Glory: Droga do chwały (D. "Lir" Mucha, M. "Wis" Wisthal)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Olbagamar »

Czy już wiadomo kiedy i gdzie będzie można wesprzeć grę. Napomnę, że bardziej interesuje mnie wersja Polska.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Wersja polska - jak najbardziej! Gra jest wprawdzie niezależna językowo, ale chcemy dać Wam polską instrukcję.
Co do platformy - rozmowy trwają. Jak będziemy mogli ogłosić coś więcej niż plotki - damy znać:).
Termin - po targach w Essen, jak tylko wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Olbagamar »

Z niecierpliwością czekam na zbiórkę i dorzucę swoje złoto.
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Dzięki! Coraz bliżej :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Dostaliśmy informację na temat Essen - będzie nas można znaleźć w hali nr 5 pod adresem 5-B117.
Pojawiliśmy się także na liście nowości Essen.
Krewnych i przyjaciół projektu prosimy o zaznaczenie swojego zainteresowania pod powyższym linkiem - dzięki!
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Mamy pierwszą ilustrację na planszkę gracza (link poniżej). Chyba zacznę grać czarnym :)
Poprosimy o lajki pod obrazkiem na BGG - oczywiście komu się podoba:).

https://boardgamegeek.com/image/4312259 ... me-knights
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Lir »

to poczekasz ;) - ja licze że jednak na czerwonego się załapie.
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1803 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Gambit »

ja czekam na różowego :)
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Olbagamar »

A może jednak tęczowy?
Czy w grze będą jakieś Polskie akcenty?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Dwntn »

Olbagamar pisze: 18 wrz 2018, 09:22 A może jednak tęczowy?
Czy w grze będą jakieś Polskie akcenty?
W prototypie, który ogrywałem były czarne pionki, więc niejako Zawisza Czarny jest... ;)

- K.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: mauserem »

Lir pisze: 17 wrz 2018, 15:14 to poczekasz ;) - ja licze że jednak na czerwonego się załapie.
No jak to? :shock: niech chociaż jako NPC będzie - żeby w pojedynku mógł "panu Gawainowi ściąć głowę" :mrgreen:
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Odpowiedź zbiorcza:)

- Kolory graczy to czarny, czerwony, niebieski i biały. Zielony (też nim gram) - może jako piąty gracz, o ile ten w ogóle się pojawi.
- Zielonego Rycerza z mitów arturiańskich nie będzie - gra toczy się w XV wieku, herby reprezentują realne osoby/rody.
- Będzie coś dla zwolenników różu i tęczy, prosimy o cierpliwość ;)
- Akcenty polskie i okołopolskie (ówcześnie - Śląsk/Pomorze) są. Już na okładce pojedynek toczą jeden z Piastów Śląskich z Gryfitą. Jednym z najcięższych przeciwników będzie Zawisza Czarny (ukłon temu, kto zna jego herb bez pomocy Wujka Googla:)). Ściąga z herbów będzie załączona do gry :)
Spoiler:
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

W najbliższy weekend będziemy 320m pod ziemią (Guido/Zabrze). Zapraszamy na partyjki demo - robimy zapisy na FB:
https://www.facebook.com/events/2220289 ... discussion (mój post w dyskusji)

Bilety wyprzedane, ale pojawiają się na FB ludzie, którym plany się pozmieniały i można coś odkupić. Do zobaczenia!
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: aspo »

Takie pytanie, w sumie mało istotne:
Czemu "Glory", a nie np. łacińskie "Gloria"? Jest jakiś głębszy powód poza ukłonem w kierunku graczy anglojęzycznych? nie wiem, nadreprezentacja Rycerzy Okrągłego Stołu (bądź ich historycznych odpowiedników)?

I drugie pytanie: czy będzie można zerknąć na prototyp na Gratislavii (10-11. listopada)?
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

aspo pisze: 05 paź 2018, 20:16 Takie pytanie, w sumie mało istotne:
Czemu "Glory", a nie np. łacińskie "Gloria"? Jest jakiś głębszy powód poza ukłonem w kierunku graczy anglojęzycznych? nie wiem, nadreprezentacja Rycerzy Okrągłego Stołu (bądź ich historycznych odpowiedników)?
Jeśli przetłumaczyć cały tytuł na łacinę, to będzie to nie najłatwiejsze do zapamiętania. Jeśli przetłumaczyć tylko glorię, to dla jednych będzie to łacina, dla innych - żeńskie imię. Wahamy się jeszcze, czy tłumaczyć na polski połowę tytułu, czy po prostu wszędzie używać jednego - angielskiego - tytułu.

Rycerzy angielskich trzymamy w ryzach, żeby nie zalali gry :).
aspo pisze: 05 paź 2018, 20:16 I drugie pytanie: czy będzie można zerknąć na prototyp na Gratislavii (10-11. listopada)?
Gratislavia tym razem nie organizuje strefy prototypów. Jeśli niebo nie zwali nam się na głowy, odwiedzimy Wrocław tydzień później, podczas Wrocław Games Festu. Zapraszamy do zerkania wtedy:)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Gra pozbywa się białych plam, nietkniętych ręką artysty. Tak na przykład będa wyglądać herby graczy:

Obrazek

Kto wybiera się do Essen? Tam będziemy pokazywać najnowszą odsłonę szaty graficznej.

Zapraszamy na nasze stanowisko - hala 5, stoisko B117. Przybić piątkę można zawsze, na demo lepiej umówić się wcześniej:).
Wątek do rezerwacji stołów znajduje się na BGG tutaj.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Luke555 »

wis pisze: 22 paź 2018, 02:44 Gra pozbywa się białych plam, nietkniętych ręką artysty. Tak na przykład będa wyglądać herby graczy:

Obrazek

Kto wybiera się do Essen? Tam będziemy pokazywać najnowszą odsłonę szaty graficznej.

Zapraszamy na nasze stanowisko - hala 5, stoisko B117. Przybić piątkę można zawsze, na demo lepiej umówić się wcześniej:).
Wątek do rezerwacji stołów znajduje się na BGG tutaj.
Jestem kibicem gry, ale.... Te herby to tak na serio? Czy to przemyślana koncepcja już do produkcji? Wg mnie ten „czterołapy niby nasz orzeł” wygląda niebyt udanie, o jednorożec z mocno „oklapniętym” rogiem wręcz śmiesznie :D smok z wielką głową i krótkimi łapkami.... moze te herby macie zbyt przekombinowane?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: mauserem »

Luke555 pisze: 22 paź 2018, 08:49
wis pisze: 22 paź 2018, 02:44 Gra pozbywa się białych plam, nietkniętych ręką artysty. Tak na przykład będa wyglądać herby graczy:

Obrazek

Kto wybiera się do Essen? Tam będziemy pokazywać najnowszą odsłonę szaty graficznej.

Zapraszamy na nasze stanowisko - hala 5, stoisko B117. Przybić piątkę można zawsze, na demo lepiej umówić się wcześniej:).
Wątek do rezerwacji stołów znajduje się na BGG tutaj.
Jestem kibicem gry, ale.... Te herby to tak na serio? Czy to przemyślana koncepcja już do produkcji? Wg mnie ten „czterołapy niby nasz orzeł” wygląda niebyt udanie, o jednorożec z mocno „oklapniętym” rogiem wręcz śmiesznie :D smok z wielką głową i krótkimi łapkami.... moze te herby macie zbyt przekombinowane?
Nie bój żaby, a lepiej złap za jakiś materiał dotyczący tamtego okresu i poczytaj
Żadem z powyższych herbów nie ma orła - to znak królewski, którego powód nieużywania chyba jest dla mnie zrozumiały.
Ale pozwól, że przedstawię, od lewej:
gryf, jednorożec, smok, lew
wszystkie te herby (no może z wyjątkiem kształtu pola tarczy) są jak najbardziej zgodne z ikonografią i tradycją herbową tamtego okresu (15 wiek)
Można dyskutować, czy nie warto wprowadzić jakiegoś herbu "nieożywionego" np Drogomir (trzy srebrne nogi) albo Jastrzębiec (podkowa z krzyżem kawalerskim) czy np Borsnicz (pięciopolowa biało-niebieska szachownica)
Tak podejrzewam - że te herby pojawią się w grze, ale będą się nimi okazywać rycerze NPC

bardzo żałuję, że nie będzie mnie w Essen w tym roku, ale liczę, że po chłopaków powrocie, będzie można zagrać np "na Narodowym" albo we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Luke555 »

Znam historie i wiem ze herby były fantazyjne , ale nigdzie nie widziałem jednorożca z tak opadnietym rogiem :D słabo to wyglada - that’s all
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Cześć!
Luke555 pisze: 22 paź 2018, 08:49 Jestem kibicem gry, ale.... Te herby to tak na serio? Czy to przemyślana koncepcja już do produkcji? Wg mnie ten „czterołapy niby nasz orzeł” wygląda niebyt udanie, o jednorożec z mocno „oklapniętym” rogiem wręcz śmiesznie :D smok z wielką głową i krótkimi łapkami.... moze te herby macie zbyt przekombinowane?
Dzięki za opinię. Herby rysowane są w manierze z epoki, co najwyraźniej wywołuje dysonans poznawczy ze współczesną kreską reszty grafiki. Chcemy jednak odwoływać się do historii, a nie tworzyć heraldyki opartej na współczesnych wyobrażeniach. Tu mamy zbiór obrazków z epoki:

Jednorożec - w średniowieczu uznawano zęby narwala za rogi jednorożca, stąd też ich pokaźny rozmiar na obrazkach.

Lew - w zasadzie przerysowany herb z epoki (raptem kilkadziesiąt lat starszy).

Smok - ówczesne wyobrażenie smoka trochę różni się od naszego. Legion obrazków fantasy zrobił swoje:).

Gryf - to ten nibyorzeł:). Nasze-nienasze Pomorze.

Jestem ciekawy opinii innych - nawet proste "meh" / "yeah" :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: mauserem »

Luke555 pisze: 22 paź 2018, 09:41 Znam historie i wiem ze herby były fantazyjne , ale nigdzie nie widziałem jednorożca z tak opadnietym rogiem :D słabo to wyglada - that’s all
to obczaj sobie na spokojnie tę ilustrację datowaną na 1450-1480 czyli dokładnie w timeline gry
Spoiler:
tak uwcześni widzieli jednorożce

trudno, że padłeś ofiarą ikon masowej popkultury
Spoiler:
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: Luke555 »

mauserem pisze: 22 paź 2018, 10:09
Luke555 pisze: 22 paź 2018, 09:41 Znam historie i wiem ze herby były fantazyjne , ale nigdzie nie widziałem jednorożca z tak opadnietym rogiem :D słabo to wyglada - that’s all
to obczaj sobie na spokojnie tę ilustrację datowaną na 1450-1480 czyli dokładnie w timeline gry
Spoiler:
tak uwcześni widzieli jednorożce

trudno, że padłeś ofiarą ikon masowej popkultury
Spoiler:
Nie musisz obrażać , Wpisz sobie https://www.google.pl/search?q=unicorn+ ... 6&hl=pl-pl
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: KamradziejTomal »

Wyglądają trochę derp ale zgadzam się z mauserem wyglądają autentycznie.

Zgodzę się też, że lepsze byłoby zróżnicowanie herbów na korzyść tych nie posiadających żadnych "zwierzątek" - krzyże, strzały, szachownice, wstążki, podkowy, itp. było w czym wybierać.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Glory: Gra Rycerzy

Post autor: wis »

Luke555 pisze: 22 paź 2018, 10:17 Nie musisz obrażać
Poniedziałek, może kawa jeszcze nie zaczęła działać? ;)

To faktycznie jest ciekawa kwestia, na ile przedstawienie herbów tak, jak mogły wyglądać/wyglądały, gryzie się ze współczesnym poczuciem estetyki.

Inne herby w grze też się pojawią, ale z graczami jest mały problem - trochę komponentów trzebaby zmienić/zdublować. Pomyślimy o tym :)
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
ODPOWIEDZ