Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: promykx »

Wydawca napisze (ale nie obieca) że dodrukuje, a kiedy.... to już nie wiadomo :) Bo jak wiadomo, napisać można wszystko :)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Gatherey »

Albo wydawca umieści pliki do samodzielnego druku na stronie :p
crashbull
Posty: 92
Rejestracja: 16 lip 2016, 13:40
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: crashbull »

Pytanie z innej beczki czy ktoś wie gdzie kupić stabilizator do planszy TI4 😁
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: mauserem »

crashbull pisze: 14 sty 2019, 12:06 Pytanie z innej beczki czy ktoś wie gdzie kupić stabilizator do planszy TI4 😁
ten stabilizator z turbo konwerterem przepływu mocy i dławikiem plazmy?! uuuu.... Panie... :mrgreen:
to technologia obcych - potem już tylko War Sun ;)
Spoiler:
pytaj Adama - on jest jedyną nadzieją ludzkości :mrgreen:
HeWhoSawTheDeep
Posty: 35
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:44
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: HeWhoSawTheDeep »

Zastanawiam się, jak wybieracie rasy?
Losujecie, dajecie każdemu np. po 2 rasy i wybiera jedną czy każdy deklaruje jaką chce grać?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: donmakaron »

My losujemy po dwie i wybieramy z tego. Czasem pozwalamy wymienić jedną lub obie jak ktoś nimi ostatnio grał i nie chce. Wybieranie z całej puli uważam osobiście za conajmniej dziwne. Zwłaszcza w dobie internetu, zbierania statystyk i jawności, które rasy wygrywają najczęściej, a której najrzadziej. Wolimy pograć zróżnicowanymi zestawiami.
Awatar użytkownika
reggaetonero
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2014, 21:38
Has thanked: 98 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: reggaetonero »

Ktoś pytał o Hipermetabolizm:
https://streamable.com/ej0hk
Podczas fazy statusu otrzymujesz 1 dodatkowy żeton dowodzenia.
Zgaduje, że to błąd?
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Casiliasplp »

reggaetonero pisze: 16 sty 2019, 00:07 Ktoś pytał o Hipermetabolizm:
https://streamable.com/ej0hk
Podczas fazy statusu otrzymujesz 1 dodatkowy żeton dowodzenia.
Zgaduje, że to błąd?

Czemu błąd ?
my graliśmy ostatnio i używaliśmy tego tak jak jest opisane zamiast brać 2 żetony brało się 3 z tą technologią :)
Hala Madrid
Awatar użytkownika
reggaetonero
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2014, 21:38
Has thanked: 98 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: reggaetonero »

Nie znam treści oryginalnej karty ang i nie znam jeszcze w pełni zasad ;) w takim razie cieszę się, że jest ok.
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: szurubur »

warto zainwestować w matę? :)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: stalker7 »

szurubur pisze: 16 sty 2019, 09:52 warto zainwestować w matę? :)
mata gumowana jest super sprawa ja osobiście polecam fajnie się na niej gra, ale sukno też spełni swoje zadanie a jest tańsze i uniwersalne ;) jednak jeśli chcesz wycisnąć maksymalnie z klimatu no to mata z motywem kosmicznym to jest to
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: ariser »

Strzelam, że koledze chodziło o dedykowaną matę do TI. ;)
Mogę powiedzieć na przykładzie Eclipse, że mata do takich gier to super sprawa - klimat, ułatwienie setupu, elementy są tam gdzie powinny, kości lepiej się turlają. Ogólnie warto. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
VVilku
Posty: 18
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: VVilku »

pinata pisze: 14 sty 2019, 00:31 Jest też drobna nieścisłość: na kartach ras jest napisane "transportowiec", a na kartach technologii "transporter". Nic groźnego, ale też wskazuje na problem z korektą.

Reszty nie mam teraz czasu sprawdzać. Jak będę miał chwilę, to sprawdzę całość gry dokładnie, ale nie wiem, kiedy to nastąpi.

Powiem szczerze, że biorąc pod uwagę koszt gry, oczekuję od wydawcy przedruku plansz ras.
Na razie wymyślili naklejki (na FB) co jest moim zdaniem przegięciem, bo akurat z planszetkami gracza ma się najwięcej do czynienia.
Tak się cieszyłem, że mam swoją kopię, a teraz sie zastanawiam, czy nie sprzedać tego (wraz z mata) w cholere i zapomnieć o Galakcie (czyli odwołać preordery Matka Smoków + mata). :(((
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: jediwolf »

Prosta zasada, nie kupować preorderów. Będzie dodruk poprawią wszystko. Trzymam się tej zasady od lat i nie żałuję.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: stalker7 »

VVilku pisze: 16 sty 2019, 16:08
pinata pisze: 14 sty 2019, 00:31 Jest też drobna nieścisłość: na kartach ras jest napisane "transportowiec", a na kartach technologii "transporter". Nic groźnego, ale też wskazuje na problem z korektą.

Reszty nie mam teraz czasu sprawdzać. Jak będę miał chwilę, to sprawdzę całość gry dokładnie, ale nie wiem, kiedy to nastąpi.

Powiem szczerze, że biorąc pod uwagę koszt gry, oczekuję od wydawcy przedruku plansz ras.
Na razie wymyślili naklejki (na FB) co jest moim zdaniem przegięciem, bo akurat z planszetkami gracza ma się najwięcej do czynienia.
Tak się cieszyłem, że mam swoją kopię, a teraz sie zastanawiam, czy nie sprzedać tego (wraz z mata) w cholere i zapomnieć o Galakcie (czyli odwołać preordery Matka Smoków + mata). :(((
i na korzyść eng przemawia to, że piszesz do asmodee i wysyłają komplet kart poprawionych (temat na bgg)
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: pinata »

VVilku pisze: 16 sty 2019, 16:08 Na razie wymyślili naklejki (na FB) co jest moim zdaniem przegięciem, bo akurat z planszetkami gracza ma się najwięcej do czynienia.
Mam nadzieję, że to rozwiązanie tymczasowe i przy okazji dodruku domówią te plansze.

Jeżeli taki jest plan, to "brawo oni" za szybką reakcję. Jeżeli zaś naklejki miałyby być rozwiązaniem docelowym, to myślę, że nazbierają sporo złej karmy.

Przy pozycjach tak ambitnych (i nie ukrywajmy - kosztownych) jak Twilight Imperium, od wydawcy oczekuję szczególnego zaangażowania.

BTW: Czy ktoś z Was podjął już może wysiłek przeglądnięcia kart pod kątem występowania błędów?
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Tony23 »

O ile dobrze kojarzę, to nie jest to błąd Galakty tylko ffg, bo angielska wersja zawiera ten błąd, a "nasi" tłumacze tylko go przetlumaczyli, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Zastanawia mnie czy w takiej sytuacji wydawnictwo takie jak Galakta jest w stanie wyciągnąć od ffg kasę na naprawę tego błędu, bo teoretycznie dostali wadliwy produkt który muszą naprawić.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Morsereg »

RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: RaYell »

LOL, gra za ponad 500zł i naklejki do poprawienia błędów. Tak jak wiele osób już wspominało - nie warto robić preorderów, trzeba poczekać na dodruk w którym poprawią błędy bez naklejek, albo kupić wersję angielską.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: DarkBogas »

Hym, nie wiem, może jestem inny (bardziej wyrozumiały zapewne =] ) ale mnie to w ogóle nie przeszkadza. Jak dla mnie gra jest do grania i zabawy. Ok, jest błąd, nie powinno go być ale, jak dla mnie, gra nadal jest grywalna i taki błąd nie jest w stanie mi zepsuć zabawy.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Morsereg »

RaYell pisze: 17 sty 2019, 11:26 LOL, gra za ponad 500zł...
no i?
... albo kupić wersję angielską.
masz na mysli ta gre angielska ktora kosztuje ponad 500zl i ma bledy na kartach?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: rattkin »

Angielska wersja ma (oczywisty zresztą) błąd tylko na jednej karcie i tę kartę FFG bez problemu wymienia.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: stalker7 »

Skoro galakta ma dosłać mam rozumieć za darmoszkę nowe plansze graczy, to ja nie widzę żadnego problemu. Dodatkowo póki co będą rozsyłać naklejki. Super. Mogliby nie wysyłać nic, nie mówiąc o nowych planszetkach. Błędy się zdarzają, takie życie. Fajnie, że od razu chcą to jakoś naprawić i koniec końców dostaniecie drugi zestaw planszetek za darmo:) Jeszcze mogliby też przy okazji dodruku śladem ffg wydrukować poprawne karty metabolizmu i dosyłać razem z planszetkami.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: Nidhogg »

stalker7 pisze: 17 sty 2019, 12:46 Skoro galakta ma dosłać mam rozumieć za darmoszkę nowe plansze graczy, to ja nie widzę żadnego problemu. Dodatkowo póki co będą rozsyłać naklejki. Super. Mogliby nie wysyłać nic, nie mówiąc o nowych planszetkach. Błędy się zdarzają, takie życie. Fajnie, że od razu chcą to jakoś naprawić i koniec końców dostaniecie drugi zestaw planszetek za darmo:) Jeszcze mogliby też przy okazji dodruku śladem ffg wydrukować poprawne karty metabolizmu i dosyłać razem z planszetkami.
A gdzie napisali że doślą poprawione planszetki ? W ich oświadczeniu napisali tylko że doślą naklejki.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Post autor: stalker7 »

Nidhogg pisze: 17 sty 2019, 12:53
stalker7 pisze: 17 sty 2019, 12:46 Skoro galakta ma dosłać mam rozumieć za darmoszkę nowe plansze graczy, to ja nie widzę żadnego problemu. Dodatkowo póki co będą rozsyłać naklejki. Super. Mogliby nie wysyłać nic, nie mówiąc o nowych planszetkach. Błędy się zdarzają, takie życie. Fajnie, że od razu chcą to jakoś naprawić i koniec końców dostaniecie drugi zestaw planszetek za darmo:) Jeszcze mogliby też przy okazji dodruku śladem ffg wydrukować poprawne karty metabolizmu i dosyłać razem z planszetkami.
A gdzie napisali że doślą poprawione planszetki ? W ich oświadczeniu napisali tylko że doślą naklejki.
Fakt, źle przeczytałem, o tych planszetkach to było nie stwierdzenie a życzenie jednego z graczy :D
ODPOWIEDZ