Glory: Droga do chwały (D. "Lir" Mucha, M. "Wis" Wisthal)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Moonday »

Zagrałem na Pionku. Gra jest bardzo przyjemna. Mechanika worker placement współgra z tematyką. Walki w turniejach opierają się na kościach, ale jest to o tyle przemyślane, że nasz rycerz podróżując po królestwie może zbierać wiele przydatnych fantów pozwalających mu manipulować kośćmi. Sedno leży w tym, żeby te fanty odpowiednio wykorzystać, tak, aby starczyło na cały turniej. Wygra ten, kto obrał najlepszą strategię i miał ciut szczęścia, jak to w życiu bywa.

Grając bawiłem się świetnie pomimo, że w wersji demo zaczynaliśmy od połowy gry. Wszystko już teraz wygląda bardzo ładnie i śmiga płynnie, bo przygotowując się do turniejów akcje wykonujemy naprzemiennie, a zmagania w samych rozgrywkach (sportowych? :)) można wykonywać w tym samym czasie. Dodam, że punktuje się nie tylko za turnieje. Osobiście jestem grą oczarowany i już nie mogę doczekać się kampanii.
Ostatnio zmieniony 10 cze 2018, 08:15 przez Moonday, łącznie zmieniany 1 raz.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Haloon »

Czyli gra kręci się stricte wokół turnieju rycerskiego?
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: feniks_ciapek »

Raczej tak, bo wszystko co robisz, robisz aby uzyskać tam najlepszy wynik, ale jest też trochę gry dookoła tego, kiedy próbujesz się na ten turniej wyposażyć.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: karawanken »

Jak wystartujecie z kampania to macie moje wsparcie (pod warunkiem, że gra będzie po polsku). Tematyka świetna, bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Kampania polskiej wersji będzie miała miejsce równolegle z zagraniczną, na którymś z polskich portali. Mamy nadzieję, że się uda - zwłaszcza, że mamy kilka pomysłów dla polskiej wersji:).

Dziękuję wszystkim za uwagi i pomysły. Cieszę się, że się podobało. Jeśli macie konta na BGG, to wrzućcie proszę Wasze oceny gry, najlepiej z dopiskiem, że graliście demo na Pionku. Jeśli jeszcze dopiszecie zdanie-dwa, o tym, co Wam się podobało, a co nie, będzie to ważna informacja dla ludzi, którzy nie będą mieli okazji zagrać przed kampanią. Do Australii nie dojedziemy, nawet z Austrią są problemy (choć do Wiednia tyle samo, co do Warszawy):)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Szykujemy się do kolejnej rundy testów - pierwszy/pierwsze już w przyszłym tygodniu.

Gdbyby ktoś nie miał TTSa, to właśnie jest przeceniony o połowę (https://store.steampowered.com/app/2861 ... Simulator/). Jesli lubicie śledzić nowości, to warto nabyć - np już podczas kampanii Nemesis można było zagrać partyjkę na wirtualnym stole.

W międzyczasie prototyp był prezentowany na Origins - można rzucić okiem (https://www.twitch.tv/videos/274315526?t=0h28m52s). Odbyła się też rundka testów - za oceanem też się podoba:).

Kto byłby chętny na demo wieczorową porą, dzień do ustalenia?
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Luke555 »

Temat oryginalny - duży plus, będę ciekaw efektu finalnego. czy jest możliwość rzucić okiem na zasady, instrukcję?
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Instrukcja powstaje - trochę to niestety jeszcze potrwa, ale jest coraz bliżej. Zasady są już stabilne i najprościej chyba umówić się na partyjkę demo w TTSie, lub po prostu wejść na stolik i jedynie posłuchać zasad. W przyszłym tygodniu - najprawdopodobniej we wtorek - planujemy demko. Nagram moje tłumaczenie gry - jeśli nie będę się jąkać, to wystawię do pooglądania i jako pierwszy samouczek.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Luke555 »

ok, dzięki za szybką odpowiedź :) będę obserwował temat i życzę autorom gry sukcesu
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Luke555 pisze: 28 cze 2018, 14:49 ok, dzięki za szybką odpowiedź :) będę obserwował temat i życzę autorom gry sukcesu
Dzięki!

Zapraszamy na kolejną partię demo na TTSie, we wtorek o 21:00. Pierwszy śmiałek już jest, miejsce mamy dla kolejnych trzech.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Mała aktualizacja - demo jednak w przyszłym tygodniu. Jeszcze nie ma ustalonego terminu, można wpisywać preferencje.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Gambit »

wis pisze: 02 lip 2018, 12:32 Mała aktualizacja - demo jednak w przyszłym tygodniu. Jeszcze nie ma ustalonego terminu, można wpisywać preferencje.
Byle nie środa :)
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Będzie nieśroda :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Zapraszam na demo na platformie Tabletop Simulator. Tym razem w czwartek, o 21:00. Zostały jeszcze dwa miejsca!
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: DarkBogas »

Wstępnie rezerwuję jedno miejsce, grałem w wcześniejszy prototyp w Opolu ciekaw jestem jak gra się zmieniła.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Zarezerwowane! Bardzo jestem ciekawy, jak wypadnie porównanie. To musiało być ze dwa lata temu albo i dłużej - trochę się pozmieniało:)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
DrKilljoy
Posty: 155
Rejestracja: 13 mar 2016, 13:43

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: DrKilljoy »

Byle nie czwartek i się pisze na następną rozgrywkę :)
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Wczorajsza partyjka za nami. Najbliższe demo, planowane po polsku, we wtorek o 21:00 - zapraszamy!
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Platan »

Dla mnie szykuje się super gra. Kiedyś sam kombinowałem nad mechaniką do takiego tematu.
Fajnie by było gdyby rycerze mieli możliwość co jakiś czas (jako wariant) udawać się na jakąś bitwę-wojnę, w której zdobywaliby doświadczenie, umiejętności i chwałę co dawałoby dodatkowe bonusy podczas turniejów rycerskich.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Platan pisze: 15 lip 2018, 22:25 Dla mnie szykuje się super gra. Kiedyś sam kombinowałem nad mechaniką do takiego tematu.
Fajnie by było gdyby rycerze mieli możliwość co jakiś czas (jako wariant) udawać się na jakąś bitwę-wojnę, w której zdobywaliby doświadczenie, umiejętności i chwałę co dawałoby dodatkowe bonusy podczas turniejów rycerskich.
Jest:). W pełnej grze (nie pokazujemy tego podczas partii demo) w każdej rundzie ma miejsce jedno wydarzenie. Część z nich to będą specjalne akcje, dostępne tylko w tej turze - dołączenie do krucjaty, pojedynek, rabunek na trakcie itp.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Platan »

To super. Już nie mogę się doczekać. Nie żałujcie na dobre solidne materiały w grze. Uroku dodałyby ładne figurki rycerzy z kopiami. Nawet mogą być z tworzywa sztucznego ale dobrej jakości z dbałością o szczegóły. Ja osobiście wolę dać więcej za grę ale za to mieć frajdę z obcowania z wysokim standardem. Tak na marginesie to miałem okazję oglądać i użytkować dziesiątki plansz i jak do tej pory żadna nie przebija jakością wykonania (faktury, brakiem refleksów itd.) planszy z gry Warlords of Europe.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Errata: demo na TTSie startujemy dzisiaj o 20-tej. Kto dołączy?
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Cześć! Garść wieści i nowości.

- Byliśmy na Berlinkonie. Zdjęcie stamtąd załapało się na Pic of the Week na BGG (https://boardgamegeek.com/blogpost/7931 ... -issue-230).

- Przy okazji dużej ilości testów z nie zawsze geekami udało się wyłapać kilka drobiazgów, które uprościmy/oszlifujemy. Gdyby weterani testów chcieli sprawdzić nowe zasady - w weekend gramy na TTSie.

- Asia z On Table zapowiedziała naszą grę w Board News (https://www.youtube.com/watch?v=jx5iK45 ... u.be&t=550 - link do newsa o Glory, ale polecam całość).
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Gdyby ktoś miał ochotę przedpremierowo wypróbować Glory na Tabletop Simulator, to znów pojawiła się promocja, można TTSa dostać za pół ceny:
https://store.steampowered.com/sale/boa ... s_weekend/
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Taka ciekawostka z poprzedniego tygodnia. Dwie partyjki testowe pomiędzy autorami - czyli zarazem najbardziej doświadczonymi graczami (przynajmniej w Glory:)).
Pierwszą przegrałem tie-breakerem na 64 punktach. W drugiej Lir zebrał dokładnie tyle samo punktów, mnie udało się zdobyć dwa więcej. Karta dająca dwa punkty czekała na ręce Lira, więc zwycięstwo znów o włos. Jak na grę, w której trzeba porzucać kośćmi, rezultaty zaskakująco mało losowe:)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
ODPOWIEDZ