Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Nowa recenzja! Tym razem grze przygląda się Piotr z Game Troll TV:

Link: Recenzja Game Troll TV
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Nowa, gorąca recenzja na kanale Po-Gra-My!

Link do Recenzji

I przy okazji małe uaktualnienie odnośnie do kwestii w niej poruszanych, ponieważ już pewne zmiany zaszły po wielu, wielu konsultacjach z graczami, recenzentami i projektantami gier.

1. Przesłonki. Pomysł recenzentów jest dobry i pojawiał się w sugestiach wiele razy! Dlatego też po konsultacjach wprowadzamy dwa tryby rozgrywki:

- Mgła Wojny - zawsze gra się z przesłonkami (dla zaawansowanych graczy znających Strażników Xobos)

- Tryb szkoleniowy - gracze odsłaniają po deklaracji planszetkę. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób - z dodatkową zasadą - gra będzie bardziej przystępna, zwłaszcza w grupach o różnej znajomości Strażników Xobos, i bardziej przyjazna dla rozpoczynających swoje kroki z grą.

2. Prototypy posiadają tę samą grafikę na planszetkach Strażników, jednak docelowo każda planszetka będzie inna! Ilustracje są już gotowe, teraz składamy nowe planszetki, więc klany będą miały swój wizerunek!

3. Instrukcja jest w fazie roboczej i aktualnie tworzy się zupełnie nowa, którą zajmuje się profesjonalista - będzie całkowicie przepisana i inaczej zbudowana. Powinna pojawić się w niedługim czasie. Ten element musi być najlepszy jak to możliwe, gdyż jest to pierwszy kontakt z grą :)

4. Tor rund już posiada "strzałki" wskazujące kierunek ruchu znacznika - jest to bardzo istotna rzecz, która pojawiała się w sugestiach i znalazła się na naszej liście priorytetów!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: polwac »

I takich wydawców się powinno cenić. Nie są zapatrzeni w siebie, nie stoją za wszelką cenę przy swoim tylko przyjmują krytykę i próbują zmian chcąc stworzyć grę jak najlepszą dla graczy biorąc ich uwagi głęboko do serca. Innym wydawcy bierzcie przykład. Zbyt duże ego nie prowadzi do niczego dobrego ;)

Szacun Imagine Realm!
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
buhaj
Posty: 1043
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 511 times

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: buhaj »

polwac pisze: 26 maja 2018, 21:35 I takich wydawców się powinno cenić. Nie są zapatrzeni w siebie, nie stoją za wszelką cenę przy swoim tylko przyjmują krytykę i próbują zmian chcąc stworzyć grę jak najlepszą dla graczy biorąc ich uwagi głęboko do serca. Innym wydawcy bierzcie przykład. Zbyt duże ego nie prowadzi do niczego dobrego ;)

Szacun Imagine Realm!
Jeszcze jakby obiecaną video-instrukcję do Wyścigu Odkrywców przedstawili to byłbym zupełnie kontent :)
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

@Polwac - nie upieramy się, gdy widzimy że gracze chcą takich zmian, a my możemy je zaimplementować :)

@buhaj - na 100% w tym tygodniu pojawi się gameplay z videoinstrukcją (taki miks) - mieliśmy to zrobić 3 tygodnie temu, ale - uwierz na słowo - po prostu kompletnie brakuje nam czasu nawet na sen.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Nowa recenzja gry - recenzuje Blog na Wolny Czas :)

RECENZJA
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Bruno555 »

Ja bym z chęcią posłuchał opinii Gambita. Podobają mi się jego szczere recenzje. On raczej nie owija w bawełne.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: polwac »

Ja od razu wsparłem, ale też liczę na recenzję Gambita
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Z Tomkiem graliśmy w Graciarni przed akcją na w.to - pytaliśmy o recenzję, poskarżył się o totalny brak czasu i zaległości, stąd nie rozmawialiśmy o recenzji. Mieliśmy okazję spotkać się też na Pyrkonie, dzień po starcie Xobosów na z.to - i sytuacja raczej się nie zmieniła. Na te chwilę udało nam się zorganizować 4 videorecenzję (Geek Factor, HUMIgraj, Game Troll, Po-Gra-My) i 1 recenzję tekstową na Blog na Wolny Czas i wrażenia na Stercie Gier. Na prawdę postaraliśmy się dotrzeć do graczy i recenzentów i gra ma spore pokrycie prasowe!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Cel społecznościowy zrealizowany! W grze pojawi się scenariusz "Starcie Klanów" pozwalający zagrać rozgrywkę asymetryczną. Ten tryb dodaje unikatową zdolność dla każdego z klanów oraz dodatkową technologię, dostępną tylko dla wybranego klanu!

Pojawiła się nowa recenzja na blogu Fani Gier (fanigier.net) - LINK :D

W nadchodzący weekend, czyli 9 i 10 czerwca możecie przetestować grę na Pionku (Zabrze), a 16 czerwca w Katowicach, w klubokawiarni Ludiversum ( w godzinach od 17 do 21)!
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: E2MD »

Imagine Realm pisze: 27 maja 2018, 09:57 @buhaj - na 100% w tym tygodniu pojawi się gameplay z videoinstrukcją (taki miks) - mieliśmy to zrobić 3 tygodnie temu, ale - uwierz na słowo - po prostu kompletnie brakuje nam czasu nawet na sen.
Czy gdzieś się pojawiła ta videoinstrukcja ?
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Jutro nagrywamy (czwartek) - jak tylko będzie gotowa, umieszczamy ją. Opóźnienie jest związane z przeniesieniem biura.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Strażnicy Xobos niemal w całości rozesłani do wspierających z zagramw.to :D

Premiera gry w Ludiversum (Katowice) 19 stycznia w godzinach 18:00 - 21:00 - zapraszamy na spotkanie i przetestowanie gry!


Obrazek
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Gromb »

Zapisy jak zwykle przez twarzoksiążkę, czy można wbić z ulicy?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos - Imagine Realm

Post autor: Imagine Realm »

Można "wbić" z ulicy - zapraszamy (tylko się zapowiedzieć np. tutaj).
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Imagine Realm »

Pojawiła się najnowsza recenzja gry na blogu Diceland:

Strażnicy Xobos - recenzja
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Jareks1985 »

czy możecie wysłać pudełko do Gambita? Ja nie uznaje innych recenzentów
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Gambit »

Jareks1985 pisze: 07 lut 2019, 12:52 czy możecie wysłać pudełko do Gambita? Ja nie uznaje innych recenzentów
Gambit dostał pudełko w ramach podziękowania za uwagi dawno przed kampanią (nie konkretnie do recenzji), ale to jest gra nie w alejce Gambita. Gambit grał w prototyp dawno temu. Widział, że gra ma potencjał, żeby trafić w gusta graczy, widział, ze działa tak jak sobie to wykombinował twórca, ale po zastanowieniu uznał, ze to jednak nie jego bajka. Generalnie Gambit nie recenzował Xobos, bo nie miał ochoty zmuszać się do gry jeszcze kilka razy tylko po to, żeby potem mówić publicznie, że mu się nie spodobała.
.
.
.
.
Dlaczego ja tak dziwnie to pisałem?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Jareks1985 »

Gambit pisze: 07 lut 2019, 13:15
Jareks1985 pisze: 07 lut 2019, 12:52 czy możecie wysłać pudełko do Gambita? Ja nie uznaje innych recenzentów
Dlaczego ja tak dziwnie to pisałem?
Nie wiem, lubisz pisać o sobie w trzeciej osobie? :D
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: Imagine Realm »

W przyszły tygodniu rozsyłamy figurki :D
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: vinnichi »

Czy tylko recenzenci grali w Xobosów? Żadnych opinii? Ja wczoraj miałem okazję zagrać a nigdy nie byłem zbytnim fanem rtsów. Miałem nadzieję że w grze będzie można coś pobudować jakoś się fajnie zabezpieczyć tymi wieżyczkami, ulepszać w międzyczasie budynki. Tutaj jednak od początku ciężar rozgrywki skupiał się głównie wokół walk strażników, było za mało czasu i surowców żeby kombinować z inwestowaniem w technologie. Kilka rund puściliśmy nie ruszając się wcale tylko czekając na zasoby. A co w tym wszystkim najdziwniejsze ... gra mi się podobała:) fajnie gdyby projekt się dalej rozwijał i doszłyby nowe budynki. Zastanawiam się nawet nad zakupem gry bo te minusy o których wspomniałem pewnie wynikają z nieogrania a potencjał gry widzę. Graliśmy we 2 i bardzo ostrożnie podchodzilismy do walki żeby nie stracić strażnika przez co robiło się statycznie a chyba nie ma co się tak szczypać. Jednak brak opinii graczy w wątku nie napawa optymizmem. Czy ktoś rozegrał już 5-10 partii i mógłby wypowiedzieć się jakie ma wrażenia po kolejnych rozgrywkach? Jak wygląda regrywalność?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: gregoff »

Ja grałem bo kolega wsparł (graliśmy jeszcze bez figurek) i mi się spodobało. Nie wiem jak na 4 graczy to chodzi, ale na dwóch bardzo przyjemna rozgrywka. Musiałbym ograć więcej aby coś o tym powiedzieć w dłuższym okresie czasu, ale dla mnie gra do polecenia jak ktoś lubi taki RTS na planszy. Dobrym pomysłem jest ogranie tego wcześniej u kogoś aby ocenić samemu.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: vinnichi »

No właśnie po 1 rozgrywce mam tylko więcej pytań. Nie rozumiem dlaczego można budować tylko jeden budynek na rundę mam rude chce się rozwijać a nie mogę. Zbyt ważne wydają mi się te reaktory jako przemnożnik oznacza to że 4 rundy z 15 muszę poświęcić na ich zakup więc zostaje mi tylko 11 na zabawę technologiami itp
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
piter555
Posty: 90
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 23 times

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: piter555 »

Nie masz ograniczeń co do ilości budynków wybudowanych podczas jednej rundy ogranicza Cię tylko ilość posiadanego budulca, kafli budynków i miejsca na planszy. Tylko reaktor możesz wybudować jeden na turę (może być z innymi budynkami) i możesz nabyć jeden kafel technologi na turę. Ja już grałem kilka razy i w 4 też. Mi bardzo się podoba tylko czasem pojawiają się pytania na które ciężko znaleźć odpowiedź w instrukcji.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Strażnicy Xobos / Guardians of Xobos (Jarosław Biliński)

Post autor: vinnichi »

Ok źle graliśmy to dużo zmienia
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ