Valhalla (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Valhalla

Post autor: p_olo86 »

Ja swój egzemplarz odebrałem wczoraj wieczorem wracając z pracy. Nie nastawiałem się na jakąś mega grę ale raczej przyjemna turlanka do pogrania z synem lub znajomymi którzy mniej grają może nawet gateway. Właśnie otworzyłem pudełko i pierwsze co dodatkowe kości które były w osobnym woreczku. Oglądam i niestety ich jakość jest tragiczna, pomijając to że na 24 kości 19 ma jakąś skazę bo to pewnie zostanie wymienione to ogólnie nawet bez skaz te kości wyglądają jak produkt ze sklepu wszystko za 5 zł. Nie spodziewałem się jakiejś mega jakości jak q-workszop, ale na przykład takie kostki z Robinsona to jakieś pięć klas wyżej. Tak mnie zdołowała jakość tych kości że na tą chwilę zrezygnowałem nawet z otwierania i oglądania reszty.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Valhalla

Post autor: Brylantino »

Teraz mnie zastanawia, czy ogólnie każdy egzemplarz ma taki problem i osoby które mówią, że jest ok po prostu nie potrafią tego realnie ocenić (bo np. nie każdy miał kontakt z dobrze wykonanymi kośćmi), czy po prostu jest to taka loteria, że połowa osób ma w pudełku elementy świetnej jakości, a połowa jakąś tandetę... Trochę nie rozumiem tego.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla

Post autor: Olbagamar »

rav126 pisze: 05 paź 2018, 09:36 Pewnie zależy jakie ustalenia będą z chińczykami, ale gdyby wspierający na ks dostali lepszej jakości komponenty, niż ludzie, dzięki którym zagramw.to i valhalla mogły zaistnieć to byłby lekki kwas. Myślę, że Chińczycy nie będą chcieli tego jeszcze raz drukować, bo chyba że Wookie im obieca druk po kampanii ks, ale nie wiem czy będzie chciał ryzykować.
Wydaje mi się ze Wookie dostanie zwrot różnicy kosztu produkcji, ale wspierający zostaną z takimi kartami. Tak czy inaczej trzeba poczekać na oficjalne stanowisko.
Ja widzę to tak, że jak dla KS będą takiej samej jakości komponenty jak dla nas, to będzie mniej narzekań niż u nas :wink: Jeżeli KS okaże się mega sukcesem, i tu już wszystkim wspierającym, nawet tym niezadowolonym, powinno na tym zależeć, bo cena na KS będzie realna do zawartości, czyli wyższa i będzie więcej zysku, to domniemam wtedy przy zamawianiu kości dla KS mogą kupić lepsze i np. rozpocząć akcję wymiany dla niezadowolonych, lub dodruk wszystkich kart.

Ja raczej nie będę nic wymieniał bo jestem zadowolony. Jak pisałem na razie irytuje mnie, że wypraska jest gorsza niż się zpodziewałem, lae do przymknięcia okiem, część kart wygięta w inną stronę przez co ładnie nie leżą.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: mauserem »

Spokojnie, chincyki to nie są jacyś mega gangsterzy czy "piraci biznesu" - to normalni przedsiębiorcy, tylko z dłuższą o kilka stuleci tradycją handlową (komunizm nic a nic tu nie zepsuł na szczeście). Jeśli zapytanie ofertowe, potem oferta z wyceną, specyfikowały np gramaturę kart, a potem zostało to potwierdzone w trade agreement - to nie ma problemu - nawet w Chinach można dochodzić praw. Więcej, jest to nawet łatwiejsze - bo chiński rząd bardzo aktywnie włącza się w działania mające na celu wygładzenie wizerunku chińskich producentów. Oni po prostu wiedzą jak bardzo szkodzi eksportowi każdy przekręt ich firm. O ile był to przekręt - czyli dostawa niezgodna ze specyfikacją.
A tam, dla producentów sztama z władzami to podstawa - bez tego znikają z rynku momentalnie (tam wszystko jest oparte o rządowe zezwolenia).
Więc jak to zostanie załatwione z Valhallą w dużej mierze zależy od samych wydawców (zagramw.to?) i ich wcześniejszych poczynań na poziomie biznesowego profesjonalizmu.

Zaniżona gramatura to częsty numer - to 20% oszczędność w materiale po stronie producenta.
A tak z ciekawostek - 280g/m2 to typowa gramatura kart np w FFG - większe znaczenie ma wykończenie powierzchni, które znacząco wpływa na giętkość/sztywność kart.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla

Post autor: Olbagamar »

mauserem pisze: 05 paź 2018, 10:08 A tak z ciekawostek - 280g/m2 to typowa gramatura kart np w FFG - większe znaczenie ma wykończenie powierzchni, które znacząco wpływa na giętkość/sztywność kart.
No właśnie. 280g to standard nie jakaś gorsza jakość, więc nie ma co płakać. Tutaj pewnie za to nieprzyjemne odczucie cienkości kart odpowiada ich większy rozmiar.

Wiem ,że Chińczycy będą chcieli wyjść z tego z twarzą, ale raczej na swój koszt nie dodrukują całości, oddadzą kaskę pewnie za różnicę w gramaturze i dadzą rabat na następne zamówienie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Valhalla

Post autor: Trolliszcze »

Olbagamar pisze: 05 paź 2018, 10:14No właśnie. 280g to standard nie jakaś gorsza jakość, więc nie ma co płakać. Tutaj pewnie za to nieprzyjemne odczucie cienkości kart odpowiada ich większy rozmiar.
Rozumiem obronę, ale tu jednak ustępować nie należy. A gdyby tak Chińczycy napisali do Łukasza: "Ej, może i jest mniej niż miało być, ale to przecież standard, a nie gorsza jakość"? To co miałby im Łukasz odpowiedzieć? "A, spoko, skoro tak, to jakoś przeżyję"? Uczestnik akcji jest takim samym klientem jak Łukasz, skoro więc on ma pełne prawo domagać się od Chińczyków tego, za co zapłacił, to i uczestnicy powinni mieć to prawo. Sytuacja jest generalnie trudna, bo, jak już ktoś wspominał, wstrzymanie wysyłki oznaczałoby ze dwa miesiące poślizgu, niemniej jakiejś reakcji wymaga. Grunt, żeby to była reakcja spokojna po obu stronach.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Valhalla

Post autor: inzkulozik »

cezarr pisze: 05 paź 2018, 08:24 Dla mnie najważniejsze jest to, że bardzo chce mi się grać w tę grę. :) Wczoraj nie grałem (żona wybrała cośtam swojego ulubionego) i mam niedosyt, bo w międzyczasie mam parę nowych pomyslow, co brać pod uwagę podejmując decyzję czy wystawiać wojowników/atakować/ciągnąć karty/podmieniać wojowników, a w czasie bitwy czy aktywować wszystkich, a broniąc się - czy wysyłać do Valhalli czy nie...
Aktywować wszystkich ? To chyba przy rzucie 20 kostkami ;)

Wydawało mi się, że warunek końca gry pt "jeden przeciwnik nie ma tarcz" jest trochę z czapy, bo co, przy grze na 2 osoby, 4 skuteczne ataki z jednej strony i pozamiatane ? Niby tak, ale w praktyce okazuje się, że losowość z kostek będzie nam mocno mieszać. Właściwie to w przerzucaniu z odrzucaniem są największe emocje. Kostek jest tylko 6 więc z góry wiadomo, że bez wspomagaczy wystawienie 4 wojowników po 3-4 kości każdy pozwoli na aktywowanie w porywach jednego, w bardzo skrajnym przypadku dwóch. Przeciwnik może mieć tylko jednego za parę punktów ale jeśli będzie miał asa w rękawie w postaci dobrej karty akcji to przegramy bitwę. Myślę, że skuteczna strategia na dłuższą metę to wystawianie tanich wojowników i regularne wysyłanie ich do Valhalli, i raczej na tym aspekcie trzeba się skupić, a zdobywanie tarcz traktować jako element kontroli zakończenia gry w dogodnym momencie.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla

Post autor: Olbagamar »

Trolliszcze pisze: 05 paź 2018, 10:20 Rozumiem obronę, ale tu jednak ustępować nie należy. A gdyby tak Chińczycy napisali do Łukasza: "Ej, może i jest mniej niż miało być, ale to przecież standard, a nie gorsza jakość"? To co miałby im Łukasz odpowiedzieć? "A, spoko, skoro tak, to jakoś przeżyję"? Uczestnik akcji jest takim samym klientem jak Łukasz, skoro więc on ma pełne prawo domagać się od Chińczyków tego, za co zapłacił, to i uczestnicy powinni mieć to prawo. Sytuacja jest generalnie trudna, bo, jak już ktoś wspominał, wstrzymanie wysyłki oznaczałoby ze dwa miesiące poślizgu, niemniej jakiejś reakcji wymaga. Grunt, żeby to była reakcja spokojna po obu stronach.
Masz rację. Zawsze pisałem, że jak będzie taka możliwość, to komu cieńsze karty przeszkadzają niech wymienia, reklamuje itp., a jeżeli mu tak bardzo przeszkadza jakość komponentów niech pisze do On Board Games o zwrot kasy i oddaje grę. Wydaje mi się, że nie powinno być problemu. Takich osób, które na maksa są niezadowolone, zawiedzione i nie chcą dotykać tego "badziewia" nawet patykiem jest garstka, tylko problem jest, że ta garstka najgłośniej przedstawia swoje żale.

Oponuje jedynie przed określaniem całości realizacji kampanii jako tragedia, kaszana, katastrofa i tworzeniu burzy w szkalnce wody. jakoś z 2700 osób, które dostało gre, na forach niezadowolonych i narzekających na całość jest maks kilkadziesiąt, przypadek, nie sądzę.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Valhalla

Post autor: Brylantino »

A może raczej dlatego, że pewnie 95% osób, które grę kupiło nie udziela się na forach?
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Valhalla

Post autor: p_olo86 »

Ja swoją grę postanowiłem zwrócić, nie chce mi się bawić w wymienianie elementów, a sama gra nie jest dla mnie jakimś must have. Zastanawiałem się nad sprzedażą ale najpierw trzeba było by wymienić te wadliwe kości o których wcześniej pisałem, a zresztą kto wie co za kryję się wewnątrz pudelka z grą, a nie chciałbym wcisnąć komuś kichy.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Valhalla

Post autor: KamradziejTomal »

A, że szumu jest teraz dużo? Cóż, mamy tu "efekt Stworze" - ludzi spoza hobby, którzy w jakiś sposób zostali zwabieni do kampanii i kupili ideę/artwork, a nie grę. Teraz część z nich jest albo srogo zawiedziona albo przesadnie zauroczona. Gra jest, jaka jest, a przede wszystkim - jaka będzie, to było dobrze wiadomo przed kampanią, nie obiecywano tutaj niczego (gameplayowo), czego nie dowieziono. Ani ona genialna, ani do kitu. Dla wyjadaczy to za mało, ale dla początkujących/casuali okaże się pewnie całkiem miłym produktem.
O to to to - trzeba tutaj komuś polać za głos rozsądku :)

Zastanawia mnie ogólny poziom "krucjatyjności" w tym temacie "Jerozolima dla krzyżowców!", "Jerozolima dla Saracenów!" - "Planszówki dla 'prawdziwych' planszówkowców!". Generalnie tak jak patrzę to chyba wszyscy w tym temacie mają racje :) I Ci którzy wołają, że rozgrywka jest nudna (IMO z gameplayów tak wygląda) i Ci, którzy mówią że do piwka jest ekstra (w dobrym towarzystwie i monopoly robi się przyjemne) i Ci którzy naciskają na wysoką jakość komponentów (gdyby nie miały znaczenia wszyscy by grali na PnP na czarno białych wydrukach A4) i Ci którzy twierdzą że gameplay jest ważny (kiepskiej gry nie uratują dobre komponenty).

Myślę, że więcej grania niż strzelania do siebie z okopów potrzeba :)
Teraz wygląda na to, że kolejny wydawca się przekonuje, że kupowanie/pompowanie hype'u na kredyt może okazać się opłakane w skutkach, bo potem jest swoisty "backfire", który może długoterminowo kosztować więcej niż zebrana w kampanii kwota. Ja Łukasza (troszkę) znam i jestem jednak przekonany, że zrobi co się da, żeby zadowolić wspierających.
O to to to - smutno patrzeć jak fajnie zapowiadające się gry potem kończą na bazarkach i przecenach bo nikt nie chce w nie grać (szczególnie w przypadku autorskich projektów).
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla

Post autor: Olbagamar »

Brylantino pisze: 05 paź 2018, 10:34 A może raczej dlatego, że pewnie 95% osób, które grę kupiło nie udziela się na forach?
A może te 95% ludzi jest jednak mniej lub bardziej, ale zadowolonych z tego co dostali? Możemy tak gdybać, ty iść w stronę, że 100% jest niezadowolonych, a tylko 5% mówi o tym głośno, a ja iść w odwrotną. Prawdę będzie znała tylko ekipa Wookiego, pozna ją po ilości zwrotów i reklamacji, jeżeli będzie chciała się podzielić statystykami z nami to super z ich strony.
p_olo86 pisze: 05 paź 2018, 10:39 Ja swoją grę postanowiłem zwrócić, nie chce mi się bawić w wymienianie elementów, a sama gra nie jest dla mnie jakimś must have. Zastanawiałem się nad sprzedażą ale najpierw trzeba było by wymienić te wadliwe kości o których wcześniej pisałem, a zresztą kto wie co za kryję się wewnątrz pudelka z grą, a nie chciałbym wcisnąć komuś kichy.
Bardzo dobrze. Masz do tego święte prawo, skontaktuj się z kim trzeba.
KamradziejTomal pisze: 05 paź 2018, 10:40 Generalnie tak jak patrzę to chyba wszyscy w tym temacie mają racje :)
Jeżeli wszyscy mają rację, to tak na prawdę nikt jej nie ma :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Valhalla

Post autor: KamradziejTomal »

Jeżeli wszyscy mają rację, to tak na prawdę nikt jej nie ma
Nie, to po prosu pokazuje, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i nie da się wszystkich pogodzić ;)

Niech każdy znajdzie swoją grupę użytkowników z którą się identyfikuje i im przypisze wagę "racji" na 10 a pozostałym na 1, pomnoży oceny użytkowników przez wagę i wyjdzie mu czy ma szanse być zadowolonym z gry czy nie ;)
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla

Post autor: Olbagamar »

KamradziejTomal pisze: 05 paź 2018, 11:07
Jeżeli wszyscy mają rację, to tak na prawdę nikt jej nie ma
Nie, to po prosu pokazuje, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i nie da się wszystkich pogodzić ;)
Jeżeli racja zależy od indywidualnego postrzegania człowieka i nie ma niezależnej prawdy, to wchodzimy w relatywizm, ale nie o tym tutaj piszemy :D

Ale masz rację. Ja to widzę tak, że w tej dyskusji jest jak z szklanką gdzie jest 1/2 nalane wody. Część krzyczy, że szklanka jest do połowy pełna, część, że jest do połowy pusta, i zaczyna się bitwa o to kto ma rację. Problem polega na tym, że strony nie chcą przyjąć do wiadomości, że szklanka poza pełną, czy pustą, ma jeszcze drugą część :) , która też jest równie ważna. A ja się pytam kto wypił drugą połowę wody 8)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Valhalla

Post autor: Gatherey »

Szkoda, że od czasu gdy gra zaczęła dochodzic do ludzi to jedyne co skomentował jej autor to dziekował za pochlebne recenzje/opinie. Smutne to, że nie pofatygował się do ludzi, którze czują się rozczarowani i oszukani, do czego mają zupełne prawo imo.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Valhalla

Post autor: inzkulozik »

Gatherey pisze: 05 paź 2018, 12:02 Szkoda, że od czasu gdy gra zaczęła dochodzic do ludzi to jedyne co skomentował jej autor to dziekował za pochlebne recenzje/opinie. Smutne to, że nie pofatygował się do ludzi, którze czują się rozczarowani i oszukani, do czego mają zupełne prawo imo.
Wygląda na to, że nie jesteś na bieżąco ani z grupą autora na FB, ani ze stroną projektu https://zagramw.to/valhalla/aktualnosc/140
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla

Post autor: Olbagamar »

inzkulozik pisze: 05 paź 2018, 12:06 Wygląda na to, że nie jesteś na bieżąco ani z grupą autora na FB, ani ze stroną projektu https://zagramw.to/valhalla/aktualnosc/140
Ale po co sprawdzić sytuację, przecież chodzi tylko o hejt i przywalenie komu trzeba.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Valhalla

Post autor: cezarr »

inzkulozik pisze: 05 paź 2018, 10:23
Aktywować wszystkich ? To chyba przy rzucie 20 kostkami ;)
No tak, nieprecyzyjnie sie wyraziłem: rozważam niaktywowanie jakiegoś wojownika, choć mam na to kości, by nie być zmuszonym do wysłania go do Valhalli, gdy wygram bitwę (atakując). By został do obrony odwetu że strony przeciwnika. Problemu nie ma, gdy atakując aktywujemy całą drużynę (bo nie można atakować kogoś, kto nie ma ani 1 wojownika), ale gdy 1 zostanie, to może lepiej zostawić mu drugiego do pomocy? Wszak koszt nieudanego ataku to w zasadzie strata 1 akcji tylko. Niby wtedy obrońca może wysłać swoich do Valhalli, ale nie dostanie za to tarczy (którą miałby po swoim udanym ataku), czyli jest 2 pkt w plecy.
Myślę, że skuteczna strategia na dłuższą metę to wystawianie tanich wojowników i regularne wysyłanie ich do Valhalli, i raczej na tym aspekcie trzeba się skupić, a zdobywanie tarcz traktować jako element kontroli zakończenia gry w dogodnym momencie.
To ciekawa myśl i jeszcze jedna rzecz do sprawdzenia w praktyce, thx!
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1185
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Valhalla

Post autor: veljarek »

Odnośnie gry, zagrałem raz i nie chce wracać.

Wsparłem grę tylko dlatego że przez wiele lat wookie prowadził recenzje i to była moja forma podziękowania za te recenzje, gra mi sie bardzo nie spodobała, ale moze fanom wikingowego muchkina podejdzie, bo tak własnie ja odbieram, gra do piwka nic wiecej, turlanka.
Grę wystawiłem na sprzedaż
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Valhalla

Post autor: Elisek »

Ja wsparłem i czułem niesmak już podczas kampanii, bo już wtedy widać było całkowity brak organizacji oraz brak przemyślanych celów itd.

Natomiast mimo że recenzje wookiego lubię to niestety to ciagle proszenie na FB i może gdzieś jeszcze o lajki na bgg i opinie dla Valhalli jest żenujące.

Dobra gra sama się obroni, więc w moich oczach wookie stracił dużo bo jeśli ktoś co chwila prosi o głosowanie na jego grę i to przed jej wydaniem w dodatku to znaczy że nie powinien tworzyć tych gier...

Swój egzemplarz otrzymałem, przepakowalem i sprzedałem.

Nigdy więcej gier z KS od Wookiego.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Valhalla

Post autor: Elisek »

Dubel...
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Valhalla

Post autor: stan29 »

Ja również wsparłem jako forma podziękowania dla Wookiego. Nie narzekam na gramaturę kart, ponieważ będę grał w koszulkach. Niestety karty mają jakieś wgłobienia, zadrapania na rogach. Ponadto, dostałem kopie z połamaną figurką, porysowanymi oraz krzywymi planszami graczy, na jednej z nich nawet klej się nie trzyma i się rozwarstwia. Mata to jakaś kpina, tak fatalnej jakości nigdy nie widziałem, kubek też krzywy. Gry nie sprzedam, przyda mi się dodatkowa gra do piwa. Będę jednak reklamował swoją kopie. Jeśli ktoś mówi, że gra jest dobrze wykonana to albo jest ślepy albo zapatrzony w Wookiego albo ma ogromne szczęście. To nie jest moje zadanie żeby stwierdzić kto zawinił, czy fabryka czy Wookie. Ja zapłaciłem Wookiemu i od niego oczekuję żeby wszystkiego dopilnował, a tego nie zrobił. Chyba najlepszej jakości są woreczki strunowe. Ja również nie będę więcej wspierał gier Wookiego.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Valhalla

Post autor: Gromb »

Wsparłem Wookiego z sentymentu, bo całe lata towarzyszyły mi jego recenzje w plaszówkowym hobby. Ot... pewna forma lojalności.
Wczoraj rozpakowałem i przeglądnąłem zawartość. Poza jedną paczką kart, która złapała wilgoć i wygięła się w łódeczkę, reszta komponentów jest ok. Nie super, bo renderowane kości bez naroży i to co otrzymałem to zupełnie inna bajka, ale jakość kości jest dla mnie akceptowalna. Tak samo jak gramatura kart. Na pewno przez to, że są wygięte polecą w koszulki premium, Na pewno spowoduje to, że cześć kart wyląduje w dodatkowym pudełku z materiałami ekskluzywnymi. Niestety, wypraska z podstawki ich nie pomieści. Mata, bez komentarza. Bardzo kiepska jakość, na styk wchodzi zrolowana do pudełka. Karty w koszulkach wejdą do wypraski, niestety trzeba wsadzić od spodu lekkie odsadzenie. Ktoś, projektując wypraskę zapomniał o pochyleniach sianek, a przecież jakość to trzeba wyciągnąć z formy po wtrysku. Nie wiem jak sama gra, zakoszulkuję, zagram i wrócę z oceną. A i dodatkowe drewniane tarcze i figurka. Tarcze są ok, naprawdę. Przypominają stylem komponenty ze Stworze, jednak cena mogłaby być niższa. Figurka super.
Rozumiem ludzi, którym nie wszystko zagrało w jakości (jestem jednym z nich). Przy takiej masówce, jakość spada niestety.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Valhalla

Post autor: gregos »

Gromb pisze: 06 paź 2018, 11:42 Rozumiem ludzi, którym nie wszystko zagrało w jakości (jestem jednym z nich). Przy takiej masówce, jakość spada niestety.
Czy takie wydawnictwa, jak Queen Games, Eagle-Gryphon Games, Days of Wonder, przy swojej masówce obniżają jakość swoich produktów?
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Valhalla

Post autor: Fuser.exe »

przy masówce jakość powinna rosnąć, chyba, że efekt skali to mit.
ODPOWIEDZ