Ryzyk Fizyk / Wits & Wagers (Dominic Crapuchettes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Ryzyk Fizyk / Wits & Wagers (Dominic Crapuchettes)

Post autor: Yatzek »

OK mam dziś wenę.. opis drugiej gry i mała akcja społeczna przy okazji :)

Zbliza sie długi weekend - spotkanie z rodziną, znajomymi, etc
Czasem następuje spotkanie z osobnikami tzw. "totalnie niegrywalnymi"
Żeby nie umrzeć z nudów, ratunkiem jest czasem "party game".
Trivial Pursuit. Tribond.. ale bo Kalambury... (ziew) - moze sie zdażyć przypadkiem że mamy uczulenie na te gry...
Wspominałem kiedyś o grze Apples to Aplles - nadal uważam to za numer 1 w przełamywaniu lodów. Sprawdzone na cioci, wujku i innych osobach które uważają słowa "gra planszowa" za obelżywe i uwłaczające ich godności.

Ale nie o tym .. po 50 partiach Apples .. jestem juz troszkę wypalony, choć obserwowanie gdy ciocia ma wybrać rzecz najbardziej np "wstrząsającą" spośród propozycji: A.Lepper, wibrator, A.Schwarzennegger, M-16, dmuchana lalka - nadal jest ciekawe :)

Wits and Wagers - czyli mądrale i zakłady .. zdobyło wszystko co można w dziedzinie party games. Gra roku X według Y... takie nagrody juz sie nie mieszczą w kredensie autora.

IMHO nadaj sie świetnie na spotkanie w rodzinnym gronie (może być zakrapiane)
Krótko przebieg gry:

Rzucamy niesamowite pytanie typu:
"Ile wind jest w Empire State Building?"

Kazdy otrzymuje karteczke i długopisik (gra do 7 graczy, powyżej tworzymy teamy) i 2 żetony do obstawiania.

Odpowiedzią zawsze jest liczba, a pytanie takie, ze niemal na pewno nikt nie zna prawdziwej odpowiedzi, ale może szacować.

Wszyscy skrobią odpowiedzi i po 30 sekundach rzucaja kartki na stół.
Szeregujemy odpowiedzi rosnąco:
gracz A, C, B, E, D
odp: 4, 16, 30, 60, 100

Celem jest oczywiscie odpowiedź jak najbliższa prawdy, jednak chodzi o to aby nie przekroczyć tej liczby!

I teraz najciekawsza część rozgrywki: gracze obstawiają (swoimi początkowymi 2 żetonami) która odpowiedź jest najtrafniejsza.
Tak wiec nie musimy być wielkim mądralą, wystarczy sprytnie wyczuć kto sie zna, i obstawić jego odpowiedź.

Recytujemy poprawną odpowiedź : 78

Następuje wypłata: 3 żetony dla gracza E za najbliższą odpowiedź
a następnie wypłaty według tabeli: 2:1 za odopowiedź "środkową" , 3:1 i 4:1 za skrajne w obie strony.
W tym wypadku każdy kto postawił na liczbę 60 - otrzyma wypłatę w stosunku 3:1. (jesli postawił 2 żetony .. dostanie... 6 )

I pada wtedy następne pytanie... równie bezsensowne. I tak to powtarza się 7 razy.

Czas mija szybko, ludzie sie śmieją, ohają i ahają, kłócą sie z prowadzącym że wiedzą lepiej...

Na ostatniej imprezie - była dobra zabawa - na żądanie graczy jechaliśmy 3 gry pod rząd.

Skąd wziąć pytania - spytacie?... O tym za chwilę, w następnym poście, tylko wytłumaczę paru ludziom że jestem zajęty :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2017, 20:12 przez GrzeL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: maluman »

Yatzek, dzięki za dotychczasowy opis! Czekam na ciąg dalszy (Skąd wziąć pytania, dokładniejszy opis jak się liczy punkty, kto wygrywa...)
Ostatnio akurat dużo o tej grze słuchałem w The Dice Tower odc. 73 (wywiad z Northstar Games).

Inną grą imprezową, która mnie interesuje jest Barbarossa (czy też Cluzzle) - czy da się ją zrobić za pomocą np. plasteliny i innych gadżetów, oraz instrukcja jak się gra. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś również jej opis umieści.

pozdro, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: edrache »

zasady bardzo podobne do Finito i przykro mi to mówić, ale Finito jest lepsze i bardziej zabawne ;)
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: Yatzek »

Jasne, zaraz zerknę na Finito... jesli lepsze - tym lepiej !


Ok teraz prośba/ propozycja.

Zrobiłem 7 zestawów po 7 pytań, tak że mozna grać zgodnie z regułami tzn:
pierwsze pytanie z 1 kartki, drugie pytanie z drugiej itp ...
Umożliwia to prowadzącemu branie udziału w grze, bo nawet mimochodem nie zerknie na kolejną odpowiedź, czytając rozwiązanie pytania.

Może grać z innymi... chyba że... układał te pytania.
Ja niestety znam odpowiedzi i wryły mi sie w pamięć .... (choc powoli zapominam :D)

Fajnie by było gdyby jakiś łebski facet również wymyslił troche pytań - i ja również mógłbym sie pobawić w zgadywanie (choc prowadzenie takiej gry to tez kupa zabawy)

zróbmy tak:
Każdemu chętnie udostępnię 1-2 zestawy za zwykłe "poproszę" na PM .. wystarczy to dokładnie na jeden wieczór zabawy i sprawdzenie czy ma to jakiś sens.

A tym wspaniałym ludziom dobrej woli, którzy zrobią choćby 2 zestawy (14 pytań) przekażę cały mój zapas 49 pytań.

szczegóły:
- Odpowiedzią na pytanie oczywiscie musi być liczba,
- Najlepiej sprawdzają się pytania raczej "normalne" , tzn nie takie szczególnie zadziwiające (choc 1-2 w zestawie nie zaszkodzi) , tak żeby mozna było choćby oszacować przedział wartosci.
- odpowiedzi na osobnej kartce :)

Ok.. mam nadzieje ktoś to zrozumiał, a ten drugi nawet się weźmie i naskrobie pare pytań :)

Pamietajcie ... majówka i spotkania z ciocią i dziadkiem sie zbliżają ! :)
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: edrache »

Yatzek pisze:Jasne, zaraz zerknę na Finito... jesli lepsze - tym lepiej !
Na bgg niestety jej nie znajdziesz. Był wątek na grupie:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&p=78852

Chociaż jeśli ktoś nie ma dostępu do Finito, to Wits and Wagers na pewno się spodoba :)
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: Yatzek »

Ok.. niestety jedynym źródłem danych o FInito (chodzi pewnie o tą gre końcówek) jest nasze ulubione forum.
Bardzo pochlebnie tam wszyscy jadą ...
Jak rozumiem bierze sie jakiś dziwny wyraz (albo go sie tworzy ) i wymysla jakąś definicję? (albo na odwrót :) )

Wszystko cool... jednak niegrywalny wujek wędkarz - spojrzy na to jak na zdechłego kota :)
Powie.. eee tu trzeba myśleć! (nie powie "tu trzeba sie wykazać kreatywnością" :) ) A koleżanka blond, na którą liczysz, powie .. "ja nie umiem nic wymyślić!"

A rzucić jakąś liczbą.... każdy głupi :) A wujek to aż z kuchni przyjdzie aby powiedzieć o węgorzu ;)
Do tego obstawianie... żyłka hazardzisty :) nikt do kasyna nie chodzi... ale obstawiać lubi każdy :)

Ok .. spłycam ;)

Ale zerknijcie co jest na drugim miejscu wśród Party Games na BGG z oceną 7.03 ? ;)
Do tego otwieramy kredens a tu:
Awards Include:

* 2007 Party Game of the Year - BoardGameGeek.com
* 2007 Party Game of the Year - Games Magazine
* 2006 Mensa Select - Mensa Mind Games
* 2006 Game of the Year - Milwaukee Journal Sentinel
* 2006 Game of the Year - Creative Child Magazine
* Best Products Winner - Dr. Toy
* Hall of Fame "Keepers" - Major Fun
* Seal of Approval - The National Parenting Center

wow...
A Ty Edrache mówisz .. "Finito lepsze" ;)

(BTW niech ktos rzuci zasadami jak pamięta ;) )
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: waffel »

Ja nie rozumiem punktowania za odpowiedź środkową i skrajne. Podczas obstawiania zna się liczby czy obstawia się gracza nie wiedząc, ile powiedział? Wtedy jak ludzie Ci trochę "ufają" to można ich w jajo zrobić :)
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: Yatzek »

W fazie obstawiania wszyscy widzą odpowiedzi oraz czyje one są (na górze karteczki piszemy swoje imie, albo nazwę teamu)


w podanym przykładzie stawki wypłat są następujące:
4, 16, 30, 60, 100
1:4, 1:3, 1:2, 1:3, 1:4

oczywiscie wypłacane jest tylko za pole z odpowiedzią 60 (aha.. gdyby ktos powiedział 80 mimo że jest najblizej trafnej odpowiedzi (78) to by jednak przegrał- przekroczona wartość : "fura") .. reszta żetonów znika u bankiera.

(gdy jest więcej graczy ... skrajne odpowiedzi rosną do 1:5, a gdy liczba graczy jest parzysta - pomija sie środkowe 1:2)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: Pancho »

Jest też krótka minirecenzja Wits & Wagers na GF http://gamesfanatic.blogspot.com/2007/0 ... -2007.html w kontekście bazikowej gry miesiąca.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: BloodyBaron »

Znającym lingłidż polecam uwadze nieocenionego Scotta N.:
boardgameswithscott.com

Dokładnie omówione zasady i przebieg rozgrywki. W zasadzie można sobie samemu zrobić samoróbkę na tej podstawie :P
Rzucamy niesamowite pytanie typu:
"Ile wind jest w Empire State Building?"
Btw, ciekawe, że Scott używa tego samego pytania jako przykładu w swojej relacji...
_________
Moje gry
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: edrache »

Yatzek pisze: wow...
A Ty Edrache mówisz .. "Finito lepsze" ;)

(BTW niech ktos rzuci zasadami jak pamięta ;) )
Masz rację, że dla ludzi kreatywnych Finito będzie mordęgą. Krótkie zasady:

Masz 3 rodzaje kartek: cytaty, słowa, obrazki.
Osoba prowadząca wybiera jedną z kartek, np. słowa. Na tej kartce wypisanych jest 5 słów, których istnienia nigdy byś nie podejrzewał. Prowadzący wybiera jedno z tych słów i czyta je pozostałym/pokazuje na kartce. Następnie gracze piszą na kartkach swoje definicje. W tym samym czasie prowadzący przepisuje z magicznej wszystko wiedzącej książeczki prawdziwą definicję. Kiedy już wszyscy skończą wymyślać teksty, kartki trafiają do prowadzącego, który czyta w losowej kolejności wszystkie odpowiedzi. Następnie, wszyscy w tym samym momencie obstawiają, która odpowiedź jest prawdziwa (na początku każdy ma jakiś zestaw monet). Jeśli gracz postawił prawidłowo - dostaje z banku równowartość postawioną na tę odpowiedź, z kolei... i to jest najlepsze... pieniądze postawione na złą odpowiedź trafiają do gracza, który ją wymyślił.
Z tego wynika, że nie należy pisać poprawnej odpowiedzi (nawet jeśli jakimś cudem się ją zna) tylko taką, która oszuka jak największą ilość osób :D

To były słowa. W cytatach należy dokończyć jakiś cytat przy obrazkach (wg mnie najnudniejsze, ale wielu osobom podobają się najbardziej) należy wpisać tekst w dymek.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: maluman »

W plikach do gry na BGG:
http://www.boardgamegeek.com/game/20100#files

znajdują się dwie ciekawe pozycje: 1. Instrukcja do second edition, 2. Arkusz w excelu, który zawiera też pytania (!) po angielsku. Polecam kategorię 'games' :)

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: salmunna »

edrache pisze: Jeśli gracz postawił prawidłowo - dostaje z banku równowartość postawioną na tę odpowiedź, z kolei... i to jest najlepsze... pieniądze postawione na złą odpowiedź trafiają do gracza, który ją wymyślił.
Z tego wynika, że nie należy pisać poprawnej odpowiedzi (nawet jeśli jakimś cudem się ją zna) tylko taką, która oszuka jak największą ilość osób :D
Czyli można dostać pieniądze na dwa sposoby?
1-postawiłam na poprawną odpowiedź
2 - ktoś postawił na odpowiedź wymyśloną przeze mnie
Dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: bazik »

nie.

1. obstawilem poprawna odpowiedz - to co postawilem * przelicznik przy polu
2. napisalem poprawna odpowiedz - 10
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: salmunna »

A co się dzieje w przypadku kiedy nikt nie poda właściwej definicji?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: Nataniel »

Liczy sie najwyzsza odpowiedz z nizszych od prawidlowej :-)
Wszystkie pytania sa liczbowe, np. w ktorym roku Mick Jagger pierwszy raz golil wasy. I obstawiamy - np. A 1951, B 1920, C 1800, D 1959. Jezeli prawidlowa odpowiedz to 1958 (mial wtedy 15 lat), to "wygrywa" odpowiedz A (mimo, ze odpowiedz D jest blizsza prawdzie, to jest za wysoka).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: maluman »

salmunna pisze:A co się dzieje w przypadku kiedy nikt nie poda właściwej definicji?
Pytasz o Wits and Wagers czy o Finito?
Bo jeśli o Finito, to najlepszą rzeczą w tej grze dalece ją dystansującą w stosunku do Wits and Wagers (in plus) jest to, że nie chodzi o podanie właściwej odpowiedzi(!). Jest to nawet niewskazane. Chodzi o to, aby skonstruować taką definicję słowa/tak dokończyć cytat/tak opisać rysunek aby inni myśleli że właśnie to jest oryginalne i to obstawili. Wtedy zarobi się wszystko co inni postawili na 'Twoje wypociny'. A jeśli dodatkowo Ty obstawisz prawidłową odpowiedź (nie wymyśloną przez innych, tylko oryginalną), to podwoisz, to co sama postawiłaś.
Mam nadzieję że to jest jasne, bo ujmując to jednym słowem, zabawa jest ge-nial-na.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: salmunna »

Teraz wszystko jasne - po prostu obie gry mi się zbiły w jedno a okazuje się, że jedyne co mają wspólnego to dziwne pytania i wymyślanie odpowiedzi na nie.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: bart8111 »

Mam nietypowe pytanie do kogoś kto widział zarówno Wits & Wagers jak i Gambit 7 - która z tych dwóch gier ma mniejsze, poręczniejsze pudełko? Pytam bo na screenach pudełko do W&W wygląda mi na o wiele za duże w stosunku do zawartości, zastanawia mnie czy w Gambit 7 jest to jakoś lepiej rozwiązane czy jest podobnie, które jest mniejsze? Drugie pytanie - czy elementami z Gambit 7 da radę zagrać według zasad W&W czy nie da rady? No i ostatnia rzecz skierowana już do obu gier - tych pytań wydaje się stosunkowo mało (100 karteczek z pytaniami), czy nie jest tak, że te pytania zaczynają się szybko powtarzać i psuć zabawę?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: yosz »

Gambit 7 ma mniejsze pudełko, W&W ma pudełko wielkości Osadników.

Mata jest trochę inna w W&W no i będziesz potrzebować żetonów pokerowych i dodatkowe żetonu w kolorze gracza (w W&W są używane dwa per gracz)

Jest 100 kartek z 7 pytaniami. Więc musisz zagrać 100 razy żeby przejrzeć wszystkie pytania.

Bardziej podoba mi się W&W - i mechanika, i wykonanie i same pytania :P
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: charlie »

Odkopuję temat. Już długo na oku mam tę grę, ostatnio zagraliśmy kilka razy w wersję angielską i było bosko. Uwielbiamy Faunę, a Wits & Wagers bazuje na podobnym pomyśle (a raczej Fauna, bo jest nowsza). Skutecznie zraziłem się do gier typu trivia, a Wits & Wagers idealnie eliminuje wszystkie ich wady. Ostatnio dużo jest szumu o gry imprezowe lub z pogranicza imprezowych - Tajniacy, Mamy szpiega, Bang: The Dice Game, Szeryf z Nottingham. Mam nadzieję, że jakieś rodzime wydawnictwo się skusi, bo gra jest zacna i przydałaby się jej polska wersja.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: Bruno555 »

Niedawno kupiłem Wits & Wagers Family. Gra okazała się hitem w gronie rodziny. To chyba jedyna gra w którą mogę pograć z rodzicami (jeszcze może Time's up). Zabawa jest przednia w odgadywaniu głupich pytań jak np.: jaka jest szybkość świni czy ile jest włosów w ludzkiej brwi.
Jedyny problem to że gra jest amerykocentryczna i spora część pytań dotyczących tego kraju i musiała wylecieć.
I tu pytanie do osób które posiadają standardową wersję Wits & Wagers (nie Family). Może ktoś by się chciał wymienić pytaniami?
Stworzyłbym szablon w wordzie lub corelu do wydruku gdzie wpisywało by się pytania. W ten sposób uniknęło by się zerkania na odpowiedzi podczas tworzenia pytań.

Poza tym to szkoda że nikt nie zdecydował się wydać polskiej wersji. Moim zdaniem byłoby duże zainteresowanie.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: charlie »

Bruno555 pisze:Niedawno kupiłem Wits & Wagers Family. Gra okazała się hitem w gronie rodziny. To chyba jedyna gra w którą mogę pograć z rodzicami (jeszcze może Time's up). Zabawa jest przednia w odgadywaniu głupich pytań jak np.: jaka jest szybkość świni czy ile jest włosów w ludzkiej brwi.
Jedyny problem to że gra jest amerykocentryczna i spora część pytań dotyczących tego kraju i musiała wylecieć.
I tu pytanie do osób które posiadają standardową wersję Wits & Wagers (nie Family). Może ktoś by się chciał wymienić pytaniami?
Stworzyłbym szablon w wordzie lub corelu do wydruku gdzie wpisywało by się pytania. W ten sposób uniknęło by się zerkania na odpowiedzi podczas tworzenia pytań.

Poza tym to szkoda że nikt nie zdecydował się wydać polskiej wersji. Moim zdaniem byłoby duże zainteresowanie.
Zdecydował się :D. Podstawową wersję gry (Wits & Wagers) wydaje Egmont, a polski tytuł to "Ryzyk Fizyk". Nie wiem tylko, kiedy będzie w sklepach. Jest recka tu np.: https://www.youtube.com/watch?v=UYryUT9czfs

Może autor wątku zmieni tytuł?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Wits and Wagers - party game

Post autor: Leser »

charlie pisze: Zdecydował się :D. Podstawową wersję gry (Wits & Wagers) wydaje Egmont, a polski tytuł to "Ryzyk Fizyk". Nie wiem tylko, kiedy będzie w sklepach. Jest recka tu np.: https://www.youtube.com/watch?v=UYryUT9czfs

Może autor wątku zmieni tytuł?
Jako pracownik innego wydawnictwa mogę tylko pozazdrościć - jakie to jest dobre!
Będą starym, marudzącym, planszówkowym piernikiem już dawno sprzykrzyły mi się gry imprezowe. Ale Ryzyk Fizyk naprawdę wymiata. Wzorowa gra quizowa!
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ODPOWIEDZ