Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Jiloo »

Ja używam randomizera ze strony wydawcy z linka powyżej.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

Najpierw uzywalem www, pozniej znalazlem apke, a jak sie zorientowalem ze moje ulubione ustawienie wyklucze spele o koszcie 5 korzystam z randomizerow.
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End

Post autor: Migello84 »

Prezes zapowiedział dziś dwa dodatki: The Depths i The Nameless - premiera 2019 (da, bez zaskoczenia:) - szczegóły pewnie w styczniu na Portalconie.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Deathhammer »

Aeon's End to jedna z szumniejszych gier w portfolio Portal Games, jeśli chodzi o ten rok. Czy ten dość innowacyjny deckbuilder, w którym gracze współpracują, aby pokonać wielkiego Nemesis, faktycznie sprawia frajdę? Odpowiedź znajdziecie w recenzji. Zachęcam do lektury :)

AEON'S END - recenzja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: maciejo »

Deathhammer pisze: 02 gru 2018, 20:07 Aeon's End to jedna z szumniejszych gier w portfolio Portal Games, jeśli chodzi o ten rok. Czy ten dość innowacyjny deckbuilder, w którym gracze współpracują, aby pokonać wielkiego Nemesis, faktycznie sprawia frajdę? Odpowiedź znajdziecie w recenzji. Zachęcam do lektury :)

AEON'S END - recenzja
Ciekawy tekst, przekonałeś mnie.
Rzeczywiście w tej cenie gry trzeba przynajmniej spróbować :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

Witam wszystkich! :wink:

Mam pytanie odnośnie gry solo (na jednego maga): pokonał ktoś Księcia Pożeraczy na 3 karty tury? Po kilku porażkach (szybkich...) mam wrażenie, że to niewykonalne.
I czy tylko mi i moim dzielnym dzieciom wydaje się, że Książę jest najtrudniejszym Nemezisem? Pomimo, że ma ten sam poziom 5 co Maska Kłamstw.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: vikingowa »

Ja gram tylko solo ale zawsze dwoma magami bo jest po prostu ciekawiej. Myślę, że jednym to by była katorga😁
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Damon22 »

Jednym jest bardziej realistycznie :wink:
Bardzo fajnie idzie na 4 karty tury. Polecam, nie mam uczucia "innej" gry niż w kilka osób. Ale 3 karty to wyzwanie. Oczywiście ilość HP standardowa.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Blue »

Doszło do mnie pudło z merlina z PL dystrybucji i... Wy też mieliście jakieś białe śmieci na wszystkich kartach bohaterów/potworów? Musze mocno potrzeć żeby to zeszło. No i same te karty są mega słabo wykonane - cienkie, po bokach lekko przybielone od wykrojnika. Niby fajny efekt z tą różną fakturą błyszczenia, ale szczerze - wolałbym żeby tego nie było, a zrobili na 2 razy grubszym papierze, na fotkach z bgg te karty wyglądają na konkretnej grubości/sztywności.
https://boardgamegeek.com/image/3558834/aeons-end
https://boardgamegeek.com/image/3752258/aeons-end
Do tego te z bgg mają oblone rogi i nie ma problemów z przybieleniami. Bieda trochę :/. Za to same karty wyglądają ok i fajnie że są na fakturowanym papierze, lubię, choć znów - rewersy w kartach do podmiany są gorzej wycentrowane niż w zwykłej karty przez co mogą być rozpoznawalne, do tego już widzę ze jedna karta jest ubrudzona na rewersie przed wyjęciem kart z fabrycznej folii, liczę ze reszta tak nie będzie miała, ale jeszcze dzisiaj nie mam czasu na spokojnie tego rozkładać... nie wiem jakoś mam wrażenie, ze jakość wykonania pozostawia sporo do życzenia...
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 172 times
Been thanked: 139 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: woytas »

Też uważam, że z arkuszami bohaterów i wrogów dali mocno ciała. Są zbyt cienkie przez co brzegi szybko się niszczą. Chyba za bardzo chcieli ciąć koszty. Nie lubię takiego badziewia.
Sama gra całkiem fajna. Bardzo fajnie działa solo. Brakuje mi jednak w podstawce więcej wrogów. Za łatwo też się wygrywa i chyba muszę zacząć grać ze zwiększonym poziomem trudności.
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: longmen76 »

Druk arkuszy bohaterów i wrogów wydrukowane z dodatkową powłoką miały robić wrażenie WOW. Taki sam jak robiły WOW w Alien Artifacts. Druk ten sam, lecz w AA były planszetki w jasnych kolorowa i widać tego nie było. Tutaj są ciemne planszetki i te drobne uszkodzenia od razu świecą się jak psu jajca.
Niestety na rynku sprzedają się podobno gry do 100 PLN lub w okolicy tej ceny. W związku z tym ze strony Portalu zrozumiała decyzja, żeby obniżyć cenę gry. Z mojej strony wolałbym wyższą cenę i planszetki z tektury, ale myślę, że głosów "gra za droga" itp. byłoby więcej wtedy niż teraz narzekających na planszetki. Karty fajnej jakości i nawet ich nie koszulkuję bo praktycznie w grze nie ma tasowania kart.

Co do trudności gry, to Woytas w końcu napisał dokładnie tak samo jak ja czuję. Większość ludzi pisze, że nie może wygrać albo wygrywa jedną partię na kilka rozegranych. Byłem bardzo zdziwiony, bo mam 7 partii z żoną i tylko pierwsza partia przegrana z Gnieworodnym. Pozostałe 3 z Gnieworodnym i kolejne 3 przeciwko Królowej Roju wygrane. Może ze dwie były takie w której dostaliśmy poplecznika w którym ilość życia zależało chyba od podwójnej ilości Karaczanów i zawsze miał wtedy ze 20 / 22 życia. Ale wówczas był już taki etap gry, że mogliśmy walić w Nemesis po 8-12 obrażeń na turę gracza i szybko zakańczaliśmy rozgrywkę. Możliwe, że nam za dobrze idzie z uwagi na spore doświadczenie z deckbulderami. Jak przelecimy pozostałe dwie Nemesis to sprawdzimy wariant trudniejszy.

Faktycznie mogło by być więcej Nemesis w podstawce - 8 sztuk byłoby pewnie idealnie.
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: j_g »

longmen76 pisze: 18 gru 2018, 21:28 Byłem bardzo zdziwiony, bo mam 7 partii z żoną i tylko pierwsza partia przegrana z Gnieworodnym.
Ja mam na koncie z 5 partii solo - jedna przegrana, z Pożeraczem. W pozostałych też może 5ciu partyjkach, w bardzo różnie licznym składzie, przeważnie generalnie ogarniającym planszówki - same wygrane, choć połowa rzutem na taśmę, z emocjonującą końcówką.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Quba40 »

Grałem 5 partii 2-osobowych, przegraliśmy tylko z Gnieworodnym podczas pierwszej korzystając z sugerowanych ustawień - które wydały nam się wyjątkowo słabe. Następne partie wygrywaliśmy z każdym kolejnym demonem, losowaliśmy sklep oraz magów. Gra nie należy do najtrudniejszych, poprzez brak tasowania własnej talii. Pomimo kilku losowych elementów to w porównaniu z innymi deck builderami tutaj można sporo przewidzieć i dużo zaplanować. Sprawdzę jak się gra na trudniejszym poziomie, ale wydaje mi się, że dopiero trudniejsze demony z dodatków będą stanowić wyzwanie.
Szczerze powiedziawszy jestem lekko rozczarowany, spodziewałem się ostrej rzeźni, max 33% wygrywania. Być może lepszym wyborem byłby Shadowrun Crossfire :roll:
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Zack »

Quba40 pisze: 18 gru 2018, 22:08 Grałem 5 partii 2-osobowych, przegraliśmy tylko z Gnieworodnym podczas pierwszej korzystając z sugerowanych ustawień - które wydały nam się wyjątkowo słabe. Następne partie wygrywaliśmy z każdym kolejnym demonem, losowaliśmy sklep oraz magów. Gra nie należy do najtrudniejszych, poprzez brak tasowania własnej talii. Pomimo kilku losowych elementów to w porównaniu z innymi deck builderami tutaj można sporo przewidzieć i dużo zaplanować. Sprawdzę jak się gra na trudniejszym poziomie, ale wydaje mi się, że dopiero trudniejsze demony z dodatków będą stanowić wyzwanie.
Szczerze powiedziawszy jestem lekko rozczarowany, spodziewałem się ostrej rzeźni, max 33% wygrywania. Być może lepszym wyborem byłby Shadowrun Crossfire :roll:
W moim odczuciu poziom trudny bossów jest nie do wygrania (myślę, że 33% to przy wybranym markecie, a przy wylosowanym jeszcze niżej), natomiast normalny poziom to tak 50% wygranych co najmniej. Ale ja grałem w War Eternal a nie w "podstawkę" - z tego co kojarzę, to podstawka jest prostsza dużo i mniejsza synergia między umiejętnościami magów itp
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Blue »

Wracajac do planszetek - pytanie o ile koszt zwiększyło to nakładanie różnych wykończeń folii... Żeby sie nie okazało że lepiej wykonane, grubsze planszetki bez tego bajeru(który swoja droga pod swiatło moze troche wkurzac nawet, a jak jest płasko bez odbicia to w ogole go nie widac ze tam cos jest) byłyby tańsze...
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

Już kiedyś pisałem o poziomie trudności, ale zaktualizuje. Grałem (poza pierwszą grą zawsze) z losowym marketem i losowymi bohaterami. Gra zawsze w 2 os.
Na normalnym poziomie trudności gra jest bardzo łatwa ( w planszówki gramy od roku, w deck bildera pierwszy raz), wszystko poszło bez problemu od kopa.
N wyższym poziomie trudności:
- Gnieworodny - od kopa
- Królowa Roju – już z problemami, ale poległa, chyba za 3 razem
- Książę Pożeraczy - za pierwszym razem - nie byliśmy pewni czy dobrze policzyliśmy zdrowie bossa i graliśmy dla pewności do naszej śmierci - zdołaliśmy zadać dodatkowo 20+(chyba 27) obrażeń. Z zapasem ale nie mieliśmy dużo życia, a ostatnie losowania tur były po naszej myśli.
- Na koniec wisienka na torcie Maska Kłamstw – ten nemezis jest prze*****, jest tak losowy i nie zbalansowany że masakra. Totalnie nie przemyślany, na normalu można go brać z zamkniętymi oczami, na trudnym trzeba mieć totalnego fuksa. Na przykład wylosujesz na początku kartę zepsucia która sprawia że losujesz 3 kolejne karty zepsucia i w sumie można składać grę. Za pierwszym razem było przypadkowo w miarę ok, potem było wiele nierównych starć. Wygraliśmy ledwo co zdesperowani za 7 razem i to sposobem, było to chwile temu ale z tego co pamiętam
Spoiler:
Gra sprawiła nam frajdę i chętnie zagramy w dodatki, jednak tylko jak już będą 2 na raz, to i tak tylko 3 nemesis.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Dla ogranych w inne gry graczy Nemesis z podstawki nie sa rzeczywiscie bardzo trudne.
W dodatkach wychodza trudniejsze.
Natomiast hardmody sa bardzo trudne.
Poza maska bo to jest powszechnie znane ze jest przegiete i nie przemyslane.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: pan_satyros »

War Eternal to zdecydowanie lepszy starter dla "graczy". Tamte Nemesis nie są tak proste.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Blue »

Ale trudne i nadal "sprawiedliwe", czy nie? ;)

Niby dla graczy te proste, a Trzewik nie mógl pokonać pierwszego chyba z 9? razy? Jakoś tak... więc jak widać nie każdy zaawansowany planszówkowicz to ogarnia.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gatherey »

Blue pisze: 19 gru 2018, 10:21 Ale trudne i nadal "sprawiedliwe", czy nie? ;)

Niby dla graczy te proste, a Trzewik nie mógl pokonać pierwszego chyba z 9? razy? Jakoś tak... więc jak widać nie każdy zaawansowany planszówkowicz to ogarnia.
On pewnie jakies next level strategie testowal.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Ponieważ sklep Portalu ma wolne do 07.01.2019 i nie można sprawdzić oferty, mam pytanie: orientuje się ktoś czy mata do Aeon's End jest jeszcze dostępna?
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Zack »

bartekb8 pisze: 26 gru 2018, 15:14 Ponieważ sklep Portalu ma wolne do 07.01.2019 i nie można sprawdzić oferty, mam pytanie: orientuje się ktoś czy mata do Aeon's End jest jeszcze dostępna?
Jak patrzyłem jakoś w połowie grudnia to były na stronie sklepu portalu dostępne. Myślę że raczej spokojnie jeszcze nie wyszły. Swoją drogą ja zakupiłem i bardzo podoba mi się wykonanie
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Ok, dzięki za odpowiedź i rekomendację.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Jiloo »

Pytanie do osób które wspierały Legacy? Czym ma być paczka „Kickstarter exclusive and extra items”? Nie przypominam sobie żadnego info o tej paczce na kampanii (jeśli było, to przegapiłem).

Pytam, bo zawartość jest dla mnie zaskakująca. Są tam dwa Nemesis (Rageborn z podstawki i Prince of Glutons z War Eternal), dividery na karty Nemesis (też raczej z wcześniejszych gier) i zestaw kart (nie rozpakowywałem) z adnotacją, że nie są kompatybilne z AE: Legacy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
poket
Posty: 344
Rejestracja: 15 wrz 2011, 17:19
Has thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: poket »

Jest to dodatkowa zawartość jak np. poprawione maty Nemesis oraz karty promo czy karty Turn Order pozwalające grać bohaterom z Legacy z innymi bohaterami z innych odsłon AE.
Wyjaśnione dokładnie tutaj: https://boardgamegeek.com/thread/211499 ... items-pack
ODPOWIEDZ