce?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: vinnichi »

Dobre pytanie, nie czytałem instrukcji, za mnie to zrobił Steam. Pamiętam że były kiedyś przymiarki do jednostek morskich ale to tylko fanowskie przedsięwzięcie?
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: B »

kastration pisze: 15 wrz 2019, 12:30 Czy te wszystkie nowe karty się wtasowuje w talie i gra jest dłuższa czy może się zamienia jakoś karty, aby liczba była taka sama jak w podstawce?
Liczba kart w erach się nie zmienia, stare karty się podmienia na nowe. Można wymienić wszystkie karty na nowe, można robić miksy, jak kto lubi.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: kastration »

B pisze: 15 wrz 2019, 14:39
kastration pisze: 15 wrz 2019, 12:30 Czy te wszystkie nowe karty się wtasowuje w talie i gra jest dłuższa czy może się zamienia jakoś karty, aby liczba była taka sama jak w podstawce?
Liczba kart w erach się nie zmienia, stare karty się podmienia na nowe. Można wymienić wszystkie karty na nowe, można robić miksy, jak kto lubi.
To niezwykle ciekawe i odświeżające będzie. Dobrze, że liczba kart jest sztywna, czas gry jest bowiem optymalny (zwłaszcza, że grywam na żywo, a to ma duże znaczenie przy tym tytule, utrzymać czas gry bez jego zwiększania poprzez ewentualne dodatki). Skończy się też potencjalnie kombo: Wiszące Ogrody-Bazylika-Michał Anioł, będzie alternatywa dla miernego Kolosa, itp.. Opcja z losowaniem z puli kart zwiększy trochę obowiązki księgowego przy rozłożeniu gry, ale pozwoli na zabawę i odkrywanie nowych, ciekawych kombinacji. Szykuje się jeden z najbardziej wyczekiwanych dodatków w ostatnich latach.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Zorak »

Troche pogralem i bardzo mi sie to podoba.
Nowe karty wzmacniaja malo uzywane karty (areny, farmy, biblioteki). Nowe cuda zapewniaja ciekawe mozliwosci i comba.
Zrebalansowano sporo kart z podstawki.
Gralem troche tylko z dodatkiem, pozniej mix i mimo ze czesc kart z dodatku wydaje sie bardzo mocna to nie czulem ich zdecydowanej dominacji.
Wyglada to ok ale wiadomo w tego typu grze o balansie mozna pogadac po przegraniu kilkuset partii ;-)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: dave8 »

Z tego co wiem to zmienia się talia militarna.
Tam nowe karty po prostu się dokłada. Nie jest to duża zmiana bo dochodzi ich kilka na ere.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: B »

kastration pisze: 15 wrz 2019, 15:05
B pisze: 15 wrz 2019, 14:39
kastration pisze: 15 wrz 2019, 12:30 Czy te wszystkie nowe karty się wtasowuje w talie i gra jest dłuższa czy może się zamienia jakoś karty, aby liczba była taka sama jak w podstawce?
Liczba kart w erach się nie zmienia, stare karty się podmienia na nowe. Można wymienić wszystkie karty na nowe, można robić miksy, jak kto lubi.
To niezwykle ciekawe i odświeżające będzie. Dobrze, że liczba kart jest sztywna, czas gry jest bowiem optymalny (zwłaszcza, że grywam na żywo, a to ma duże znaczenie przy tym tytule, utrzymać czas gry bez jego zwiększania poprzez ewentualne dodatki). Skończy się też potencjalnie kombo: Wiszące Ogrody-Bazylika-Michał Anioł, będzie alternatywa dla miernego Kolosa, itp.. Opcja z losowaniem z puli kart zwiększy trochę obowiązki księgowego przy rozłożeniu gry, ale pozwoli na zabawę i odkrywanie nowych, ciekawych kombinacji. Szykuje się jeden z najbardziej wyczekiwanych dodatków w ostatnich latach.
Przy okazji tego dodatku, najsłabsze karty z podstawki zostały dopakowane, dostajesz całą garść kart po prostu do wymiany, jako 'patch'.
Kolos np. jest całkiem wporzo teraz.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: SirSowa »

B pisze: 15 wrz 2019, 16:44 Przy okazji tego dodatku, najsłabsze karty z podstawki zostały dopakowane, dostajesz całą garść kart po prostu do wymiany, jako 'patch'.
Kolos np. jest całkiem wporzo teraz.
Tia, ale Hammurabiego osłabili zabierając mu wymianę lidera za CA mniej, a to boli i moim zdaniem po "updacie" jest słaby. Z drugiej strony Julek dostał solidnego kopa. 2 PA w jednej turze? Srogo.
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: kastration »

W odpowiedzi na oba powyższe: ale czy tu nie można w drugą stronę zrobić, czyli np. Hammurabiego zostawić starego? Nie widzę problemu w tym. Słabość militarna Hammurabiego i bonusy cywilne jak dla mnie były idealnie zbalansowane. W myśl zasady: lepsze jest wrogiem dobrego, ja bym go nie zmieniał (choć kieruję się może tym, że to jeden z moich ulubionych liderów w grze). Nie wiem też, czy cena nie jest przesadzona, skoro pozamieniali część kart na te same, ale zmienione statystykami. Nie zmienia to jednak faktu, że ten dodatek tchnie odświeżenie w ten znakomity tytuł, jakiego potrzebowałem.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Zorak »

Co do Hammurabiego to imo osłabienie aż tak nie boli - CGE przy appce ma dostęp to tysięcy gier, ja się zgadzam że Hammurabi był bardzo mocny teraz jest dajel mocny. Zwłaszcza jak możemy złapać koloseum :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: B »

Nie wiem czy w wersji cyfrowej (Steam) da się wybierać dla pojedynczych kart, czy używamy oryginałki czy zaktualizowanej wersji.
W wersji papierowej oczywiście możesz sobie grać jak Ci się spodoba :)

Mojżesz się nie załapał na jakiś upgrade, ale mimo tego AI w wersji cyfrowej chętnie go biorą...
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: GrzeL »

Na BGG jest temat o wprowadzonych zmianach i nowościach w dodatku.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: GrzeL »

Opublikowano angielską instrukcję do dodatku.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki (3 edycja)

Post autor: Lukić »

czarny kapelusz pisze: 12 lis 2018, 10:18 Z ciekawości odpuściłem we wczorajszej 3 osobowej partii militaria totalnie, ściągnąłem nawet początkowego wojownika. Przeciwnik za to poszedł całkowicie w zbrojenia i siłę. Przegrałem dwie wojny o kulturę, zabili mi punktującego lidera, straciłem surowce i budynek. Frustrujące było to, że jestem ciągłym celem ataków niemniej trzymałem się twardo założeń strategicznych. Uciułałem 261 punktów - przeciwnik militarysta miał 262 :? Trzeci gracz został w tyle i nie zdążył za nami. Ależ to dobra gra jest :D
Ja ostatnio zagrałem wariantem religio-kultura + militarystyka, praktycznie ignorując naukę. W połowie gry miałem ogromną przewagę w kulturze (chyba z 70 punktów), za to w końcówce zbierałem baty od każdego. Moje zacofanie technologiczne dało o sobie wyraźnie znać dopiero wtedy. Ostatecznie wygrałem z przewagą ledwie kilku punktów.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

A jak w ogóle wasze wrażenia z testowania dodatku w wersji cyfrowej?

Przyznam, że jestem oczarowany liczbą nowych cudów i przywódców oraz pomysłowością większości z nich. Taki np Czerwony Krzyż (cud z III Ery, płaci się za niego żywnością, a nie surowcami, i do tego mogą go budować wszyscy gracze wspólnie), albo Nobel z późniejszą nagrodą swojego imienia (każdy, kto wynajdzie dwie karty technologi w jednej swojej turze otrzymuje 4VP), to mistrzostwo świata. Można by tak wymieniać dalej... Na razie gram rozgrywki z AI na zestaw kart wyłącznie z dodatku, ale widać, że najlepiej będzie się to kombowało w miksie z kartami z podstawki. Sporo cudów/przywódców jest bowiem bardzo sytuacyjnych i świetnie uzupełnią karty z podstawki.

Fajnie też, że doszli przywódcy głównie spoza kręgu cywilizacji zachodniej.
Ogółem naprawdę mnóstwo, mnóstwo dobrego grania się szykuje.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Markus »

Odi ty to lepiej graj ze mną i Mikim w cyfrową Civke ale w podstawkę. Wczoraj testowałem i szło bardzo sprawnie. Omg ile mikrozarządzania kosteczkami odpada. :-)

Na dodatek przyjdzie czas.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 924 times

Re: Cywilizacja: Poprzez Wieki 3 ed. (Vlaada Chvatil)

Post autor: Odi »

Wolę grac jednak na żywo. Z AI tylko poznaję grę, granie przez kompa z człowiekiem jakoś mne nie kręci. A dodatek zamówiony i będziemy grać, pewnie we wtorki :)
ODPOWIEDZ