One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Muad'Dib »

Ja, po przeczytaniu tego wszystkiego, upomniałem się na FB. Na razie przeczytane a co dalej to zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2019, 14:33 przez Muad'Dib, łącznie zmieniany 1 raz.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Erni »

Koniecznie daj znać w tym wątku, jak rozpatrzono Twoje "upomnienie się".
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Trampon »

Czy jakaś dobra dusza mogłaby wrzucić tutaj listę kart które powinny być skorygowane?

Wraz z przesyłką Lasu Cieni dostałem poprawione karty bohaterów - ale przeglądając wątek mam wrażenie że jeszcze kilka kart z talii spotkań miało błędy.

Z góry itd.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Erni
Posty: 348
Rejestracja: 07 gru 2013, 23:06
Lokalizacja: Jakaś wiocha pod Gnieznem
Has thanked: 69 times
Been thanked: 74 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Erni »

"Umiejętności"
"Ogr"
"Rafa Hydry"
Schody
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Kisun »

Jeszcze zdaje się było coś o kilku brakujących oznaczeniach na kartach pierwszej części, które w oryginale są, by było wiadomo które karty można łączyć z drugą podstawką (na części kart drugiej też takie oznaczenia widnieją). Sama instrukcja też już jest lekko nie aktualna, gdyż od tego czasu orginalny wydawca opublikował poprawione zasady których (niestety) próżno szukać na stronie Czachy podobnie jak FAQ.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: litk »

Chciałbym wejść w tą grę, ale tak czytam że w wersję PL chyba nie warto co?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: seki »

Zgadzam się całkowicie z przedmówcami w kwestii podejścia Czachy i tym, że karty powinny zostać wymienione bardzo dawno temu. Takie były obietnice wydawcy.
litk pisze: 21 sie 2019, 08:29 Chciałbym wejść w tą grę, ale tak czytam że w wersję PL chyba nie warto co?
Ale tu odpowiem, że jeśli wolisz gry w PL to mimo wszystko te błędy nie są tak znaczące dla rozgrywki by odbierać sobie przyjemność zabawy w tę grę.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Vester »

Udało mi się w końcu zagrać. Kapitalna gierka! Dokładnie tego oczekiwałem od kościanego lochołaza. Trzeba pokombinować, są potwory, skarby, skile, napoje, uciekający czas, expy, poziomy trudności, multum postaci. Dungeon Roll to przy tym syf ze śmietnika. Cieslik to jednak jest gość! Jak on to zrobił??? o.O

Polecam gorąco - najlepsza gra w gatunku, imho - a mówię to jako eurociężarowiec.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4464
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1099 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: garg »

Vester pisze: 05 sty 2020, 03:31 Udało mi się w końcu zagrać. Kapitalna gierka! Dokładnie tego oczekiwałem od kościanego lochołaza. Trzeba pokombinować, są potwory, skarby, skile, napoje, uciekający czas, expy, poziomy trudności, multum postaci. Dungeon Roll to przy tym syf ze śmietnika. Cieslik to jednak jest gość! Jak on to zrobił??? o.O

Polecam gorąco - najlepsza gra w gatunku, imho - a mówię to jako eurociężarowiec.
My man! :D

Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią ręcami i nogyma. Nie spodziewałem, że przy naprawdę niewielkiej liczbie elementów uda się tak zgrabnie wyczarować klimat łażenia po lochach i równocześnie zawrzeć w tym sporą porcję optymalizacji. Co prawda reguły są w kilku miejscach niejasne i dopiero trzecią partię zagrałem (chyba) prawidłowo, ale już od pierwszej bawiłem się doskonale.

Żeby jeszcze tylko wydali jakąś kolejną część... :(
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: litk »

Żeby jeszcze tylko wydali jakąś kolejną część...
Ma byc cos niewielkiego: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... sal-depths
Potwierdzam gra naprawde swietna.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: mecenas »

litk pisze: 06 sty 2020, 00:57
Żeby jeszcze tylko wydali jakąś kolejną część...
Ma byc cos niewielkiego: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... sal-depths
Potwierdzam gra naprawde swietna.
A Czacha przy info o tym na facebook'u informowali ze mają zamiar wydać po Polsku.
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: MrAtrion »

A ile dodatków PL do tego wyszło? I jak wpływa na grę?
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Vester »

Módlmy się, żeby to wydali z One Deck Galaxy - podobno jutro startuje KS!

A co do zasad - upolujcie sobie ODD na Steamie za dobrą cenę - nauczycie się zasad w sekundę.



mecenas pisze: 06 sty 2020, 10:12
litk pisze: 06 sty 2020, 00:57
Żeby jeszcze tylko wydali jakąś kolejną część...
Ma byc cos niewielkiego: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... sal-depths
Potwierdzam gra naprawde swietna.
A Czacha przy info o tym na facebook'u informowali ze mają zamiar wydać po Polsku.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: mecenas »

MrAtrion pisze: 06 sty 2020, 10:16 A ile dodatków PL do tego wyszło? I jak wpływa na grę?
Wyszły Karciane Podziemia oraz Karciane Podziemia: Las Cieni.
Nie jest to stricte dodatek co samodzielna gra która w porównaniu z grą podstawowa wprowadza tylko dwie dodatkowe mechaniki: trucizna oraz konieczność wyboru określonej nagrody przy którymś z konkretnych wyborów przejścia pułapki.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: warlock »

Pomimo "szorstkiego" początku zagrywam się obecnie solo w Las Cieni - baaardzo trudna gra, na pierwszy rzut oka to zwykła bezmyślna turlanka, ale odkrywam tu coraz więcej strategii i sposobów na wychodzenie z narożnika. Potrzebowałem 7 partii żeby zrozumieć jak w to skutecznie grać, aby dojść do bossa i go pokonać, bo na początku gra mnie miażdżyła i nie wiedziałem, czy to ze względu na losowość czy brak umiejętności ;). Że tak powiem, im dalej w las tym lepiej :). Bardzo docieniam koncept tej gry, Cieslik odwalił kawał dobrej roboty z upchnięciem esencji dungeon crawlera w tak małym pudle. Wiadomo, konieczne były kompromisy, uproszczenia i ustępstwa, ale jest naprawdę dobrze. Szkoda, że jak to zwykle bywa w instrukcji musiało trafić się parę wtop tłumaczeniowych (podobnie jak na karcie Alchemika - nie powinno być tam zwrotu "Heroiczny wyczyn").

Chętnie zagrałbym w tryb mieszany żeby nie mieć dubli kart w talii, ale jak widzę liczbę błędów na kartach na stronie kampanii pierwszej części Karcianych Podziemi to odechciewa mi się polować na kopię. Widzę, że w mojej wersji Lasu Cieni są dodane poprawione karty bohaterów z "jedynki", ale jak to jest z kartami drzwi itd.? Czacha to dosyłała końcu?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: rastula »

ja nie dostałem żadnych poprawionych drzwi do 1 części...a jakie są błędy? mnie nic w sumie przy rozgrywce nie "uwierało"
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Gromb »

warlock pisze: 12 kwie 2020, 16:08 Widzę, że w mojej wersji Lasu Cieni są dodane poprawione karty bohaterów z "jedynki", ale jak to jest z kartami drzwi itd.? Czacha to dosyłała końcu?
Nie. Prezes nie wie, o co chodzi teraz po tylu latach, a Czacha nie ma kiedy dodrukować tych kart, bo są pilniejsze tematy w drukarni. A przy każdym spotkaniu na konwentach dopytywałem, kiedy errata i zawsze pokrętne obietnice podały z jego ust. Szkoda gadać.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: warlock »

rastula pisze: 12 kwie 2020, 17:25 ja nie dostałem żadnych poprawionych drzwi do 1 części...a jakie są błędy? mnie nic w sumie przy rozgrywce nie "uwierało"
https://wspieram.to/podziemia?pokaz_pro ... acje#a4565
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: McNab »

Kurczę, ta gra jest naprawdę dobra, chociaż ma tyle przeciwników co zwolenników.
Może to wynikać z oczekiwań - tzn. chęci posiadania dungeon crawler a'la Descent (troche hiperbolizuję) ale, w tańszej mniejszej wersji.
A dostajemy jakieś karty i pełno kolorowych kosteczek - po prostu festiwal losowości.
Ale ta gra w swojej klasie tzn. mini dungeon crawler jest wprost genialna!
Dostajesz mini grę w której masz do wyboru kilku bohaterów, każdy z nich może się rozwijać na 4 sposoby (mikstury, umiejętności, przedmioty i poziomu), co natychmiast przekłada się na większe możliwości naszego bohatera i większą kontrolę nad kostkami.
Lochy w grze są trój poziomowe, każdy poziom wprowadza nowe wyzwania i to inne w zależności jaki boss czeka na końcu. Jest ich pięciu i z każdy zupełnie inaczej nas bije. I to wszytko za ok 50 zł.
Chociaż źle to brzmi, gra nie jest dobra bo kosztuje 50 zł, tylko jest dobra, a w dodatku kosztuje tylko 50 zł.
W grze jest również kampania- przechodzimy loch tymi samymi bohaterami i rozwijamy każdego w umiejętnościach ogólnych i jednej z 3 specjalnych.
Polecam od razu grać kampanie, przegrana w pojedynczej rozgrywce nie boli tak bardzo, jako rekompensatę dostajemy małe bonusy do rozwoju jeśli awansujemy chociaż 1 lvl lub zejdziemy co najmniej jeden poziom lochów, co dodatkowo zwiększa nam kontrolę nad losowością.
Czas gry na pudełku jest trochę zaniżony, przejście całości podziemi to bliżej 1,5h niż pudełkowych 45 min (na każdego bossa).
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Moonday »

I to wszytko za ok 50 zł.
Raczej za ok 80 zł, z tego co widzę. Mnie w twoim opisie przeraziło to, że ta gra trwa 1,5h. Trochę długo, jak na "festiwal losowości".
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Bart Henry »

To jest w mojej opinii największy minus tej gry. Kupowałem ją jako fajną turlankę na poniżej godzinę, ale faktycznie zabiera tyle czasu, co wiele tytułów dających większą satysfakcję i możliwości zarządzania losowością. Gra po prostu przekłamuje czas gry na pudełku, aby nie przesyłać niespójnych sygnałów - 1,5h na tak małej grze nie wyglądałby zachęcająco. Fajnie działa w wersji elektronicznej, tam faktycznie można zejść do takich czasów, a niejako gratis mamy śledzony postęp kampanii.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: seki »

Ten czas przedstawiacie mocno zawyżony. W tym czasie zdążył bym zagrać dwie partie. Szybkie spojrzenie na moje zapisane rozgrywki i maksymalny czas gry to 40-45 minut. Gry bez pośpiechu.
adman
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:22
Lokalizacja: k/Olsztyna
Been thanked: 18 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: adman »

Jak dla mnie mechanika zarządzania kostkami jest dobrze zrobiona.
W każdej rundzie rzuca się pełną garścią, ale wraz z rozwojem postaci, zwykle można z tego chaosu wyciągnąć ciekawy efekt.
Na początku gdy postać jest jeszcze dość słaba, kostki potrafią dobrze dać popalić, ale w miarę posuwania się w głąb tuneli jest tylko lepiej.

Ja bym chętnie przytulił "Abyssal Depths" w polskiej wersji językowej, ale nie wiem, czy Czacha Games ma w planie wydać.
sprzedam: duzy zestaw x-wing 1.0 i inne wynalazki
kupię: dodatek do gears of war...
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: McNab »

Druga część czyli "Las Cieni: ukończony, zajęło mi to ok 3 dni po 3 godziny. Grałem Zabójcą i Opiekunem.
Ci bohaterowie sprawiają wrażenie ciutkę mocniejszych niż ci z pierwszej części, może dlatego miałem odczucie, że było minimalnie łatwiej (a może przekładało się na to doświadczenie zdobyte w pierwszej części?).
Grałem od razu kampanię, bohaterowie się rozwijają, a jest to konieczne, żeby pokonać najtrudniejszego bossa- ognistego giganta.
Aż musiałem zerknąć do instrukcji, bo nie chciało mi się wierzyć, że co spotkanie trzeba wygnać (wyrzucić poza grę) jedną kość (na drugim lvl podziemi nawet dwie).
Dlatego trzeba zupełnie zmienić taktykę i zrobić sprint przez podziemia, w innym wypadku na koniec zostaniemy zupełnie bez kości, a to dobrze nie wróży w grze kościanej :)
Nasunęły mi się też wątpliwości - czy mogę specjalnie nie zakrywać pól wyzwań (z klepsydrą) albo nie korzystać z darmowej umiejętności żeby przyspieszyć upływ czasu?
Grę oczywiście polecam, chociaż pewnie jest z ta grą jak z whisky - albo ją się kocha, albo nienawidzi.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Meyos
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2021, 09:16

Re: One Deck Dungeon / Karciane Podziemia (Chris Cieslik)

Post autor: Meyos »

Czy ktoś posiada instrukcję polsku w formacie PDF ?
ODPOWIEDZ