John Company (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

John Company (Cole Wehrle)

Post autor: Veridiana »

Obrazek

John Company to nowa gra (1-6 graczy) wydawnictwa Sierra Madre Games znanego z serii gier Pax, w której gracze wcielają się w rody brytyjskich obywateli, którzy starają się zrobić karierę w Kompanii Wschodnioindyjskiej.
Gra będzie dostępna na Essen 2017.

Opis gry w Cotygodniku 8)

link do BGG
https://boardgamegeek.com/boardgame/211716/john-company
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: John Company

Post autor: Deem »

Raj, masz możliwość porównania stopnia komplikacji zasad z Infamous Traffic?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: mauserem »

Veridiana pisze:Opis gry w Cotygodniku 8)
A może jakiś tekst zachęty?
Akapicik tyciutki?
Choćby, jeden, mały, chamski, jednozdaniowy "click bait"? hę?
Czy proszę o wiele?

bo jak nie to miejsce tej wrzutki jest raczej w innym dziale forum: ciekawe linki, media o planszówkach

a Wystarczyło dodać pomocnego linka do BGG, podstawowy opis, o czym i dla kogo i zrobiłby się ładny watek poświęcony grze. :mrgreen:
Więc halo! Policja!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: raj »

Deem pisze:Raj, masz możliwość porównania stopnia komplikacji zasad z Infamous Traffic?
Niestety nie znam Infamous Traffic.

link do BGG
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... hn-company

John Company to nowa gra (1-6 graczy) wydawnictwa Sierra Madre Games znanego z serii gier Pax, w której gracze wcielają się w rody brytyjskich obywateli, którzy starają się zrobić karierę w Kompanii Wschodnioindyjskiej.
Gra będzie dostępna na Essen 2017.

Mauserem, zadowolony? :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: mauserem »

raj pisze:
Deem pisze:Raj, masz możliwość porównania stopnia komplikacji zasad z Infamous Traffic?
Niestety nie znam Infamous Traffic.

link do BGG
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... hn-company

John Company to nowa gra (1-6 graczy) wydawnictwa Sierra Madre Games znanego z serii gier Pax, w której gracze wcielają się w rody brytyjskich obywateli, którzy starają się zrobić karierę w Kompanii Wschodnioindyjskiej.
Gra będzie dostępna na Essen 2017.

Mauserem, zadowolony? :)
molto bene :wink:

ale fajniej by było gdyby pierwszy post zaczynał się taką metryczką :twisted:
a sam tytuł wątku zawierałby nazwę wydawcy :mrgreen:
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: John Company

Post autor: herman »

Pewien jegomość ma już przedpremierowy egzemplarz. W weekend tytuł będzie ogrywany na konwencie AgroWar więc może jakieś sensowne opinie się pojawią.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: raj »

herman pisze:Pewien jegomość ma już przedpremierowy egzemplarz. W weekend tytuł będzie ogrywany na konwencie AgroWar więc może jakieś sensowne opinie się pojawią.
Miło wiedzieć, że moja opinia nie jest sensowna... :(
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: John Company

Post autor: herman »

Tak mi się napisało, nie odnosiłem się do Twojej relacji (przyznam, że nie zajrzałem jeszcze z braku czasu). Baba :mrgreen:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: John Company

Post autor: Deem »

herman pisze:Pewien jegomość ma już przedpremierowy egzemplarz. W weekend tytuł będzie ogrywany na konwencie AgroWar więc może jakieś sensowne opinie się pojawią.
Przedpremierowy ostateczny czy betę?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: raj »

herman pisze: Baba :mrgreen:
Ha! Nie będziesz mi ograniczał mojego prawa do wyboru! Jak będę chciał to mogę być nawet babą w ciąży z PMSem! Kombo takie. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1341
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: John Company

Post autor: nahar »

Deem pisze:
herman pisze:Pewien jegomość ma już przedpremierowy egzemplarz. W weekend tytuł będzie ogrywany na konwencie AgroWar więc może jakieś sensowne opinie się pojawią.
Przedpremierowy ostateczny czy betę?
Dosyć ostateczny. Co do gry - mózg wycieka. Dodajmy, że graliśmy z Rajem bez zasad zaawansowanych w których gracze mają możliwość powołania własnych firm (specjalne wydarzenie - odwołanie monopolu EIC na handel z Indiami).

Gra się przeciw grze, ale jednocześnie trzeba grać pod siebie. Utrzymanie balansu między tymi dwoma aspektami .... bardzo ciężkie. Ja np przez 5 z 6 tur obsadzałem Chairmana (Przewodniczący Rady Dyrektorów - o ogromnym wpływie), ale ostatecznie punktowo wypadłem bardzo słabo na koniec.

Pogramy w weekend to się skrobnie coś więcej. I szczerze to mi bardziej pasuje niż Pax Pamir.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: John Company

Post autor: rastula »

Oprawa bardzo klimatyczna.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: John Company

Post autor: Galatolol »

Zamówiłem grę w ciemno w przedsprzedaży. Z opisu Raja wynika, że jest to bardziej złożone od Infamous Traffic.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: John Company

Post autor: ghostdog »

Deem pisze:
herman pisze:Pewien jegomość ma już przedpremierowy egzemplarz. W weekend tytuł będzie ogrywany na konwencie AgroWar więc może jakieś sensowne opinie się pojawią.
Przedpremierowy ostateczny czy betę?
Gra jest gotowa, instrukcja ostateczna na BGG (choć pewnie jak przy PAX będzie living rules). Gra z drukarni idzie na Essen.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: John Company

Post autor: Deem »

ghostdog pisze:
Deem pisze:
herman pisze:Pewien jegomość ma już przedpremierowy egzemplarz. W weekend tytuł będzie ogrywany na konwencie AgroWar więc może jakieś sensowne opinie się pojawią.
Przedpremierowy ostateczny czy betę?
Gra jest gotowa, instrukcja ostateczna na BGG (choć pewnie jak przy PAX będzie living rules). Gra z drukarni idzie na Essen.
Wiem, zamówiłem pierwszego dnia przedsprzedaży :) Byłem tylko ciekaw, z której wersji są opinie kolegów.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: raj »

To wersja ostateczna albo prawie ostateczna.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: yanoo »

Pograłem nieco solo, jakby ktoś chciał poczytać wrażenia: https://psgp.pl/2018/03/06/solo-challenge-john-company/

TL;DR

Gra na początku jest belitosna - celem jest podbicie Indii w 12 tur, a ja miałem problem z przetrwaniem 2-3. W mojej ostatniej rozgrywce w końcu udało mi się przebrnąć przez najtrudniejszy okres i rozhuśtać korporacyjną machinę do tego stopnia, że na koniec gry Indie nie miały szans się wyrwać brytyjskim najeźdźcom.

Gra wygląda fantastycznie i równie dobrze mi się grało.
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: John Company

Post autor: ghostdog »

Nie miałeś problemow ze zrozumieniem wszystkich mechanizmów? Ja juz trzeci raz instrukcje czytam i wciaz nie do końca ogarniam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
yanoo
Posty: 262
Rejestracja: 09 maja 2011, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: yanoo »

Parę problemów było, ale forum bgg pomagało. W razie czego pytaj tutaj ;)
This is Stannis Baratheon. The man will fight to the bitter end and then some.

BGG
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: Ink »

Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: John Company

Post autor: ghostdog »

"It with sadness and some fear that I am informed of Funagain going out of business. Nick and Jeff have been my most enthusiastic supporters. The fear comes from that I have only until May to get rid of the games in inventory. This means over one thousand games of Bios:Genesis, Bios:Megafauna, and John Company will be destroyed unless I can sell them by then, or find a cheap new home. I am already taking a loss on these games, so shipping them again (this will be the 4th time) may not be worth it. So if any of you were contemplating getting any of these fine products, they may not be available after May. Stocks in the rest of the world have run out, so remaining orders from now to the deadline on May 1 will be from Funagain.

News for the Neanderthal 2 /Greenland 3/ and Pax Emancipation. The campaign closed successfully and these products are at the printer (Panda Games). On April 1, I will be offering all 3 games as preorders on my new website run by Ion Games Design. These games are scheduled to start shipping in September, and they will be available in Spiel Messe Essen 2018 as well.

Inventory: I have about 200 Pax Renaissance, 200 Bios:Genesis, 600 Bios:Megafauna, and 300 John Company remaining, mainly in the USA, Australia, China.

You cannot order games any more direct from Funagain. You can only order John Company, Bios:Megafauna 2, and Bios:Genesis 2 from my website: www.sierra-madre-games.eu.
Taka informacja z BGG
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: John Company

Post autor: Wincenty Jan »

Grał ktoś z Was? Jestem ciekaw czy losowość można w jakikolwiek sposób bardziej okiełznać niż poprzez rekompensatę przy złych rzutach przy odchodzeniu na emeryturę. Gra zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Chociaż nie wiem czy słowo „gra” pasuje do tego tytułu. To raczej symulacja korporacji , w której to każdemu zalezy aby korporacja prężnie działała , a jeszcze bardziej zalezy na tym aby podczas dbania o dobro firmy „pod*****olić” ile tylko się da. Kilka prostych mechanizmów, które w połączeniu dają coś na pograniczu cięższego tytułu i mozgożera. Zgadzam się ze zdaniem Inka (wypowiadał się o grze w cotygodniku GF) , że to niszowy tytuł, zdecydowanie nie dla każdego , gdzie szczypta losowości może zniechęcić wielu graczy. Za mną dwie rozgrywki i liczę na zdecydowanie więcej bo gra wydaje się mieć sporo do odkrycia. Nie ukrywam, że też mam pewien dystans do losowości, zwłaszcza przy wymagających tytułach. Póki co 9/10.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: raj »

Jak raz Ink opisał swoje wrażenia w Cotygodniku.
http://www.gamesfanatic.pl/2018/04/17/c ... u-i-swiat/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: John Company

Post autor: orzeh »

Dla zainteresowanych:
Przetłumaczyłem karty Evening Post
Google Docs
Jeśli macie uwagi, proszę dajcie znać
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: John Company

Post autor: Galatolol »

Zagrałem póki co 6 razy (poza solo wszystkie te partie to tryb podstawowy, Early Campaign)

Dwukrotnie solo - ujdzie, ale nie poleciłybm kupować tej gry z myślą o tym trybie
Raz w dwie osoby - swuosobowa gra to to zdecydowanie nie jest...
Dwukrotnie w trzy osoby - machnęliśmy wczoraj dwie partyjki pod rząd w 3,5 godz. (wszyscy już choć raz grali). Powiedziałbym, że na trzech już jest nieźle.
Raz w cztery osoby - mi się podobało, ale można było odczuć problem ze zdobywaniem punktów, gdy nie siadały rzuty na Attrition, i jednej osobie to bardzo przeszkadzało. Można wtedy wykorzystać oficjalny wariant Low Luck (jest na forum BGG).

Ogólnie grę uważam za dobrą, ale nie jest to jakieś objawienie. Teraz będę dążył do przetestowania pozostałych trybów gry. An Infamous Traffic jak na razie oceniam wyżej.

Co do zasad to nie jest wcale ciężko. Proponuję nie tłumaczyć od razu słonia, Bailout czy zasady, że gra się kończy, gdy nie ma żadnego otwartego regionu w 3+ turze. Lepiej zaczekać z wyjaśnieniem tego do końcówki pierwszej tury. I gdy już dojdzie do tłumaczenia słonia, to przedstawiać tylko wylosowane w danym momencie efekty.
ODPOWIEDZ