Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

Na naszej stronie jest już opis i instrukcja do naszej najbliższej premiery - Super gol!

http://factorycube.com/gra/Super-Gol/O-Grze

Obrazek


Każdorazowo jak pokazuję tę grę komukolwiek to jestem w szoku jak wielkie emocje wywołuje. Prosta kościana gra na boisku w czasie rzeczywistym, która zaskakująco dokładnie odwzorowuje zasady prawdziwego meczu piłkarskiego. Jeśli szukacie czegoś do pogrania z synem/córką, który(a) lubi piłkę nożną to imo idealna gierka. Dynamizm, emocje, kompaktowe wydanie - polecam!
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: arturpe »

No cóż, biorę, jak wszelkie piłkarskie gry :)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Szaweł »

No to i ja się skuszę :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Coen »

Jaka SCD?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: lazarro »

Ciekawe, ciekawe. Czekam na recenzję.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

SCD 65zl

polecam zapoznać się z instrukcją - gierka jest na tyle prosta, ze spokojnie mozna sobie wyrobić zdanie na podstawie tego co tam jest :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: rastula »

Krwawisz pisze:SCD 65zl

na zdjęciu jest cała zawartość?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: pattom »

rastula pisze:
Krwawisz pisze:SCD 65zl

na zdjęciu jest cała zawartość?
ZAWARTOŚĆ
8 kości z drewna certyfikowanego FSC®
1 piłka z drewna certyfikowanego FSC®
1 boisko do gry
1 instrukcja

65 zł to zdecydowanie za dużo jak na taką zawartość :-(, może z 35 bym dał.
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: ramar »

pattom pisze:
rastula pisze:
Krwawisz pisze:SCD 65zl

na zdjęciu jest cała zawartość?
ZAWARTOŚĆ
8 kości z drewna certyfikowanego FSC®
1 piłka z drewna certyfikowanego FSC®
1 boisko do gry
1 instrukcja

65 zł to zdecydowanie za dużo jak na taką zawartość :-(, może z 35 bym dał.
W sumie 35 to też nie mało jak za 8 kustomowych kości k6 wraz z kulką i instrukcją. No chyba, że się nie znam i te certyfikaty są tak pożądane przez klienta...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: rastula »

ramar pisze:

No chyba, że się nie znam i te certyfikaty są tak pożądane przez klienta...

® musi kosztować :).


Choć biznesowo oczywiście rozumiem - najpopularniejszy sport w Polsce, temat w sumie słabo eksploatowany (jakieś football ligretto i gry dla dzieci zaledwie) to można amoralną cenę dać :D - konsument okazjonalny łyknie w centrum handlowym przy niedzieli ( jeszcze jak zobaczy że promocja 59 zamiast 65 to okazja po prostu... :).
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

Mogę nie być obiektywny ale też gry kupuje i jednak chyba przesadzacie. Znów wracamy do dyskusji nt stosunku ceny do zawartosci i juz wiele razy przekonywalismy sie ze to nie do konca tak dziala. Na kazdym poziomie cenowym znajda sie gry, ktorych zawartosc wydaje sie za slaba w porownaniu do ceny i na odwrót. Cene dyktuje milion roznych warunkow. A wracajac do tego konkretnego przypadku - nie wydaje mi sie zeby kosz produkcji tych duzych (naprawde duzych) drewnianych kosci i fajnego boiska oraz instrukcji i puszki byl nizszy od popularnych gier karcianych w puszce z jedna talia kart, ktorych scd jest takie samo albo wyzsze. Rynek sie zmienia, ceny tez. Osobiscie polecam zobaczyc i zagrac, a pozniej oceniac :-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: rastula »

Osobiście to ja uważam, że ulubione opowiadanie o "zjebistej mechanice i wkładzie pracy włożonym w projektowanie" to jest uzasadnione przy grach wydawanych przez GMT ( np w takim Fields of Fire 2nd ed dostaje 180 stron manula i bookletów) a nie rodzinnych popierdułkach ( z całym szacunkiem dla popierdułek). Ostatnio też jest modne mówienie o "wychodzeniu wydawców z garażu" (sic) i o tym jak dolar był po 2 zł.


Powiem szczerze, że zupełnie mnie to nie przekonuje i dalej będę oceniał gry w stosunku zawartość / cena - tu w (mojej osobistej opinii, z którą nikt nie musi się zgadzać) SCD jest absolutnie nieadekwatna - natomiast jak pisałem wyżej - taki skok na kasę może i nawet się udać biorąc pod uwagę temat gry.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: citmod »

rastula pisze:Osobiście to ja uważam, że ulubione opowiadanie o "zjebistej mechanice i wkładzie pracy włożonym w projektowanie" to jest uzasadnione przy grach wydawanych przez GMT ( np w takim Fields of Fire 2nd ed dostaje 180 stron manula i bookletów) a nie rodzinnych popierdułkach ( z całym szacunkiem dla popierdułek). Ostatnio też jest modne mówienie o "wychodzeniu wydawców z garażu" (sic) i o tym jak dolar był po 2 zł.


Powiem szczerze, że zupełnie mnie to nie przekonuje i dalej będę oceniał gry w stosunku zawartość / cena - tu w (mojej osobistej opinii, z którą nikt nie musi się zgadzać) SCD jest absolutnie nieadekwatna - natomiast jak pisałem wyżej - taki skok na kasę może i nawet się udać biorąc pod uwagę temat gry.
Czyli jakby firma X sprzedawała grę składającą się z powiedzmy 30 kart, paru kości, może jakiejś drobnej planszy i kilku znaczników za 100zł to nieważne jak dobra by była ta gra i tak byś wolał kupić grę pokroju Mocarstwa za 270zł bo jest w niej tona plastiku i masa komponentów mimo iż gra sama w sobie jest ponoć śmieciowa (nie zagłębiałem się w temat, tylko piszę na podstawie opinii użytkowników forum). Albo kupiłbyś Mechs vs. Minions nawet gdyby była niegrywalna bo przecież cena do zawartości jest bodajże najlepszą dostępną na rynku.

On Topic: Czy będą jakieś recenzje tej gry w niedalekiej przyszłości?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Marx »

Takiej gry brakuje mi w kolekcji :-))))

Czy składy drużyn będą zaktualizowane o najnowsze transfery?
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

@Rastula - jak najbardziej rozumiem Twoje zdanie i szanuje. I rozumiem, ze uwazasz ze SCD jest tutaj za wysokie. Zdążyłem już przekonać się jak bardzo wysokość ceny (i tym samym subiektywna "drogość" gry) jest wartością zmienną i inną u każdego z kim rozmawiam.

Moim zdaniem cena Super Gola może nie jest najniższa, ale porównując z innymi produktami na rynku w podobnej półce cenowej - nie wypada źle, a wręcz przeciwnie. Poza tym pamiętajcie, że rozmawiamy o SCD.

Co do pytań o recenzje - na pewno jakieś się pojawią jak tylko dostaniemy gry w swoje ręce.
Pamiętajcie tylko, że to prosta kościanka, bo z tego co czytam możnaby pomyśleć, że spodziewacie się Football Managera 2018 Unplugged :D (swoją drogą dobry pomysł na grę 8-) ) . Zachęcam raz jeszcze do instrukcji :-) Ja Super Gola uwielbiam i jak gramy z (raczej niegrającymi) znajomymi do piwka to jest ogólny szał :twisted:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: rastula »

citmod pisze:
rastula pisze:Osobiście to ja uważam, że ulubione opowiadanie o "zjebistej mechanice i wkładzie pracy włożonym w projektowanie" to jest uzasadnione przy grach wydawanych przez GMT ( np w takim Fields of Fire 2nd ed dostaje 180 stron manula i bookletów) a nie rodzinnych popierdułkach ( z całym szacunkiem dla popierdułek). Ostatnio też jest modne mówienie o "wychodzeniu wydawców z garażu" (sic) i o tym jak dolar był po 2 zł.


Powiem szczerze, że zupełnie mnie to nie przekonuje i dalej będę oceniał gry w stosunku zawartość / cena - tu w (mojej osobistej opinii, z którą nikt nie musi się zgadzać) SCD jest absolutnie nieadekwatna - natomiast jak pisałem wyżej - taki skok na kasę może i nawet się udać biorąc pod uwagę temat gry.
Czyli jakby firma X sprzedawała grę składającą się z powiedzmy 30 kart, paru kości, może jakiejś drobnej planszy i kilku znaczników za 100zł to nieważne jak dobra by była ta gra i tak byś wolał kupić grę pokroju Mocarstwa za 270zł bo jest w niej tona plastiku i masa komponentów mimo iż gra sama w sobie jest ponoć śmieciowa (nie zagłębiałem się w temat, tylko piszę na podstawie opinii użytkowników forum). Albo kupiłbyś Mechs vs. Minions nawet gdyby była niegrywalna bo przecież cena do zawartości jest bodajże najlepszą dostępną na rynku.

On Topic: Czy będą jakieś recenzje tej gry w niedalekiej przyszłości?
Jeśli tak interpretujesz moje słowa , to nawet nie będę się starał ciebie wyprowadzać z błędu - myślę że to strata czasu mojego i twojego by była. Napisze tylko że mocarstw nie wspieram, mech and minions kupiłem, a tej konktretnej gry z wątku za 65 czy nawet 59 na pewno nie kupię - zapraszam do dalszych (nad)interpretacji.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Marx »

No trudno, Mourinho nie zostanę :-D Ale przyjemne wydanie gry i tematyka i kości napędzające mechanikę powodują, że wrzucam na radar :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: flowerus »

Kiedy premiera gry?
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

Na Targach Hobby w przyszłą sobotę
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: playerator »

A tak normalnie, dla ludków, kiedy będzie do kupienia?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Andy »

Jak już wielokrotnie pisałem, dla mnie współczynnik cena/zawartość jest w zasadzie bez znaczenia. Najważniejszy jest współczynnik cena/liczba rozegranych partii. W przypadku takiego RftG wynosi on u mnie pewnie ze 30-40 groszy za partię, czyli niewiele. Gdybym kupił Super gol! i zagrał tylko raz, koszt wyniósłby 65 zł za partię, czyli sporo.

Zatem muszę oszacować, ile razy będę chciał i miał okazję zagrać w SG!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: DDP »

Przeczytałem zasady i jak na grę do piwa jest ich za dużo. Obstawiam że lepiej się jej nauczyć grając niż czytając instrukcję. Ogólnie nie przepadam za grami, które mają mało komponentów, a całość zasad pakują na rozbudowaną ikonologię. Szczególnie jak jest kilka wyjątków, o których można zapomnieć.

Gra mechanicznie jest prosta i przypomina Pocket Soccer (rzuć kością i zobacz co się stanie, decyzyjność jedynie czy strzelać z pola karnego czy spoza - reszta to czysty los) ale ilość małych rzeczy jakie trzeba wykuć na blachę może zabić flow gry (strzelać możesz z trzech linii przed bramką ale nie z pól przy rogu, a jak z pola karnego to broni bramkarz, a jak z dalszego pola to też obrońca, a samobój pada tylko z dwóch pierwszych pól bramki, a jak poprzeczka to piłka ląduje na tym polu, a jak słupek to na tym - kto przy piwie chce pamiętać takie rzeczy?!). To już bardziej intuicyjne i o wiele lepsze gameplayowo jest Soccero (polecam każdemu fanowi piłki nożnej).
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

zaręczam ze w trakcie gry wszystko jest latwe i intuicyjne :-) a wyjątki w instrukcji pełnią rolę zaocznego FAQa, żeby nie trzeba było osobno odpowiadać na pytania ktore pewnie sie pojawia ;-) IMO lepiej żeby wszystko było wypisane, niż nie. A sama gra i ikonografia sa oraz oznaczenia na planszy powoduja ze od razu wiadomo co do czego. Zauważ też, ze wiekszosc z nich ma po prostu logiczny sens - jak pilka uderzy tu, to odbije sie w te strone, strzelac nie mozna z naroznika boiska itd. grajac bez znajomosci tych zasad pewnie tez bys to w ten sposob rozstrzygal :-) Wczoraj naparzałem z 5-latkiem i młody od razu zakumał o co chodzi - przegrałem 2:3 :(

---
edit: no i najwazniejsze decyzje to jednak wybor odpowiednich kosci ataku w odpowiedniej kolejnosci, zeby nie "przeszarzowac" . to skad i kiedy strzelac jest istotne ale nie tak jak element ktory ma do pozycji strzeleckiej doprowadzic
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: clown »

A ja mam pytanie odnośnie mierzenia czasu - nie ma z tym problemów? Gram w piłkę na żywo i wiem co znaczy "grać na czas" :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Super gol! - dynamiczna gra piłkarska

Post autor: Krwawisz »

to znaczy? :-)
Jesli chodzi Ci o to czy mozna po strzeleniu bramki rzeczywiscie grac na czas, to odpowiedz brzmi - nie :-)
ODPOWIEDZ