Sen / Rat-a-Tat Cat (Monty Stambler, Ann Stambler)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Sen / Rat-a-Tat Cat (Monty Stambler, Ann Stambler)

Post autor: Shimrod »

Nie znalazłem tematu, więc zakładam.

Kolejna mała gra Naszej Księgarni, z bajeczną szatą graficzną i prostą mechaniką. Reimplementacja Rat-a-Tat Cat, która w 1996 roku zdobyła Mensa Select Award.
Po prezentacji na Pionku, w naszej grupie 3 (w tym ja) z 4 grających osób zakupiły własny egzemplarz.

Nasza Księgarnia
BGG
BGG
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sen (Rat-a-Tat Cat)

Post autor: Nadis »

Też graliśmy na Pionku :) Gra zdecydowanie ciekawa i warta swojej ceny. Jedynie co, to przypuszczam, że na dwie osoby nie działa zbyt fajnie i dlatego nie kupiliśmy swojego egzemplarza. Zawsze natomiast chętnie zagram jak ktoś przyniesie ze sobą :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Sen (Rat-a-Tat Cat)

Post autor: Ink »

Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Sen (Rat-a-Tat Cat)

Post autor: Shimrod »

Nadis pisze:Też graliśmy na Pionku :) Gra zdecydowanie ciekawa i warta swojej ceny. Jedynie co, to przypuszczam, że na dwie osoby nie działa zbyt fajnie i dlatego nie kupiliśmy swojego egzemplarza.
Wg informacji na pudełku jest to gra dla 3-5 osób więc na 2 osoby ma prawo nie dzialać... Wczoraj ogrywałem swój egzemplarz na 3 osoby i działa bardzo dobrze.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Sen (Rat-a-Tat Cat)

Post autor: Legun »

Gra trafia u nas regularnie na stół jako "niezobowiązujące łechtanie mózgu" ze szczyptą emocji wynikających z niepewności. Na dwie osoby też chodzi - nie widzę specjalnej różnicy. Sprawdziliśmy jednak jeden pomysł na modyfikację reguł i działa bardzo dobrze:
Jeśli na stos kart odrzuconych trafia karta z akcją specjalną, która wcześniej była zakrytą kartą na stole (nie zaś odrzuconą kartą z tych właśnie dobranych), to kolejny gracz może w swoim ruchu wykorzystać taką akcję.
Dzięki temu akcje specjalne pojawiają się ciut częściej, no i dochodzą czasem nieoczywiste dylematy, np. kiedy podmienić 7 "zamień dwie", tak, żeby kolejnemu graczowi nie zrobić zbyt dużego prezentu.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Sen (Rat-a-Tat Cat)

Post autor: bobule »

Ktoś jeszcze gra w Sen? :D
Moje wrażenia: nie dość, że akcji specjalnych jest mało (i jeszcze nie zawsze możemy z nich skorzystać o.O), to raczej rzadko opłaca się zrobić pobudkę, bo jak nie trafimy to dostaniemy jeszcze po łapkach -5 punktów :P
Mało to pasjonujące jak ze stosu kart zakrytych wyjmujemy po raz kolejny 8 albo 9 i od razu je odkładamy.

Gra bardzo się podoba jak ktoś lubi ładne gry i co do tego nie przeczę, ale dla tych co by chcieli coś więcej przy tym tytule pogłówkować, to raczej nie mają na co liczyć. Można coś tam sobie próbować zapamiętać, że np. ktoś dołożył sobie kartę i pewnie będzie niska, ale żeby ją zabrać musielibyśmy trafić na kartę specjalną "zamień 2", a większe szanse są raczej na to, że runda się wcześniej skończy niż nam ta karta dojdzie :D

Ktoś grał w warianty dodatkowe zamieszczone w instrukcji?
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Sen / Rat-a-Tat Cat (Monty Stambler, Ann Stambler)

Post autor: HUBertPL »

Gramy, ooooj gramy :)
Gra jest po prostu świetna, emocje są niesamowite, kupa zabawy i kombinowania.
Graliśmy wczoraj wariant gdzie osoba z największą ilością dziewiątek (karty z wielkim wizerunkiem kruka) nie otrzymuje punktów za te kruki. Daje to możliwość naprawdę srogiego kombinowania i wciskania innym kiepskich kart. Z tym że teraz kiepska może być np: 3 - bo można mieć 4 kruki na ręce i dostać zero punktów.
ODPOWIEDZ