Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: RaYell »

Morsereg pisze: 17 sty 2019, 12:00 masz na mysli ta gre angielska ktora kosztuje ponad 500zl i ma bledy na kartach?
Mam na myśli to, że wydawca jednej z najdroższych gier wydanych do tej pory w tym kraju idzie w najtańsze rozwiązanie, zamiast załatwić sprawę porządnie poprzez wydrukowanie poprawionych komponentów. Nie mam nic do samej ceny gry, ilość komponentów zdecydowanie ją usprawiedliwia.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: czeczot »

Wydawca (Galakta) nie może sam wydrukować tych komponentów. Druk tej gry nie jest w zakresie Galakty.
Naklejki mi też się nie podobają ale podejrzewam że to jest jedyna rzecz którą wydawca może zrobić na szybko.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: RaYell »

Skoro wydawca nie może tego wydrukować to kto może?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Jacek_PL »

RaYell pisze: 17 sty 2019, 14:07 Skoro wydawca nie może tego wydrukować to kto może?
Zapewne może ale po uzyskaniu zgody od licencjodawcy to po pierwsze, po drugie nawet jeśli tak to pewnie stanie się to przy okazji dodruku, czyli optymistycznie zakładając może pod koniec roku. Będziesz czekał rok na planszetki bo z tymi się nie da grać ?
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: RaYell »

Jacek_PL pisze: 17 sty 2019, 14:15 Zapewne może ale po uzyskaniu zgody od licencjodawcy to po pierwsze, po drugie nawet jeśli tak to pewnie stanie się to przy okazji dodruku, czyli optymistycznie zakładając może pod koniec roku. Będziesz czekał rok na planszetki bo z tymi się nie da grać ?
Wlasnie to napisalem pare postow wyzej - trzeba poczekac na dodruk. Na szczescie mam mnostwo innych gier do grania dopoki sie to nie stanie. Ewentualnie kupie angielska wersje jesli bede koniecznie chcial zagrac w danym momencie.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: czeczot »

Wydrukować może to tylko FFG. Galakta nie ma licencji na druk gry. Grę drukuje FFG z całym międzynarodowym drukiem.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: ajfel »

Ogólnie rzecz ujmując to nawet mnie bawi to całe biadolenie, jaki to niby dramat się stał, bo do druku wkradł się błąd.

Twilight Imperium to gra ogromna, przy tak dużych produktach pomyłki nie są niczym niezwykłym. Nie tylko przy tłumaczeniach, także przy oryginalnych wydaniach (w dużych grach erraty do podręczników publikowane są czasem parę dni po premierze). Póki co w polskim wydaniu TI4 błędów nie znaleziono dużo. Ok, ten błąd na planszach trochę wali po oczach, ale tak naprawdę w niczym nie przeszkadza w rozgrywce.

Oczywiście, rozesłanie nowych, poprawionych plansz byłoby rozwiązaniem idealnym, ale w tej chwili raczej niewykonalne. W tym kontekście pomysł z naklejkami uważam że jest jak najbardziej ok. Mam swój egzemplarz TI4 i uważam że Galakta wykonała solidną robotę.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Banan2 »

Ktoś całkiem niedawno pisał, że trudno kupić wersję PL. Jakby co, to jest w 3 Trolach (na magazynie).
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 150
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 34 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Piskal »

Z iście kosmiczną ceną.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: czeczot »

W aleplanszowki.pl tez jest za 620
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Nidhogg »

czeczot pisze: 18 sty 2019, 10:26 W aleplanszowki.pl tez jest za 620
Na 3T jest teraz rabat 10% i z stała zniżką wychodzi po 540.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: nightrunner »

Nie wiadomo kiedy galakta opublikuje na stronie gry, erratę oraz faq?

Tymczasem armie zielona i żółta już pomalowane:
https://photos.app.goo.gl/nWuL2Tmkftofrn1h6
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: stalker7 »

nightrunner pisze: 18 sty 2019, 20:18 Nie wiadomo kiedy galakta opublikuje na stronie gry, erratę oraz faq?

Tymczasem armie zielona i żółta już pomalowane:
https://photos.app.goo.gl/nWuL2Tmkftofrn1h6
ten zielony gdyby był bardziej metaliczny to wyszłoby miodzio:) druga barwa to brązowy czy miedziany? bo tak bardziej wygląda na brązowy a miedziany byłby też sporo lepszy
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Casiliasplp »

ajfel pisze: 18 sty 2019, 09:13 Ogólnie rzecz ujmując to nawet mnie bawi to całe biadolenie, jaki to niby dramat się stał, bo do druku wkradł się błąd.

Twilight Imperium to gra ogromna, przy tak dużych produktach pomyłki nie są niczym niezwykłym. Nie tylko przy tłumaczeniach, także przy oryginalnych wydaniach (w dużych grach erraty do podręczników publikowane są czasem parę dni po premierze). Póki co w polskim wydaniu TI4 błędów nie znaleziono dużo. Ok, ten błąd na planszach trochę wali po oczach, ale tak naprawdę w niczym nie przeszkadza w rozgrywce.

Oczywiście, rozesłanie nowych, poprawionych plansz byłoby rozwiązaniem idealnym, ale w tej chwili raczej niewykonalne. W tym kontekście pomysł z naklejkami uważam że jest jak najbardziej ok. Mam swój egzemplarz TI4 i uważam że Galakta wykonała solidną robotę.
Zgadzam się w 100% nie ma co płakać albo pisać że się sprzeda grę bo to jest słabe... szczerze ja przy rozpakowaniu i 1 grze nie zauważyłem tego błędu haha ale grałem że świadomością że jednak statki mają ruch. Dobrze że Galakta wydała grę po polsku i naprawiają błędy!!!
Hala Madrid
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: pavel »

nightrunner pisze: 18 sty 2019, 20:18 Nie wiadomo kiedy galakta opublikuje na stronie gry, erratę oraz faq?

Tymczasem armie zielona i żółta już pomalowane:
https://photos.app.goo.gl/nWuL2Tmkftofrn1h6
Bardzo fajnie. Zawsze podziwiałem tych co malują mini figsy do planszówek np. z Rebelii, a nie mają one zbyt dużo do pokazania nie pomalowane. Natomiast pomalowane, zmieniają diametralnie swój wygląd. Kapitalnie.
Awatar użytkownika
nightrunner
Posty: 131
Rejestracja: 03 sty 2013, 10:32
Has thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: nightrunner »

Mały update - udało się pomalować wszystkie armie :)

https://photos.app.goo.gl/nWuL2Tmkftofrn1h6

Zajęło to 2 tygodnie więc jak na taką ilość figurek to całkiem szybko. Człowiek już maszynowo, na pamięć malował te późniejsze armie ;)
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: yoyocmg »

To ja dołożę kilka błędów:

Kompletna księga zasad ma skopany indeks. Czasem odsyła do idiotycznych akapitów.

Karta Weto ma złe określenie czasu, ale to nie wiem czy jest to spowodowane starą wersją plików.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, 14:50 przez yoyocmg, łącznie zmieniany 1 raz.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: pawianlsm »

nightrunner pisze: 27 sty 2019, 16:20 Mały update - udało się pomalować wszystkie armie :)

https://photos.app.goo.gl/nWuL2Tmkftofrn1h6

Zajęło to 2 tygodnie więc jak na taką ilość figurek to całkiem szybko. Człowiek już maszynowo, na pamięć malował te późniejsze armie ;)
Już wiem czym będę się sugerował jak już będę miał swoją kopie gry! Super robota!
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: szurubur »

Ciekawie kiedy dodruk. Czuję w kościach, że nie ma co liczyć na szybciej niż pod koniec roku.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: stalker7 »

nightrunner pisze: 27 sty 2019, 16:20 Mały update - udało się pomalować wszystkie armie :)

https://photos.app.goo.gl/nWuL2Tmkftofrn1h6

Zajęło to 2 tygodnie więc jak na taką ilość figurek to całkiem szybko. Człowiek już maszynowo, na pamięć malował te późniejsze armie ;)
Zacne;) ja jednak pomalowałbym bardziej metalicznie.
HeWhoSawTheDeep
Posty: 34
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:44
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: HeWhoSawTheDeep »

Ciągle nie mogę uwierzyć ale okazuje się, że wywieranie przez wiele osób presji na Galakte w sprawie arkuszy ras (sam przyznaję, zadowalałem się naklejkami) przyniosło efekty i będą dodrukowane arkusze ras!
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Nidhogg »

HeWhoSawTheDeep pisze: 08 lut 2019, 14:26 Ciągle nie mogę uwierzyć ale okazuje się, że wywieranie przez wiele osób presji na Galakte w sprawie arkuszy ras (sam przyznaję, zadowalałem się naklejkami) przyniosło efekty i będą dodrukowane arkusze ras!
A wiadomo coś czy będzie jakaś procedura by się zgłaszać po przedrukowane arkusze? (dla osób bez fb)
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
HeWhoSawTheDeep
Posty: 34
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:44
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: HeWhoSawTheDeep »

Dadzą znać gdy będzie bliżej dodruku i będę znać szczegóły, póki co nic nie wiadomo.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Szaweł »

HeWhoSawTheDeep pisze: 08 lut 2019, 14:26 Ciągle nie mogę uwierzyć ale okazuje się, że wywieranie przez wiele osób presji na Galakte w sprawie arkuszy ras (sam przyznaję, zadowalałem się naklejkami) przyniosło efekty i będą dodrukowane arkusze ras!
A mogę spytać skąd to info?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: stalker7 »

Szaweł pisze: 08 lut 2019, 19:09
HeWhoSawTheDeep pisze: 08 lut 2019, 14:26 Ciągle nie mogę uwierzyć ale okazuje się, że wywieranie przez wiele osób presji na Galakte w sprawie arkuszy ras (sam przyznaję, zadowalałem się naklejkami) przyniosło efekty i będą dodrukowane arkusze ras!
A mogę spytać skąd to info?
Galakta na FB opublikowała, dodruk w tym roku + dodruk planszetek ras dla 1 druku
ODPOWIEDZ