Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
koloX
Posty: 83
Rejestracja: 16 gru 2011, 10:17
Has thanked: 40 times
Been thanked: 18 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: koloX »

Czy dodatki dodają możliwość gry na więcej niż 4 osoby?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Nie. I nie zapowiada się, by taka możliwość została udostępniona.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Fisk
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2018, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Fisk »

Czy mi się wydaję, czy na planszy jest sporo pól pustych? W wersji fantasy kojarzę, że na każdym polu było coś do zdobycia/odkrycia, a tutaj niekoniecznie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Jiloo »

Fisk pisze: 05 gru 2019, 22:15 Czy mi się wydaję, czy na planszy jest sporo pól pustych? W wersji fantasy kojarzę, że na każdym polu było coś do zdobycia/odkrycia, a tutaj niekoniecznie.
Zgadza się. Ale w wersji fantasy masz 40 pół na planszy, a w wersji kosmicznej prawie 100.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Brzdęk! w! Kosmosie! 9/10 (po 2 partiach)


Na tradycyjne pytanie odpowiadam: lepszy od Brzdęka. Modularna plansza, parę dość drobnych, ale robiących świetną robotę zmian w mechanice, humor na kartach, klimat SF – to wszystko przemawia dla mnie na korzyść tej odsłony. Czas rozgrywki na 3 graczy to 1 godzina i 10 minut, więc nieco dłuższy od pierwowzoru, ale nadal akceptowalny. Jest po prostu więcej decyzji do przemyślenia.
Fisk
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2018, 14:28
Has thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Fisk »

Jiloo pisze: 06 gru 2019, 07:36
Fisk pisze: 05 gru 2019, 22:15 Czy mi się wydaję, czy na planszy jest sporo pól pustych? W wersji fantasy kojarzę, że na każdym polu było coś do zdobycia/odkrycia, a tutaj niekoniecznie.
Zgadza się. Ale w wersji fantasy masz 40 pół na planszy, a w wersji kosmicznej prawie 100.
Nie sądziłem, że jest aż tak duża różnica. Czy gra nie traci przez to na dynamice? Gra nie staje się odrobinę nużąca przy tak dużej ilości pustych miejsc?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Fisk pisze: 06 gru 2019, 16:23
Jiloo pisze: 06 gru 2019, 07:36
Fisk pisze: 05 gru 2019, 22:15 Czy mi się wydaję, czy na planszy jest sporo pól pustych? W wersji fantasy kojarzę, że na każdym polu było coś do zdobycia/odkrycia, a tutaj niekoniecznie.
Zgadza się. Ale w wersji fantasy masz 40 pół na planszy, a w wersji kosmicznej prawie 100.
Nie sądziłem, że jest aż tak duża różnica. Czy gra nie traci przez to na dynamice? Gra nie staje się odrobinę nużąca przy tak dużej ilości pustych miejsc?
Sęk w tym, że te wszystkie miejsca możesz odwiedzić, ale nie musisz. Jednym z kluczowych elementów gry jest dobre zaplanowanie trasy - mechanika wymaga odwiedzin w dwóch modułach zanim będziesz mógł udać się do modułu z artefaktami. Dostajesz też do dyspozycji dwa środki "szybkiego transportu": pas transmisyjny i portal-teleport.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
kubajakub
Posty: 64
Rejestracja: 13 cze 2010, 09:59
Has thanked: 65 times
Been thanked: 1 time

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: kubajakub »

Czy na koniec za kryształy dostaje się jakieś punkty?
Czy trzeba mieć szósty kryształ z Wielkich sekretów?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Nie, jeśli nie masz sekretu, który na to pozwala to nie.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

A tymczasem w sklepach pojawia się nowy dodatek: Clank! In! Space!: Cyber Station 11 :D
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Gromb pisze: 10 gru 2019, 21:01 A tymczasem w sklepach pojawia się nowy dodatek: Clank! In! Space!: Cyber Station 11 :D
Polska wersja właśnie się kończy tłumaczyć.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

Leser pisze: 11 gru 2019, 01:22
Gromb pisze: 10 gru 2019, 21:01 A tymczasem w sklepach pojawia się nowy dodatek: Clank! In! Space!: Cyber Station 11 :D
Polska wersja właśnie się kończy tłumaczyć.
To potwierdzone info? Jeśli tak, który dodatek wyjdzie jako pierwszy?🙂
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

PytonZCatanu pisze: 11 gru 2019, 09:56
Leser pisze: 11 gru 2019, 01:22
Gromb pisze: 10 gru 2019, 21:01 A tymczasem w sklepach pojawia się nowy dodatek: Clank! In! Space!: Cyber Station 11 :D
Polska wersja właśnie się kończy tłumaczyć.
To potwierdzone info? Jeśli tak, który dodatek wyjdzie jako pierwszy?🙂
Albo pierwsza wyjdzie Apokalipsa, albo wyjdą na raz. Dogrywamy jeszcze logistykę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Byłoby super jakby wyszły oba jednocześnie. Już nie mogę się doczekać <3
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: ENDryu »

Leser pisze: 11 gru 2019, 10:04
PytonZCatanu pisze: 11 gru 2019, 09:56
Leser pisze: 11 gru 2019, 01:22

Polska wersja właśnie się kończy tłumaczyć.
To potwierdzone info? Jeśli tak, który dodatek wyjdzie jako pierwszy?🙂
Albo pierwsza wyjdzie Apokalipsa, albo wyjdą na raz. Dogrywamy jeszcze logistykę.
Mój portfel nie lubi tego :P
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bartoszeg02 »

A kiedy możemy się spodziewać dodatków :)) ???
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Bartoszeg02 pisze: 11 gru 2019, 10:22 A kiedy możemy się spodziewać dodatków :)) ???
Żadnych dat nie mogę na razie podać, bo niestety w kwestii terminów druku Brzdęków za wiele rzeczy jest niezależnych od naszych działań. Jest to absolutny priorytet i robimy wszystko, aby pojawiły się jak najwcześniej w przyszłym roku.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1482
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

I zaraz leci plota, że dodatki do Brzdęka w Kosmosie będą na początku 2020 ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Arachion »

leser pisze: 11 gru 2019, 11:54 ...dodatki do Brzdęka w Kosmosie będą na początku 2020 ;)
A kiedy legacy?
Sucharzysta
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: PytonZCatanu »

haha,dajcie szanse ograć podstawkę ;) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 11 gru 2019, 11:54 I zaraz leci plota, że dodatki do Brzdęka w Kosmosie będą na początku 2020 ;)
Taki całkowity początek roku nie wchodzi w grę z powodu tyleż prozaicznego, co niemożliwego do przeskoczenia: mam na myśli chiński nowy rok ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Bruno »

Bardzo dobra gra! Póki co zagrałem tylko raz, i to tylko na 2 os., ale już widać, że to świetna mechanika, połączona z fajnym, zabawnym klimatem.
Pierwsze wrażenia:
- bardziej opłaca się chyba iść w karty fioletowe (ruch oporu?): odniosłem wrażenie, że jest ich więcej niż kart innych frakcji (albo taki mieliśmy dociąg :D ), a ich kombinacje są bardzo mocne, bo znacznie zwiększają liczbę zagrywanych kart w turze (do np. 7-10).
- na dwie osoby jest bardzo luźno, nie tylko na planszy, ale też jeśli chodzi o brzdęk, bo jest de facto mniej okazji dla ataku bossa (mniejszy obrót kartami w puli oraz mniej graczy odpala atak, np. przez przełamanie bariery do modułu dowodzenia). W naszej - długiej - rozgrywce brzdęk przez większość czasu zadawał tylko powierzchowne rany (pozdro dla kumatych :wink: ), i dopiero pod koniec, gdy ja już wystrzeliłem w kapsule, a lord ... atakował już raz za razem, zabił drugiego gracza.
- to już nie jest leciutka i krótka gra para-familijna (jak wersja ze smokiem), to wyższy poziom rozkminy, rywalizacji i czasu gry.

Polecam spróbować!

I jeszcze poza konkursem: mam jakieś nieodparte skojarzenia z Nemesis i tak trochę zgryźliwie i złośliwie nazwałem sobie Clank in Space: "Nemesis dla ubogich" :mrgreen: Darujcie, bo lubię oba tytuły, a na ten pierwszy faktycznie skąpię... :wink:

@Leser:
- wydaje mi się, że imię głównego złego pojawia się w dwóch wersjach: Eradikatus i Eradikus... Coś źle zapamiętałem (przepraszam, ale nie przytoczę teraz konkretnego przykładu) czy też chodzi o dwie różne postaci w grze?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: grzeslaw90 »

Jesteśmy po pierwszej rozgrywce w 4 osoby. Świetnie się bawiliśmy! Nikt nie przeżył i wszyscy skończyli z 0 punktami :D
Nowe mechaniki są w pytkę i sprawiają wrażenie dobrze zbilansowanych.
Jeśli wystarczająco dobrze poskładasz talię pod kątem frakcji to interakcja między kartami jest niesamowita i daje duże profity.
Najwięcej czasu się traci na nieprzemyślanym hakowaniu - trzeba mieć na uwadze, że klasyczny Brzdęk to średnio 40 pól na planszy, a tutaj mamy 100!
Najbardziej w tyłek daje mechanika kostek łowców nagród. Mieliśmy szczęście losować je co atak.
Naprawdę radzę się zastanowić jak wyjdzie karta Lorda Eridakut*s'a czy opłaca się go zabijać, bo dość skutecznie przyśpiesza rozgrywkę :)
Jak na razie moją ulubioną kartą jest ta co pozwala kupioną kartę położyć na wierzchu swojej talii zamiast do kart odrzuconych - dodaje świetny element planowania.
Bardzo mi się podoba pozbycie się kart natychmiastowych i zastąpienie ich efektami przy zdobyciu.

Znajomi twierdzą, że plansza jest brzydka, a dla mnie jest jak 'sympatyczna' koleżanka - może nie najpiękniejsza ale się ją lubi :D

Ogólnie jak klasyczny Brzdęk wysoka pozycja na półce, każdemu się podoba i miło spędza przy niej czas :)
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Paskuder »

Potwierdzam bardzo przyjemny tytuł. Tylko temu gościowi co projektował wymiary pudła powinno się ukręcić co nieco...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Clank! In! Space! / Brzdęk! W! Kosmosie! (Paul Dennen)

Post autor: Azel »

To jest poprawne, że zamiast goblina z tą dziwną nazwą (według instrukcji) mam Mordobota (mocniejszy i więcej kasy się za niego dostaje)?

Obrazek
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
ODPOWIEDZ