Valhalla (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Warmian
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2018, 21:02
Has thanked: 10 times

Re: Valhalla

Post autor: Warmian »

Pytanie bo albo mi umknęło albo jeszcze nie było mówione. Jeśli nie to nie tajemnica to jak wygląda sprawa samego opakowania do gry? Czy jest szansa, że uda się zmieścić w środku ładnie ułożone karty w koszulkach(koszulkach premium) + ewentualne dodatki? A może w kampanii będzie możliwość zakupienia wersji ze specjalnym insertem, który wszystko pomieści (gra + dodatki )? Nie ukrywam, że pierwsza rzecz po zakupie gier to koszulkowanie kart:) dlatego irytuje mnie czasami brak przewidzianego miejsca na takie czynności.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

Warmian pisze:Pytanie bo albo mi umknęło albo jeszcze nie było mówione. Jeśli nie to nie tajemnica to jak wygląda sprawa samego opakowania do gry? Czy jest szansa, że uda się zmieścić w środku ładnie ułożone karty w koszulkach(koszulkach premium) + ewentualne dodatki? A może w kampanii będzie możliwość zakupienia wersji ze specjalnym insertem, który wszystko pomieści (gra + dodatki )? Nie ukrywam, że pierwsza rzecz po zakupie gier to koszulkowanie kart:) dlatego irytuje mnie czasami brak przewidzianego miejsca na takie czynności.
Będzie insert żeby pomieścić karty w koszulkach ! :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

Wookie pisze:
Warmian pisze:Pytanie bo albo mi umknęło albo jeszcze nie było mówione. Jeśli nie to nie tajemnica to jak wygląda sprawa samego opakowania do gry? Czy jest szansa, że uda się zmieścić w środku ładnie ułożone karty w koszulkach(koszulkach premium) + ewentualne dodatki? A może w kampanii będzie możliwość zakupienia wersji ze specjalnym insertem, który wszystko pomieści (gra + dodatki )? Nie ukrywam, że pierwsza rzecz po zakupie gier to koszulkowanie kart:) dlatego irytuje mnie czasami brak przewidzianego miejsca na takie czynności.
Będzie insert żeby pomieścić karty w koszulkach ! :)
Dopilnujcie proszę, żeby było sporo luzu w tym insercie(na koszulki różnych firm, które różnią się długością i szerokością, nie mówiąc o koszulkach premium, które są grubsze od normalnych). Portalowa wypraska do Alien Artifacts też miała mieścić karty w koszulkach, a ledwie pomieściłem karty w koszulkach Mayday(tych normalnych nie premium). Bez sensu bo tyle powietrza jest w pudełku, że spokojnie mogli większy luz w wyprasce zrobić :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

polwac pisze: Dopilnujcie proszę, żeby było sporo luzu w tym insercie(na koszulki różnych firm, które różnią się długością i szerokością, nie mówiąc o koszulkach premium, które są grubsze od normalnych). Portalowa wypraska do Alien Artifacts też miała mieścić karty w koszulkach, a ledwie pomieściłem karty w koszulkach Mayday(tych normalnych nie premium). Bez sensu bo tyle powietrza jest w pudełku, że spokojnie mogli większy luz w wyprasce zrobić :)
bardzo cenna uwaga, dzięki!!!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Valhalla

Post autor: misioooo »

Wookie pisze:
polwac pisze: Dopilnujcie proszę, żeby było sporo luzu w tym insercie(na koszulki różnych firm, które różnią się długością i szerokością, nie mówiąc o koszulkach premium, które są grubsze od normalnych). Portalowa wypraska do Alien Artifacts też miała mieścić karty w koszulkach, a ledwie pomieściłem karty w koszulkach Mayday(tych normalnych nie premium). Bez sensu bo tyle powietrza jest w pudełku, że spokojnie mogli większy luz w wyprasce zrobić :)
bardzo cenna uwaga, dzięki!!!
Do testó polecam FFG albo Dragon Shield koszulki użyć. Jak to wejdzie - to powinno wszystko wleźć ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
smreq
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:14
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Valhalla

Post autor: smreq »

Witam, tak się zastanawiam po oglądnięciu filmików z rozgrywek czy próbowaliście grac w taki sposób aby przegrani też ginęli ale zamiast do "Valhalli" trafiali na dół talii.

Czy to nie byłoby bardziej klimatyczne, więcej kalkulacji kogo posłać do walki? Jeżeli rozgrywka zbyt długa to może odrzucać przegranych.
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Valhalla

Post autor: zix »

smreq pisze:Witam, tak się zastanawiam po oglądnięciu filmików z rozgrywek czy próbowaliście grac w taki sposób aby przegrani też ginęli ale zamiast do "Valhalli" trafiali na dół talii.

Czy to nie byłoby bardziej klimatyczne, więcej kalkulacji kogo posłać do walki? Jeżeli rozgrywka zbyt długa to może odrzucać przegranych.
Zapewne negatywnie odbiłoby się to na dynamice gry.
Zamiast ciągłej walki byłoby sporo tur budowania swojego "oddziału", a chyba nie o to chodzi w tej grze.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

smreq pisze:Witam, tak się zastanawiam po oglądnięciu filmików z rozgrywek czy próbowaliście grac w taki sposób aby przegrani też ginęli ale zamiast do "Valhalli" trafiali na dół talii.

Czy to nie byłoby bardziej klimatyczne, więcej kalkulacji kogo posłać do walki? Jeżeli rozgrywka zbyt długa to może odrzucać przegranych.
Na żywo nie ma problemów z klimatem. W razie wątpliwości trzeba pytać ludzi, którzy zagrali :)

A pomysł o którym mówisz wydłużałby grę i zdecydowanie popsułby to, co w tej grze działa najlepiej. Jest walka, interakcja i emocje, a zarazem nie ma tak, że przegrany odpada, albo zostaje bardzo w tyle.
smreq
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2017, 15:14
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Valhalla

Post autor: smreq »

OK, dzięki za odpowiedź. I tak sam sprawdzę jak tylko będę miał swój egzemplarz :twisted: .
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

smreq pisze:OK, dzięki za odpowiedź. I tak sam sprawdzę jak tylko będę miał swój egzemplarz :twisted: .
takie podejście mi się podoba

Zapraszam wszystkich do udziału w LIVESTREAM-ie w dniu premiery:

https://www.facebook.com/events/541372299582644/
PiotrekzPiekar
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2017, 12:58

Re: Valhalla

Post autor: PiotrekzPiekar »

Odnośnie "znudzenia" grami o wikingach to musicie pamiętać, że wielu graczy nie ma takiego doświadczenia z grami o tym temacie (bo grali w życiu w 20, a nie 120 gier). Poza tym, moim zdaniem, w dobrej grze klimat uzupełnia dobrą mechanikę, więc nie sądzę żeby ludzie chętnie grali w pozostałe gry o wikingach, a Valhalla będzie akurat tą która poniesie porażkę.

Interesująca jest mechanika w której interakcja jest duża, ale moim zdaniem mało negatywna (wygrana walka daje PZ, ale przegrana nie jest tak boląca dla przeciwnika)

Życzę sukcesu w zbiórce pieniędzy, też z czysto egoistycznych pobudek (dostanę bogatszą grę za te same pieniądze).

P.S. Czy kości będą porządne, ciężkie, którymi aż przyjemnie "kulać" (jak na przykład w ASHES)?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

PiotrekzPiekar pisze: P.S. Czy kości będą porządne, ciężkie, którymi aż przyjemnie "kulać" (jak na przykład w ASHES)?
O bardzo dobre pytanie, gra opiera się na kościach, wiec powinny być fajne ciężkie żaby umilić to rzucanie :)

Edit: Drugie pytanie...nie wiem, czy to już było gdzieś tłumaczone, ale do czego nawiązują te "trójkąty" z loga Valhalli?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2018, 19:34 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Siemlac
Posty: 182
Rejestracja: 27 cze 2016, 18:30
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Siemlac »

polwac pisze: Edit: Drugie pytanie...nie wiem, czy to już było gdzieś tłumaczone, ale do czego nawiązują te "trójkąty" z loga Valhalli?
Nie kojarzę logotypu gry, jednak trójkąty w tej tematyce to najczęściej "valknut". W mitologii nordyckiej symbol wojowników poległych w walce i podążających do Valhalli.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

Siemlac pisze:
polwac pisze: Edit: Drugie pytanie...nie wiem, czy to już było gdzieś tłumaczone, ale do czego nawiązują te "trójkąty" z loga Valhalli?
Nie kojarzę logotypu gry, jednak trójkąty w tej tematyce to najczęściej "valknut". W mitologii nordyckiej symbol wojowników poległych w walce i podążających do Valhalli.
O dokładnie... logo jest identyczne
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Valhalla

Post autor: citmod »

@admini: Serio? Przesuwacie 3 strony wątku w inne miejsce i nawet nie informujecie o tym użytkowników zostawiając jakiś ślad po tym w tym wątku? Na dodatek kasujecie czyjś wpis który informował ludzi o tym, gdzie dyskusja została przeniesiona? Nie wszyscy są tutaj od dawna i muszą od razu się domyśleć, żeby szukać wątku w dziale finansowanie społecznościowe (co zresztą potwierdził fakt, że bodajże dwóch użytkowników napisało post ze zdziwieniem, że dzisiejsze posty zniknęły). Weźcie się ogarnijcie, bo regularnie zostawiacie śmieciowe nic nie warte wpisy takich użytkowników jak sidmaier, a kasujecie wpis informacyjny z odnośnikiem do aktualnego wątku (co swoją drogą powinno być waszą robotą jeśli się przenosi 3 strony wątku, a nie jakieś pojedyncze wpisy). Domyślam się, że któryś admin wstał dziś lewą nogą, ale trochę rozwagi przy takich działaniach...

@topic (bo inaczej to zaraz też zostanie skasowane): Podchodziłem bardzo sceptycznie do tej gry, bo ani klimat wikingów mnie nie jara, ani to co słyszałem o grze mnie nie zaciekawiło. Jednak po obejrzeniu filmiku z zasadami stwierdzam, że wygląda to rzeczywiście na ciekawą gierkę i chyba się na nią skuszę. Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście działa dobrze na więcej niż 2 osoby, bo jednak zazwyczaj takie konfrontacyjne gry, w których jeden gracz atakuje drugiego słabo działają na więcej osób, szczególnie na 3 osoby.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Valhalla

Post autor: kali »

citmod pisze: @topic (bo inaczej to zaraz też zostanie skasowane): Podchodziłem bardzo sceptycznie do tej gry, bo ani klimat wikingów mnie nie jara, ani to co słyszałem o grze mnie nie zaciekawiło. Jednak po obejrzeniu filmiku z zasadami stwierdzam, że wygląda to rzeczywiście na ciekawą gierkę i chyba się na nią skuszę. Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście działa dobrze na więcej niż 2 osoby, bo jednak zazwyczaj takie konfrontacyjne gry, w których jeden gracz atakuje drugiego słabo działają na więcej osób, szczególnie na 3 osoby.
W teorii tarcze (a w zasadzie ich brak) mogą zniwelować ten problem. Ale podobnie sądzę, ze to jednak gra raczej dwuosobowa.
Obawiam się natomiast, że w grze dwuosobowej większe szanse na zwycięstwo ma ten, kto rozpoczyna rozgrywkę (potencjalnie szybciej atakuje, w wyniku przegranej nie traci tarczy).
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

citmod pisze: @topic (bo inaczej to zaraz też zostanie skasowane): Podchodziłem bardzo sceptycznie do tej gry, bo ani klimat wikingów mnie nie jara, ani to co słyszałem o grze mnie nie zaciekawiło. Jednak po obejrzeniu filmiku z zasadami stwierdzam, że wygląda to rzeczywiście na ciekawą gierkę i chyba się na nią skuszę. Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście działa dobrze na więcej niż 2 osoby, bo jednak zazwyczaj takie konfrontacyjne gry, w których jeden gracz atakuje drugiego słabo działają na więcej osób, szczególnie na 3 osoby.
O tym wariancie opowiada Granie w Chmurach i Po-Gra-My z tego co kojarzę - obejrzyj ich sobie najlepiej :)
kali pisze: W teorii tarcze (a w zasadzie ich brak) mogą zniwelować ten problem. Ale podobnie sądzę, ze to jednak gra raczej dwuosobowa.
Obawiam się natomiast, że w grze dwuosobowej większe szanse na zwycięstwo ma ten, kto rozpoczyna rozgrywkę (potencjalnie szybciej atakuje, w wyniku przegranej nie traci tarczy).
Zupełnie szczerze, większość partii była testowana w 3/4 graczy. Także działa to sprawie i miodnie.

A w dwóch graczy wcale nie wygrywa pierwszy, to też sprawdzone :)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Valhalla

Post autor: citmod »

Wookie pisze:
citmod pisze: @topic (bo inaczej to zaraz też zostanie skasowane): Podchodziłem bardzo sceptycznie do tej gry, bo ani klimat wikingów mnie nie jara, ani to co słyszałem o grze mnie nie zaciekawiło. Jednak po obejrzeniu filmiku z zasadami stwierdzam, że wygląda to rzeczywiście na ciekawą gierkę i chyba się na nią skuszę. Ciekawi mnie tylko czy rzeczywiście działa dobrze na więcej niż 2 osoby, bo jednak zazwyczaj takie konfrontacyjne gry, w których jeden gracz atakuje drugiego słabo działają na więcej osób, szczególnie na 3 osoby.
O tym wariancie opowiada Granie w Chmurach i Po-Gra-My z tego co kojarzę - obejrzyj ich sobie najlepiej :)
Kurcze słuchałem podsumowania Grania w Chmurach i jakoś nie słyszałem żeby rozmawiał o 3 osobowym składzie. Musiałem coś przeoczyć, więc trzeba jeszcze raz obejrzeć... :P
Wookie pisze: Zupełnie szczerze, większość partii była testowana w 3/4 graczy. Także działa to sprawie i miodnie.)
W takim razie wierzę na słowo. Mam nadzieję, że się nie zawiodę. :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Gambit »

No to kilka słów o Valhalli ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Valhalla

Post autor: Morgon »

Mam takie pytanie. Skąd wziąłeś taką z kosmosu cenę 180 zł za grę która składa się ze 120 kart i garści kostek? Przebiłeś tym nawet karcianki LCG.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Jiloo »

Morgon pisze:Mam takie pytanie. Skąd wziąłeś taką z kosmosu cenę 180 zł za grę która składa się ze 120 kart i garści kostek? Przebiłeś tym nawet karcianki LCG.
SCD gry to 179 zł.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Valhalla

Post autor: Golin »

a za 160 jest shadespire :D
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Valhalla

Post autor: Morgon »

Jiloo pisze:
Morgon pisze:Mam takie pytanie. Skąd wziąłeś taką z kosmosu cenę 180 zł za grę która składa się ze 120 kart i garści kostek? Przebiłeś tym nawet karcianki LCG.
SCD gry to 179 zł.
Czepiasz się szczegółów, a ja oczekuję odpowiedzi na pytanie.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Jiloo »

Morgon pisze:
Jiloo pisze:
Morgon pisze:Mam takie pytanie. Skąd wziąłeś taką z kosmosu cenę 180 zł za grę która składa się ze 120 kart i garści kostek? Przebiłeś tym nawet karcianki LCG.
SCD gry to 179 zł.
Czepiasz się szczegółów, a ja oczekuję odpowiedzi na pytanie.
Niczego się nie czepiam. Odpowiadam na pytanie. Gambit wziął cenę z tego co zapowiedział wydawca. Gra kosztuje prawie 180 zł.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Gosiek »

Morgon pisze:Mam takie pytanie. Skąd wziąłeś taką z kosmosu cenę 180 zł za grę która składa się ze 120 kart i garści kostek? Przebiłeś tym nawet karcianki LCG.
Chociażby ze strony kampanii:

Kod: Zaznacz cały

60,00 zł TYLE ZAOSZCZĘDZISZ
Wspierając projekt gry na zagramw.to masz gwarancję, że cena oferowana w pierwszej dobie trwania kampanii będzie najniższą w historii. Nigdzie nie kupisz tej gry taniej.
Sugerowana cena detaliczna gry Valhalla to 179,00 zł. Wspierając projekt w tym momencie zaoszczędzisz więc aż 60,00 zł
Chyba, że to pytanie do autora gry było, to możemy poczekać na jego odpowiedź.

I doszło kilka bonusów z SG, w tym dodatkowe karty jarlów i dodatek "Walkirie", także w pudle będzie jednak coś więcej niż 120 kart i kilka kości.
ODPOWIEDZ