Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: kglosnicki »

Ostatnio zmieniony 01 lis 2019, 11:36 przez kglosnicki, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: playerator »

Opis jest obiecujący, temat - marzenie :D (jestę fanę!). Kiedy więcej informacji, fotki? Eee.. Instrukcja? 8)


Rebel podaje, że 2-4 graczy, BGG mówi 1-4. Czy tryb solo jest wobec tego nieoczywisty (albo był np. dołożony później)?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: Haloon »

No i bach! :D Kolejna gra na celowniku :]
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: kglosnicki »

playerator pisze:Rebel podaje, że 2-4 graczy, BGG mówi 1-4. Czy tryb solo jest wobec tego nieoczywisty (albo był np. dołożony później)?
Na pewno będzie tryb solo. Jest przewidziany przez nas - autorów - i dobrze przetestowany. ;) Po prostu na stronie Rebela się machnęli. Tryb solo będzie w instrukcji.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: Kal-El83 »

Temat obiecujący :)
Czekam na kolejne wieści :D
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: Yig »

4-ty kwartał'18? :shock: Widzę, że marketing ruszył :wink: -temat dobrze znany i to prawie od początku - tylko niektórzy już dawno stracili cierpliwość...
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: walkingdead »

UP.
Ktoś miał okazję zagrać w prototyp? Na zdjęciach na fb kilka uśmiechniętym twarzy pozuje nad planszą więc może ktoś z forumowego grona ?. :wink:
Niewiele jest informacji o samej grze na FB, stronie albo na Rebel.pl

Temat wielce interesujący i obiecujący,
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: Matti_C »

Grałem w maju 2016. Zszedł nam na prototypie dzień festiwalu Gramy. "Strefa Emisji" zaciekawiła nas na tyle że ponad 3h zleciały nawet nie wiadomo kiedy. Jest sporo opcji rozwoju postaci, ciekawe przygody, losowość w akceptowalnej dawce, humor: łażąc po okolicach Czarnobyla możesz przyodziać "rosyjskie gumowce" pić "przeterminowaną wódę" a jak się zmęczysz zabić najlepiej z AK47 lub dubeltówki zmutowanego dzika "kabana" i zeżreć jego lekko napromieniowane mięso. Są też twory energetyczne zwane "anomalie" strzegące fantastycznych artefaktów (element SF) Przedmioty te poza pomocą mogą ranić użytkownika lub go napromieniować. Co jakiś czas trzeba się schować do jednego z trzech bunkrów nie tylko po to by się uleczyć czy pohandlować ale by uniknąć napromieniowania czy innych obrażeń pojawiających się cyklicznie. Jest jeszcze 5 bunkrów specjalnych które trzeba otworzyć (mini qwest by otworzyć, łomem się nie da :P) i zdobyć z dwóch różnych sekrety niezbędne do ukończenia gry. Gra spoko, grafiki widziałem tylko testowe. Gra miała ulec jeszcze wygładzeniu (grając dostawaliśmy chyba z 6 rodzajów obrażeń) , gra trwała tak długo bo ktoś z oglądających nieświadomie pomieszał coś w talii wydarzeń a my zagadaliśmy autorów i tego nie zauważyli ;) Drugiego dnia festiwalu podobno ograli to dużo szybciej. Na 3 graczy wszystkim się podobała. Było też kilku obserwatorów i też miło komentowali grę. W grze chyba nie było bezpośrednich walk Stalkerów ale można było sobie jakieś wredne przeszkadzajki podrzucać. Chętnie zobaczyłbym co w grze ulepszyli przez te prawie 2 lata.
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: kglosnicki »

Temat trochę przysechł, a w międzyczasie produkcja gry idzie pełną parą, więc pozwolę sobie udostępnić link do skrótowego opisu mechaniki:
https://www.facebook.com/notes/strefa-e ... 272428046/

Od 2016 roku zostało uproszczonych wiele zasad, ale bez przesady, nie chcieliśmy spłycić rozgrywki, jedynie sprawić, by była bardziej przystępna dla graczy. Już nie pamiętam czy w 2016 roku było jeszcze 7 rodzajów obrażeń, ale jeśli tak, to teraz jest ich 3 i też jest dobrze ;) To taki przykład.
Jeśli ktoś nie ma facebook, za jakiś czas info o mechanice pojawi się także na stronie www projektu.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Strefa Emisji (Rebel)

Post autor: playerator »

kglosnicki pisze: 09 cze 2018, 08:48 Temat trochę przysechł, a w międzyczasie produkcja gry idzie pełną parą (...)
Rebelu..?
kglosnicki pisze: 09 cze 2018, 08:48(...) Jeśli ktoś nie ma facebook, za jakiś czas info o mechanice pojawi się także na stronie www projektu.
Bardzo się chwali takie podejście.

Łapię hype'a :D
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: kglosnicki »

Hej. umieściłem kilka dodatkowych informacji o grze na stronie www - dla tych, którzy nie korzystają z facebooka. Jest o mechanice, postaciach, powstaniu uniwersum. Poszperajcie w menu.
http://sferoswiat.com/strefaemisji/
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: maciejo »

"W trakcie swoich wypraw będziecie walczyć z mutantami, konfrontować się z anomaliami, chronić przed Emisjami, zdobywać przedmioty, handlować, odpoczywać i leczyć się przed kolejnymi wyprawami. Wasze czyny często będą decydować o waszej reputacji wśród pozostałych szperaczy, a ona może mieć kluczowe znaczenie w trakcie rozgrywki. Przekonacie się, że ważne jest dobre przygotowanie i szacowanie podejmowanego ryzyka…
Gdy gracz uzna, że jest gotów, otwiera 1 z 4 Tajnych Lokacji – położonych pod ziemią opuszczonych kompleksów badawczych, w których czyhają niewyobrażalne niebezpieczeństwa. "


Kurcze do tego fragmentu bardzo mi się podobało ale po dotarciu do tego miejsca dostałem czkawki :(

Czy Wam też ten cytat przypomina jakaś grę :D :?:

Gra na razie znika z radaru ale mimo to trzymam mocno kciuki, jakoś klimat Czernobyla szczególnie jest mi bliski :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2018, 18:42 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: Mixthoor »

Niezły zapłon maciejo ;) Tak, wtajemniczeni wiedzą.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: maciejo »

Mixthoor pisze: 12 wrz 2018, 17:20 Niezły zapłon maciejo ;) Tak, wtajemniczeni wiedzą.
Miałem taką nadzieję :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: Curiosity »

otwiera 1 z 4 Tajnych Lokacji
Po polsku powinno być "lokalizacji"
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: mauserem »

Wow! Talisman postapo! grzałbym się jak pluton w pojemniku :mrgreen: gdyby nie fakt, że wyrosłem z Talizmana ładnych parę lat temu.
Ale to może się wielu podobać - łazimy po okolicy, "pimpujemy" postać, a gdy uznamy, że już "damy radę" wchodzimy do wewnętrznej krainy - ups "tajnej lokacji"
W sumie, to nawet bym spróbował, do piwa i orzeszków - może nie będzie tak odrzucać jak od Talizmana czy wódy po przepiciu :mrgreen:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: playerator »

mauserem pisze: 13 wrz 2018, 09:44 Wow! Talisman postapo! (...)
Ale że jak, jak Talisman? Jak Talisman?? Gdzie to zobaczyć można, bo mi się z tych nerw poszukiwania nie udają.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Strefa Emisji (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: maciejo »

Oj koledzy chyba z młodszego pokolenia,miałem na myśli Magię i Miecz :lol:
Chociaż była to moja pierwsza poważna gra i nam do niej wielki sentyment to chyba nie podołam podobnej mechanice w kolejnej grze.
Pozostaje nadzieja że autorzy coś tam zmienią.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
kglosnicki
Posty: 73
Rejestracja: 29 cze 2017, 17:11
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: ZONA: Sekret Czarnobyla (K. Głośnicki, M. Drewing, Rebel)

Post autor: kglosnicki »

Cześć, chciałem dać znać, że gra ma się dobrze i w tym roku powinna trafić na półki graczy.
Ostatnio ZONA pojawiła się na Gen Conie. Pod poniższym linkiem możecie posłuchać Wojtka, który opowiada o grze i zasadach.
Materiał rozpoczyna się od 2h43min:
VIDEO
Muerto
Posty: 89
Rejestracja: 18 gru 2018, 23:35
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Muerto »

Nie dokładają licznika Geigera w przedsprzedaży... to jak wtedy grać? :idea:

Oj długo czekałem na tę grę, mam nadzieje, że będzie cud miód i artefakty, bo to moje klimaty.
5% rabatu w grybezpradu.eu, 3% w 3trolle.pl
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: suibeom »

Mam pytanie, ta gra bardzo mnie zainteresowała, i chciałbym ją kupić, ale przeczytałem w tym wątku sceptyczne głosy. Jestem nowy, więc nie za bardzo rozumiem, co z tą grą jest nie tak. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: mauserem »

suibeom pisze: 28 wrz 2019, 21:24 Mam pytanie, ta gra bardzo mnie zainteresowała, i chciałbym ją kupić, ale przeczytałem w tym wątku sceptyczne głosy. Jestem nowy, więc nie za bardzo rozumiem, co z tą grą jest nie tak. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić?
spokojnie :D
Ta gra zainteresowała wielu, ale na razie informacji na jej temat jest niewiele i wątek wypełnia głownie gdybanie.
Kiedy nadejdzie jej czas jest szansa, że wydawca zadba o odpowiednią ilość porządnej informacji, a nie jakieś "okrawki" z GenCon'u.
Najwyraźniej to jeszcze nie ta chwila :mrgreen:
Sceptycyzm prawdopodobnie w dużej mierze dotyczy określenia "przygodówka w starym stylu" - co budzi nieuchronne skojarzenia z Talizmanem.
Ale czy to aż tak źle? Każdy ma czasami ochotę zagrać w coś na luzie do piwa i orzeszków - a w dodatku setting postapo na propsie - zagrałbym.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: maciejo »

suibeom pisze: 28 wrz 2019, 21:24 Mam pytanie, ta gra bardzo mnie zainteresowała, i chciałbym ją kupić, ale przeczytałem w tym wątku sceptyczne głosy. Jestem nowy, więc nie za bardzo rozumiem, co z tą grą jest nie tak. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić?
Spróbuję :D
Nie wiem czy coś jest z nią nie tak ale nam "starym graczom" za bardzo kojarzy się z pewną grą w którą graliśmy drzewiej miesiącami,latami.
Troszkę nam się przejadła i chyba nie dalibyśmy rady grać w nią nadal.
Jeśli nic Ci to nie mówi to możesz śmiało wchodzić w ten tytuł :wink:
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2019, 21:50 przez maciejo, łącznie zmieniany 4 razy.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: suibeom »

Dzięki :-) Mnie ta gra bardzo kusi, bo to jeden z moich ulubionych tematów. Jeśli chodzi tylko o ogranie, to mnie uspokoiłeś. Z racji tego, że ja dopiero raczkuję w tym świecie maniakalnych szaleńców, syndrom ogrania dopiero przede mną. A wiadomości o grze faktycznie jak na lekarstwo, zwłaszcza, że jest już dostępna w przedsprzedaży. Konkurencja kusi swoimi produktami, więc myślę, że to lekka wpadka wydawcy
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: maciejo »

Jeśli interesuje cię podobny klimat to zerknij jeszcze na
Fallout, Neuroshima Hex,51 Stan czy Bright Future.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ