Karak (Petr Mikša)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Retro »

Trzeba z tym uderzyć do Albi
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: SmallFighter »

W Karaka grałam tylko z osobami dorosłymi i mieliśmy spory ubaw. Gra jest prosta, losowa, ale wywołuje dużo uśmiechu oraz radości. Taki tytuł na odmóżdżenie po ciężkim dniu. Nie trzeba dużo kombinować tylko rzucać kością i iść do przodu :)
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: fantazyn »

Arbook i istnienie działu "Bestiariusz" w instrukcji sprawiają wrażenie, że to poważna gra ; )

Odkrywanie komnat sprawia za każdym razem małą niespodziankę : )
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Xardas123 »

Gra dla starszego gracza faktycznie bardzo prosta, ale mój syn(7lat)ma taką zabawę i uśmiech na twarzy jak w nią gra, że mi więcej nie potrzeba;)

Natomiast nie wiem czy tylko mój egzemplarz dodatku czy i Wasze ma całkiem inny kolor rewersów i wierzchu kafli labiryntu ibez problemu idzie je rozróżniać... Ktoś też tak ma? Te ciemniejsze to dodatek.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: stary gracz »

Ja kafelki lochów ciągnę z drugiego, większego worka. Przyspiesza to setup oraz eliminuje problem o którym piszesz.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: kempy »

Xardas123 pisze: 29 gru 2019, 10:36 Ktoś też tak ma? Te ciemniejsze to dodatek.
Kilka postów wcześniej.

viewtopic.php?p=1206914#p1206914

PS. Zmodyfikowaliśmy domową zasadę o niszczeniu broni przy wyrzuceniu dubletu. Ze względu na to, że stresujące okazało się częsta przegrana połączona z zniszczeniem ekwipunku, jedynie dublety 4-4, 5-5 i 6-6 skutkują uszkodzeniem jednej z broni. Od razu lepiej. :)
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Haemophilus
Posty: 37
Rejestracja: 24 gru 2018, 18:34
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Haemophilus »

Czy wiadomo coś o dodruku dodatku do Karak? Gra mega przyjęła się u mnie jako gra rodzinna, chciałbym ją rozszerzyć ale dodatek wszędzie wyprzedany.
Badhorse
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 11:36
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 4 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Badhorse »

Wydawca wczoraj na moje zapytanie odpowiedział, że spodziewają się dostawy Karaka w kwietniu :)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: kempy »

Choroba figurkowa chyba dosięgła również Karaka. Okaże się za kilkanaście godzin.

https://youtu.be/4ZxVHyL1PJg
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 963
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 666 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Bart Henry »

kempy pisze: 04 sty 2021, 22:07 Choroba figurkowa chyba dosięgła również Karaka. Okaże się za kilkanaście godzin.

https://youtu.be/4ZxVHyL1PJg
Ale co się okaże? Wiadomo, że wychodzi zestaw figurek i będzie to dostępne u nas poprzez wydawnictwo Albi.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: kempy »

Jakoś umknęła mi informacja o tym zestawie. Z tego co widzę, to jest już nawet w sklepie Albi z adnotacją "w magazynie".
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Yig »

Os
Ostatnio zmieniony 13 lut 2021, 02:46 przez Yig, łącznie zmieniany 1 raz.
Yig
Posty: 70
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:22
Been thanked: 1 time

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Yig »

kempy pisze: 29 gru 2019, 16:11 PS. Zmodyfikowaliśmy domową zasadę o niszczeniu broni przy wyrzuceniu dubletu. Ze względu na to, że stresujące okazało się częsta przegrana połączona z zniszczeniem ekwipunku, jedynie dublety 4-4, 5-5 i 6-6 skutkują uszkodzeniem jednej z broni. Od razu lepiej. :)
Ostatnio też jestem na etapie "urozmaicania" rozgrywki. Pomysł z dubletem warto wypróbować - uściśliłbym to jednak, że nie wybrana broń, a ta z wylosowanego slotu, ustalonego za pomocą rzutu (1-3/4-6).
Oficjalny dodatek niezbyt mnie przekonuje, mam kilka własnych pomysłów, np. zamiast dorzucać pierdylion nowych bohaterów, można dorzucić do już istniejących jakieś drzewko umiejętności.
Aby utrudnić rozgrywkę, zamiast straty jednego PW, tracimy ich różnicę od przegranej walki - i tu można by pomyśleć o kolejnej "ramce" ze zbroją.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: RUNner »

Kupiłem Karaka żeby wprowadzić córkę w świat gier typu dungeon crawler i to był strzał w 10. Proste zasady, dynamiczna rozgrywka i ekspresowy setup. Jak dla mnie świetna rozrywka, bez mozolnego tłumaczenia zasad nowym graczom. Postacie są odpowiednio zróżnicowane i każdą się gra trochę inaczej. Jedyne czego mi brakuje, to większe zróżnicowanie komnat. Mogłyby zawierać jakieś ciekawe obiekty, które by się rozpatrywało jak w Labiryncie Śmierci z lat 90. Nie jest to jednak wada, bo gra w założeniu ma trwać około 30 minut i dodatkowe reguły mogłyby ją wydłużać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie żeby dodawać własne zasady i tutaj pole do popisu jest ogromne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: alpha »

RUNner pisze: 13 kwie 2021, 11:17 Kupiłem Karaka żeby wprowadzić córkę w świat gier typu dungeon crawler i to był strzał w 10. Proste zasady, dynamiczna rozgrywka i ekspresowy setup. Jak dla mnie świetna rozrywka, bez mozolnego tłumaczenia zasad nowym graczom. Postacie są odpowiednio zróżnicowane i każdą się gra trochę inaczej. Jedyne czego mi brakuje, to większe zróżnicowanie komnat. Mogłyby zawierać jakieś ciekawe obiekty, które by się rozpatrywało jak w Labiryncie Śmierci z lat 90. Nie jest to jednak wada, bo gra w założeniu ma trwać około 30 minut i dodatkowe reguły mogłyby ją wydłużać. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie żeby dodawać własne zasady i tutaj pole do popisu jest ogromne.
Zaciekawiło mnie porównanie do "Labiryntu Śmierci" od Encore. Na ile to jest podobne? Jak mi się w tamtą grę fajnie wtedy grało :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: RUNner »

Właściwie jedyne podobieństwo to układany z kafli labirynt :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: alpha »

RUNner pisze: 13 kwie 2021, 15:50 Właściwie jedyne podobieństwo to układany z kafli labirynt :)
Szkoda. Myślałem, że coś podobnego i zastąpiłoby mi tamtą grę :(
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: RUNner »

alpha pisze: 13 kwie 2021, 15:58
RUNner pisze: 13 kwie 2021, 15:50 Właściwie jedyne podobieństwo to układany z kafli labirynt :)
Szkoda. Myślałem, że coś podobnego i zastąpiłoby mi tamtą grę :(
Labirynt Śmierci to kooperacja (właściwie to gra solowa), a w Karaku jest rywalizacja. Labirynt był dla mnie trochę monotonny w rozgrywce. Karak jest prostszy i zdecydowanie dynamiczniejszy, a partia nie zabiera wiele czasu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: alpha »

RUNner pisze: 14 kwie 2021, 09:32 (...)
To w takim razie muszę w jakiejś wolnej chwili przyjrzeć się tej grzej.
Czy wiesz może coś na temat ew. zagrożenia związanego ze zniknięciem jej ze sklepów w związku z brakiem dodruku itp?
Mam trochę innych gier na radarze w związku z zapowiadanym brakiem dodruków, i dokładanie kolejnej jest stresujące :lol:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: RUNner »

Patrząc na allegro, zapasy chyba są dość duże, ale nie posiadam wiedzy odnośnie nakładu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kozio89
Posty: 50
Rejestracja: 23 sie 2019, 06:55
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Kozio89 »

Ja polecam Karak do gry z dziećmi - naprawdę spisuje się w swojej roli. BTW czy są gdzieś dostępne figurki bohaterów z dodatku ?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1028 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: RUNner »

Kozio89 pisze: 14 kwie 2021, 13:20 Ja polecam Karak do gry z dziećmi - naprawdę spisuje się w swojej roli.
Absolutnie. Gramy z córką codziennie i na razie końca nie widać.

Wczoraj dołączyła do nas żona i nas wyklepała bez większych problemów, no ale skoro 90% jej rzutów dawało na kościach 10+, to jak tu wygrać z taką manipulantką losu? ;) Żona odnalazła smoka, a ja miałem sprytny plan, że jeśli ona go nie pokona za pierwszym razem, to ja skorzystam ze zdolności warlocka i zamienię się z nią miejscami. Dzięki temu miałbym 3-4 tury na ubicie bestii, co przy sile ataku 7 mogło się udać. Niestety, żona od razu załatwiła sprawę uzyskując wynik 17.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Babik »

Kozio89 pisze: 14 kwie 2021, 13:20 BTW czy są gdzieś dostępne figurki bohaterów z dodatku ?
Pewnie, na przykład tu:
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Gromb »

Z dodatku, nie z podstawki
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Karak (Petr Mikša)

Post autor: Babik »

A, przepraszam za wprowadzenie w błąd, źle zrozumiałem.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
ODPOWIEDZ