Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End

Post autor: eventide »

Deem pisze: 03 wrz 2018, 15:17 @RUNner
Dramatem (no, powiedzmy, że dramacikiem) jest to, że praktycznie standardowo ludzie płaczą po portalowych preorderach, a mimo to nadal rzucają im kasę w ciemno. Jako społeczność nie uczymy się na własnych błędach.
Ja się uczę i to w dodatku na cudzych błędach :) "Mage Knighta" kupię dopiero, gdy okaże się, że nie ma żadnych fakapów. Ale tak, masz rację, ludzie znowu dadzą się skusić na kolejną super grę w preorderze. Niestety mam wszelkie podstawy przypuszczać, że "MK" nie zostanie wydany prawidłowo. Skoro nie ogarnęli takiego prostego (w porównaniu do "MK") projektu jak "AE", to można spodziewać się wszystkiego.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wroobel »

Deem pisze: 03 wrz 2018, 15:17 @RUNner
Dramatem (no, powiedzmy, że dramacikiem) jest to, że praktycznie standardowo ludzie płaczą po portalowych preorderach, a mimo to nadal rzucają im kasę w ciemno. Jako społeczność nie uczymy się na własnych błędach.
Był to mój pierwszy preorder u nich i niestety ostatni :(
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

eventide pisze: 03 wrz 2018, 23:57
Deem pisze: 03 wrz 2018, 15:17 @RUNner
Dramatem (no, powiedzmy, że dramacikiem) jest to, że praktycznie standardowo ludzie płaczą po portalowych preorderach, a mimo to nadal rzucają im kasę w ciemno. Jako społeczność nie uczymy się na własnych błędach.
Ja się uczę i to w dodatku na cudzych błędach :) "Mage Knighta" kupię dopiero, gdy okaże się, że nie ma żadnych fakapów. Ale tak, masz rację, ludzie znowu dadzą się skusić na kolejną super grę w preorderze. Niestety mam wszelkie podstawy przypuszczać, że "MK" nie zostanie wydany prawidłowo. Skoro nie ogarnęli takiego prostego (w porównaniu do "MK") projektu jak "AE", to można spodziewać się wszystkiego.
Twoje obawy są uzasadnione, bez dwóch zdań. Tyle że przy MK zapewne będzie można sporo zaoszczędzić przy preorderze, więc będziesz się gryzł. Ja się cieszę, że tego problemu mieć nie będę bo posiadam MK+LL.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Aeon's End

Post autor: seki »

Na przedsprzedaży w Portalu rzadko się oszczędza. Wręcz przeciwnie, zwykle jest drożej (i dostaje się jakiś bonus do gry).
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Aeon's End

Post autor: Banan2 »

seki pisze: 05 wrz 2018, 10:09 Na przedsprzedaży w Portalu rzadko się oszczędza. Wręcz przeciwnie, zwykle jest drożej (i dostaje się jakiś bonus do gry).
Dokładnie tak. Gry Portalu kupuje się po ich ukazaniu się (czytaj: sprawdzeniu czy nie ma błędów) w jakimś dobrym sklepie (czytaj: z dobrymi zniżkami). Ewentualne dodatki/gadżety dokupuje się potem w sklepiku Portalu. Cena wychodzi podobnie jak przedsprzedaż :)
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Nie śledzę poczynań wydawców, więc pewnie macie rację. Ja kupiłem w preorderze tylko dlatego, że kosztowało mnie to 90zł i pomyślałem, że taniej nie będzie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Aeon's End

Post autor: probbi »

Ale to chyba preorder sklepu jakiegoś a nie Portalu. U nich było ok 160 chyba ale z matą
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Aeon's End

Post autor: RUNner »

Tak, to nie był preorder Portalu, choć przez moment zastanawiałem się nad matą.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End

Post autor: bartekb8 »

Ech...A ja planuję zacząć przygodę z AE od Legacy i ciągle czekam, a wysyłka prawdopodobnie dopiero listopad/grudzień.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: inzkulozik »

bartekb8 pisze: 08 wrz 2018, 13:24 Ech...A ja planuję zacząć przygodę z AE od Legacy i ciągle czekam, a wysyłka prawdopodobnie dopiero listopad/grudzień.
W ostatniej aktualizacji pisze, że raczej w grudniu
https://www.kickstarter.com/projects/20 ... ts/2276226
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End

Post autor: bartekb8 »

To czekanie w KS jest najgorsze. W końcu człowiek może zapomnieć co zamawiał lub po co :wink:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Portal Games »

Obrazek

Premiera Aeon’s End już 26 września 2018!

A już w październiku do Sklepu Internetowego Portal Games zawita mata do Aeon’s End!

▪ Unboxing: https://youtu.be/sV07dREQA10
▪ Czym Aeon’s End różni się od Dominiona? – artykuł Ignacego Trzewiczka: http://portalgames.pl/pl/aeons-end-czym ... dominiona/
▪ Zbierz drużynę i daj potworom w kość! https://youtu.be/I9l3ZZ89k94
▪ O testach gry (od 18 września, od godziny 14:00): https://portalgames.pl/pl/aeons-end-ksi ... y-nemesis/
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End

Post autor: anorak »

Drodzy gracze, przypadkiem stałem się właścicielem pełnych talii kart z dodatków Depths i Nameless. Niestety, nie mam plansz magów i Nemesis z tych rozszerzeń. Jeśli ktoś ma, to byłaby szansa, że wysłałby mi ich skan albo zdjęcie w dobrej jakości? Najlepiej obu stron :). Z góry dziękuję!
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Aeon's End

Post autor: _leigam_ »

Jakoś cicho tak o tej grze, a tuż tuż premiera... Czemu takie małe zainteresowanie. Ja zastanawiam się czy zamówić, jeśli ktoś już dostanie swoją wersję niech wypowie się o jakości i oczywiście o błędach, bo wiadomo.. jak wszystko w porządku to ruszam do sklepu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Cicho bo ludzie czekaja na premiere pl a kto ma po ang to juz opisal swoje wrazenia wczesniej :)
Nie ma sie co zastanawiac tylko brac, gra jest swietna :)
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 16:39 przez Wosho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Aeon's End

Post autor: Retro »

Wczoraj dotarły do mnie poprawione karty, więc Portal już porozsyłał.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: Aeon's End

Post autor: j_g »

Mam od przedwczoraj (dzięki, graszki.pl). Wczoraj, w dniu premiery, pierwsza rozgrywka. Ciekawe, czy inicjalny setup (karty fabrycznie poukładane, aby ułatwić przygotowanie pierwszej rozgrywki) u Was będzie ok. U nas jakoś w jednym miejscu (chyba talia B) coś może było nie tak, talie i rękę graczy jakoś musieliśmy sami sobie ręcznie podobierać. Choć, być może, to ja dałem ciała - po jednokrotnym przeczytaniu instrukcji może nie potrafiłem się zorientować, a i presja czasu lekka była. A nawet jeśli, to oczywiście nie ma to najmniejszego znaczenia dla samej gry, chodzi tylko o ułatwienie przy pierwszej rozgrywce - zupełny niuans. Talia A i talia C (nemezisow) były dobrze ułożone.

Karty postaci ładnie wydrukowane, z taką fakturą, z fragmentami gładkimi i pozostałymi takimi chropowatymi. Pozostałe karty też na solidnym papierze. W wyprasce trochę powietrza, ale może będą dodatki to będzie w sam raz. Jest errata - coś trzeba ująć, coś dodać (jakieś dwie dodatkowe karty, kilka kart postaci wymienić). Generalnie wszystko kompletne. Przy pierwszej rozgrywce nie zauważyliśmy żadnych niedoróbek.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End

Post autor: Pierrnik »

Nie chcę być malkontentem a za jakoś produktów z Portalu dałbym sobie rękę uciąć to jednak po otwarciu pudełka zobaczyłem jakieś spagetti. Prosze o informację czy tylko mnie taki sie trafił egzemplarz czy to jest jednak standard. Karty nemezis i magów nie spięte niczym, w zadnym woreczku czy koszulce, porozrzucane po calym pudełku, krawędzie biale poobcierane, rogi pozaginane, bramy powypadaly z wytloczki na wypraske i część z nich ma obstrzępione krawędzie, wypraska potargana, bo ktos nie złożył prawidlowo i ciezar kart wciągnął środkowa przegródke do boku. Najbardziej mi żal kart magów i nemesis bo jestem perfekcjonista, kazda gre odrazu koszulkuje a tutaj to nie wiem co z tym fantem zrobić.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 21:21 przez Pierrnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Aeon's End

Post autor: anorak »

Ja kupiłem po angielsku War Eternal + the Void i the Outer Dark. O jakości wydania mogę powiedzieć tylko jedną dobrą rzecz - gruby karton do kart. Ale reszta to tragedia - pudło przyszło nieco zapadnięte (dało się naprostować, to po prostu słabej jakości tektura), kilka kart sklejonych tak, że nie dało się ich rozdzielić bez uszkodzenia, 80% kart wycentrowana nieprawidłowo, plansza jednego maga regularnie zniszczona. Napisałem o tym do Indie Board and Cards, miesiąc później przyszła paczka z zamiennikami uszkodzonych elementów i całym zestawem do ulepszenia podstawki do nowego wyglądu kart. Swoją drogą, zastępcze karty też nie są równo wydrukowane - wszystkie mniej lub bardziej nie trzymają środka. Obawiam się, że Portal drukuje grę razem z amerykańskim wydawcą w tej samej, taniej, chińskiej drukarni. Stąd możliwe problemy z jakością.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: Aeon's End

Post autor: j_g »

Pierrnik pisze: 27 wrz 2018, 14:00 Karty nemezis i magów nie spięte niczym, w zadnym woreczku czy koszulce,[...]
Z tego co kojarzę, to u mnie też były luzem; z tym, że z moją grą było wszystko ok. Odbierałem osobiście w sklepie graszki.pl, więc oszczędziłem pudełku jednej dodatkowej przesyłki (nota bene nawet widziałem pudło, w którym gry przyszły do sklepu dwie godziny wcześniej, pudło z woreczkami wypełnionymi powietrzem, bardzo fajnie). To o czym piszesz wskazuje na to, moim skromnym zdaniem, że mocno paczką poniewierano.
jedroll
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:07
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon's End

Post autor: jedroll »

Pierrnik pisze: 27 wrz 2018, 14:00 Prosze o informację czy tylko mnie taki sie trafił egzemplarz czy to jest jednak standard. Karty nemezis i magów nie spięte niczym, w zadnym woreczku czy koszulce, porozrzucane po calym pudełku, krawędzie biale poobcierane, rogi pozaginane, bramy powypadaly z wytloczki na wypraske i część z nich ma obszczępione krawędzie, wypraska potargana, bo ktos nie złożył prawidlowo i ciezar kart wciągnął środkowa przegródke do boku. Najbardziej mi żal kart magów i nemesis bo jestem perfekcjonista, kazda gre odrazu koszulkuje a tutaj to nie wiem co z tym fantem zrobić.
Zgłoś to do sprzedawcy w ramach rękojmi - towar niezgodny z umową. U mnie wszystko było perfekcyjnie zapakowane, musiałem się namęczyć, żeby wszystko wypakować z folii. Zastrzeżenia mam do instrukcji dotyczącej zamiany kart - kart nadmiarowych o wskazanych numerach(chyba 54 i 55) są dwie - z której talii należy je usunąć w takim wypadku?

Nie przeczytałem dogłębnie instrukcji, ale nie zauważyłem także w trakcie pobieżnego przeglądania jej zawartości jakiejkolwiek wzmianki o tym co zrobić, jeśli w wyniku niefortunnego zdarzenia karty się wymieszają... Co więcej mam wrażenie, że ktoś kto składał początkową talię nie zrobił tego poprawnie (nie zgadza się kolejność kart klejnotów, artefaktów i zaklęć z numeracją na kartach).
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 20:19 przez jedroll, łącznie zmieniany 1 raz.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: Aeon's End

Post autor: j_g »

jedroll pisze: 27 wrz 2018, 16:05 u mnie wszystko było perfekcyjnie zapakowane, musiałem się namęczyć, żeby wszystko wypakować z folii.
karty były w foliach, ale postacie+nemezis - nie wydaje mi się... chociaż może były w woreczkach strunowych... chyba tak.
jedroll pisze: 27 wrz 2018, 16:05 Zastrzeżenia mam do instrukcji dotyczącej zamiany kart - kart nadmiarowych o wskazanych numerach(chyba 54 i 55) są dwie - z której talii należy je usunąć w takim wypadku?
Z gry usunąć i wywalić do kosza - tak mi się wydaje, ale ja tam się nie znam.
jedroll pisze: 27 wrz 2018, 16:05 nie zgadza się kolejność kart klejnotów, artefaktów i zaklęć z numeracją na kartach
Wydaje mi się, że ta kolejność akurat nie musiała się zgadzać, mają być pomieszane (oczywiście w ramach swoich grup, jeśli mówimy o nemezisach - 1ki osobno, 2ki osobno, 3ki osobno) - tylko skład talii miał być odpowiedni, a kolejność losowa. Chyba, że Cię nie zrozumiałem - wtedy sorki.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End

Post autor: Pierrnik »

Nemesisy i magowie z poprawki byly jedynie spięte paskiem z folii, reszta (czyli główne) leżały luzem. Do kart nie mam nic zabezpieczone folia i dobrej jakości. Napisze do Portalu moze wymienia mi wypraske i poszczerbione/zakrzywione karty magów/nemezisow. Swoją droga to wydanie ogólnie jest bardzo ładne.
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Aeon's End

Post autor: Fiacik »

Czy są jakieś pasujące koszulki na karty profilowe magów i nemezis? Szybko będzie widać białe krawędzie.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 498 times
Been thanked: 240 times

Re: Aeon's End

Post autor: j_g »

Tu https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... es/page/5? nie widzę, aby ktoś coś zaproponował. Myślę, że coś strunowego na czas transportu, a później, gdy na stole to nie widzę powodów, aby je jakoś pofatygować wyraźnie, ot leży se to na stole i wygląda. Trochę może dostać ładunkiem, albo paznokciem biorącym talię, ale może nie będzie tak tragicznie. Zalaminować to chyba nie bardzo. W ostateczności - zeskanować, wydrukować i zalaminować, ale imho przesada.
ODPOWIEDZ