Valhalla (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Bartekx88 »

kornikov pisze: 20 lis 2018, 16:47
teraz za dodatki ufundowane na KS w cenach "zbliżonych do cen produkcji" (+-260 kart, 18 kosci i 2 figurki) trzeba zapłacić 170 zł
Skąd te 260 kart? O czymś nie wiem. Mi wychodzi ok 200 kart.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Largo »

Może i ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Podczas kampanii, prowadzonej nomen omen, świetnie pod kątem marketingowym również byłem gotowy stawać murem za autorem i całym zagramw.to. Było dużo zapewnień, dobrych słów i ogólnie atmosfera sielanki. Wsparłem, bo w sumie, co można spieprzyć w grze, w której są praktycznie tylko karty i kości? Odpowiedź jest bardzo prosta: karty i kości. Firma przyznała się do błędu w gramaturze papieru - myślę ok, chińczycy ich wykiwali, ale targują się z nimi, są jakieś rozmowy. Dzisiaj dowiaduję się, że rozmowy zerwano, tak jak i współpracę z fabryką - temat zamknięty. Suma summarum mam grę karcianą z kartami o wątpliwej jakości, no trudno. Idąc dalej moim ulubionym elementem w każdej planszówce są kości. Jakiś taki dziwny fetysz. Ponownie myślę sobie: przecież ta gra opiera się na kościach i one będą musiał być naprawdę dopasione. Nie były, nie są i jak dowiedziałem się z maila nie będą. Otóż kości mam w większości popękane i źle pomalowane, a zestaw kości dodatkowych oraz zamienników jaki mi przysłano jest niemalże identycznie spaskudzony. Napisano mi tylko, że wszystkie kości jakościowo są słabe i dalsze wymiany nie mają sensu, a jak mi się chce to mogę się odezwać za rok jak będzie wersja KS to może coś pomyślą nad wymianą.
Podsumowując. Czuję się ewidentnie zrobiony w... ekhem. Gra już bez względu na gameplay budzi we mnie odrazę. Dołożyłem nie małą kasę do tego sukcesu, dzięki, któremu jeszcze większą kasę zarobiono na KS. Nie posłuchałem forumowiczów mówiących, że błędem będzie wspieranie Valhalli i teraz kajam się w pokorze. Mam tylko mocne postanowienie poprawy: Nigdy więcej wspierania projektów na zagramw.to. Tym bardziej, że słyszę, że z każdym kolejnym są jakieś problemy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Nie powiem, że jestem zaskoczony jakością kości jeśli komplet dodatkowy kosztował 24zł.
Gdyby ten komplet kosztował 2-3x tyle to można było by się spodziewać wypaśnych kości.
Ja miałem szczęście, że nie dostałem żadnej pękniętej kości. Jedynie musiałem 3 ścianki poprawić farbką modelarską, żeby lepiej było widać symbol(zrobiłem to sam, bo stwierdziłem, że nie ma sensu reklamować jak wszystkie kości są takiej samej jakości pewnie).
Jeśli się skupię na dobrej zabawie i grze ze znajomymi przy piwku, to nawet nie zauważam tych mankamentów w trakcie gry.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: kornikov »

Bartekx88 pisze: 20 lis 2018, 17:47
kornikov pisze: 20 lis 2018, 16:47
teraz za dodatki ufundowane na KS w cenach "zbliżonych do cen produkcji" (+-260 kart, 18 kosci i 2 figurki) trzeba zapłacić 170 zł
Skąd te 260 kart? O czymś nie wiem. Mi wychodzi ok 200 kart.
40 kart Elfów z Alfheim,
- 40 kart i 25 żetonów Czempionów z Midgardu,
-40 riders
-40 asgard
- 8 dodatkowych kart do wariantu solo (2 karty pomocy i 6 kart Surtura),
- 15 przegródek, czyli „Deck dividers”,
- 20 kart Gniewu Tyra,
- 11 kart Potworów z Yggdrasil,
faktycznie 199, mój błąd :P
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Bartekx88 »

kornikov pisze: 20 lis 2018, 18:13
Bartekx88 pisze: 20 lis 2018, 17:47
kornikov pisze: 20 lis 2018, 16:47
teraz za dodatki ufundowane na KS w cenach "zbliżonych do cen produkcji" (+-260 kart, 18 kosci i 2 figurki) trzeba zapłacić 170 zł
Skąd te 260 kart? O czymś nie wiem. Mi wychodzi ok 200 kart.
40 kart Elfów z Alfheim,
- 40 kart i 25 żetonów Czempionów z Midgardu,
-40 riders
-40 asgard
- 8 dodatkowych kart do wariantu solo (2 karty pomocy i 6 kart Surtura),
- 15 przegródek, czyli „Deck dividers”,
- 20 kart Gniewu Tyra,
- 11 kart Potworów z Yggdrasil,
faktycznie 199, mój błąd :P
Czyli wychodzi na to że cena jest jeszcze bardziej "kusząca".
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: kornikov »

poprawka add-ony miały byc w cenach ks wiec moje wyliczenia mozna wlozyc do śmieci
Bartekx88
Posty: 30
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:10

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Bartekx88 »

kornikov pisze: 20 lis 2018, 19:03 poprawka add-ony miały byc w cenach ks wiec moje wyliczenia mozna wlozyc do śmieci
Nie zmienia to faktu, że cena nie dostosowana do polskiego rynku i zarobków. Za te 170 można kupić podstawkę horror w arkham gra karciana, i dodatek 60 kart, a to ffg więc jakościowo zupełnie inna liga.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: jnowaczy »

Jako, ze mialem okazje zagrac w tą grę to uważam, że wykonanie na które tu tak dużo ludzi narzeka nie jest największym problemem tej gry. Największym problemem tej gry jest to, że jest po prostu słaba.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: emka »

Widzieliście, jak "ktoś" na BGG sztucznie zawyża ocenę Valhalli? Wystarczy spojrzeć na niektórych oceniających na 10 - jest to jedyna ocena w serwisie na danym loginie. Obrzydliwa, słaba zagrywka najniższych lotów. Ja tej gry na pewno nie kupię skoro ktoś tu musi uciekać się do takiej żenady żeby zachęcić innych do kupna.
bieniu
Posty: 62
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: bieniu »

emka pisze: 20 lis 2018, 21:54 Widzieliście, jak "ktoś" na BGG sztucznie zawyża ocenę Valhalli? Wystarczy spojrzeć na niektórych oceniających na 10 - jest to jedyna ocena w serwisie na danym loginie. Obrzydliwa, słaba zagrywka najniższych lotów. Ja tej gry na pewno nie kupię skoro ktoś tu musi uciekać się do takiej żenady żeby zachęcić innych do kupna.
To akurat można przystopować "karnymi" jedynkami - połowa takich w stosunku do tych dziesiątek ściąga średnią z tych ocen do 7,5
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: pszem »

emka pisze: 20 lis 2018, 21:54 Widzieliście, jak "ktoś" na BGG sztucznie zawyża ocenę Valhalli? Wystarczy spojrzeć na niektórych oceniających na 10 - jest to jedyna ocena w serwisie na danym loginie. Obrzydliwa, słaba zagrywka najniższych lotów. Ja tej gry na pewno nie kupię skoro ktoś tu musi uciekać się do takiej żenady żeby zachęcić innych do kupna.
Jeśli rzeczywiście Wookie ucieka się do takich zagrywek, to myślę że warto odezwać się do bgg celem weryfikacji i wspomnieć o efekcie na KS. Tam istnieje możliwość wycofania wsparcia.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Brylantino »

Widzę, że jakaś cenzura tutaj zaszła.
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: schen »

No właśnie nie, choć tak to może wyglądać :P wygląda na to, że forum padło i wywaliło posty z ~3 dni :P
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gromb »

To co zatem, znowu są jacyś chętni na jechanie po grze Wookiego.? Prosimy... Zapraszamy... :twisted:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Brylantino »

Tak: jest uber słaba. Pozdrawiam.
Go.On.Board
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2018, 09:54

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Go.On.Board »

Cześć, z tej strony Paweł z Go on Board. Chcemy odnieść się do Waszych zarzutów ws. ocen na BGG. Zatem po kolei:

1. Nikt, nigdy w naszej firmie nie założył fejkowego konta na BGG. Nigdy nawet nie wpadlibyśmy na pomysł aby takie działania realizować. Z przykrością jednak stwierdzamy, że pojawiło się kilka osób z tego forum, które w conajmniej dyskusyjny moralnie sposób próbują obniżać ocenę Valhalli mianując się na samozwańczych szeryfów. Wcześniej bardzo szybko ferując na nas wyroki.

2. Nigdy, nigdzie nie namawialiśmy do publikowania nieprawdziwych ocen na BGG. Prosiliśmy jedynie o oceny osób, które zagrały już w grę. Nie prosiliśmy o 10 lecz o prawdziwą opinię graczy po rozegranych kilku partiach w grę.

3. Łukasz w swojej grupie FB zniechęcał do takich działań:

Obrazek

4. 2703 wspierających dostało w paczce z grą ulotkę, która zachęcała do wystawienia oceny na BGG po ograniu gry.
Warto wspomnieć, że Valhalla dotarła do bardzo szerokiego grona graczy. Oprócz geeków planszówkowych wsparła ją cała masa casuali, a często nawet osób dla których to była pierwsza gra w kolekcji. Dlaczego niektórzy z Was odmawiają tym osobom prawa do wystawienia swojej oceny? Dlaczego Valhalla nie może być pierwszą grą od której ktoś zaczyna swoją przygodę z BGG? W takim wypadku rodzi się pytanie jaka gra jest tą właściwą, dla której można wystawić swoją 1 ocenę?

5. Valhalla spodobała się bardzo dużej ilości osób. W tym także recenzentów. Poniżej znajdziecie oceny recenzentów zza granicy, którzy nie mieli żadnych osobistych relacji z autorem przed startem projektu. Aby uciąć też wszelkie spekulacje na ten temat, niektórzy recenzenci biorą pieniądze za swoje preview i z takich też korzystaliśmy. Jednak Ci, których opinie publikujemy poniżej nie dostali pieniędzy za recenzje, a większość z nich prototyp na którym grało odesłała dalej, żeby mogły się pojawić kolejne recenzje:
“It brings out for a wide range of players – from newbies to experienced players.
It gives a lot of deep decisions and combo possibilities."
ocena na BGG: 9/10
Josh McGuire, theMcGuire Review
“This one’s a keeper. In addition to having great illustrations and smooth mechanics, Valhalla can be taught, played and set up for the next game within one hour."
ocena na BGG: 9/10”
Dirk Roos, Ablagestapel
“I highly recommend Valhalla to fans of combat games."
ocena na BGG: 8/10
Vaughn Reynolds, I’m a social gamer
"I love that it plays up to 6 people, it's easy to teach, it has phenomenal artwork and you can feel the Valhalla theme. Very fun!"
ocena na BGG: 8/10
Crabbok
6. Zdaje się, że w tym momencie jedynym jawnym, udokumentowanym złamaniem regulaminu BGG są oceny grupy kilku osób z forum, które zmówiły się, żeby celowo obniżać rating gry, pomimo nierozegrania w nią ani jednej partii. Zatem te "jedynki" od forumowiczów nie są nieuczciwymi ocenami tylko w domyśle, ale można mieć co do tego stuprocentową pewność.

Obrazek

Obrazek

Zachęcamy, abyście - w ramach przestrzegania regulaminu BGG i zwykłej ludzkiej przyzwoitości - usunęli te oceny i trzymali się standardu, którego chcecie (bardzo słusznie zresztą) wymagać od innych.
Rahumene
Posty: 26
Rejestracja: 17 sty 2015, 00:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Rahumene »

Oceniłem grę na 10 na BGG.
Normalnie dałbym 8 bo bardzo podeszła mi ta gra i mimo swoich wad bardzo przyjemnie wspominam wszystkie rozgrywki.
Ze względu na odczucia znajomych z którymi miałem okazję grać dałbym 9.
Podniosłem jednak do 10 widząc zawiść, pochopne zarzuty i jedynkowe oceny niektórych forumowiczów.
Widzicie sporo 10 i ciężko Wam się z tym pogodzić?
Gracze, którzy dali 10 akonto wspierając grę na KS z pewnością po otrzymaniu egzemplarza i zagraniu skorygują ocenę.
A czy Wy w swoim przekonaniu nieuczciwości zamierzacie skorygować te 1, gdy gracze z KS odbiorą swoje egzemplarze?
Macie Panowie świadomość, że wstawianie 1 świadczy o Was a nie o grze?
Zrewidujcie te oceny bo choćby za same grafiki gra zasługuje na więcej niż 1 :wink:
Ja swoją ocenę z pewnością skoryguję gdy otrzymam odblokowane na KS dodatki.

Moi znajomi już standardowo w odwiedzinach chcą grać właśnie w Valhallę. Podobne euforie wywoływał u nich wcześniej Avalon lub Sonar.
Przy Pandemicu, Catanie czy Wsiąść do pociągu średnio się bawią by nie powiedzieć, że nudzą.
"Kontrolę" na kostkami czy efekt "bezbronności" po wygranym starciu można skorygować dając różne home rulez.
Liczę przy tym, że ostatnie dodatki z KS zniwelują niektóre niesmaki.
Wracając do ocen śmiem twierdzić, że gdyby moi znajomi mieli konta na BGG z pewnością sami daliby tam 10.

Nie obyło się u mnie bez reklamacji, bo kilka kostek było zdeformowanych.
Reklamacja przebiegła bardzo sprawnie i nie mogę pod tym względem nic zarzucić wydawcy.

Na ten moment nie będę komentował czy gracze z Wspieram.to powinni się czuć pokrzywdzeni po kampanii KS.
Tu proponuję poczekać na ostateczne decyzje i kalkulacje odblokowanych na KS elementów.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: rattkin »

Rahumene pisze: 23 lis 2018, 15:07 Normalnie dałbym 8 bo bardzo podeszła mi ta gra i mimo swoich wad bardzo przyjemnie wspominam wszystkie rozgrywki.
Ze względu na odczucia znajomych z którymi miałem okazję grać dałbym 9.
Podniosłem jednak do 10 widząc zawiść, pochopne zarzuty i jedynkowe oceny niektórych forumowiczów.
Widzicie sporo 10 i ciężko Wam się z tym pogodzić?
Gracze, którzy dali 10 akonto wspierając grę na KS z pewnością po otrzymaniu egzemplarza i zagraniu skorygują ocenę.
A czy Wy w swoim przekonaniu nieuczciwości zamierzacie skorygować te 1, gdy gracze z KS odbiorą swoje egzemplarze?
Macie Panowie świadomość, że wstawianie 1 świadczy o Was a nie o grze?
Fakt: osoby, które wystawiają oceny "w przód" i/lub wystawiają oceny "żeby skorygować inne oceny", to osoby generujące spam i biały szum, dodatkowo pogarszając sytuację wydawcy/autora (bo musi się on wówczas automatycznie mierzyć z zarzutami o manipulację, której być może wcale nie popełnił, ale i tak będzie mu przypisana). Nie rób takich durnot w przyszłości.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Brylantino »

Rahumene pisze: 23 lis 2018, 15:07 A czy Wy w swoim przekonaniu nieuczciwości zamierzacie skorygować te 1, gdy gracze z KS odbiorą swoje egzemplarze?
Ale wiesz, że gracze mają takie samo prawo wystawić tej grze 1, jak ty NIESŁUSZNIE (co sam potwierdzasz w swoim wpisie) dałeś jej 10?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: playerator »

Rahumene pisze: 23 lis 2018, 15:07 (...) Podniosłem jednak do 10 widząc zawiść, pochopne zarzuty i jedynkowe oceny niektórych forumowiczów.
Widzicie sporo 10 i ciężko Wam się z tym pogodzić? (...)
Nawet wyciągnięcie wtyczki zasilającej serwer nie oczyści niektórych wątków :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 720
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 175 times
Been thanked: 214 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: bardopondo »

To co się dzieje wokół tej gry to straszna żenada. Tyle.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: vegathedog »

Ja wsparłem projekt głównie z tego powodu, że cenię sobie recenzje autora gry i żeby pomóc rozkręcić nowy portal wspieraczkowy. Byłem mega zajawiony jak patrzyłem na przyrost kwoty i ilość dodatków i byłem pewny, że gra będzie super wydana, i że z przyjemnością będę ją brał z półki i rozkładał na stole. Dodatkowo wsparłem jeszcze kości, które miały wymiar wyjątkowości w kontekście gracza - dla każdego kolorowy komplet.

Otwieram pudło, pokazałem małżonce, która jest mega miłośniczką kryminałów i dochodzeń, dodatkowo jest audytorem jakościowym...i się zaczęły pytania:

...a co te kości tak słabo wyglądają?
...takie niedorobione są, pochlapane, niewyraźne?
...a te planszetki takie rozmazane jakieś, rysy tutaj?
...a te karty cienkie?
...ogólnie jakość mi się nie podoba.

Potem jeszcze ten wylew informacji i bigos wokół tej gry. Od momentu rozpakowania gra leży na półce nie zagrana ani razu i nie mogę na nią patrzeć, nie mówiąc, że nie mam ochoty jej otwierać. Jest to chyba najgorszy growy zakup w moim życiu (a niejedną grę kupiłem). Nie zdażyło się żebym kupił jakąkolwiek grę i w nią nie zagrał ani razu.

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się o rozgrywce, ale jak czytam opinie osób, to nie oczekuję od gry zbyt wiele. Może się przekonam do niej w przyszłym roku.

...mam nadzieję, że z Nemesis tak nie będzie, bo to pierwszy kickstarter, który wsparłem ( tak jak Valhalla na zagramw.to).Chciałbym jeszcze coś w życiu wesprzeć fajnego, dobrego jakościowo i generalnie być zadowolonym z czyjegoś pomysłu i wykonania i z tego, że wziąłem udział w świetnym projekcie...przy Valhalli niestety czuję się oszukany, choć dalej cenię sobie recenzje autora, lecz teraz już lekko przez pewien pryzmat...szkoda tego wszystkiego.

W marketingu ktoś by powiedział, że w tym przypadku nie zadziałał FMOT - First Moment Of Truth przy samym odbiorze produktu. Jest duża szansa na całkowitą utratę zaufania klienta.

Jest jeszcze szansa na SMOT - Second Moment Of Truth...no ale tutaj trzeba zagrać i gra musi wypaść bardzo dobrze. Może sprawdzę w przyszłym roku i kto wie...,może jeszcze dam szansę portalowi zagramw.to.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: xtomashx »

Najgorsze jest to, że polscy gracze zostali potraktowani jako beta testerzy. Cała kampania przeprowadzona wzorcowo jednak jej koniec czyli finalne egzemplarze to kpina. Jak można było to tak zepsuć? Zaufać na chińczykom bez jakiejkolwiek gwarancji? Teraz cała ekipa posypuje głowę popiołem, że to nie ich wina itp. Rusza kampania Ks i okazuje się, że nie warto było wspierać tej gry u nas. Tam będzie lepsza jakość, więcej zawartości. Nawet obietnice, że będziemy mogli kupić wszelkie dodatkowe karty po kosztach produkcji nie sprawia, że będzie lepiej. Na 100% będzie różnica między gramaturami. Tak samo jeżeli chodzi o jakość nadruku i nasycenie kolorów. Na pewno będzie się to rzucać w oczy. I co teraz mam zrobić żeby podczas gry nie było widać czy karta z dodatku czy podstawki? Pozostaje zakup koszulek z nie przeźroczystymi plecami. Tylko ile to wyjdzie? W kampanii kupiłem 400 koszulek wątpliwej jakości i znowu mam kupić kolejne tyle plus to co z ks? Strasznie się zawiodłem na całej ekipie. Tyle lat pracy, a wyszła dupa.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: Largo »

Zdecydowanie zgadzam się z @vegathedog i @xtomashx . Nigdy nie przypuszczałem, że kupię grę i będę miał do niej taką odrazę, że nie będzie mi się nawet razu chciało w nią zagrać.
Natomiast przykre jest najbardziej to, że ekipa zagramw.to tudzież nawet sam autor udzielają się w wątku z grą milion razy rzadziej aniżeli wtedy, gdy potrzebowali kasy od "beta testerów". Odniesiono się jedynie do ocen na BGG, które większą część ludzi tak naprawdę nie interesują. Zrzucenie winy na fabrykę. Bardzo umiejętne przeniesienie odpowiedzialności na "złego my-frienda" z zagranicy. To jego obwiniajcie za lipne wykonanie, a nas cmoknijcie w pomkę....
Eh dam sobie już spokój, bo i tak nikt nigdy nie odniesie się do naszych konkretnych zarzutów. I tak jak było napisane po co nam dodatki z KS, które jakościowo będą się znacząco różnić?

Niesamowite wydaje mi się jedynie to, co napisał już jeden z forumowiczów. Jak to możliwe, że ludzie łykają jak młode pelikany każdą kolejną kampanię na zagramw.to skoro wychodzą takie problemy przy sztandarowym projekcie

Szkoda tylko tej kasy, za którą mógłbym mieć naprawdę dobrze zrobioną i grywalną gierkę. Cóż, człowiek podobno uczy się na błędach.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Jeszcze nie wiadomo jaka będzie jakość wersji KS. Się zobaczy ;)

Co do komentarza o łykaniu kolejnych kampanii to się akurat nie zgodzę. Obowiązek jakości wydawanych gier spoczywa na wydawnictwie, a nie na zagram.to.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ