BoxThrone - Półki na gry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

BoxThrone - Półki na gry

Post autor: citmod »

https://www.kickstarter.com/projects/88 ... ing-system

Chyba pierwsze dedykowane półki na gry. Całkiem ciekawe rozwiązanie, choć jednak wydaje się być dosyć drogie patrząc jedynie na użyte materiały (nie twierdzę, że należy patrzeć w ten sposób), ale jak widać popyt jest. Mam nadzieję, że inne firmy zauważą potencjał i podłapią ideę, podobnie jak to miało miejsce ze stołami dla graczy, i za jakiś czas będzie w czym wybierać. Może jakaś rodzima firma by się za to wzięła, to i ceny byłyby przystępniejsze. ;)
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: BoxThrone - Półki na gry

Post autor: SeeM »

Ładne, jeżeli ktoś ma za dużo czasu na odkurzanie pudełek.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: BoxThrone - Półki na gry

Post autor: bukimi »

Genialny pomysł, choć zastanawiam się nad ostateczną estetyką. Metalowe ramy połączone takimi "prętami" są praktyczne, ale lekko przypominają typowe regały magazynowe (w nich też półki montuje się na wybranej wysokości). Oczywiście masz pełną gamę kolorów, akrylowe płytki na figurki i szufladki, ale każda wariacja to dodatkowe koszty.

Ceny oczywiście też nie na polską kieszeń. Sama cena wysyłki (25$ za najprostszy zestaw, 109$ za największy) jest taka, że można pokusić się o zamówienie czegoś podobnego u stolarza czy innego fachowca i wyjść na tym finansowo do przodu.

Niemniej jednak, fajnie że projekt cieszy się powodzeniem - wysyła sygnał, że takie coś jest potrzebne. Cieszy mnie też szczegółowość opisów w kampanii: mamy mnóstwo zdjęć, filmików, wymiarów, przykładów, itd.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: BoxThrone - Półki na gry

Post autor: citmod »

SeeM pisze:Ładne, jeżeli ktoś ma za dużo czasu na odkurzanie pudełek.
Z opisu wynika, że między pudełkami będzie od 2mm do 7mm odstępu, a przy niektórych nawet tylko 1-2mm także akurat o odkurzanie pudełek bym się nie martwił.
bukimi pisze:Genialny pomysł, choć zastanawiam się nad ostateczną estetyką. Metalowe ramy połączone takimi "prętami" są praktyczne, ale lekko przypominają typowe regały magazynowe (w nich też półki montuje się na wybranej wysokości). Oczywiście masz pełną gamę kolorów, akrylowe płytki na figurki i szufladki, ale każda wariacja to dodatkowe koszty.

Ceny oczywiście też nie na polską kieszeń. Sama cena wysyłki (25$ za najprostszy zestaw, 109$ za największy) jest taka, że można pokusić się o zamówienie czegoś podobnego u stolarza czy innego fachowca i wyjść na tym finansowo do przodu.

Niemniej jednak, fajnie że projekt cieszy się powodzeniem - wysyła sygnał, że takie coś jest potrzebne. Cieszy mnie też szczegółowość opisów w kampanii: mamy mnóstwo zdjęć, filmików, wymiarów, przykładów, itd.
Właśnie też pierwsze skojarzenie miałem z regałami magazynowymi, stąd też mój komentarz o cenie. Choć trzeba przyznać, że mimo wszystko prezentują się o niebo lepiej od regałów magazynowych. :P

Co do opisu kampanii, to również byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Chyba pierwsza kampania w której przeczytałem wszystko od początku do końca. Mają w teamie jakiegoś gościa który od kilku lat zajmuje się kampaniami na kickstartera, więc domyślam się, że to jego zasługa. :P
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: BoxThrone - Półki na gry

Post autor: bukimi »

Regały magazynowe to w przypadku gier planszowych nieopłacalna zabawa, bo ich najważniejszą cechą jest udźwig, a chyba nie potrzebujemy mieć po 250 kg nośności na półkę :wink:
Za to, aby mieć zwykły regał (mebel) idealnie dopasowany pod wymiary gier, wystarczy zainwestować w kołeczki, na których położy się półkę i już.

Oczywiście wszystko można mieć metodą do-it-yourself i po to się kupuje, żeby nie musieć bawić się samemu, ale tutaj cena jest powalająca. W jakimś meblowym "meble na wymiar" zrobią Ci regał z odpowiednią ilością półek gdzie chcesz, z szufladami, itp., za mniej. Jedyna ogromna przewaga BoxThrone nad regałem (przy tej różnicy cen) to mniejsze tarcie przy wyjmowaniu gier - nie niszczymy pudełek o ostrą krawędź mebla.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: BoxThrone - Półki na gry

Post autor: idha »

bukimi pisze:Genialny pomysł, choć zastanawiam się nad ostateczną estetyką. Metalowe ramy połączone takimi "prętami" są praktyczne, ale lekko przypominają typowe regały magazynowe (w nich też półki montuje się na wybranej wysokości). Oczywiście masz pełną gamę kolorów, akrylowe płytki na figurki i szufladki, ale każda wariacja to dodatkowe koszty.
Jeśli odstępy między grami będą niewielkie (maks. 5 mm), gier będzie dużo, a półki będą w nierzucającym się w oczy, neutralnym kolorze, w ogóle nie będzie ich widać. Gry mają to do siebie, że mają ładne, kolorowe i bardzo różnorodne pudełka (no chyba że ktoś zbiera serie, ale te też nie mają aż tak podobnych do siebie grafik), znacznie bardziej różnorodne od np. książek czy płyt. Dlatego jeśli jest ich dużo tworzą kolorową plamę - na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka nie widać wśród nich półek, nawet jeśli to grube na kilka centymetrów drewniane deski, a nie takie cienkie pręciki. Oczywiście pytanie jak taki BoxThrone będzie się prezentował bez gier, ale zakładam, że osoba kupująca dedykowaną półkę za kilkadziesiąt-kilkaset dolarów ma ich tyle, żeby takową zapełnić.
citmod pisze:
SeeM pisze:Ładne, jeżeli ktoś ma za dużo czasu na odkurzanie pudełek.
Z opisu wynika, że między pudełkami będzie od 2mm do 7mm odstępu, a przy niektórych nawet tylko 1-2mm także akurat o odkurzanie pudełek bym się nie martwił.
Dokładnie - z moich osobistych doświadczeń wynika, że przy takich odstępach odkurzanie raz na 3-4 tygodnie w zupełności wystarczy :)

A tak w ogóle chciałabym serdecznie podziękować założycielowi wątku za podrzucenie linka do tej kampanii. Zakochałam się :D Wprawdzie obawiam się, że przy kolekcjach 200+ ThroneBox jest już nieekonomiczny i stanowczo zbyt niski, ale i tak wizja półek do których pasuje każde pudełko jest czymś cudownym :)
ODPOWIEDZ