One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: misioooo »

Kisun pisze:Widzę że grafika w przykładzie walki z bossem (w instrukcji) komuś się pomyliła. Widać poziomy lochu a nie stronę bossa. W tekście jest o pierwszeństwie zakrywania pól z tarczą a tu ewidentnie tarcze gołe :) Przyznaję nie przeglądałem zbyt szczegółowo instrukcji w wersji beta (jest wyżej) a teraz widzę że ten błąd był już wtedy. Na szczęście opis jest na tyle precyzyjny że to nie jest duży problem. Druga sprawa to kostki, te przezroczyste. Ich jakość jest dyskusyjna. Bombelki powietrza, rysy, a różowe, przynajmniej w moim zestawie to 7szt jest matowych i tylko 1szt ładna przezroczysta. Żółte i niebieskie mają wielgachną kropę jako jedynkę. I co zauważył nawet mój 7letni synek, dwójki w jednych kościach są po skosie a w innych wzdłużnie. Ja wiem, to nie ma wpływu na rozgrywkę. Jednak mój wewnętrzny esteta ;) się buntuje. Zwłaszcza że te kostki to miało być coś ekstra, jako sg, a skoro mają taką jakość to trochę kiepsko wygląda. Oczywiście, ich wyważenia nawet nie będę sprawdzać :)Obrazek
Czy to tylko u mnie tak wygląda i wtedy będę reklamować, czy to wszyscy tak mają wtedy chyba nie ma sensu wymiana bo i tak lepszych kości wydawca nie będzie mieć?
1 jest wielka, aby waga każdej ścianki była równa. Tak samo reszta - czym więcej dziurek tym one są mniejsze.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: konrad.rymczak »

misioooo pisze:1 jest wielka, aby waga każdej ścianki była równa. Tak samo reszta - czym więcej dziurek tym one są mniejsze.
To z tego wynika, że różowe i czarne kości są zepsute - tam 1 jest podobnych rozmiarów jak reszta oczek na pozostałych ściankach.
A poważnie - to pewnie różnie producenci wyważają kości - szkoda, że mamy kości różnego typu w ramach tej samej gry.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: inzkulozik »

Ale chyba nie mówisz o producentach z AliExpress, bo te z gry tak wyglądają ;)
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Kisun »

Z tym wyważaniem to chyba żart. Te bombelki powietrza w środku to też specjalnie? Jakoś na filmiku na stronie kampanii były wszystkie identyczne kostki i żadnej matowej nie widziałem.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: hutriel »

A różne ułożenie kropek na 2 to efekt auto wyważania?
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: konrad.rymczak »

Zdjęcia z BGG (angielska wersja)

Obrazek

Obrazek
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: rastula »

No nieźle...a swoją grę odbiorę dopiero za jakiś tydzień...a tu kwiat za kwiatem wykwita...tłumaczenie, kości...what next?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: kamron6 »

Przecież jak zobaczyli, że gra ma trafić do Polski to z przyzwyczajenia wysłali odpady (jak to jest w prawie każdej branży) ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: seki »

kamron6 pisze:Przecież jak zobaczyli, że gra ma trafić do Polski to z przyzwyczajenia wysłali odpady (jak to jest w prawie każdej branży) ;)
Nie wykluczone, że tak jest. Kości wyglądają jak z odpadu albo z odrzutu po kontroli jakości jako druga jakość. Polskie wydania zwykle są tańsze niż na zachodzie. Niewykluczone, że w ten sposób uzyskują lepszą cenę. To oczywiście pół żartem, pół serio. Większość tytułów nie odbiega jakością ale gdzieś w tej tezie może jest ziarenko prawdy.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Gromb »

A co na to, że kazda kość z innej parafii Czacha Games? Znamy ich stanowisko?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

kamron6 pisze:Przecież jak zobaczyli, że gra ma trafić do Polski to z przyzwyczajenia wysłali odpady
W ramach eksperymentu proponuje sprawdzić Wasze kostki i porównać je z moimi obserwacjami:
Różowe zostały odrzucone z powodu bąbli i niepełnej przejrzystości.
Niebieskie i żółte zostały odrzucone z powodu za dużych jedynek.
Czarne zostały odrzucone z powodu przesunięć drążenia oczek (na niektórych do stopnia w którym gładzenie krawędzi zachodzi na oczka)
Tak, to są odpady.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Kisun »

Czarne umnie są tylko troszkę niechlujnie pomalowane, nic nie jest przesunięte. Reszta jak u ciebie. Dodam że dwójki są poziomo lub po skosie, a żółte też mają bąble.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: kamron6 »

Chyba wszyscy mniej więcej mają te wady ;)

Może powiedzieli im coś w stylu: dwa razy tańsze, prawie nie ma różnicy ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

kamron6 pisze:Chyba wszyscy mniej więcej mają te wady ;)

Może powiedzieli im coś w stylu: dwa razy tańsze, prawie nie ma różnicy ;)
Chodzi o to, że jak kupie auto z salonu, to nie spodziewam się w nim łysych opon, pękniętych lusterek i zdartych hamulców...
Ktoś jednak sprawdza jakość produktu przed dostarczeniem, a tutaj dostaliśmy produkt o miesiąc wcześniej, ale kosztem zrezygnowania z kontroli jakości.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Nidhogg »

Artur Dąbrowski pisze:
kamron6 pisze:Przecież jak zobaczyli, że gra ma trafić do Polski to z przyzwyczajenia wysłali odpady
W ramach eksperymentu proponuje sprawdzić Wasze kostki i porównać je z moimi obserwacjami:
Różowe zostały odrzucone z powodu bąbli i niepełnej przejrzystości.
Niebieskie i żółte zostały odrzucone z powodu za dużych jedynek.
Czarne zostały odrzucone z powodu przesunięć drążenia oczek (na niektórych do stopnia w którym gładzenie krawędzi zachodzi na oczka)
Tak, to są odpady.
Zgadza się. Odnośnie czarnych to jeszcze niektóre mają skazy na drożeniach dlatego zostały odrzucone.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: mgladecki »

Artur Dąbrowski pisze:
kamron6 pisze:Przecież jak zobaczyli, że gra ma trafić do Polski to z przyzwyczajenia wysłali odpady
W ramach eksperymentu proponuje sprawdzić Wasze kostki i porównać je z moimi obserwacjami:
Różowe zostały odrzucone z powodu bąbli i niepełnej przejrzystości.
Niebieskie i żółte zostały odrzucone z powodu za dużych jedynek.
Czarne zostały odrzucone z powodu przesunięć drążenia oczek (na niektórych do stopnia w którym gładzenie krawędzi zachodzi na oczka)
Tak, to są odpady.
Potwierdzam, u mnie tak samo. Najbardziej to widać na różowych, gdzie połowa jest przezroczysta z bąblami, a druga połowa bez bąbli ale nieprzezroczysta. :? Ale najmocniej mnie irytują różne dwójki i wielkie jedynki...
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Gromb »

Jakbyśmy nie chcieli transparentnych pewnie kości byłyby ok, a tak...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1281 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: seki »

Gromb pisze:Jakbyśmy nie chcieli transparentnych pewnie kości byłyby ok, a tak...
Chyba nie chcesz powiedzieć, że to nasza wina? Ja się nie wypowiadałem na temat tego jakie chce mieć kości w grze. Zresztą Czacha raczej się nie konsultuje z klientami.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Gromb »

seki pisze:
Gromb pisze:Jakbyśmy nie chcieli transparentnych pewnie kości byłyby ok, a tak...
Chyba nie chcesz powiedzieć, że to nasza wina? Ja się nie wypowiadałem na temat tego jakie chce mieć kości w grze. Zresztą Czacha raczej się nie konsultuje z klientami.
Nie. Myślę że zwyklej kości będą ok. Problem będzie dotyczył transparentnych- w myśl powiedzenia: Lepsze jest wrogiem dobrego.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Paskuder »

Gromb pisze:
seki pisze:
Gromb pisze:Jakbyśmy nie chcieli transparentnych pewnie kości byłyby ok, a tak...
Chyba nie chcesz powiedzieć, że to nasza wina? Ja się nie wypowiadałem na temat tego jakie chce mieć kości w grze. Zresztą Czacha raczej się nie konsultuje z klientami.
Nie. Myślę że zwyklej kości będą ok. Problem będzie dotyczył transparentnych- w myśl powiedzenia: Lepsze jest wrogiem dobrego.
Lol.
W myśl tej zasady do końca życia będziesz jeździć dobrym maluchem bo lepszy mercedes jest wrogiem?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: MaxiCas »

Ogólnie wychodzi na to, że jednak produkcja gry u Nas w kraju średnio wyszła. Orientuje się ktoś czy oryginalny produkt też ma takie wady?

Cieszę się w takim razie, że Keyflowera jednak Czacha nie drukuje własnymi siłami. I mimo obsuwy to jest nadzieja, że wszystko będzie w jakości jakiej się spodziewam po produktach za te pieniądze.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: toblakai »

MaxiCas pisze:Ogólnie wychodzi na to, że jednak produkcja gry u Nas w kraju średnio wyszła. Orientuje się ktoś czy oryginalny produkt też ma takie wady?
Plastik to się raczej z Chin sprowadza, więc całość w Polsce to była tylko kompletowana.
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

MaxiCas pisze:Orientuje się ktoś czy oryginalny produkt też ma takie wady?
Kaczmar instrukcje robi na oryginalnym wydaniu z transparentnymi kostkami
https://youtu.be/CJXrmQ3fNBM
Jakość jest nieporównywalna, spójrzcie na barwę tych kostek z anglojęzycznego wydania https://youtu.be/CJXrmQ3fNBM?t=1009.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: akahoshi »

Artur Dąbrowski pisze:W ramach eksperymentu proponuje sprawdzić Wasze kostki i porównać je z moimi obserwacjami:
Różowe zostały odrzucone z powodu bąbli i niepełnej przejrzystości.
Niebieskie i żółte zostały odrzucone z powodu za dużych jedynek.
Czarne zostały odrzucone z powodu przesunięć drążenia oczek (na niektórych do stopnia w którym gładzenie krawędzi zachodzi na oczka)
Tak, to są odpady.
Niestety się muszę z Tobą zgodzić.
Różowe mają bąble, niebieskie mają za duże jedynki (które na dodatek są niedokładnie wymalowane), a żółte mają za duże jedynki i połowa z nich ma dodatkowo bąble.
W czarnych nie zauważyłem jakichś większych skaz.

A Wydawnictwo nabrało wody w usta...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Artur Dąbrowski
Posty: 48
Rejestracja: 28 sty 2016, 08:05

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia

Post autor: Artur Dąbrowski »

akahoshi pisze:A Wydawnictwo nabrało wody w usta...
/edit
1.odpady produkcyjne szumnie nazywane kostkami i to jako nagroda za odblokowanie celu w kampanii.
2.instrukcja tak nieczytelna, że po obejrzeniu videoinstrukcji wciąż masz wątpliwości.
3. 1/5 kart zawiera błędy i nieścisłości.
Pewnie czekają aż sami znajdziemy im wszystkie błędy, przekleją je na PDf'a z logiem Czacha Games i uznają że po sprawie :evil:
ODPOWIEDZ