Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: mczlonka »

pan_satyros pisze: 01 paź 2019, 21:11 Ruszyła konnica pod Grunwald!
Kampania 1.5 wystartowała: https://www.kickstarter.com/projects/11 ... -of-arc-15

Obrazek

Dla powracających wspieraczy, darmowy update pack, przy zakupie za minimum 20$ w tej kampanii: https://www.mythicgames.net/en/returnin ... date-pack/
W nim między innymi księga scenariuszy w twardej oprawie.

A kto nie miał jeszcze okazji zapoznać się z zasadami Time of Legends: Joan of Arc, ten teraz - poświęciwszy 8 minut - ma ku temu chyba najlepszą okazję.
Na moment przed startem finansowania nowego dodatku i edycji 1.5, Mythic Games opublikowało materiał wideo, który to w sposób klarowny i - jak na tego wydawcę przystało - niezwykle efektowny, prezentuje podstawowe założenia oraz elastyczność systemu rozgrywki.

https://www.youtube.com/watch?v=Q_VM4lp ... e=youtu.be

Z perspektywy naszych partii, na szczególną uwagę zasługuje tu system aktywacji jednostek / wydawania rozkazów oraz mnogość taktycznych decyzji, generowana przez pojawiające się co turę karty specjalne.
Więcej tu jednak nie napiszemy, gdyż pełną opinię o Joan usłyszycie od nas już niebawem, w kolejnym odcinku podcastu "Co jest grane?" ;)
Czy odcinek ten ukaże się przed zakończeniem kampanii?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

Tak. Na pewno.
Planujemy nagrywać w ten weekend lub w ciągu przyszłego tygodnia. Niemniej Mythic robi zazwyczaj długi late pledge, bez wzrostu cen względem kampanii, więc kiedy by nie wyszedł odcinek, kto będzie chciał na pewno zdąży posłuchać ;)
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Ezekiel »

Długi late pledge to z doświadczenia ile czasu może być? Gra z dodatkiem mnie interesuje, ale zbieg kliku innych KSów powoduje, że nie wiem czy się wyrobie na wszystkie z kasą :/
Hunin
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:53

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Hunin »

Zamawia ktoś coś i można się podpiąc zeby zaoszczedzic na wysylce?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

Ezekiel pisze: 02 paź 2019, 17:26 Długi late pledge to z doświadczenia ile czasu może być? Gra z dodatkiem mnie interesuje, ale zbieg kliku innych KSów powoduje, że nie wiem czy się wyrobie na wszystkie z kasą :/
Zazwyczaj minimum 2-3 miesiące otwartego okna na zakup bez zwyżki w cenie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: raj »

Dobrze pamiętam, że wysyłają to z Francji i nie ma problemu z cłem i vatem?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

raj pisze: 07 paź 2019, 07:38 Dobrze pamiętam, że wysyłają to z Francji i nie ma problemu z cłem i vatem?
Vatu i cła nigdy przy Mythic nie mieliśmy.
gogovsky
Posty: 2207
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: gogovsky »

Hunin pisze: 06 paź 2019, 18:59 Zamawia ktoś coś i można się podpiąc zeby zaoszczedzic na wysylce?
ja biore krzyżaków tylko, że brałem jedną kopię wcześniej, więc teraz 1.5 pack byłby płatny.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

gogovsky pisze: 07 paź 2019, 10:41
Hunin pisze: 06 paź 2019, 18:59 Zamawia ktoś coś i można się podpiąc zeby zaoszczedzic na wysylce?
ja biore krzyżaków tylko, że brałem jedną kopię wcześniej, więc teraz 1.5 pack byłby płatny.
Jak ktoś bierze Core pledge teraz to już ma wersje podstawki 1.5.
Addon "Upadate pack 1.5", który pojawi się w PM jest z myślą o tych co kupili grę np. z drugiej ręki.
Aktualnie albo masz go gratis jeśli już grę brałeś z Ks albo kupujesz core i wtedy update jest zintegrowany.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Goldberg »

W jakiej skali sa figurki? Bo wygladaja jak porządne 15mm...?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

Goldberg pisze: 07 paź 2019, 12:00 W jakiej skali sa figurki? Bo wygladaja jak porządne 15mm...?
Figurki to skala 15 mm.
Detale jak na takie knypki są powalające.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

mczlonka pisze: 02 paź 2019, 07:28
Czy odcinek ten ukaże się przed zakończeniem kampanii?
Obrazek

Jest i obiecana recenzja:
https://youtu.be/hXq6y1Ivk4o
Hunin
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:53

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Hunin »

Pytanie do osób które wsparly w pierwszym kickstarterze. Czy ta gra jest warta swojej ceny i jak z malowaniem figurek? Powiem, że wyglada ladnie a i fabularnie wydaje sie dawac rade. Nawet rzucanie kostkami w dużych ilosciach nie jest straszne. No ale majac kase i stojac przed wyborem jakie sa kluczowe za i przeciw temu tylulowi. Bede wdzieczny za dorade
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

Hunin pisze: 14 paź 2019, 20:38 Pytanie do osób które wsparly w pierwszym kickstarterze. Czy ta gra jest warta swojej ceny i jak z malowaniem figurek? Powiem, że wyglada ladnie a i fabularnie wydaje sie dawac rade. Nawet rzucanie kostkami w dużych ilosciach nie jest straszne. No ale majac kase i stojac przed wyborem jakie sa kluczowe za i przeciw temu tylulowi. Bede wdzieczny za dorade
No to wyżej masz godzinę gadania od osoby, która w poprzedniej kampanii wydała na to koło 210$ + wysyłka (podstawka, Apocalypse, Unleash Hell) ;)
Moim zdaniem zdecydowanie jest warta ceny, zarówno pod kątem zawartości, jak i mechaniki.
Co do malowania, spójrz na prace Seba z Mythic, zdolna osoba zdziała tu cuda. Te małe plastikowe figurki mają masę detali.

główne plusy:
+ różnorodne scenariusze (zasady specjalne, cele, smaczki historyczne)
+ bardzo klarowne zasady ogólne
+ świetny system aktywacji oddziałów (pole zamiast konkretnej jednostki)
+ rodzaje rozkazów + nowe karty co rundę (decyzje taktyczne)
+ system walki (decyzje podejmowane przez obrońcę)
+ piękne figurki. Te miniaturki są lepsze, niż wiele figurek z innych gier, w 3x większej skali

z cech/minusów
- bardzo dłuuugo się to rozkłada
- w podstawce jest za mało kostek/kolorowych podstawek
- czasami tłok na planszy
+/- rozstrzygamy zawsze pełną turę nim zagra kolejny gracz, zatem czasami pojawia się paraliż/oczekiwanie na turę
+/- na początku może przytłoczyć ogromem zmiennych do przeanalizowania podczas tury (zasady terenów, zdolności jednostek naszych i przeciwnika, karty specjalne, karty intryg, zasady scenariusza itd.), później się to klaruje i czujemy na co kiedy zwracać uwagę.
+/- w aktualnej wersji część scenariuszy ma drobne dysbalnsy, ale w 1.5 mają być poprawione (już część jest online - grałem w nową wersję Bitwy pod Crecy i potwierdzam - jest lepiej)
Hunin
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:53

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Hunin »

Probowalem sluchac ale styl prowadzenia podcastu spowodowal ze po 10 min zrezygnowalem. Tak to w szybkim poscie od ciebie wiem wszystko co trzeba na temat gry
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

Hunin pisze: 15 paź 2019, 08:20 Probowalem sluchac ale styl prowadzenia podcastu spowodowal ze po 10 min zrezygnowalem. Tak to w szybkim poscie od ciebie wiem wszystko co trzeba na temat gry
Jeśli zatem nasz podcast Ci nie odpowiada, a chciałbyś o coś dopytać - pisz tutaj, rozwinę ;)
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: sielus »

"+/- rozstrzygamy zawsze pełną turę nim zagra kolejny gracz, zatem czasami pojawia się paraliż/oczekiwanie na turę"
Absolutnie, z tym, się nie mogę zgodzić,
Istotnym elementem mechaniki są rozkazy typu "Interrupt", które umożliwiają taktyczne działania w turze przeciwnika (pomiędzy jego rozkazami),
W skrócie, można np. wyrżnąć przeciwnikowi jednostki, zanim zdąży je aktywować,
Natomiast aktywacja z Interrupta jednostek z Command'em otwiera całkiem nowy poziom doznań w trakcie tury przeciwnika :twisted:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

sielus pisze: 15 paź 2019, 18:28 "+/- rozstrzygamy zawsze pełną turę nim zagra kolejny gracz, zatem czasami pojawia się paraliż/oczekiwanie na turę"
Absolutnie, z tym, się nie mogę zgodzić,
Istotnym elementem mechaniki są rozkazy typu "Interrupt", które umożliwiają taktyczne działania w turze przeciwnika (pomiędzy jego rozkazami),
W skrócie, można np. wyrżnąć przeciwnikowi jednostki, zanim zdąży je aktywować,
Natomiast aktywacja z Interrupta jednostek z Command'em otwiera całkiem nowy poziom doznań w trakcie tury przeciwnika :twisted:
Jasne że tak! Dlatego to zaledwie uwaga w kontekście osób, które skirmishe kojarzą z typową rozgrywką wet za wet. W podcaście już mówimy, że w turze przeciwnika często jest co robić. Po prostu fakt możliwości wykorzystania wszystkich rozkazów nim turę zacznie przeciwnik uznałem za godny wspomnienia.
Również uważam rozkaz przerwania za świetne urozmaicenie, podobnie zresztą jak reszta typów rozkazów, w tym dublowanie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: raj »

Co z taktyką bloba? Z tego co czytałem optymalną taktyką jest zebranie najsilniejszych jednostek na jednym polu i robi się z tego walec.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

raj pisze: 16 paź 2019, 07:55 Co z taktyką bloba? Z tego co czytałem optymalną taktyką jest zebranie najsilniejszych jednostek na jednym polu i robi się z tego walec.
1. Zebranie bloba wymaga czasu.
2. Rozkaz przerwania pomaga obrońcy, bo można uciec celami na różne pola i wtedy już walcowanie takie proste nie jest.
3. Widząc takie starania przeciwnika, obrońca powinien reagować. Użyć przewagi terenu, skorzystać z intrygi lub kart legend.
4. Ograniczona szybkość jednostek utrudnia wielokrotne szarżowanie.
5. Nie każdy scenariusz wymaga przeżycia wszystkich. Ostatnio wygrałem ostatnią jednostką.
6. Łucznictwo jest nieodzowną pomocą w walce z blobem.
7. Blob nie wszędzie wejdzie - pola mają limity, a podział bloba po ataku znów utrudnia walcowanie.
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: sielus »

Gra zdecydowanie jest bardziej wymagająca dla obrońcy, niż atakującego, przynajmniej w pierwszych rozrywkach. Atakujący może bezmyślnie iść w bloba i jeśli obrońca nie kuma taktycznych możliwości lub pozostawi jakąś dziurę - raczej polegnie, a przy super balansie 1.0, jest spora szansa, że nawet dosłownie, nie dotrwa swojej pierwszej tury :twisted:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

sielus pisze: 16 paź 2019, 10:27 Gra zdecydowanie jest bardziej wymagająca dla obrońcy, niż atakującego, przynajmniej w pierwszych rozrywkach. Atakujący może bezmyślnie iść w bloba i jeśli obrońca nie kuma taktycznych możliwości lub pozostawi jakąś dziurę - raczej polegnie, a przy super balansie 1.0, jest spora szansa, że nawet dosłownie, nie dotrwa swojej pierwszej tury :twisted:
Zatem albo z mojej żony tak dobry taktyk, albo ze mnie tak słaby agresor :lol:
Bo pod takim Crecy może i polegała, ale ledwie na turę (5 z 6) przed moją możliwą porażką 😅
sielus
Posty: 100
Rejestracja: 10 lut 2009, 21:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: sielus »

pan_satyros pisze: 16 paź 2019, 11:18
sielus pisze: 16 paź 2019, 10:27 Gra zdecydowanie jest bardziej wymagająca dla obrońcy, niż atakującego, przynajmniej w pierwszych rozrywkach. Atakujący może bezmyślnie iść w bloba i jeśli obrońca nie kuma taktycznych możliwości lub pozostawi jakąś dziurę - raczej polegnie, a przy super balansie 1.0, jest spora szansa, że nawet dosłownie, nie dotrwa swojej pierwszej tury :twisted:
Zatem albo z mojej żony tak dobry taktyk, albo ze mnie tak słaby agresor :lol:
Bo pod takim Crecy może i polegała, ale ledwie na turę (5 z 6) przed moją możliwą porażką 😅
Akurat Bitwa pod Crecy, to jeden z przykładów, gdzie przy odrobinie szczęścia, Francuzi w 1.0 mogą wygrać w pierwszej turze (zależy, ile szarych aktywacji dostaną z karty i ofkorz od garści kości), Generalnie Francuzi startują z 3!!!! rozkazami szarży + przynajmniej 3 zwykłymi aktywacjami, co pozwala sformować z konnicy walec i rozjechać nim 2 postacie Anglików, które są celem scenariusza,
Anglicy mają 1 interupta, którego trzeba zagrać w przemyślany sposób, aby w ogóle przeżyć pierwszą turę, nie mówiąc o zwycięstwie ;),

Ze znajomymi stwierdziliśmy, że Leo i ekipa musieli się dowartościować, bo wiadomo jak historycznie ta bitwa się potoczyła :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

No właśnie sporo tam zmiennych i bywa różnie. Np w ostatniej rozgrywce trasę szarży blokowali kusznicy, których trzeba było załatwić, a następnie konnica, choć powaliła Black Prince to jednak dalej nie dotarła, bo kostki i rozkaz przerwania przerzedzily jej szeregi.
Hunin
Posty: 29
Rejestracja: 29 sty 2019, 21:53

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Hunin »

Pytanko takie ogolne. Jak jest z ver. 1.5 jak kupie teutonow to mam automatycznie upgrade do 1.5 czy nie. Bo kupilbym z drugiej reki podstawke a nie od nich bo taniej
ODPOWIEDZ