D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Gromb »

Odpuszczę. Lubię swoją pierwszą edycję. Emanuel to przyzwoite chłopisko, ale dojenia nie zniosę.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

Gromb pisze:Odpuszczę. Lubię swoją pierwszą edycję. Emanuel to przyzwoite chłopisko, ale dojenia nie zniosę.
A jakbyś nie miał pierwszej edycji to też byś odpuszczał ?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Gromb »

Nie. Znając grę, chętnie bym kupił podstawkę z dodatkami. Ale myślałem, że będzie to mniej bolesna dla mojego portfela transformacja.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: raphaell7 »

Zamówienie zbiorowe :) ( LINK )
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: DarkSide »

Wpis kontrolny. Chyba się skuszę :mrgreen: [Czyżbym tradycyjnie robił poznański zbiorkon?]
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Andy »

maciejo pisze:Chyba jednak strona nie ruszyła :?
Pewnie przestraszyli się tych 60 tyś.faszystów z dziećmi.
Niektórzy faszyści i naziści miewali sporo dzieci. Pomyśl, ile dr Goebbels mógłby zyskać na 500+.

Zaś wracając do gry: ładny gest z umieszczeniem 1 Dywizji Pancernej Maczka wśród legendarnych jednostek alianckich, ale trzeba pamiętać, że dywizja została przerzucona do Francji prawie dwa miesiące po D-Day, na przełomie lipca i sierpnia. W każdym razie nie brała udziału w szturmowaniu normandzkich plaż.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: wirusman »

Andy pisze:
maciejo pisze:Chyba jednak strona nie ruszyła :?
Pewnie przestraszyli się tych 60 tyś.faszystów z dziećmi.
Niektórzy faszyści i naziści miewali sporo dzieci. Pomyśl, ile dr Goebbels mógłby zyskać na 500+.

Zaś wracając do gry: ładny gest z umieszczeniem 1 Dywizji Pancernej Maczka wśród legendarnych jednostek alianckich, ale trzeba pamiętać, że dywizja została przerzucona do Francji prawie dwa miesiące po D-Day, na przełomie lipca i sierpnia. W każdym razie nie brała udziału w szturmowaniu normandzkich plaż.
I jaki był efekt;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Autor na razie opisał na BGG tylko jeden z modułów dodatku War Stories, czyli Legendary Units. Przypomniało mi się jednak, że już kilka lat temu dostaliśmy zajawkę tytułowych Opowieści Wojennych. Nie wiem, jak wy, ale ja dodatku nie mogę się doczekać - regrywalność wzrośnie kosmicznie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
bimberoman
Posty: 34
Rejestracja: 19 cze 2016, 10:13

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: bimberoman »

Panowie czy dla fanatyka 2WŚ ta gra naprawdę warta jest tych +/- 300zł? Zwłaszcza jeśli planuję grać głównie solo? Nie ma problemów z regrywalnością? Bo szczerze mówiąc ocena na BGG nie zachwyca, nie czytałem póki co żadnych recenzji. Muszę sobie obejrzeć jakiś gameplay. Jak odblokują jeszcze jakieś strecze to chyba warto się zastanowić :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: wirusman »

820 miejsce to słabo?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: maciejo »

bimberoman pisze:Panowie czy dla fanatyka 2WŚ ta gra naprawdę warta jest tych +/- 300zł? Zwłaszcza jeśli planuję grać głównie solo? Nie ma problemów z regrywalnością? Bo szczerze mówiąc ocena na BGG nie zachwyca, nie czytałem póki co żadnych recenzji. Muszę sobie obejrzeć jakiś gameplay. Jak odblokują jeszcze jakieś strecze to chyba warto się zastanowić :)
Jak chcesz to mogę podesłać Ci wersję pnp.Sa tam bodajże 3 mapy i gra jest po polsku.
Pograsz, zobaczysz czy warto :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Nesmeer

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Nesmeer »

bimberoman pisze:Panowie czy dla fanatyka 2WŚ ta gra naprawdę warta jest tych +/- 300zł? Zwłaszcza jeśli planuję grać głównie solo? Nie ma problemów z regrywalnością? Bo szczerze mówiąc ocena na BGG nie zachwyca, nie czytałem póki co żadnych recenzji. Muszę sobie obejrzeć jakiś gameplay. Jak odblokują jeszcze jakieś strecze to chyba warto się zastanowić :)

Wedlug mnie, warto. Dla odmiany dla mnie jako watlego fana historii jest to najlepsza gra w klimacie WWII. Mechanicznie w tej kampanii podniosa regrywalnosc poprzedniej edycji o XXX razy, przez wprowadzenie dodatku, oraz specjalnych efektow bonusu rzutu RWB. Gra ma duzo "fluffu" i mimo ze to tylko kosci czuje sie klimat. To oczywiscie moja opinia i sam zdaje sobie sprawe z ceny produktu, ktora jest wysoka np. w porownaniu do edycji pierwszej, ale co zrobic, rynek sie rozwinal, to i producenci ciagna za kieszen jak moga.
Nie bez powodu zalozylem ten watek, gra juz pare lat ma ale byla bardzo niedostepna, a to wielka szkoda dla wszystkich zainteresowanych.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

bimberoman pisze:Panowie czy dla fanatyka 2WŚ ta gra naprawdę warta jest tych +/- 300zł? Zwłaszcza jeśli planuję grać głównie solo? Nie ma problemów z regrywalnością?
Jeśli patrzeć na zawartość to nie ma przepychu, fakt. Ale ja osobiście kupię grę po raz drugi (mam prawie wszystko z pierwszej edycji) właśnie ze względu na wspaniałą regrywalność, którą dodatek nieprawdopodobnie zwielokrotni. Grywam solo i jest to wariant wybierany chyba najczęściej.
A trzeba pamiętać, że dodatek Atlantikwal, również planowany do wznowienia, to dwa nowe warianty gry. W wersji solo każdą mapę można przejść "w drugą stronę", czyli zamiast zdobyć bunkier, trzeba jako Niemiec obronić się przed automatycznie podchodzącym pod bunkier alianckim desantem. Drugi sposób gry to możliwość rywalizacji 1 na 1 na każdej mapie.

Czy nie ma problemów z regrywalnością? Nie ma.

Ja, ilekroć wracam do DDD, zaczynam desant od początku, od najwcześniejszych map. A jest ich w pierwszej edycji ok. 20. I mi się nie nudzi, i porażki nie zniechęcają, jak w niektórych solówkach, bo czasami szybciej spróbować jeszcze raz, niż złożyć grę.

Moim zdaniem klimatu nie ma tu wiele, ale w tym względzie nie jestem najlepszym miernikiem. Tematycznie gra jako tako trzyma się kupy i to mi wystarcza.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: mat_eyo »

Jest sens brać samą podstawkę, czy dodatek jest must have?
Nesmeer

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Nesmeer »

mat_eyo pisze:Jest sens brać samą podstawkę, czy dodatek jest must have?

Dodatek wprowadza duzo i sporo SG jest do dodatku, nie wiem jak bedzie potem z dostepnoscia retail, bralbym pakiet jesli juz.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: maciejo »

Nesmeer pisze:
mat_eyo pisze:Jest sens brać samą podstawkę, czy dodatek jest must have?

Dodatek wprowadza duzo i sporo SG jest do dodatku, nie wiem jak bedzie potem z dostepnoscia retail, bralbym pakiet jesli juz.
Dokładnie,szczególnie przez wzgląd na SG moim zdaniem jak już brać to wszystko.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

Jak ktoś jest zainteresowany niższą ceną na DDD to proszę o info tutaj zamówienie zbiorowe
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Andy »

Andy pisze:Zaś wracając do gry: ładny gest z umieszczeniem 1 Dywizji Pancernej Maczka wśród legendarnych jednostek alianckich, ale trzeba pamiętać, że dywizja została przerzucona do Francji prawie dwa miesiące po D-Day, na przełomie lipca i sierpnia. W każdym razie nie brała udziału w szturmowaniu normandzkich plaż.
Kontynuując dywagacje historyczne: wypatrzyłem na zdjęciu, że polska 1 Dywizja Pancerna ma podane "Country: England". Dywizja weszła do akcji w składzie 1 Armii Kanadyjskiej, ta podlegała brytyjskiej 21 Grupie Armii, więc załóżmy że jest OK. Ale widzę, że jednocześnie Brazylijski Korpus Ekspedycyjny ma informację "Country: Brazil", mimo że korpus ten wszedł w skład IV Korpusu 5 Armii USA. Co ciekawe, Brazylijczycy walczyli wyłącznie we Włoszech (jak cała 5 Armia), a weszli do akcji we wrześniu 1944 r., czyli trzy miesiące po D-Day. :)

Oczywiście wszystko to nie ma najmniejszego znaczenia dla przebiegu rozgrywki w DDD.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: wirusman »

Andy pisze:
Andy pisze:Zaś wracając do gry: ładny gest z umieszczeniem 1 Dywizji Pancernej Maczka wśród legendarnych jednostek alianckich, ale trzeba pamiętać, że dywizja została przerzucona do Francji prawie dwa miesiące po D-Day, na przełomie lipca i sierpnia. W każdym razie nie brała udziału w szturmowaniu normandzkich plaż.
Kontynuując dywagacje historyczne: wypatrzyłem na zdjęciu, że polska 1 Dywizja Pancerna ma podane "Country: England". Dywizja weszła do akcji w składzie 1 Armii Kanadyjskiej, ta podlegała brytyjskiej 21 Grupie Armii, więc załóżmy że jest OK. Ale widzę, że jednocześnie Brazylijski Korpus Ekspedycyjny ma informację "Country: Brazil", mimo że korpus ten wszedł w skład IV Korpusu 5 Armii USA. Co ciekawe, Brazylijczycy walczyli wyłącznie we Włoszech (jak cała 5 Armia), a weszli do akcji we wrześniu 1944 r., czyli trzy miesiące po D-Day. :)

Oczywiście wszystko to nie ma najmniejszego znaczenia dla przebiegu rozgrywki w DDD.
Ciekawe, czy będą dodawać krótka biografie dla każdej jednostki?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Andy »

Musieliby jakoś uzasadnić obecność tych włoskich Brazylijczyków w Normandii. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Trochę się wyjaśniło w sprawie map. W nowej podstawce, póki co, znajdzie się ich 12 - 7 starych i 5 zupełnie nowych. Mapy dotychczas "zdobyte" w trakcie kampanii na Kickstaterze zostaną dołożone do wszystkich pudełek, również tych w wersji sklepowej.

Mapy zawarte w nowych dodatkach są miksem map starych i nowych.

Plany nowej edycji obejmują przedruk, w nowej szacie graficznej i w niektórych przypadkach z naniesieniem zmian, wszystkich dotychczas dostępnych map (za wyjątkiem dwóch dużych map znanych z dodatku Operation Neptune). Ponadto autor przygotował do nowej edycji łącznie 10 zupełnie nowych map.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: mauserem »

Jak ma się dodatek Atlantikwal do tego nowego wydania? będzie również wydany w wersji 2.0?
Możliwość odwrócenia ról dla mnie była bardzo atrakcyjna w pierwszej edycji.
Były jakieś informacje w tej sprawie?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Andy pisze: Kontynuując dywagacje historyczne
Autor w komentarzu do kampanii napisał:
The 12 Legendary Units included in War Stories were all part of the D-Day landings. However, the game's scope will grow with future expansions (Pacific, Dieppe, maybe even the Eastern Front), so I've decided to offer Legendary Units from various Allied countries. Also, I want people from Brazil, Algeria, Spain, etc, to play their "home" units and have fun participating in "what if" scenarios in Normandy. If you are into historical realism, you'll have the correct units, too (Kieffer Commandos, US 1st Infantry Division, US 101st Airborne, etc). Simply include the ones you want.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Andy »

Nie zauważyłem wcześniej tego komentarza, ale intuicja od początku podpowiadała mi, że główną motywacją autora była w tym przypadku udana inwazja na różne odległe kraje, a zwłaszcza na portfele tamtejszych graczy. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: mauserem »

Dostałem dość lakoniczną odpowiedź na temat kompatybilności z dodatkiem Atlantikwall i możliwością odwrócenia ról.
Autor nie rozpisując się zbytnio - napisał, że "tak" i mam wypatrywać przyszłych informacji w update'ach.
kurde, informacja na poziomie, nie powiem... :?
ODPOWIEDZ