Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mk20336
Posty: 1541
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Post autor: mk20336 »

Photosynthesis - krótka recenzja

Dla zainteresowanych, popełniłem krótki artykuł gdzie opisałem grę i podzieliłem się swoimi wrażeniami na jej temat.

Photosynthesis - krótka recenzja

Obrazek

Miłej lektury!
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Post autor: Bruno »

mk20336 pisze: 08 sie 2019, 16:04 Photosynthesis - krótka recenzja

Dla zainteresowanych, popełniłem krótki artykuł gdzie opisałem grę i podzieliłem się swoimi wrażeniami na jej temat.
[...]
Fajna recka! Dyskutowałbym tylko z tym stwierdzeniem, że jest tu "minimalna negatywna interakcja". Moje wrażenia są takie, że gra aż kipi od przeszkadzania sobie...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
mk20336
Posty: 1541
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Post autor: mk20336 »

Bruno pisze: 08 sie 2019, 23:41
mk20336 pisze: 08 sie 2019, 16:04 Photosynthesis - krótka recenzja

Dla zainteresowanych, popełniłem krótki artykuł gdzie opisałem grę i podzieliłem się swoimi wrażeniami na jej temat.
[...]
Fajna recka! Dyskutowałbym tylko z tym stwierdzeniem, że jest tu "minimalna negatywna interakcja". Moje wrażenia są takie, że gra aż kipi od przeszkadzania sobie...
W sumie jako negatywną interakcje rozumiałem tutaj bardziej "niszczenie czegoś" (takie trochę skręcenie po grach wojennych) niż "uniemożliwianie innym wykonania optymalnego ruchu". Ale na pewno tak zupełnie sielankowo tu nie jest, masz jak najbardziej racje.
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
mk20336
Posty: 1541
Rejestracja: 02 sty 2019, 09:46
Has thanked: 71 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Post autor: mk20336 »

Photosynthesis - kilka pomysłów na strategie

Kolejny krótki artykuł o Photosynthesis, którym chciałem się podzielić. Tym razem garść pomysłów i przemyśleń na strategie w tej grze. Miłej lektury!

Photosynthesis - strategie

Obrazek
Mój blog, serdecznie zapraszam!
https://theboardgameschronicle.com/
dziebryy
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:53

Re: Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Post autor: dziebryy »

Cześć,

15 października wychodzi dodatek do gry "Under the moonlight", a polskim internecie na ten temat właściwie cisza, oprócz wzmianek o tym fakcie z lipca. Znalazłem jedynie możliwość zamówienia do Polski przez Amazon. Ktoś wie coś więcej? Nie mówię o planach wydawniczych po polsku, ale chociaż obecności w polskich sklepach.

Wiem, że nie każdemu gra podchodzi, ale ja ją szanuję, chociażby za wydanie, interakcję i brak losowości. Wygląda na to, że z dodatkiem dojdą całkiem interesujące elementy, które mogą odpowiadać na argumenty tych, którzy uważają grę za nudną, na pewno będzie działo się więcej ;)

Ja na pewno kupię, ale wolałbym w Polsce. Jeśli ktoś ma wieści na ten temat, będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Post autor: rattkin »

Mnie się zdaje raczej dokładnie odwrotnie - w dodatku wyjdą zbędne "nakładki" na podstawowy mechanizm, które uczynią go bardziej skomplikowanym i nieprzystępnym dla początkujących (a to dla nich jest ta gra), a zaawansowanym "mięsą" i tak nie uczynią.
dziebryy
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2020, 09:53

Re: Photosynthesis / Fotosynteza (Hjalmar Hach)

Post autor: dziebryy »

Ja mam odmienne zdanie, zwłaszcza po przeczytaniu instrukcji dodatku, który można wprowadzać modułowo (a więc niekoniecznie spowoduje to od razu wielkie komplikacje). Poza tym powiedziałbym, że ta gra jest faktycznie prosta, ale w mechanice, nie rozgrywce (absolutnie nie porównuję, ale szachy też mają proste zasady, a niekoniecznie grupą docelową są wyłącznie początkujący).

Kupię na pewno, pytanie gdzie? Ktoś ma jakieś wieści o polskich sklepach? :)
ODPOWIEDZ