Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: rastula »

Gatherey pisze: 12 gru 2018, 22:27 Po co wam polskie wydanie, skoro gra to praktycznie ikonografia?
Tyle razy już było, ...dostepność cena polska instrukcja (dla wielu jednak jakaś przeszkoda)...
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: htomek »

...żeby mieć jasność przed zamówieniem - NIE będzie polskiego wydania TAK ?

Jeśli tak, to trzeba brać EN.

Druga sprawa, ktoś choć trochę ograł już grę? Zewsząd docierają ochy i achy pod względem mechaniki WP - czy faktycznie gra jest lepiej niż dobra?

Dzięki za info.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: KrzysiekL »

htomek pisze: 13 gru 2018, 15:40 ...żeby mieć jasność przed zamówieniem - NIE będzie polskiego wydania TAK ?
Były plotki, że ktoś ma to wydać, ale nie pamiętam szczegółów (i mówię już o sytuacji po tym jak okazało się, że GF nie będzie więcej współpracować z tym wydawcą)
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: htomek »

... też słyszałem o tych plotkach ale chyba na nich się skończy,

stąd kolejne pytanie brać EN czy sobie darować.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: narandil »

Ja mam ENG i jestem zadowolony - w sensie i z wydania i z samej gry.

A tak z innej beczki może komuś też się przyda przypominajka o limitach kart (można zrobić kafel do położenia na planszę albo nawet barbarzyńsko nakleić :shock: ) - czarna strona jako rewers do kafla.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 559
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 375 times
Been thanked: 209 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Namurenai »

narandil pisze: 08 sty 2019, 11:19A tak z innej beczki może komuś też się przyda przypominajka o limitach kart (można zrobić kafel do położenia na planszę albo nawet barbarzyńsko nakleić :shock: ) - czarna strona jako rewers do kafla.
Spoiler:
Obecnie z ostatniego punktu (po prawej stronie) rewersu wynika jedna rzecz -> pierwszy gracz dostaje 3 monety + 1 monetę za każdego gracza poza nim samym (więc w rozgrywce na 4 osoby, pierwszy gracz dostanie 6 monet na start) :D
W sensie... Czytałem instrukcję, więc rozumiem zamysł (że każdy kolejny gracz dostaje o jedną monetę więcej od poprzedniego), ale zapis powinien być inny :P

A poza tym, fajna przypominajka, dziękować ;)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Trolliszcze »

Wystarczy wstawić kropkę lub średnik.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: narandil »

Namurenai pisze: 08 sty 2019, 11:58
narandil pisze: 08 sty 2019, 11:19A tak z innej beczki może komuś też się przyda przypominajka o limitach kart (można zrobić kafel do położenia na planszę albo nawet barbarzyńsko nakleić :shock: ) - czarna strona jako rewers do kafla.
Spoiler:
Obecnie z ostatniego punktu (po prawej stronie) rewersu wynika jedna rzecz -> pierwszy gracz dostaje 3 monety + 1 monetę za każdego gracza poza nim samym (więc w rozgrywce na 4 osoby, pierwszy gracz dostanie 6 monet na start) :D
W sensie... Czytałem instrukcję, więc rozumiem zamysł (że każdy kolejny gracz dostaje o jedną monetę więcej od poprzedniego), ale zapis powinien być inny :P

A poza tym, fajna przypominajka, dziękować ;)
Trolliszcze pisze: 08 sty 2019, 12:00 Wystarczy wstawić kropkę lub średnik.
Dzięki, faktycznie wcześniej była tam kropka a "+1" w dolnej linii. Podczas poprawek musiałem to zmienić bez większego namysłu ;)
Na swoje usprawiedliwienie jedynie fakt, że jest tam "each NEXT player" a nie "each OTHER player" - te NEXT sugeruje że kolejność ma znaczenie i dzięki temu liczę, że osoby, które przeczytały instrukcję/już grały (w sensie że ja :D) będą wiedziały o co kaman.
plus fakt, że dziwnie by było jakby tylko pierwszy gracz dostawał srebro ;)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2019, 13:26 przez narandil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 559
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 375 times
Been thanked: 209 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Namurenai »

narandil pisze: 08 sty 2019, 12:23Dzięki, faktycznie wcześniej była tam kropka a "+1" w dolnej linii. Podczas poprawek musiałem to zmienić bez większego namysłu ;)
Na swoje usprawiedliwienie jedynie fakt, że jest tam "each NEXT player" a nie "each OTHER player" - te NEXT sugeruje że kolejność ma znaczenie i dzięki temu liczę, że osoby, które przeczytały instrukcję/już grały (w sensie że ja :D) będą wiedziały o co kaman.
Już samo umieszczenie tego w linii poniżej załatwia sprawę dla laika :)

A sama gierka wykonana przednio (stosunek cena/jakość u Shema nie zawodzi) - czekam tylko aż dojdą metalowe monety i biorę się za ogrywanie ;)
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: narandil »

do mnie dziś dotarł zaokrąglacz rogów co oznacza, że następna partia już z wszystkimi kartami promo (8x+8x) :twisted: 8)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Gatherey »

Ktoś namierzył skąd dorwać promkowe postacie?
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Czacha Games »

Hej, tak krótko informacyjnie, gdyż sondowaliśmy możliwość wydania polskiej wersji i dostaliśmy dziś taką oto wiadomość:

"Hi Przemek,
Thanks for your interest, but that license is not available for the Polish market.

Thanks,
Shem"

Także tyle w temacie polskiej edycji. Zostaje zatem wersja angielska.

Pozdrawiamy
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: bowie »

Licencja nie na Polskę? Czyli opcje są dwie:

1. Ktoś już tę licencję nabył, a autor na ten moment nie może powiedzieć co to za firma, dopóki nie będzie oficjalnej informacji
2. Sytuacja z Games Factory i dodatkami do Najeźdźców Północy skutecznie zniechęciła autora do rynku polskiego.

Niestety, stawiam na to drugie...
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: KrzysiekL »

bowie pisze: 09 sty 2019, 06:37 2. Sytuacja z Games Factory i dodatkami do Najeźdźców Północy skutecznie zniechęciła autora do rynku polskiego.

Niestety, stawiam na to drugie...
Niby też tak pomyślałem, ale myślę też, że jakby jakieś poważne międzynarodowe wydawnictwo typu Portal, Rebel czy Egmont zainteresowało się wydaniem gry w Polce bez crowdfundingu, to mógłby spojrzeć przychylniej. ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

KrzysiekL pisze: 09 sty 2019, 08:01
bowie pisze: 09 sty 2019, 06:37 2. Sytuacja z Games Factory i dodatkami do Najeźdźców Północy skutecznie zniechęciła autora do rynku polskiego.

Niestety, stawiam na to drugie...
Niby też tak pomyślałem, ale myślę też, że jakby jakieś poważne międzynarodowe wydawnictwo typu Portal, Rebel czy Egmont zainteresowało się wydaniem gry w Polce bez crowdfundingu, to mógłby spojrzeć przychylniej. ;)
+1
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Skryty Planszoholik »

może znaczenie ma fakt, że Architekci byli nietypowo fundowani na KS ? Tzn. bez żadnych Strech Goli do odblokowania - od razu gra kompletna, znaczniki na wypasie i jedynie przetestowane i z góry znane drobne KS promosy dla wspierających (5 dodatkowych postaci i 6 kart) + możliwość dokupienia metalowych monet.

Ciekawe jak Czacha, GF czy inne nasze wydawnictwo chciałoby to ugryźć na wspieraczce...
Dlatego też obstawiam, że jak już to AotWK w wersji PL trafią do nas klasyczną metodą wydawniczą.

PS. Ode mnie wielkie brawa dla Garphill Games za taki model wydawania gier na KS.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Daquan »

bowie pisze: 09 sty 2019, 06:37 Licencja nie na Polskę? Czyli opcje są dwie:

1. Ktoś już tę licencję nabył, a autor na ten moment nie może powiedzieć co to za firma, dopóki nie będzie oficjalnej informacji
2. Sytuacja z Games Factory i dodatkami do Najeźdźców Północy skutecznie zniechęciła autora do rynku polskiego.

Niestety, stawiam na to drugie...
Ja obstawiam albo nr 1, albo że ktoś kupił prawa do całego świata- na przykład taki Renegade które dystrybuuje Garphila w USA.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: sajlenthill »

Podobno gra leży na 2 osoby. Czy komuś udało się zagrać w takim składzie i może się podzielić spostrzeżeniami???
Klopsik1985
Posty: 89
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Klopsik1985 »

Działa bardzo fajnie na 2:) właśnie skończyłem z żoną i botem partyjkę, wygrał niestety bot :(
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: narandil »

My gramy we dwójkę + BOT i sobie chwalimy. Oczywiście jest trochę luźniej / spokojniej niż w większym gronie ale to już kwestia gustu co kto lubi.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: KonradT »

KrzysiekL pisze: 09 sty 2019, 08:01 Niby też tak pomyślałem, ale myślę też, że jakby jakieś poważne międzynarodowe wydawnictwo typu Portal, Rebel czy Egmont zainteresowało się wydaniem gry w Polce bez crowdfundingu, to mógłby spojrzeć przychylniej. ;)
Portal zapowiedział wydanie Architektów. To był zbyt popularny tytuł, by po zabraniu praw GF żadne poważne wydawnictwo nie sięgnęło po ten tytuł. Pytanie brzmi co Czacha chciała osiągnąć swoim postem.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Coen »

KonradT pisze: 26 sty 2019, 22:11
KrzysiekL pisze: 09 sty 2019, 08:01 Niby też tak pomyślałem, ale myślę też, że jakby jakieś poważne międzynarodowe wydawnictwo typu Portal, Rebel czy Egmont zainteresowało się wydaniem gry w Polce bez crowdfundingu, to mógłby spojrzeć przychylniej. ;)
Portal zapowiedział wydanie Architektów. To był zbyt popularny tytuł, by po zabraniu praw GF żadne poważne wydawnictwo nie sięgnęło po ten tytuł. Pytanie brzmi co Czacha chciała osiągnąć swoim postem.
Taką dostali odpowiedź i wrzucili ją informacyjnie do wątku, może się nawet nie zastanawiali jak tutaj na forum co właściwie oznacza "license is not available for the Polish market".
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Ravn »

Czy to pewne info ze Portal wyda te gre? Bo chcialem kupowac angielska poki sie nie skonczy, ale skoro polskie wydawnictwo ma to zaplanowane to wole je wesprzec.
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: teschen »

Tak to pewne. Wyda również Paladynów. Zapraszam do tematu o planach wydawniczych.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Architects of the West Kingdom / Architekci z Zachodniego Królestwa (Shem Phillips)

Post autor: Portal Games »

Tak jest, potwierdzamy oficjalnie, że wydamy ten tytuł. Więcej szczegółów na ten temat pojawi się na bieżąco w ciągu roku.

Obrazek
Architekci Zachodniego Królestwa konkurują ze sobą, aby zaimponować królowi i zachować swój szlachecki status, wznosząc coraz wspanialsze konstrukcje w swoich nowych domenach. Gracze będą zbierać materiały budowlane, najmować akolitów, dbając przy tym o swoich pracowników. Mogą postępować honorowo albo zawrzeć układ z mniej odpowiednim towarzystwem. Czy budowa wielkiej katedry arcybiskupa warta jest ryzyka i działania na czarnym rynku? Który z architektów zostanie wyróżniony przez samego króla?

Architekci Zachodniego Królestwa zajęli II miejsce w rankingu najbardziej oczekiwanych premier targów Essen 2018 i ze średnią ocen 8.0 w ciągu kilkunastu tygodni od premiery wdarli się do pierwszej 200 najlepszych gier wg. rankingu BGG.
Więcej naszych planów wydawniczych na 2019 rok znajdziecie tutaj: https://portalgames.pl/pl/plany-wydawni ... -2019-rok/
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 13:27 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ