Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Myślę, że warto w sprzedaży nie ma już podstawki z dodatkowymi kartami więc jak brać to tylko z dodatkiem.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Haloon »

W Pegazie mają postawke i dodatek w wersji wspieram to :) Z innej beczki... Jak GF miało wtopę to obecność reszty dodatków w wersji Pl chyba wisi na bardzo cienkim włosku.... Szkoda :/
lucek1980
Posty: 39
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:35
Has thanked: 2 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: lucek1980 »

Ale czy aby na pewno w al.to mają podstawkę z kartami dodatkowymi z wspieram.to? Bo nigdzie tego nie ma napisane ;)
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Jesli kupujesz z dodatkiem to te dodatkowe karty z podstawki nie są aż tak ważne ponieważ część z nich i tak wypadnie z gry (karty defensywne + karty jednostek). Zostają tak na prawdę te ze ścieżki odyna i łaski bogów.
varrol
Posty: 20
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:03

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: varrol »

Czy ktoś kto ma wersję na 100% wspieramto dodatku Masters of Elements mógłby napisać ile tam jest kart? W mojej wersji wszystkie karty są zgodne w opisem na pudełku i w instrukcji - ale są też zgodne z dodatkowymi kartami opisanymi na stronie wspieram to dodatku (w sumie wychodzi na 170 kart). W przypadku podstawki, opisu dodatkowych kart nie ma ani na pudełku ani w instrukcji - suma też się nie zgadza (przez co za mało koszulek kupiłem :) ).
lucek1980
Posty: 39
Rejestracja: 30 paź 2016, 21:35
Has thanked: 2 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: lucek1980 »

Nie chce mi się teraz rozdzielać kart z dodatku od podstawki, ale jak kiedyś sprawdzałem, to wyglądało, że ta rozpiska się zgadza.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: EsperanzaDMV »

Kupiłem trochę w ciemno na wyprzedaży w al.to, zestaw podstawka + Master of Elements + rozszerzenie do Master of Elements za 79zł - stwierdziłem, że wygląda na tyle fajnie że zaryzykuję.
Wczoraj grałem pierwszy raz, partia dwuosobowa i... ale ta gra jest fajna! Grałem już w Dominiona, Hero Realmsy i inne deck-buildery, ale tutaj te piękne ilustracje robią klimat, naprawdę fajnie to wygląda. Na razie graliśmy bez dodatku i hm, muszę przyznać że już po pierwszej partii zacząłem się zastanawiać jak jest z regrywalnością tej gry bez dodatkowych kart ze wspieram.to. Na razie jest super, przejrzałem też elementy dodatku i nowe mechaniki i stwierdziłem, że na razie dam szansę samej podstawce, a dodatki poczekają.
Na minus jakość kart - damn, dramat. Jedna partia za nami i już widzę, że część kart się delikatnie postrzępiła, przed drugą partią kupuję koszulki. Szkoda że jest tak słaba jakość, bo zakup koszulek do takiej liczby kart to dodatkowe kilkadziesiąt złotych do ceny gry (w moim przypadku pewnie połowa :D ).
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: autopaga »

Może ktoś pokazać jak wyglądają karty w koszulkach rebela premium standard european 59x92? Chcę zakoszulkować wszystkie karty, a idealnych koszulek jak widać nie ma, są jeszcze koszulki rebela premium w dobrej cenie 59x86, przy czym z tego co widzę koszulki są zawsze wyższe o 2-3mm, sprawdzał może ktoś albo ma możliwość?
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: ShapooBah »

Przy okazji ma ktoś coś do dodania odnosnie samej gry? Jej regrywalność? Częstość wchodzenia na stół? Myślę, że szybkie podsumowanie pomoże osobom niezdecydowanym na zakup na al.to.


EDIT: Autokorekta, dzięki @Namurenai!
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 14:00 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Namurenai »

ShapooBah pisze: 18 sty 2019, 12:18Myślę, że szybkie podsumowanie pomoże osobą niezdecydowanym na zakup na al.to.
"Osobom", błagam...
ShapooBah pisze: 18 sty 2019, 12:18Przy okazji ma ktoś coś do dodania odnosnie samej gry? Jej regrywalność? Częstość wchodzenia na stół?
Zacznę od tego, że nie grałem z dodatkiem, więc wszystko poniżej dotyczy samej podstawki.

Gierka wydaje się być naprawdę spoko wprowadzeniem w deckbuildery, choć w moim odczuciu dla wyjadaczy może się wydać za prosta.
Głównie przez tę prostotę dużym plusem jest dla mnie długość rozgrywek. Część osób narzeka na to, że gra kończy się za szybko (co rozumiem, bo właśnie udało im się zakupić fajne karty i chcieli je zagrać), ale jak na to, co VGW sobą reprezentuje, długość ma moim zdaniem odpowiednią (nawet mogłaby być krótsza :P).

W większym (3-4) gronie może nieco drażnić sytuacja, w której innym graczom uda się kupić budynki dające przychód złota/piwa, a Tobie nie. To mocno jednak wpływa na możliwości w przyszłych rundach.
I tak samo na więcej graczy jeśli akurat dochodzi do ataków, a Ty nie jesteś stroną atakującą/broniącą, to możesz mieć (słuszne :P) wrażenie, że tury przeciwników się dłużą.
No i boli brak możliwości odchudzania talii (być może dodatek to zmienia, no idea) - sytuacja, w których pomimo wyraźnego end-game'u na rękę dochodzą Ci same startowe zapychacze, kiedy przeciwnicy właśnie zrobili jakieś mini kombo... Smutek i żal :P

Sama podstawka nie wydaje mi się jakoś wybitnie regrywalna (wzorów nie ma za dużo, a z reguły karty nie różnią się niczym poza wartością ataku/obrony) - po 3 rozgrywkach wydaje się, że w sumie widziałeś już wszystko (co nie znaczy, że nie zechcesz usiąść więcej do tej gry - właśnie przez długość partii).
Aczkolwiek katowania VGW rozgrywka za rozgrywką z własnej, nieprzymuszonej woli nie jestem sobie w stanie wyobrazić - jest po prostu dużo lepszych gier ;)
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: autopaga »

Podobno koszulki Swan Panasia 60x90 mm idealnie pasują? Ma ktoś? Cienkie dadzą radę?
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Arcziwald »

Moim zdaniem podstawka dosyć szybko potrafi się znudzić i w tym momencie nie wyobrażam sobie grania bez dodatku Masters of Elements. Przede wszystkim są tutaj wprowadzone artefakty i jedna z jednostek, które mają możliwość odrzucania kart. Brak tego elementu w deck builderze po tym jak poznałem kilka innych tytułów w tym momencie był by dla mnie dyskwalifikujący.

Dodatek też daję możliwość łączenia efektów kart czego również brakuję w podstawce. Owszem są karty ze ścieżki Odyna jednakże są to zazwyczaj karty "dodaj +2 ataku", "zabierz złoto przeciwnikowi". Dodanie elementów w dodatku pozwala robić małe kombosiki :)

Jak już pisałem wcześniej gram kart dających punkty za osiągnięcia a ostatnio nawet bez misji.. i mi osobiście taka gra pasuje o wiele bardziej. Gra się szybciej i nie jest się ukierunkowanym na żadne działanie względem kart.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: autopaga »

Grając z dodatkiem master of elements ile kart z podstawki ląduje do pudełka? Chciałbym zmieścić się w 400 koszulkach to szarpnę się na premium, a kart jest 416.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Marx »

Podstawowa gra pozostawiła na mnie pozytywne wrażenie, choć faktycznie brakuje w niej urozmaicenia, co częściowo ratuje odblokowana zawartość z kampanii. Zmieniami poszczególne talie, podmieniamy karty i jest to rozwiązanie ok. Drugi problem to za szybko kończąca się gra. Zasadniczo połączenie deckbuildera z zarządzeniem zasobami i budowaniem to ciekawy pomysł.

W rozszerzenie miałem okazję zagrać raz. Nie ja byłem "gospodarzem" rozgrywki i nie decydowałem, które elementy włączymy, ale byłem wręcz porażony ilością dodatkowych kart, elementów. Nawet osoby z boku robiły duże oczy na ilośc kart i elementów na stole. Za duży wachlarz możliwości i wręcz wrażenie sanboxu, co gryzie się z moim wyobrażeniem o deckbuilderach, gdzie kołderka jest zazwyczaj króciutka i nie każda tura jest optymalna. Być może, jak zasugerowałem na początku, to kwestia setupu.

Nie wiem w jakiej cenie była podstawka VGW na al.to, ale myślę sobie że to całkiem solidny deckbuilder z uproszczonym budowaniem tableau, wiec warto.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Tringa »

Hej, trochę odkopuję temat: wiadomo coś, czy GF planuje wydać dodatki? Skusiłam się na grę na ostatniej promce na al.to i mega fajna gierka. :D Podglądnęłam sobie dodatki eng w sieci i nabrałam ochotę na ich kupno.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 397
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: hrachubi »

W PL wersji ukazał się Master of Elements
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Tringa »

No tak, to wiem. Ale mam na myśli dodatki:

Vikings Gone Wild: Guild Wars (2017)
Vikings Gone Wild: It's a Kind of Magic (2017)
Vikings Gone Wild: Ragnarok! (2017)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Hardkor »

Troche odkopie temat. Czy ktoś grał w Vikings Gone Wild na więcej osób? Najlepiej tak 5/6/7? Jak się gra skaluje? Tak wiem, że w 5 to max z dodatkiem, ale patrząc na cene i dostępność dodatku to w podobnej cenie mam drugą podstawkę i myslę czy po prostu jej nie wziąć i łączyc ich, bo niestety przez limit 4 graczy gra baaardzo rzadko ląduje u mnie na stole.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 271
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 63 times
Been thanked: 107 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: yaro_ »

Hardkor pisze: 05 mar 2020, 00:43 Troche odkopie temat. Czy ktoś grał w Vikings Gone Wild na więcej osób? Najlepiej tak 5/6/7? Jak się gra skaluje? Tak wiem, że w 5 to max z dodatkiem, ale patrząc na cene i dostępność dodatku to w podobnej cenie mam drugą podstawkę i myslę czy po prostu jej nie wziąć i łączyc ich, bo niestety przez limit 4 graczy gra baaardzo rzadko ląduje u mnie na stole.
Myślę że nikt jeszcze nie wpadł na taki szalony pomysł, ale to spokojnie mogłoby działać :) Jedyne o co bym się martwił to downtime, zwłaszcza w miejscach gdzie będąc 1 graczem przekazujesz znacznik 1gracza dalej i stajesz się ostatnim graczem. Przez co jakby czekasz dwie kolejki na swój ruch. Można iść wynieść śmieci czy coś :P
Awatar użytkownika
Ambious
Posty: 37
Rejestracja: 16 lut 2020, 18:15
Has thanked: 22 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Ambious »

Gdyby ktoś szukał ciekawego deckbuildera z to Vikingów mogę polecić - przyjemnie gra się na dwie osoby.
Koszulkował ktoś tę grę w koszulki Sloyca Universal Card 58x88mm? W teorii powinny pasować, ale te karty mają niestandardowy wymiar...
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: raiden25 »

Czy ktoś łączył edycje PL z dodatkami ENG? Jak barwa rewersów kart? Trzeba używać kolorowych koszulek czy nie widać różnicy?
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: SickMind »

Siema.
Mam pytanie odnośnie gry Vikings Gone Wild.
Gdzie można znaleźć informacje na pudełku z podstawki jak i dodatku Masters of Element potwierdzającą, że jest to wersia wspieram.to?
Noszę się z zamiarem kupna tej gry i niechciałbym żeby okazało się że w środku nie ma odblokowanych celów z kampanii.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: EsperanzaDMV »

Może ktoś mnie poprawi, ale z tego co pamiętam pudełka z wspieram.to i wersji retailowej niczym się od siebie nie różniły. Ale tak zupełnie szczerze, to retailowa podstawka z Master of Elements w zupełności wystarcza, by cieszyć się tą grą ;)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Beskid »

trochę odkopię temat ;)

czy dostępny obecnie w sprzedaży dodatek Masters of Elements Expansion jest zgodny z polską wersją podstawki Vikings Gone Wild? ktoś łączył?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4445
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Post autor: Hardkor »

Beskid pisze: 30 sie 2021, 21:15 trochę odkopię temat ;)

czy dostępny obecnie w sprzedaży dodatek Masters of Elements Expansion jest zgodny z polską wersją podstawki Vikings Gone Wild? ktoś łączył?
Jest polska wersja tego dodatku, więc nie wiem jak by miały być niezgodne. No chyba, ze chcesz mieszać polską podstawkę z angielską wersją dodatku to nie wiem.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ