The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja

Post autor: playerator »

maciejo pisze: 27 lis 2018, 11:55 Fajny dodatek był w kalendarzu Adwentowym w zeszłym roku, kilka ciekawych kart.
Polecam :wink:
Mówiąc konkretniej - https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ture-promo

Czy ktoś wie, w jaki sposób można zdobyć pozostałe promki?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Munchhausen »

"Zaginioną ekspedycję" zakupiłem oczami (grafiki na kartach są OBŁĘDNE!), ale gra na szczęście broni się mechaniką. Zasady są bardzo proste, ale zmuszają do podejmowania trudnych decyzji. Zwyczajnie czuć, że to ryzykowna ekspedycja, a każdy nabój jest na wagę złota. Jestem też pod dużym wrażeniem efektów poszczególnych kart - są klimatyczne i mają sens. Napotkaliśmy dzikie zwierzę? No to możemy poświęcić nabój, żeby zyskać jedzenie. Da się też przed nim uciec, choć wtedy nasz szlak się wydłuży. Krótko mówiąc: bomba. Szczególnie, że grę można wyrwać za 55 zł.

Mam nadzieję, że doczekamy się polskiej wersji dodatku o fontannie młodości. Nie pogardziłbym też spolszczonymi promoskami - szczególnie interesująco wyglądają karty z zestawu "The Cursed Idol". Może ktoś z wydawnictwa wie coś na ten temat? :)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja

Post autor: maciejo »

playerator pisze: 27 lis 2018, 19:08
maciejo pisze: 27 lis 2018, 11:55 Fajny dodatek był w kalendarzu Adwentowym w zeszłym roku, kilka ciekawych kart.
Polecam :wink:
Mówiąc konkretniej - https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ture-promo

Czy ktoś wie, w jaki sposób można zdobyć pozostałe promki?
Ten dodatek wyrwałem na eBayu za ojroka.
Co do reszty to szukałem u źródła na Targach w Essen i nic nie kupiłem bo nic nie mieli :(
Myślę że tylko na rynku wtórnym ale to i tak bardzo rzadko.
Edit: https://www.ebay.de/itm/Brettspiel-Adve ... 7hId2B9VVQ
Jest jeden ale trochę z ceną przesadzili 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: c08mk »

Chyba na BGG czytałem, że pozostałe promki wydawca czasem dorzucał do zamówień w ich sklepie. Samych promek nie sprzedają nawet jak gracze błagali na kolanach. Z takim podejściem raczej mała szansa, żeby je kiedykolwiek zdobyć. Pozostaje rynek wtórny w cenie x25.

Edit: Creature Promo jest w 3Trollach gdyby ktoś szukał.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: stary gracz »

Kupiłem jakiś czas temu tą promkę, niestety karty różnią się od pozostałych. Są trochę mniejsze i mają delikatnie inny kolor. Potrzebne są nieprzezroczyste koszulki.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Munchhausen »

Zapytałem wydawnictwo All in Games przez facebooka o promosy i dostałem taką odpowiedź: "Planujemy druk także tych kart promo (prawdopodobnie wraz z dodatkiem - Fontanny Młodości). Data jednak nie jest jeszcze znana" :)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: playerator »

Munchhausen pisze: 12 gru 2018, 19:37 Zapytałem wydawnictwo All in Games przez facebooka o promosy i dostałem taką odpowiedź: "Planujemy druk także tych kart promo (prawdopodobnie wraz z dodatkiem - Fontanny Młodości). Data jednak nie jest jeszcze znana" :)
Bardzo nieźle :D Coraz bardziej lubię to wydawnictwo.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: c08mk »

Dla zainteresowanych promkami:
The Lost World
The Cursed Idol
Przesyłka 5,93$
Komplet w pln wychodzi około 64zł
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Bary »

Trzeba przyznać, że w małym pudełeczku od Ekspedycji kryje się kawał solidnej karcianki! Chętnych szczegółów zapraszam do materiału. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: as.nielo »

Zaciekawiła mnie twoja recenzja, bo grę od jakiegoś roku mam na półce (a od niedawna z dodatkowymi kartami i fontanną młodości).

Ta gra to prawdziwe Jumanji, bezlitośnie karze za każdą próbę zagrania. Dodatku jeszcze nie ogrywaliśmy natomiast solo i kooperacyjnie wygląda to tak, że zawsze cała drużyna ginie gdzieś na 4,5 polu. Zastanawiam się, czy twoja strategia wygrywania w Zaginioną Ekspedycję polega na ignorowaniu zasady, że skromne zasoby i ekspertyzę trzeba czasami odkładać do pudełka, a ściślej mówiąc bardzo często :-)

Autorzy nie dali planszy, bo pewnie mieli na uwadze dodatkowe karty terenu, które znalazły się w dodatku.

I jeszcze jedna uwaga na temat opakowania. Po zakoszulkowaniu gra i dodatek i jeszcze 6 bonusowych zmieszczone w 2 stosikach minimalnie przewyższają wewnętrzną krawędź. Pomiędzy nimi jest dość miejsca na niewielki pojemnik na żetony. Na szczęście to pudełko w stylu książki, więc nawet jakby było tego więcej to, nic nie ma prawa wypaść.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Bary »

as.nielo pisze: 28 sty 2019, 18:16Ta gra to prawdziwe Jumanji, bezlitośnie karze za każdą próbę zagrania. Dodatku jeszcze nie ogrywaliśmy natomiast solo i kooperacyjnie wygląda to tak, że zawsze cała drużyna ginie gdzieś na 4,5 polu.
Heh, w dwóch graczy to było, jak przechadzka po parku. Myślałem, że wkręcenie najwyższego poziomu trudności zmieni sprawę. Ba, nawet trzymałem kciuki, że w końcu pojawi się wyzwanie i upewniałem w zasadach. Nic, z tego. Szczęśliwie dla większej grupy graczy to się zmienia i w 4 karcianka już nawet na normalnym poziomie stanowi sensowne wyzwanie.
as.nielo pisze: 28 sty 2019, 18:16 Autorzy nie dali planszy, bo pewnie mieli na uwadze dodatkowe karty terenu, które znalazły się w dodatku.
Być może kryje się za tym większa strategia związana z kartami promo, czy jakimś dodatkiem. Sama podstawka jednak nie wykorzystuje tego i trochę szkoda- można byłoby dodać jakąś opcjonalną mechanikę polegającą na zmianie układu kart podczas gry, albo coś w tym stylu. Z drugiej strony nie chcę się za bardzo czepiać, bo to jest jakaś tam pomniejsza kwestia.
as.nielo pisze: 28 sty 2019, 18:16 I jeszcze jedna uwaga na temat opakowania. Po zakoszulkowaniu gra i dodatek i jeszcze 6 bonusowych zmieszczone w 2 stosikach minimalnie przewyższają wewnętrzną krawędź. Pomiędzy nimi jest dość miejsca na niewielki pojemnik na żetony. Na szczęście to pudełko w stylu książki, więc nawet jakby było tego więcej to, nic nie ma prawa wypaść.
Może wersja, którą posiadam, ma zmienione wymiary wypraski względem Twojej? Faktem jest, że u mnie karty bez koszulek włożone w swoje przegródki nie mieszczą się tam i wyjeżdżają na boki. Nie ma nawet mowy, żeby karty w protektorach weszły.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: as.nielo »

Wypraska trafiła do krainy wiecznego recyclingu ;)
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: c08mk »

Na BGG pojawiła się reimplementacja. Wygląda na to, że grę wydadzą w tym roku.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4462
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1423 times
Been thanked: 1095 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: garg »

Wow! Nie myślałem, że jakieś karty mogą mi się jeszcze mniej podobać, niż te z oryginału :shock: . Ale pomysł fajny - ciekawe, czy mechanika będzie przeniesiona jeden do jednego, czy coś zostanie zmienione.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: AnimusAleonis »

c08mk pisze: 02 mar 2019, 21:28 Na BGG pojawiła się reimplementacja. Wygląda na to, że grę wydadzą w tym roku.
Ta reimplementacja już od roku jest zapowiadana, ale powiem szczerze że w ogóle nie rozumiem koncepcji projektu: czy Judge Dredd jest tak popularny teraz w US? Bo dla mnie to kompletnie martwe IP - zgon nastąpił wraz z filmową adaptacją z Sylwkiem w roli głównej :lol: - i o wiele bardziej niszowa (czytaj gorsza i 'obscure') tematyka od tematyki Lost Expedition, w którą każdy może się wczuć. Jak oglądam karty postaci, miejsc itd z reimplementacji - i przyznaje że grafkia bardzo fajna - to sobie tylko myślę 'Czy ja ma wiedzieć kto/co/gdzie to jest?'.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Munchhausen »

Grafiki z Dredda są moim zdaniem fantastyczne, podobnie jak te z oryginalnej wersji, ale fakt - tematyka mocno zawęża grono odbiorców.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Kin@a »

Munchhausen pisze: 12 gru 2018, 19:37 Zapytałem wydawnictwo All in Games przez facebooka o promosy i dostałem taką odpowiedź: "Planujemy druk także tych kart promo (prawdopodobnie wraz z dodatkiem - Fontanny Młodości). Data jednak nie jest jeszcze znana" :)
Wiadomo już coś więcej o dacie druku dodatku? Bardzo fajna gra.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Munchhausen »

Kin@a pisze: 03 mar 2019, 23:15 Wiadomo już coś więcej o dacie druku dodatku? Bardzo fajna gra.
Póki co cisza. Miejmy nadzieję, że gra się w miarę dobrze sprzedała i All In Games nie zrezygnowali z dodatku :)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Munchhausen »

Pozwolę sobie odkopać temat. Gdzie ten dodatek? W maju wydawnictwo pisało, że premiera już wkrótce, a potem cisza. Mam nadzieję, że nie zaginął niczym ekspedycja :)
sliw2
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2012, 11:56
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: sliw2 »

Wg informacji jakie uzyskałem od wydawnictwa to właśnie trwa produkcja i we wrześniu powinien być dostępny w sprzedaży.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: playerator »

sliw2 pisze: 08 sie 2019, 20:34 Wg informacji jakie uzyskałem od wydawnictwa to właśnie trwa produkcja i we wrześniu powinien być dostępny w sprzedaży.
Pytałeś też może o karty promo?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
sliw2
Posty: 35
Rejestracja: 14 mar 2012, 11:56
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: sliw2 »

Niestety nie, ale odpowiedź uzyskałem na fb, więc ewentualnie można ich tam jeszcze podpytać
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Munchhausen »

Dodatek pojawił się właśnie w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa: 56 zł + 12 zł za wysyłkę paczkomatem. All in Games dorzucają do każdego zamówienia 7 soczystych kart promo. Premiera już 26 września.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: maciejo »

Munchhausen pisze: 20 wrz 2019, 16:47 Dodatek pojawił się właśnie w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa: 56 zł + 12 zł za wysyłkę paczkomatem. All in Games dorzucają do każdego zamówienia 7 soczystych kart promo. Premiera już 26 września.
Didatek jest świetny posiadam go już od ostatniego Essen.
Chciałbym tylko przestrzec wszystkich graczy o różnicy kolorze rewersów kart
Nie wiem jak to będzie w polskiej wersji ale w oryginalnej którą mam jest to bardzo,bardzo widoczne i bez zastosowania koszulek nieprzezroczystych wiemy zawsze kiedy przychodzi karta z dodatku.
:arrow: Muchhausen
Gdzie znaleźć informację że dodają jakieś karty promo ?
Obrazek
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Xfenix
Posty: 186
Rejestracja: 05 wrz 2016, 23:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: The Lost Expedition / Zaginiona Ekspedycja (Peer Sylvester)

Post autor: Xfenix »

Informacja o dodatkowych kartach jest na stronie sklepu All In Games
Bądź poniżej :P
Spoiler:
ODPOWIEDZ