D-Day Dice 2 ed (Emmanuel Aquin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: wirusman »

Czyli jeszcze jeden add-on wpadnie :)
Nesmeer

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Nesmeer »

Pojawił się ciekawy UPDATE, sporo osób na to czekała,
po osiągnięciu 200tys. £ dodany zostanie dodatek Atlantikwall za darmo dla każdego wsparcia powyżej Sergeant (D-Day Dice & War Stories).
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Lord_Venom »

Mam nadzieję że dobijemy do tego pulapu bo ten dodatek bardziej mnie ciekawi niz Way to hell

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: mauserem »

Lord_Venom pisze:Mam nadzieję że dobijemy do tego pulapu bo ten dodatek bardziej mnie ciekawi niz Way to hell

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
mam dokładnie tak samo

na razie z pewnym niesmakiem patrzę na tę kampanię i mam dziwne wrażenie że jesteśmy "dymani na cacy"
Jeśli przebije się przez pułap 200K to potraktuję to jako jako zaledwie otarcie łez
Nesmeer

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Nesmeer »

mauserem pisze:
Lord_Venom pisze:Mam nadzieję że dobijemy do tego pulapu bo ten dodatek bardziej mnie ciekawi niz Way to hell

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
mam dokładnie tak samo

na razie z pewnym niesmakiem patrzę na tę kampanię i mam dziwne wrażenie że jesteśmy "dymani na cacy"
Jeśli przebije się przez pułap 200K to potraktuję to jako jako zaledwie otarcie łez

Ja również czekam głównie na Atlantikwall, generalnie wydaje mi się, że dodatek Way to Hell będzie niepotrzebnie wydłużał rozgrywkę, setup itp. nie lubię takich dodatków, dokupiłbym ewentualnie zestaw dla 6tego gracza, może czasem by się przydał.
Co do kampanii mam to samo odczucie, cała ta akcja z wysyłką Airbourne in Your Pocket do wspierających, którzy nie otrzymali produktu musiała się na kimś odbić, gdyż nie wierzę, że powstaje to z prywatnej kieszeni. No i niestety mamy przez to właśnie taki efekt. Gra sama w sobie droga jak na zawartość, trochę dodatkowych kart, średnie zainteresowanie... Szkoda, że jakieś fajniejsze te kostki nie wpadły, niby jako addon cenowo to samo co standardowy zestaw, ale jednak gdzieś jeszcze te parę $ wyciągnąć trzeba.
Natomiast D-Day Dice to niestety cholernie dobra gra i Early Birda raczej nie wycofam.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

Jakby ktoś chciał dołączyć do zamówienia zbiorowego na Sierżanta w cenie 48 GBP z wysyłką 4 GBP to zapraszam tutaj -> link
Czekam na deklaracje i wpłaty do jutra.
Nesmeer

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Nesmeer »

premek pisze:Jakby ktoś chciał dołączyć do zamówienia zbiorowego na Sierżanta w cenie 48 GBP z wysyłką 4 GBP to zapraszam tutaj -> link
Czekam na deklaracje i wpłaty do jutra.
Niezle te ceny w zbiorowym, wycofam wsparcie solo i dam znac na PW do wieczore co zamawiam, na 100% bedzie to podstawa+przesylka paczkomatem, przeslij prosze mi dane do wplaty przez PW :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Dając kciuka tej ilustracji mamy szansę na dodatkowego Bohatera.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

[KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: TOMI »

A orientuje się ktoś czy gra będzie dostępna w sklepach i ewentualnie kiedy ??
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Andy »

A dlaczego miałaby być niedostępna w sklepach? Część dodatków jest określona jako Kickstarter exclusive i tych w sklepach nie będzie, czyli reszta zawartości będzie. Kiedy? Zapewne po rozesłaniu gier wspierającym, które jest zaplanowane na wrzesień 2018.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

No i uzbierało się 200K i mamy Atlantikwall w ramach Sergeant Pledge'a. Dodatkowo na jutro WFG trzyma w rękawie jeszcze jakieś Add-ony :)

BTW: doczytał ktoś jakiego rozmiaru karty będą w podstawce i dodatkach i jaka będzie różnica między nimi a tymi Poker size z Add-ona ?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: raphaell7 »

premek pisze:BTW: doczytał ktoś jakiego rozmiaru karty będą w podstawce i dodatkach i jaka będzie różnica między nimi a tymi Poker size z Add-ona ?
Proszę bardzo: https://boardgamegeek.com/thread/1892360/card-sizes
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

Dzięki :) , różnica jednak jest spora a jak się Wam gra w 1ed. z takimi w sumie dość małymi kartami ?
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Andy »

Sporo jest ich jednocześnie w użyciu, więc to nawet lepiej, że są niewielkie. Tekstu na nich mało i spisują się całkiem dobrze.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Potwierdzam powyższe. Ja układam sobie 4 rzędy kart (zwykłe i unikatowe przedmioty, zwykli i unikatowi specjaliści) nad mapą i wszystko razem mieści mi się idealnie na stoliku szerokości 60 cm. Z większymi kartami to by się nie udało.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Lord_Venom »

Koszt zakupu większych kart wynosi prawie tyle co sama gra ;/
W X-wing'u też są małe karty i jak najbardziej czytelne.
Szkoda, że grę otrzymamy dopiero pod koniec przyszłego roku
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Lord_Venom pisze:Szkoda, że grę otrzymamy dopiero pod koniec przyszłego roku
Gdzieś widziałem tłumaczenie autora, że musieli podać datę w kampanii, więc zachowawczo założyli wrzesień. Ale ponoć spodziewają się przygotować ją z dużym wyprzedzeniem. Tyle że - odpukać - wiadomo, jak jest z terminami w crowdfundingu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

Dzięki wszystkim za naświetlenie sytuacji z tymi kartami.

Na jeszcze jedno pytanie nie znalazłem odpowiedzi a może ktoś z Was gdzieś trafił w komentarzach albo na BGG - te 3 mapki z maty których nie ma w podstawce - wiadomo z jakiego są dodatku ?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: raphaell7 »

premek pisze:te 3 mapki z maty których nie ma w podstawce - wiadomo z jakiego są dodatku ?
Note, the Neoprene Mat includes 9 maps total. 6 of these are from the main game and the other 3 are hopefully going to be included in a later Expansion set.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
premek
Posty: 362
Rejestracja: 05 lis 2012, 14:23
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: premek »

raphaell7 pisze:
premek pisze:te 3 mapki z maty których nie ma w podstawce - wiadomo z jakiego są dodatku ?
Note, the Neoprene Mat includes 9 maps total. 6 of these are from the main game and the other 3 are hopefully going to be included in a later Expansion set.
Jakoś przeoczyłem to 'hopefully' :) i założyłem, że na 100% będą tylko nie napisali wprost w którym
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: tomb »

Po prawdzie to autor w którymś komentarzu (sam już nie wiem, czy na KS, czy na BGG) nie wykluczał, że te 3 mapy będą do zdobycia jeszcze podczas trwającej kampanii. Plan wyjściowy był jednak taki, że są to mapy, które będą dostępne dopiero w następnej kampanii związanej z DDD, którą wstępnie zaplanowano na drugą połowę przyszłego roku. Taka wykładnia pojawiła się chyba przed ogłoszeniem SG z dodatkowymi mapami do WayTHell i przed dołożeniem Atlantikwall, ale czy są wśród nich owe 3 mapy, tego nie wiem.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 772
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: raphaell7 »

Odnośnie tych 3 dodatkowych mapek na macie:
komentarz na BGG pisze:[...]
Of the 9 maps printed on the neoprene map, 6 are from the base game and the other 3 are from Atlantikwall (actually, 1 was unlocked at 200K, one will be unlocked at 217.5K and the last one at 225K).
[...]
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Lord_Venom
Posty: 47
Rejestracja: 31 lip 2016, 15:40
Lokalizacja: Szczecin

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: Lord_Venom »

W add-on'ach pojawił się mini dodatek "Got mit uns" do Atlantikwall za 10 funtów.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: mauserem »

Lord_Venom pisze:W add-on'ach pojawił się mini dodatek "Got mit uns" do Atlantikwall za 10 funtów.
szlag... oni upuszczają mydło - my się po nie schylamy i.... :mrgreen:
ups! ;)
mackopl
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:19
Lokalizacja: Poznań

Re: [KS]D-Day Dice: 2nd Edition

Post autor: mackopl »

Patrząc na to w jakim kierunku idzie ten kickstarter zastanawiam się czy nie wycofać early bird-a
ODPOWIEDZ