Legendary Encounters: The X-Files Deck Building Game (B. Cichoski, D. Mandel)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: 8janek8 »

Holy moly!
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: aryss »

Juz sie jaram na mysl o sprawdzaniu czy komplet kart i koszulkowaniu wszystkiego :mrgreen: :mrgreen:
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: DEATHLOK »

Summer 2018 WTF ? Gra bez figurek z opracowanym systemem mechaniki a za rok dopiero ? :| :? O co chodzi ? Jakaś konspiracja ? Nie chcą dawac zdjęć z filmu na karty tylko rysunki ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 8 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Swawolny_Pionek »

Pięknie, już wiem co będę chciał na urodziny.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Helga »

Przymierzałam się do różnych gier typu Legendary Encounters, ale brakowało mi w nich odpowiedniego dla mnie motywu. Teraz nie będę musiała się już zastanawiać. Świetny news <3.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: mauserem »

O jejuniu! Temat genialny! A czy tez chcą to zarżnąć graficznie jak Firefly?
Zdjęcie na pudle sugeruje, że nie koniecznie - ale kto wie, może licencji wystarczyło im tylko na fotkę promocyjną serialu ;)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: DEATHLOK »

mauserem pisze:O jejuniu! Temat genialny! A czy tez chcą to zarżnąć graficznie jak Firefly?
Zdjęcie na pudle sugeruje, że nie koniecznie - ale kto wie, może licencji wystarczyło im tylko na fotkę promocyjną serialu ;)
Mam pewną teorie spiskową, że chcą tu przywalić rysunki :?
Mianowicie premiera summer 2018 martwi mnie nie tylko z powodu odległego terminu ale również, że coś zamierzają przy tym dłubać.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: mauserem »

DEATHLOK pisze:
mauserem pisze:O jejuniu! Temat genialny! A czy tez chcą to zarżnąć graficznie jak Firefly?
Zdjęcie na pudle sugeruje, że nie koniecznie - ale kto wie, może licencji wystarczyło im tylko na fotkę promocyjną serialu ;)
Mam pewną teorie spiskową, że chcą tu przywalić rysunki :?
Mianowicie premiera summer 2018 martwi mnie nie tylko z powodu odległego terminu ale również, że coś zamierzają przy tym dłubać.
tzn pozbierać frajerów z deviantart'a, którzy narysują ilustracje do 600 kart za mały piniądz (albo za bułkę) ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Gizmoo »

Ujawniono pierwsze grafiki z gry:
Spoiler:
Artyści Ci sami co z Firefly i Aliena, al tym razem nie zakupili im kolorowych mazaków. :lol:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1995 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Ja akurat do grafik w alienie czy predatorze nic nie mam, najbardziej bolały mnie te z wielkiej draki, jak malowane przez 5 latka.

Posiadam całą kolekcję marvela, aliena i predatora, a teraz jeszcze wrzucą mi na półkę archiwum X, oby mechanicznie było to totalna kopia innych encouters, to mooże się jakoś powstrzymam.

I tak najbardziej liczę na Dr Who theme, który byłby idealny do tej mechaniki (i tony dodatków).
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

DEATHLOK pisze: Mam pewną teorie spiskową, że chcą tu przywalić rysunki :?
Z uwagi na to, że wszystkie odsłony Legendary, jak i Legendary Encounters miały rysunki, teoria ta jest naprawdę odkrywcza :lol:
Edit: Buffy jako jedyna odsłona serii miała zdjęcia.
Gizmoo pisze:Artyści Ci sami co z Firefly i Aliena, al tym razem nie zakupili im kolorowych mazaków.
Spoiler:
Wiem, dowcip niskich lotów, ale niektóre arty w Alienie i Firefly prezentują niestety zbliżony poziom.
Jak dla mnie w ogóle nie można ich porównywać. Arty w Alienie nie wszystkie były świetne, ale żadna grafika mnie nie odpychała. Te grafy z Firefly, które miałem okazję zobaczyć (nie grałem), były przerażająco złe.
Ardel12 pisze:I tak najbardziej liczę na Dr Who theme, który byłby idealny do tej mechaniki (i tony dodatków).
Doctor Who nigdy nie był marką Fox Entertainment Group. X-Men, Buffy, Deadpool, Wielka Draka, Alien, Predator, Firefly i wreszcie X-Files - wszystkie te tytuły są związane z Foxem.
Jeśli UD w ogóle będzie kontynuował wydawanie kolejnych odsłon LE, to celowalbym bardziej w Planetę Małp, Szklaną Pułapkę albo Omen xD Sle to tylko gdybanie.
Ardel12 pisze:Posiadam całą kolekcję marvela, aliena i predatora, a teraz jeszcze wrzucą mi na półkę archiwum X, oby mechanicznie było to totalna kopia innych encouters, to mooże się jakoś powstrzymam.
Jak już wspominałem wyżej, nie grałem nigdy w LE: Firefly, ale z tego co się orientuję, to w przypadku tej gry zaszły spore zmiany i modyfikacje w stosunku do Aliena i Predatora. Na ile były one na korzyść, to już niech lepiej wypowiedzą się znający ten tytuł. Ja nie chciałbym dużych zmian w mechanice X-Files - po co zmieniać coś, co jest dobre?
Gdyby LE: X-Files odniosło sukces, to może dałoby się rozbudować tą grę do większych rozmiarów niż Alien. Materiału na którym można bazować w przypadku X-Files jest mnóstwo. Perspektywa kilku/kilkunastu małych dodatków z kolejnymi odcinkami/taliami postaci wydaje mi się bardzo kusząca :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1995 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Ardel12 »

Breżniew pisze:
Ardel12 pisze:Posiadam całą kolekcję marvela, aliena i predatora, a teraz jeszcze wrzucą mi na półkę archiwum X, oby mechanicznie było to totalna kopia innych encouters, to mooże się jakoś powstrzymam.
Jak już wspominałem wyżej, nie grałem nigdy w LE: Firefly, ale z tego co się orientuję, to w przypadku tej gry zaszły spore zmiany i modyfikacje w stosunku do Aliena i Predatora. Na ile były one na korzyść, to już niech lepiej wypowiedzą się znający ten tytuł. Ja nie chciałbym dużych zmian w mechanice X-Files - po co zmieniać coś, co jest dobre?
Gdyby LE: X-Files odniosło sukces, to może dałoby się rozbudować tą grę do większych rozmiarów niż Alien. Materiału na którym można bazować w przypadku X-Files jest mnóstwo. Perspektywa kilku/kilkunastu małych dodatków z kolejnymi odcinkami/taliami postaci wydaje mi się bardzo kusząca :)
Grałem LE: Firefly i na pewno były to ciekawe zmiany, niestety problemem okazały się losowe karty ulepszeń statku, które mocno wpływały na grę (niektóre OP). Mechanika działania względem wprowadzanych postaci jest świetna, ale raczej niemożliwa do wprowadzenia tutaj (tylko dwóch bohaterów).
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Marx »

Ciekawy koncept i dobór tematu dla gry. Ze względu na sentyment dla produkcji telwizyjnej na pewno będę monitorował tytuł, ale czy to nie jest jednak wtórna mechanika tylko w nowej oprawie?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: misioooo »

Marx pisze: czy to nie jest jednak wtórna mechanika tylko w nowej oprawie?
Dotychczas każdy nowy tytuł z serii Legendary czy Legendary Encounters wnosił powiew świeżości i coś zmieniał/dodawał mechanicznie :) Więc nie obawiam się, że to będzie powtórka z rozrywki.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Marx »

Zatem idealnie.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Haloon »

Ktoś ma jakieś info odnośnie gry? Ostatnie info było z połowy zeszłego roku, a tu cicho sza. Jedyne co widziałem od tamtego czasu to jeden poster z tytułem..
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Haloon pisze: 13 cze 2018, 21:13 Ktoś ma jakieś info odnośnie gry? Ostatnie info było z połowy zeszłego roku, a tu cicho sza. Jedyne co widziałem od tamtego czasu to jeden poster z tytułem..
W tym poście na fb konto Legendary DBG zapewnia, że LE:X-Files będzie dostępne na Gen Con 2018 (2-5 sierpnia). W komentarzach pod postem pojawiło się również pytanie odnośnie grafik na kartach - mają to być zdjęcia prosto z serialu (jak L:Buffy).

Link do posta:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3018323073
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Haloon »

No i fajnie. Dzięki za info. Mam nadzieję, że klimat będzie tak ciężki jak w Alienie :)

Ja znowu znalazłem informacje o innym tytule The X-files: Conspiracy Thoery. Karcianka dla 3-8 osób.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Z profilu gry na bgg:

Welcome to Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game. In this fully cooperative game for 1-5 players, you’ll play a team of agents — choosing from among Mulder, Scully, Skinner, Doggett, and Reyes — as you investigate the X-Files and work to unravel the greater conspiracy behind them. During the game, your team will play cards from their own decks — recruiting other agents, uncovering evidence, and fighting enemies. If you do well enough, you will face the final challenge – the conspiracy’s vicious “End Game”!

How to Play and, Maybe, Win
During each game, you’ll play through three “seasons” of the X-Files™ show (the game covers the first nine seasons).

Each player starts the game with a deck of basic cards. At the start of your turn, you’ll add a card from the Conspiracy Deck into the Shadows. It could be an Enemy, an Event, an Informant or even a Lead about the conspiracy. You’ll play cards from your hand to generate Attack ( ), Recruit Points ( ), and special abilities. You’ll use Attack to defeat Enemies and to reveal hidden cards in the Shadows. You’ll use Recruit Points to find and recruit new character cards in the Bureau for your deck.

Whenever your deck runs out of cards, you’ll shuffle your discard pile to make a new deck, including all of the new characters you’ve recruited. This allows your deck to get stronger over time. But beware – your adversaries also get tougher as you go.

Players must work together on their turns to find Leads and discover Evidence of the conspiracy’s End Game. The more Evidence you Collect, the better your chances will be when you face the End Game. If you somehow overcome the End Game, you win the game. But the conspiracy isn’t a passive participant in this game. Its End Game will have a wicked assortment of abilities and the conspiracy uses all kinds of X-Files™ to distract your team and keep the pressure on you.

At the end of each turn, if there are any Enemies remaining in the Field, they will Strike you. If a player takes damage equal to or greater than their health, they’re defeated and the team loses the game -- they can’t bear the practical and emotional loss of their colleague. However, if “The End” has begun (if the End Game card has been revealed), the players will soldier on without their teammate. Once “The End” has begun, either the conspiracy will succeed, or a few brave agents just might save the world.

Game Contents:
500 cards
Playmat
Full color rulebook

-description from publisher
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Goldberg »

Kiedy? GenCon 2018?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Haloon »

Tak, premiera to GenCon 2018.

Nawet jest już preorder...
https://www.gamenerdz.com/legendary-enc ... g-preorder
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Goldberg »

Fajowo.ciekawe kiedy u nas sie pojawi.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Breżniew »

Kilka moich przemyśleń na temat tego, co na razie wiadomo o grze:
1. Grafiki na kartach mają być ujęciami z serialu.
W sumie to nie jest to głupi pomysł. Poprzednia odsłona serii Legendary Encounters: Firefly wzbudzała bardzo skrajne opinie na temat artów. Jak dla mnie nie są one tak tragiczne, jak to można było wywnioskować czytając niektóre komentarze i recenzje na bgg, ale jednak do pieknych bym ich na pewno nie zaliczył. Oberwało się też Obcemu i Predatorowi, chociaż te gry wg mnie stoją na dużo wyższym poziomie graficznym.
Jedyne co mnie trochę martwi w takim rozwiązaniu to pewne ograniczenie zasobów. Grafik może stworzyć oryginalny art przedstawiający scenkę, której nie znajdziemy w serialu. Ze zdjęciami już może być trudniej, bo można bawić się tylko tym co nakręcono. To w sumie drobiazg i pewnie martwię się na zapas :)

2. Każdy scenariusz to 3 sezony serialu.
Szczerze mówiąc spodziewałem się, że każdy scenariusz będzie odtwarzał jeden sezon: powiedzmy, że w grze byłoby 4-5 scenariuszy, a kolejne mogłyby zostać dołożone w formie dodatku. A tak mamy wg mnie nieco za dużo wydarzeń w jednym scenariuszu (dla porównania: w LE: Firefly jeden scenariusz to 3 odcinki). Wygląda na to, że fabuły poszczególnych odcinków będą traktowane bardzo pobieżnie. Najprawdopodobniej główną osią fabuły w grze będzie główna oś fabularna serialu, a wydarzenia i postacie z pojedynczych i niezwiązanych z "mitologią" odcinków będą dodawane do talii scenariusza w takiej formie jak drones/young blood/mercenary/sidejobs z poprzednich gier. Wydaje mi się to najlogiczniejszym rozwiązaniem.

3. Zespół agentów: Mulder, Scully, Skinner, Doggett i Reyes.
Czyli będzie pięciu agentów, a co za tym idzie - będzie tylko 5 Awatarów do wyboru. Prawdopodobnie Bureau będzie się tradycyjnie składało z talii tych 5 postaci. 5 talii postaci to jednak strasznie mało. W Obcym było ich 16 (a z dodatkiem 25), w Predatorze 8 + 8, w Firefly 9. Może każda z postaci będzie miała dwie różne talie z możliwością składania ich każdorazowo przed rozgrywką z zachowaniem układu common+common+rare+unique. Jak nie jestem fanem składania talii gracza przed partią, tak takie rozwiązanie mogłoby mimo wszystko być ciekawym urozmaiceniem dla serii LE.

4. W momencie śmierci któregokolwiek z graczy drużyna przegrywa.
To jest zupełna nowość. Nie wiem jak to wyglądało w serii Legendary, ale w serii LE jedynie tryb rywalizacyjny Predatora miał coś podobnego: w chwili zejścia jednego z Łowców, pozostali mieli jeszcze po jednej turze i gra się kończyła i następowało podliczanie punktów. W X-Files taka sytuacja będzie oznaczała porażkę i koniec gry chyba, że zostanie wcześniej ujawniona karta "End Game" - wtedy mimo utraty towarzysza, reszta zespołu walczy nadal.
W poprzednich grach LE wg moich doświadczeń nieczęsto zdarzały się rozgrywki wieloosobowe (3+graczy), w których kończyliśmy scenariusz w komplecie. Prawie zawsze ktoś odwalał kitę :)
LE:X-Files będzie więc chyba jedną z najtrudniejszych gier serii, o ile twórcy nie zmniejszyli nacisku na walkę i częstotliwości otrzymywania przez graczy ran.

5. Efekt "End Game" ma być uzależniony od ilości znalezionych podczas scenariusza dowodów.
Cholernie ciekawe. Może te dowody będą występowały w grze w formie żetonów (podobnie jak Courage w Legendary: Buffy), albo będą wirtualnym zasobem (jak Kredyty w LE: Firefly). No i obecność dowodów jako zasobu decydującego o poziomie trudności zakończenia gry dołoży graczom dodatkowego zmartwienia: zbierać dowody za wszelką cenę, bo inaczej będzie bardzo trudno na koniec. Byłoby fajnie, gdyby każdy scenariusz miał kilka różnych kart "End Game" z których losuję się jedną.

Czego bym nie pisał, to przyznaję się bez bicia, że czekam z niecierpliwością na premierę. Chyba nigdy nie czekałem tak bardzo na żadną grę planszową. Uwielbiam serial (sezony 1-7) i serię LE. Połączenie tych dwóch tytułów to dla mnie dosłownie spełnienie marzeń. Obym się na tym tytule nie zawiódł :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6441
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 929 times

Re: Legendary Encounters: An X-Files Deck Building Game

Post autor: Odi »

Ad.1
Ja się martwię o pewną monotnię. W Alienie jest kolorowo, fajnie, różnorodnie.
Obawiam się, że 90% kart graczy zilustrowanych zostanie fotkami Muldera gadającego ze Scully w różnych konfiguracjach. trochę nuda.

Ad.2
Tu idą trochę na skróty. 3 scenariusze? Mało. W każdym 3 objectivy. Trudno powiedzieć, jak to się będzie ze sobą mieszać. Boję się, że grywalne będą tylko 3 misje i tyle. W Alienie raz, że mieliśmy cztery filmy, a dwa, ż ebył jeszcze wariant z ukrytymi celami, możliwość grania Alienem... Mam nadzieję, że tu będzie coś podobnego. Nie wyobrażam sobie X-Files bez ukrytych agend w dopracowanym wariancie.
Serialowi antagoniści zapewne będą pojawiać się na torze jako zakryte karty i tylko można mieć nadzieję, że nie będą to "zwykłe potworki" (na zasadzie zadawania ran z Combat Zone), ale ich efekty będą nieco bardziej złożone, blokujące jakieś umiejętności, przejście objective'a etc itp. Coś jak np Burke w LE:Alien. Świetnie będą tu natomiast pasować protagoniści, których będzie można dokładać zapewne do swojej talii w trakcie rozgrywki.

Ad.3.
Pięciu agentów, owszem, ale to raczej będą tylko avatary z jedną kartą specjalną (jak w Alienie: Priest, Scout, Mercenary itp). Może w kilku wersjach (co byłoby fajne). Karty graczy to jednak będą osobne talie serialowych postaci, które będzie się rekrutowało do swojego decku. Tak myślę.

Ad.4.
To ciekawe. Ani na plus, ani na minus - zobaczymy, jak zadziała. Może być większe ciśnienie na kooperację, pomaganie sobie. Może tez być mniej kart zadających rany, a więcej komplikujących życie na bieżąco, utrudniających zaliczenie objective'a.

Ad.5.
End Game brzmi super. Chyba będzie to bliższe Scheme z Marvela, jeśli dobrze rozumiem. Koniecznie w kilku wersjach dla różnorodności!

I jeszcze jedna rzecz: w porównaniu do Aliena w X-Files będzie 100 kart mniej.
Zakładam, że odpadają karty Aliena i niczego podobnego w X-FIles nie będzie - to jest mniej o 40 kart.
3 scenariusze po 4 talie postaci, to daje 12 talii kart graczy (w porównaniu z 16 w LE:A). Czyli mniej o 56 kart.
3 scenariusze po 3 objectivy, to 9 talii objective w porównaniu do 12 w LE:A. Czyli ok mniej o ok 24-30 kart.
Do tego hatchery (chestburstery i facehuggery), to kolejne 14 kart.
To już łącznie daje ok 130-140 kart mniej. Czego będzie zatem więcej?
ODPOWIEDZ