HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Filip z Lublina
Posty: 1680
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: Filip z Lublina »

Bez zbędnych wstępów chciałem Was zaprosić do zapoznania się z jednym z największych producentów gier dla dzieci i rodzin na rynku. Pewnie sporo z tych, którzy mają już dzieci zna przynajmniej kilka gier HABY, ale prawda jest taka, że dobrych gier w tych ich żółtych pudełeczkach jest naprawdę sporo.
W związku z planowanym ożywieniem działań związanych z grami planszowymi HABY tworzę wątek, do którego będę wrzucać co jakiś czas info o nowościach i ciekawych grach, które swoją premierę miały już dawno temu.
Zachęcam Was też do zadawania pytań odnośnie oferty HABY w tym wątku.

Ps. w mojej stopce znajdziecie linki do profili FB, na których będą się pojawiać informacje o grach oraz link do dystrybutora oferty HABY na Polskę.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: harrison »

Witam, skoro mamy rozmawiać o grach, które ma wydawać HABA to wg mnie ten wątek powinien zostać przesunięty do podforum "Plany wydawnicze".

Czy planowane jest wydanie gry Meduris? Może jakieś terminy/kwartały?
Filip z Lublina
Posty: 1680
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: Filip z Lublina »

harrison pisze:Witam, skoro mamy rozmawiać o grach, które ma wydawać HABA to wg mnie ten wątek powinien zostać przesunięty do podforum "Plany wydawnicze".

Czy planowane jest wydanie gry Meduris? Może jakieś terminy/kwartały?
Plany wydawnicze to tylko część tego, co będzie się pojawiać w tym wątku. HABA ma bardzo dużą ofertę znakomitych gier dla dzieci i rodzin, które są w Polsce zupełnie nieznane. Będę się starał podrzucać informacje właśnie o nich.
Co do Meduris, to na razie nic nie wiadomo, ale nie nastawiał tym się. To zdecydowanie najcięższa gra w portfolio HABY, a wydaje mi się, że obecnie wydawnictwo skupi się na swoim głównym odbiorcy, czyli dzieciach.
Ale kto wie, czas pokaże.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: Dwntn »

PW

- K.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: rastula »

Filip Apostoł pisze: Co do Meduris, to na razie nic nie wiadomo, ale nie nastawiał tym się. To zdecydowanie najcięższa gra w portfolio HABY, a wydaje mi się, że obecnie wydawnictwo skupi się na swoim głównym odbiorcy, czyli dzieciach.
Ale kto wie, czas pokaże.

Haba ma po prostu od niedawna linię family. Karuba, Adventureland i Meduris to gry z tej linii.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: BartP »

Chciałbym pierwszą grę dla mojej 4-letniej córki. Niedawno zaczęła odróżniać grę od zabawy. Potrafi zagrać w Zgadnij kto to? i wszelkie gry roll & move, czyli potrafi liczyć i przesuwać pionek po polach.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: ozon »

Polecam "Moja pierwsza gra: w ogrodzie", u nas działała od 3 rż.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: charlie »

BartP pisze:Chciałbym pierwszą grę dla mojej 4-letniej córki. Niedawno zaczęła odróżniać grę od zabawy. Potrafi zagrać w Zgadnij kto to? i wszelkie gry roll & move, czyli potrafi liczyć i przesuwać pionek po polach.
ozon pisze:Polecam "Moja pierwsza gra: w ogrodzie", u nas działała od 3 rż.
Sprawdziliśmy kilka gier Haby i też w tym wieku polecam na start " W Ogrodzie" - jest to kooperacyjna wariacja memory - więc czasami zrażający dzieci aspekt rywalizacji między graczami odpada. Wykonanie super (zresztą jak wszystko Haby). Moja córka (4 l.) ma ją od ponad 1,5 roku, ale wcześniej bardziej służyło do zabawy, tak po kilku miesiącach zaczęła kumać i teraz nie ma tygodnia bez chociaż jednej partii.
Filip z Lublina
Posty: 1680
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: Filip z Lublina »

rastula pisze:
Filip Apostoł pisze: Co do Meduris, to na razie nic nie wiadomo, ale nie nastawiał tym się. To zdecydowanie najcięższa gra w portfolio HABY, a wydaje mi się, że obecnie wydawnictwo skupi się na swoim głównym odbiorcy, czyli dzieciach.
Ale kto wie, czas pokaże.

Haba ma po prostu od niedawna linię family. Karuba, Adventureland i Meduris to gry z tej linii.
Zgadza się, ale o ile Karuba i Adventure Land są grami familijnymi i w swojej kategorii naprawdę dobrymi (w moim odczuciu), o tyle Meduris jest od nich bardziej strategiczny i abstrakcyjny (bo z Karuby cieknie klimatem, nie?;P). Dwie pierwsze mają jednak szersze grono odbiorców. Meduris byłby ryzykowny.
BartP pisze:Chciałbym pierwszą grę dla mojej 4-letniej córki. Niedawno zaczęła odróżniać grę od zabawy. Potrafi zagrać w Zgadnij kto to? i wszelkie gry roll & move, czyli potrafi liczyć i przesuwać pionek po polach.
W ogrodzie to faktycznie jeden z największych hitów HABY. Dwójka moich dzieciaków się w to zagrywały, a trzeci pewnie też niebawem będzie. Inna sprawa, że dla dorosłego człowieka ten tytuł jest raczej mało ekscytujący. Ok, to gra dla 3-latków, ale, mimo wszystko, warto podejrzeć też coś innego:
Zwierzak na zwierzaku - to hicior, może nawet większy od W ogrodzie. Dla maluchów masz do wyboru dwie wersje, standardową (4+) i z serii "moja pierwsza gra" od 2 lat. Obydwie są bardzo fajne, a przy tej drugiej mieliśmy kupę zabawy z dzieciakami w wersji kooperacyjnej (jest też wariant rywalizacyjny).
Sleepy Castle - malutka gra pamięciowa przypominająca memo, ale z kilkoma ciekawymi twistami i zbieraniem złotych monet (!). Dziesiątki partii rozegranych z młodymi:) Jak dla mnie, jedna z ciekawszych gier z elementem pamięciowym w tym przedziale wiekowym. A do tego niedroga i śliczna.

Jest też kilka innych gier z elementem pamięciowym (np. Bal owadów [Kri-Kra-Krabbelei] z elementem dotykowym), ale my najczęściej wracamy do tej powyższej.

W skrócie, to dobry pomysł, żeby zacząć od W ogrodzie czy Wio, koniku! (też hicior), ale warto od razu rozglądać się za grami o pół poziomu wyżej.

Jeszcze jedna uwaga: podane przeze mnie tytuły, to gry dla 4-latków. Jak dzieciak jest ciekawski i ogarnięty, to można pokusić się już o coś dla 5-latków, a tam jest z czego wybierać.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: harrison »

Filip Apostoł pisze: Zgadza się, ale o ile Karuba i Adventure Land są grami familijnymi i w swojej kategorii naprawdę dobrymi (w moim odczuciu), o tyle Meduris jest od nich bardziej strategiczny i abstrakcyjny (bo z Karuby cieknie klimatem, nie?;P). Dwie pierwsze mają jednak szersze grono odbiorców. Meduris byłby ryzykowny.
Dziwne, na fb są inne informacje, jakiś rozdźwięk?

Obrazek
Filip z Lublina
Posty: 1680
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: Filip z Lublina »

harrison pisze:
Filip Apostoł pisze: Zgadza się, ale o ile Karuba i Adventure Land są grami familijnymi i w swojej kategorii naprawdę dobrymi (w moim odczuciu), o tyle Meduris jest od nich bardziej strategiczny i abstrakcyjny (bo z Karuby cieknie klimatem, nie?;P). Dwie pierwsze mają jednak szersze grono odbiorców. Meduris byłby ryzykowny.
Dziwne, na fb są inne informacje, jakiś rozdźwięk?

Obrazek
Absolutnie nie. W sumie, to nie widzę tu rozdźwięku:)
Edukids (dystrybutor HABY na Polskę) ma w ofercie wszystkie gry HABY. Nie wszystkie są wydawane w całości po polsku, ale wszystkie mają polską instrukcję wewnątrz pudełka.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: krecilapka »

W ogrodzie potwierdzam jako grę która zadziałała u 3 latka. W końcu jakaś gra w której nie musiałem zasad dostosowywać do możliwości w tym wieku.
Ale dla starszych to już trzeba czegoś innego szukać bo to prościutka gra.
Awatar użytkownika
ozon
Posty: 258
Rejestracja: 13 gru 2016, 21:15
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 22 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: ozon »

charlie pisze:
ozon pisze:Polecam "Moja pierwsza gra: w ogrodzie", u nas działała od 3 rż.
Sprawdziliśmy kilka gier Haby i też w tym wieku polecam na start " W Ogrodzie" - jest to kooperacyjna wariacja memory...
Nie wiem jak samo "W Ogrodzie" ale wersja z "Moja pierwsza gra" to kooperacja ale nie memory.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Azaka
Posty: 92
Rejestracja: 21 maja 2009, 13:53
Lokalizacja: Królewsko Cesarskie Stołeczne Miasto Kraków
Kontakt:

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: Azaka »

Filip Apostoł pisze: Edukids (dystrybutor HABY na Polskę) ma w ofercie wszystkie gry HABY. Nie wszystkie są wydawane w całości po polsku, ale wszystkie mają polską instrukcję wewnątrz pudełka.
Niestety w ofercie Edukids niema Trötofant-a
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: rastula »

Super Rhino bardzo się spodobał mojemu 4 latkowi :).
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 435
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 20 times
Been thanked: 38 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: grabol »

Czy i kiedy na naszym rynku pojawi się Rhino Hero: Super Battle?
Filip z Lublina
Posty: 1680
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: HABA - gry dla dzieci - wątek zbiorczy

Post autor: Filip z Lublina »

Azaka pisze:
Filip Apostoł pisze: Edukids (dystrybutor HABY na Polskę) ma w ofercie wszystkie gry HABY. Nie wszystkie są wydawane w całości po polsku, ale wszystkie mają polską instrukcję wewnątrz pudełka.
Niestety w ofercie Edukids niema Trötofant-a
HABA ma politykę sezonową. Część gier "wypada z kolekcji" każdego roku, choć większość zostaje. Trötofant sam chętnie bym przetestował i szukałem nawet możliwości zakupu tej gry, ale to już niestety archeologia w rozumieniu HABY. Co gorsza sporo bardzo dobrych gier wypadło z kolekcji, choć zbierały znakomite oceny (jak choćby Auf die Schätze, fertig, los!).
rastula pisze:Super Rhino bardzo się spodobał mojemu 4 latkowi :).
Super Rhino, to jedna z najfajniejszych gier zręcznościowych dla dzieciaków. Mój egzemplarz ma za sobą już ze 100 partii z dziećmi (i nie tylko) w bardzo różnym wieku, a karty się trzymają ostro. To tak w kwestii wykonania:)
grabol pisze:Czy i kiedy na naszym rynku pojawi się Rhino Hero: Super Battle?
Cały czas czekamy. Dzwonię w tej sprawie co najmniej raz na tydzień:) Zamówienie przez polskiego dystrybutora jest złożone, ale gry chyba po prostu nie ma chwilowo. Może wyprzedali? A może nie chcą się dzielić?;P W każdym razie gra zapowiada się czadersko.
Michał M pisze:Recenzja Super Rhino: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... rhino.html
Super, dzięki!:)
ODPOWIEDZ