D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Lord_Venom »

Na początku zapowiadał się zwykły reprint z nową grafiką. A tu z małego tytułu robi się coraz większa kobyla i to wcale nie aż taka tania chcąc mieć wszystko.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

mackopl pisze:Patrząc na to w jakim kierunku idzie ten kickstarter zastanawiam się czy nie wycofać early bird-a
No 60 trochę sporo - u nas w zbiorowym 48 + 4 wysyłka więc ~250 zł za podstawkę, War Stories i Atlantikwall.

Ostatnio na grupie FB widziałem podstawkę 1ed w cenie 200 zł więc nie jest źle, a Gott mit uns! nie jest obowiązkowy
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

mackopl pisze:Patrząc na to w jakim kierunku idzie ten kickstarter zastanawiam się czy nie wycofać early bird-a
Chyba nie rozumiem tej wypowiedzi. W jakim to idzie kierunku?
Ja na początku miałem obiekcje, teraz wsparłbym bez wahania.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Lord_Venom »

Kuszą mnie kolorowe kostki dostępne w add-onach. Tylko ich koszt jest dosyć wysoki.
Biorąc po jednym zestawie każdych kostek z add-on'ów zapłaci się chyba więcej niż za samą grę.
Ktoś ze wspierających dobiera jakieś kostki z dodatków?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomuch »

Z ciekawości: gra już została wydana?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Nie, jest opóźnienie co najmniej do maja-czerwca. Ja obstawiam, że będzie jeszcze większe, bo wydawca i fabryka nie mogą uporać się z prawidłowym wykonaniem kości. Co gorsza, chodzi przede wszystkim o bajeranckie kości bonusowe, dodawane gratis lub dokupowane podczas akcji na kickstarterze, których w sklepowych pudełkach nie będzie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2035
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 329 times

Re: D-Day Dice

Post autor: walkingdead »

Nie wiem czy ktoś się jeszcze interesuje tematem, ale Word Forge Games Poland zdecydowało się odpalić na wspieram.to kampanię lokalizacyjną. Poza "całą"grą planują również samo spolszczenie, dla tych którzy mają wersję ENG.

Start kampanii 19.11.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: D-Day Dice

Post autor: tomuch »

Czym różni się ta edycja od pierwszej? Wiem tylko, że plansze nie mają brzegów, żeby można je było ze sobą łączyć, coś jeszcze?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: D-Day Dice

Post autor: ariser »

walkingdead pisze: 17 paź 2019, 14:52 Poza "całą"grą planują również samo spolszczenie, dla tych którzy mają wersję ENG.
"Mają" to za duże słowo, bo gra z ksa już 3 lata nie może dotrzeć. :lol: Kto wie, może nawet polska wersja nas wyprzedzi. :lol:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2035
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 329 times

Re: D-Day Dice

Post autor: walkingdead »

tomuch pisze: 18 paź 2019, 02:39 Czym różni się ta edycja od pierwszej? Wiem tylko, że plansze nie mają brzegów, żeby można je było ze sobą łączyć, coś jeszcze?
Zdaje się, że ktoś z Word Forge Games Poland założył wątek z Finansowaniu Społecznościowym, więc myślę, że tam należy skierować pytanie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice

Post autor: tomb »

tomuch pisze: 18 paź 2019, 02:39 Czym różni się ta edycja od pierwszej? Wiem tylko, że plansze nie mają brzegów, żeby można je było ze sobą łączyć, coś jeszcze?
Plansze są zmienione (trochę poprawek, poza tym chyba cześć jest nowych, cześć starych).
Państwa, których żołnierzami kierujemy, w starej wersji były identyczne. Teraz każde ma własne umiejki tj. cześć bonusów RWB ma efekt wyjątkowy dla danej armii.

Całość jest kompatybilna graficznie z dodatkami z nowej edycji, ale rozmiary kart są stare. Planszetki gracza przygotowano pod dodatki - mając takowe będzie można umiejętności armii zasłonić kartą oddziału z dodatku.

Nowa edycja ma swój wątek: viewtopic.php?f=1&t=53026&hilit=D+day+dice
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: D-Day Dice (Emmanuel Aquin)

Post autor: elbruus »

Doszła dziś do mnie paczka z 2. edycją gry z KS. Już rozumiem czemu projekt miał takie opóźnienie :) Wsparłem poziom Sergeant, paczka ważyła 4,5 kg. Kampania miała tyle add-onów i dodatków, że nie byłem do końca świadomy ile pudełek i pudełeczek przyjdzie. W sumie przyszła podstawka, 2 duże dodatki, 2 małe, wersja kieszonkowa gry i exclusivy w plastikowym woreczku :D W samej tylko podstawce jest coś około 20 kości, łącznie może ich być z 50 albo i 60 (nie patrzyłem jeszcze żadnego dodatku). W załączonej poniżej galerii możecie zobaczyć jak wyglądał pledge Sierżanta i zawartość podstawki. Wykonanie wydaje się być na bardzo dobrym poziomie, wypraska wygląda miodzio, powinny wyjść karty z dodatków w koszulkach. Obrotowych kółek jeszcze nie składałem, nie wiem jak się będą trzymać. Kości żłobione, szczegółowe, farba od paznokcia nie schodzi :D Nie wiem kiedy i czy w ogóle kiedyś ogram całość bo jest tego naprawdę dużo.

Link do galerii: http://imgur.com/gallery/X5fHqH1
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: D-Day Dice (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

Mam zagwozdkę. Posiadam podstawkę, Atlantikwall i Operację Neptun - wszystko z pierwszej edycji. Lata temu nawet sporo (jak na mnie) pograłem, ale i tak sprawdziłem tylko sześć pierwszych scenariuszy z podstawki. Do dodatków oczywiście jeszcze nie zasiadłem. Gram raczej w pojedynkę.
No i właśnie: co jest takiego w drugiej edycji, czego nie ma w pierwszej? Wiem o tym, że poszczególne plansze można ze sobą łączyć, ale to mnie za bardzo nie interesuje, bo i tak ledwo ogarniałem pojedyncze pola gry, a co dopiero więcej...
Najchętniej kupiłbym pakiet polonizacyjny, ale teraz jest pytanie, jak dużo zmian nastąpiło w kartach i instrukcji w stosunku do 1 ed. A kolejne pytanie jest takie, czy pakiet polonizacyjny dostępny będzie tylko dla wspieraczy 2 ed. z kicka czy ja się też załapię (BTW: w tym gorszym przypadku, gdyby ktoś z wspierających kampanię na KS nie chciał brać pakietu polonizującego, to chętnie bym przejął taką możliwość).
Czym mógłbym się przekonać do drugiej edycji? Raczej nie skusi mnie też fakt, że wszystkie kolejne dodatki będą kompatybilne z 2 ed., bo tak jak pisałem, słabo mi wyszło ogranie dodatków z 1 ed...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: D-Day Dice (Emmanuel Aquin)

Post autor: rastula »

tomuch pisze: 07 lis 2019, 20:50 Mam zagwozdkę. Posiadam podstawkę, Atlantikwall i Operację Neptun - wszystko z pierwszej edycji. Lata temu nawet sporo (jak na mnie) pograłem, ale i tak sprawdziłem tylko sześć pierwszych scenariuszy z podstawki. Do dodatków oczywiście jeszcze nie zasiadłem. Gram raczej w pojedynkę.
No i właśnie: co jest takiego w drugiej edycji, czego nie ma w pierwszej? Wiem o tym, że poszczególne plansze można ze sobą łączyć, ale to mnie za bardzo nie interesuje, bo i tak ledwo ogarniałem pojedyncze pola gry, a co dopiero więcej...
Najchętniej kupiłbym pakiet polonizacyjny, ale teraz jest pytanie, jak dużo zmian nastąpiło w kartach i instrukcji w stosunku do 1 ed. A kolejne pytanie jest takie, czy pakiet polonizacyjny dostępny będzie tylko dla wspieraczy 2 ed. z kicka czy ja się też załapię (BTW: w tym gorszym przypadku, gdyby ktoś z wspierających kampanię na KS nie chciał brać pakietu polonizującego, to chętnie bym przejął taką możliwość).
Czym mógłbym się przekonać do drugiej edycji? Raczej nie skusi mnie też fakt, że wszystkie kolejne dodatki będą kompatybilne z 2 ed., bo tak jak pisałem, słabo mi wyszło ogranie dodatków z 1 ed...
ja ci pomogę nie kupić, też mam 1ed z dodatkami i myślę, że lepiej niż wymieniać na w sumie to samo doświadczenie i klimat kupić inną grę. :).
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: D-Day Dice (Emmanuel Aquin)

Post autor: McNab »

Różnice są,sam zdecyduj, materiał po polsku:

https://www.youtube.com/watch?v=3NRfUN4l7qU
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: stary gracz »

Ruszyła kampania na wspieram.to.

https://wspieram.to/ddaydice
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: Wosho »

Zastanawiam sie nad wsparciem pl wersji ale pamietam ze w wersji ang byl dodatek umozliwiajacy granie niemcami, jak sie sprawuje?

Bo nie przepadam za grami solo, duzo bardziej bym wolal kolejna ciekawa gre 1 vs 1, lub kooperacje.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

Zastanawiam się, czy sensowne jest łączenie starej edycji z nowymi dodatkami. Mam 1. ed. z dodatkami i nie chce mi się ich pozbywać, ale takie Way to Hell czy War stories wyglądają ciekawie. Da się to to połączyć, żeby jakoś hulało?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć starą i nową edycję. Poszczególne moduły z nowych rozszerzeń składają się z elementów niezależnych (prócz kart Award obecnych w każdym pudełku, mających nowy wygląd, niekompatybilny z pierwszą edycją - oraz kilku przedmiotów i specjalistów, ale te karty nie są tajne ani losowane i mogą wizualnie odstawać od siebie).

Chcąc grać na zasadach z nowej edycji, należy oznaczyć sobie karty specjalistów i przedmiotów zgodnie z ich nowym podziałem. W drugą stronę rzecz powinna przebiec bezproblemowo - być może niektóre karty mogą odwoływać się do nowych zasad, ale będą to wyjątki.

Odpada jedynie moduł kampanijny z rozszerzenia Overlord, który wymaga łączenia map ze sobą - zatem potrzebne są nowe mapy w nowym formacie.

Edycja: jest jeszcze jeden problem - na mapach nowej edycji wymagania sektorów oznakowane są symbolami specjalistów, a nie ich nazwami, więc potrzebna będzie ściągawka.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

BGG Store wprowadził do oferty nowy minidodatek - dwie legendarne jednostki (żartobliwe, ale wyglądają na grywalne) oraz dwa odznaczenia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: trance-atlantic »

Sam nie wiem czemu dopiero teraz wróciłem do tej gry, ale to chyba wina tych wszystkich wykreślanek i jakoś bez kości ciężko mi się teraz obejść. ;) Inna sprawa, że można w nią grać solo, co też jest bez wątpienia dodatkowym atutem. A dodatkowe moduły zapewniają ogromną regrywalność.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć jak ładnie można polec na Omaha, to zapraszam
https://www.youtube.com/watch?v=puRr39oqvIA

Podczas rozgrywki starałem się też objaśnić większość zasad, więc jeśli ktoś żył w jaskini przez ostatnie lata i nic o grze nie słyszał, to można się co nieco o niej dowiedzieć. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

Czy mapy z dodatku Operation Neptune z 1. edycji (Juno Beach II, Mission Albany, Mission Boston, Brécourt Manor, Operation Neptune, Operation Overlord) są dostępne w 2. edycji (w podstawce lub którymkolwiek dodatku)?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomb »

tomuch pisze: 08 paź 2021, 03:18 Czy mapy z dodatku Operation Neptune z 1. edycji (Juno Beach II, Mission Albany, Mission Boston, Brécourt Manor, Operation Neptune, Operation Overlord) są dostępne w 2. edycji (w podstawce lub którymkolwiek dodatku)?
Boston (nr25) i Albany (26) są w War Stories.
Brecourt Manor (17) jest w Way to Hell.
Juno Beach II figuruje teraz jako Courseulles (16) w dodatku Way to Hell.

Overlord i Neptune nie powstały w nowej edycji. Miały zostać zawarte w kolejnych produktach (których powstanie jest mało prawdopodobne).
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Post autor: tomuch »

tomb pisze: 08 paź 2021, 12:10 Overlord i Neptune nie powstały w nowej edycji. Miały zostać zawarte w kolejnych produktach (których powstanie jest mało prawdopodobne).
W takim razie tego dodatku z 1. edycji sprzedawać nie będę :)
Zaciekawiło mnie, dlaczego "mało prawdopodobne" są kolejne dodatki. Wiesz coś więcej?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ