Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: pan_satyros »

Hunin pisze: 16 paź 2019, 20:58 Pytanko takie ogolne. Jak jest z ver. 1.5 jak kupie teutonow to mam automatycznie upgrade do 1.5 czy nie. Bo kupilbym z drugiej reki podstawke a nie od nich bo taniej
1.5 dostaniesz w każdej z tych sytuacji:
- kupisz podstawkę w tej kampanii
- wesprzesz dodatek, jeśli kupiłeś z tego samego konta podstawkę wcześniej
- poprosisz osobę, która kupiła te używkę pierwotnie, by podała Ci swoje imię i nazwisko oraz numer wsparcia, a następnie podasz te dane Mythicom, jako wiadomość w Pledge Mangerze.

"Hi
I do not see any problems with that at all. I will add you to the exception list for 1.5 upgrades. Just let me know the names of the other backers so I can add them to the single exception list.
Thank you for your patience and support,
Marco"
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: mmag »

Widzę, że nieciekawie się zrobiło z Joaśką i Mythic Games - Wygląda to na poważny konflikt na linii wydawca - autor gry, w efekcie czego strona kampanii została wyczyszczona przez kickstartera ("This content has been removed by Kickstarter due to an intellectual property dispute") https://www.kickstarter.com/projects/11 ... -of-arc-15

Wypowiedź Mythic:
Spoiler:
I zarzuty samego autora:
Spoiler:
Oczywiście jak zwykle w tego typu kwestiach pozostaje pytanie o to gdzie leży prawda... I tak bardziej przyziemnie - jak to się odbije na samych wspierających gry MG?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 08:40 przez mmag, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Ezekiel »

Ja odpuściłem zakup w PM po tym wszystkim, nie wiem kto jest tutaj winny a kto nie, ale zachowanie i tłumaczenia MB nie przekonały mnie na tyle, żeby przełknąć koszt wysyłki (nie wiem jaki był koszt przy pierwszym podejściu, ale jak CMON dawał podobny koszt to afera była z tego spora).
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: malpka »

mmag pisze: 13 sty 2020, 19:42 Widzę, że nieciekawie się zrobiło z Joaśką i Mythic Battles - Wygląda to na poważny konflikt na linii wydawca - autor gry, w efekcie czego strona kampanii została wyczyszczona przez kickstartera ("This content has been removed by Kickstarter due to an intellectual property dispute") https://www.kickstarter.com/projects/11 ... -of-arc-15
Zdecydowanie sprzeciwiam się wciąganiu w to Mythic Battles od Monolith, pewnie chodziło Ci o Mythic Games ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: mmag »

Słuszna uwaga, poprawione;)
Inglorion
Posty: 48
Rejestracja: 24 lip 2013, 18:52
Has thanked: 33 times
Been thanked: 1 time

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Inglorion »

Mógłby ktoś w dwóch zdaniach podsumować o co chodzi?
Jest jakiś konflikt między autorem gry a wydawcą, strona KS została skasowana, koszty przesyłki poszybowały?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: japanczyk »

Inglorion pisze: 14 sty 2020, 11:44 Mógłby ktoś w dwóch zdaniach podsumować o co chodzi?
Jest jakiś konflikt między autorem gry a wydawcą, strona KS została skasowana, koszty przesyłki poszybowały?
posting.php?mode=quote&f=1&p=1216222#pr1216041
W tym poscie jest wszystko, ale w skrócie to:
Mythic nie zapłacił royalities, twierdza, ze autor źle wystawił fakture i czekaja na jego korekty
Autor twierdzi, ze nic nie dostał, a wersja 1.5 była opracowywana za jego plecami, a w dodatku jego kontrakt mówi co innego niz Mythic, bo podpisał go nie bezposrednio z Mythic tylko z jakas inna firma, ktora Mythic przejal
Mythic twierdzi, ze wspolpracowal z autorem przy wersji 1.5

To tak w skrocie
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Ezekiel »

W skrócie to tak jak wyżej, strona KS jest częściowo zablokowana, ale cała sekcja komentarzy działa na przykład. MG w aktualizacjach bagatelizuje temat i twierdzi że wszystko będzie na czas, autor z tym oficjalnymi informacjami się nie zgadza. KS się nie wypowiada chyba, bo nie są stroną w tym konflikcie. Natomiast koszty nie poszybowały (chyba), chodziło mi o to, że dla mnie przeważyły na rzecz decyzji o finalnym braku zakupu (miałem brać podstawkę i nyen nowy dodatek, żeby być precyzyjnym).
Awatar użytkownika
anoptichtys
Posty: 148
Rejestracja: 23 sty 2017, 05:29
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: anoptichtys »

Cześć, mam pytanie/prośbę:
drogą wymiany zdobyłem wersję 1.0 - tylko nie mam jej od osoby składającej zamówienie i niestety nie mam danych z których było robione zamówienie. Wiem, że można za 35USD zamówić upgrade, choć trochę to boli. Czy może ktoś wspierał wersję 1.0 i pozbył się gry, więc mógłby mi pomóc w uzyskaniu darmowego upgrade do 1.5? Z góry dzięki :)

PS
Czy warto brać dodatek Siege (oprócz walorów wizualnych) i czy ma on scenariusze na 4osoby? Ew. jest jakiś dodatek must have, czy raczej podstawka + sg robią robotę?
Vilard
Posty: 77
Rejestracja: 11 sie 2011, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Vilard »

anoptichtys pisze: 29 sty 2020, 10:00 Cześć, mam pytanie/prośbę:
drogą wymiany zdobyłem wersję 1.0 - tylko nie mam jej od osoby składającej zamówienie i niestety nie mam danych z których było robione zamówienie. Wiem, że można za 35USD zamówić upgrade, choć trochę to boli. Czy może ktoś wspierał wersję 1.0 i pozbył się gry, więc mógłby mi pomóc w uzyskaniu darmowego upgrade do 1.5? Z góry dzięki :)

PS
Czy warto brać dodatek Siege (oprócz walorów wizualnych) i czy ma on scenariusze na 4osoby? Ew. jest jakiś dodatek must have, czy raczej podstawka + sg robią robotę?
1. Upgrade kosztuje 35USD + przesyłka dla prawie wszystkich. "Za darmo" można go było dostać tylko jeśli się wsparło pierwsza kampanię i dodatkowo wydało co najmniej 20USD podczas Kickstartera drugiej.
Czyli obecnie nie da się go zdobyć inaczej niż za te 35 USD, bo nawet ci którzy wsparli pierwszą, ale nie wsparli drugiej musza płacić.
2. Dodatek Siege jest moim zdaniem najważniejszym dodatkiem ze wszystkich (poza tym z drugiej Kampanii, bo tam są rodzime wojska). Dodaje scenariusze oblężnicze, które są inne niż zwykłe i dodatkowe zasady i rzeczywiście wizualnie się dobrze prezentuje. Jednak jeśli kogoś nie specjalnie kręcą historyczne klimaty to może sobie Siege darować. Zwłasza, że nie ma w nim scenariuszy na więcej niż dwóch graczy.
3. Ogólnie podstawka+SG robią robotę. "Must have" jest tylko jeden: dodatkowe kostki.
To powiedziawszy jestem fanem tego historycznego settingu więc mam Legendary Battles (pozwalające grać nawet 6 graczom), Siege, Ottoman Army i kilka mniejszych i zamówiłem sobie Krzyżaków. Dla mnie one wszystkie są must have :) Jednocześnie jakieś helle i apokalipsy mnie nie kręcą. Ale wiem, że wiele osób się bardzo wkręciło w Battle Mode - gdzie tworzysz własne armie i tam te wszystkie fantastyczne stwory się przydają.
Awatar użytkownika
mikelo75
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:23
Lokalizacja: Warszawa / Komorów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: mikelo75 »

Hej, pytanie do osób, które trochę już ograły. Jesteśmy po pierwszej przymiarce. Zagraliśmy trzy razy z rzędu zmieniając się stronami w pierwszy scenariusz Oblężenie Rennes. I jak na razie nie mamy pomysłu jak można wygrać stroną francuską... W każdym z trzech podejść Anglicy mieli miażdżącą przewagę. Z kolei na BGG znalazłem kilka wypowiedzi, że ten scenariusz jest bardzo spoko i dobrze zbalansowany, itp. U nas w pierwszej aktywacji Anglicy przesuwali się na jedyny górski teren jednostkami Mounted Bowmen. Te jednostki mają zasięg 2 a w terenie górskim jeszcze +1. Czyli z tego pola mają zasięg do każdego startowego pola Francuzów. Dzięki czemu drugą aktywacją atakują. Jeśli wybiorą za cel Bertranda, to mogą go poważnie zranić / odepchnąć. Jeśli kawalerię, podobnie, jest spora szansa, że trafią do szpitala albo całkowicie zostaną wyeliminowani. Jeśli w pierwszej rundzie trafią się 4 aktywację, to to samo mogą zrobić pozostali Bowmeni (podchodzą na odległość dwóch hexów i atakują a na koniec jeszcze wystawiają zasieki / stakes, żeby utrudnić follow-up i polepszyć swoją obronę w przypadku szarży kawalerii). Nawet kiedy straty nie były duże po stronie Francuskiej, to byli oni w stanie maksymalnie zaatakować raz po szarży. Jeśli obrali za cel Sargent-in-arms, to Ci mają bardzo bolesny Skill - Odwet (retaliation).

Jak nie potoczył się ten scenariusz, to prędzej czy później Francuzi zostawali zdziesiątkowani i bez szans na powodzenie lub kończył się czas. Pytanie, czy coś graliśmy źle, czy tak nam się ułożyły rzuty kością, karty legend..., że nie widzieliśmy żadnej nadziei na powodzenie ich misji.

Podsumowując, po tej misji szkoleniowej wrażenia mamy bardzo pozytywne i chcemy grać dalej, ale zastanawiamy się czy czegoś nie robimy źle. Bo nie wydaje mi się, żeby ten scenariusz był tak źle zbalansowany (gramy na zrewidowanej wersji tego scenariusza, pobranej stąd: https://boardgamegeek.com/thread/222892 ... ios-dispon )
Pozdrawiam,
Michał

Moje gry
Awatar użytkownika
mikelo75
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:23
Lokalizacja: Warszawa / Komorów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: mikelo75 »

Minęły trzy tygodnie od mojego pytania. Nikt nie odpowiedział , ale też i pytanie trochę było tak postawione, że trudno odpowiedzieć. Zagraliśmy jednak , jeszcze kilka razy to intro i odpowiedz sama się znalazła. Opiszę wnioski , bo może przyda się osobom grającym pierwszy raz.

Otóż efekt pierwszych gier, o którym powyżej , był kombinacją dwóch efektów. Rzeczywiście rzuty Anglików były bardzo fortunne , a rzuty Francuzów nieco mniej. Ale co ważniejsze, okazało się , że jednak popełniliśmy kilka błędów . Po pierwsze pomyliliśmy karty Sergants-at-arms. Wystawiliśmy mocniejszą formacje Heavy zamiast zwykłych . To robiło różnice ... ;) . Innym błędem było przydzielanie obrażeń . Jak bohater ma kilka punktów życia , jak Bertrand, to przydzielalismy mu obrażenia, żeby uratować inne jednostki z którymi był na tym samym polu. A powinniśmy najpierw przydzielić po jednej kostce każdej jednostce , a dopiero nadliczbowe "wchodzą" w bohatera . To akurat na niekorzyść Francuzów w tym scenariuszu...

W każdym razie , od kiedy gramy już poprawnie , muszę przyznać , że to intro jest świetnie przygotowane. Pokazuje podstawy mechaniki , jest szybkie , setup dosyć sprawny , a szanse bardzo wyrównane.

A sama gra bardzo miodna :)
Pozdrawiam,
Michał

Moje gry
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Emil_1 »

A może ktoś myślał o tym, by kupić samą figurkę smoka a nie potrzebuje kart i reszty ? ;)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: strid3rr »

Emil_1 pisze: 12 lut 2021, 19:11 A może ktoś myślał o tym, by kupić samą figurkę smoka a nie potrzebuje kart i reszty ? ;)
A jest gdzieś oferta na dodatek ze smokiem?
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 931
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: louiscyphre »

strid3rr pisze: 12 lut 2021, 22:22
Emil_1 pisze: 12 lut 2021, 19:11 A może ktoś myślał o tym, by kupić samą figurkę smoka a nie potrzebuje kart i reszty ? ;)
A jest gdzieś oferta na dodatek ze smokiem?
Udało mi się dostać rozszerzenie właśnie w taki sposób. Prawie 100$ za 1 wielką figurkę smoka, 3 małe, kilka kart i kafelków to dużo. Wiem, że smok robi wrażenie ale w pudle jest tylko 1 lub 2 scenariusze.
Jeszcze przez kilka dni będzie otwarty PM, jeśli ktoś szuka dodatku.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Emil_1 »

Czy ktoś może kupił pudełko teutonic knights tylko dla kart z rozszerzenia i chce odsprzedać swoje wsparcie(teutonicow?)
Miłego dnia! :)
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Rafal1970 »

Rozpocząłem przygodę z Time of Legends Joan of Arc. Trochę cicho temacie tej gry, a jest ona ciekawa, świetnie wygląda na stole i co więcej jest dość szybka. Jestem po kilku rozgrywkach w dwie lub trzy osoby. Pierwsze pięć rozgrywek w pierwszy scenariusz Oblężenie Rennes. Pierwsze cztery rozgrywki wygrywali Francuzi. Ich ataki konnicy na angielskich łuczników były miażdżące. Francuzki bohater Bertrand du Guesclin szybko wkraczał do oblężonego Rennes. Zwycięstwa Francuzów były dość proste i szybkie – konnica gromadziła się na jednym polu i przypuszczała szarżę rozbijając kolejne grupy Anglików. W ostatniej jednak rozgrywce nieoczekiwanie wygrali Anglicy (choć wydawało się to niemożliwe). Grający Anglikami znalazł sposób/ rozwiązanie (nie będę spoilerował) i odpowiednio ustawił obronę Anglików. Skończyło się eliminacją du Guesclina. Kolejne cztery rozgrywki to bitwa pod Cerecy. Ponownie, francuskie uderzenie konnicy jest miażdżące dla Anglików zgromadzonych na wzgórzach. Francuzi wygrali trzy razy w efekcie zniszczenia angielskich taborów i raz przez eliminację Edwarda III i Czernego Księcia. Mam jednak wrażenie, że również w tej bitwie Anglicy mają szansę - pod warunkiem, że wykorzystają ukształtowanie terenu, umiejętności swoich bohaterów oraz to, że Francuzi mają 5 jednostek chłopstwa. Gra (odnośnie opisanych dwóch scenariuszy) jest zbalansowana, ale w przypadku grania Anglikami wymaga zdobycia doświadczenia i dobrego operowania militarnymi zasobami. No nie mogę doczekać się kolejnych bitew. Może kolejny będzie Grunwald.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: raj »

Przeniosłem dyskusję o balansie
viewtopic.php?p=1457860#p1457860
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
DrWiktor
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2022, 12:24

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: DrWiktor »

Czy wiadomo coś o następnym kickstarterze czy nie ma raczej co na to liczyć?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Time of Legends: Joan of Arc (Pascal Bernard)

Post autor: Emil_1 »

Zapomnij. Chcą zupełnie odejść od takiego modelu.
Miłego dnia! :)
ODPOWIEDZ