Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Ale oprócz marketu, wszystkie karty w talii nemezis też nie są tasowane tylko kładzie się je tak jak są ułożone i wydaje mi się, że ktoś celowo to tak ułożył. U nas cała gra wyglądała dość łatwo poza samą końcówką, gdzie musieliśmy przyśpieszyć tempo, żeby miasto nam nie padło.

Ogólnie już jestem ciekawy kolejnej rozgrywki z kolejnym nemezis. Polecacie kogoś szczególnego na drugie posiedzenie, czy nie ma różnicy?
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gambit »

polwac pisze: 09 lut 2019, 18:44 Ale oprócz marketu, wszystkie karty w talii nemezis też nie są tasowane tylko kładzie się je tak jak są ułożone i wydaje mi się, że ktoś celowo to tak ułożył. U nas cała gra wyglądała dość łatwo poza samą końcówką, gdzie musieliśmy przyśpieszyć tempo, żeby miasto nam nie padło.
Tak, dla pierwszej rozgrywki talia Nemesis jest ułożona w taki sposób, żeby z jednej strony nie skarcić graczy za szybko, a z drugiej dać poczucie zagrożenia. Na drugą nóżkę spróbujcie jeszcze raz Gniewka, ale tym razem z "normalnie" złożoną talią Nemesis, czyli odpowiednie fragmenty tej talii potasowane i ułożone w kolejności 1 - 2 - 3.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Myślę że granie z randomizerem jest o tyle ciekawsze że za każdym razem trzeba się dostosować do gry i obmyślić jakąś strategię - próba jak najlepszej optymalizacji rozgrywki pod kątem tego co jest na stole/kim gramy/przeciw komu gramy jest właśnie tym co przyciąga mnie do gry najbardziej. Żeby rynek były w miarę zbalansowany gram według pewnych wytycznych, tak aby pierwszy klejnot miał koszt równy 3 (dobieram karty randomizerów aż trafię na taki - tak samo robię z następnymi kartami, po każdym trafnym wyborze przetasowując wszystkie danego rodzaju), drugi równy/mniejszy od 5, trzeci równy/większy od 5. Artefakty: tutaj dobieram dwa o dowolnym koszcie. Zaklęcia: pierwsze dwa kosztujące równo/mniej od 5, kolejne dwa równo/więcej od 5. Dzięki temu nigdy nie zostanę zaskoczony samymi tanimi kartami lub samymi drogimi, przy pozostaniu pewnej dozy losowości i niepewności :)
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Deathhammer »

Ja również preferuję stosowanie randomizerów, ale do pewnego stopnia: jak trafią się same klejnoty za 5 czy 6 no to wymieniam :) ale ogólnie uważam, że gra w ten sposób jest ciekawsza, bo wymusza elastyczność i nie powoduje popadania w schematy. No chyba, że gra się na jakiegoś trudniejszego Nemesis i to w wariancie eksperckim - podejrzewam, że wtedy trzeba byłoby ustawiać już market, a przynajmniej częściowo.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Jeśli chodzi o randomizer to tutaj (https://www.actionphasegames.com/pages/aerandomizer) możesz ustawiać kryteria i nigdy nie trafisz na same drogie karty(chyba, że chcesz) :)

Ma ktoś może ten insert?
https://www.warbox.pl/pl/p/Insert-pasuj ... Polska/178

Zastanawiam się jak bardzo ułatwia, życie i ile dodatków pozwoli jeszcze w pudełku pomieścić.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Gra zamówiona ale stwierdziłem, że przyda się zakoszulkować tym bardziej, że to deck builder i sporo dodatków przed nami.

Może ktoś podpowiedzieć ile koszulek potrzebuję i w jakim rozmiarze? Nigdy się w to nie bawiłem.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: inzkulozik »

Jeśli nie wiesz jeszcze co to za "deck builder" to może się wstrzymaj z koszulkowaniem. Tutaj kart się nie tasuje :)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

No ok ale mimo wszystko trochę się tymi kartami obraca a zapowiada się, że jak siądzie to będzie grane wiele sesji.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Quba40 »

Wg. mnie warto zakoszulkować wyłącznie karty Nemezis oraz karty inicjatywy, pozostałe karty nie są w ogóle tasowane. Jedynie Maska Kłamstw może zmusić do tasowania talii, ale ze względu na jedno nemezis zupełnie nie ma takiej potrzeby. No chyba, że lubisz jeść i pić przy graniu, to wtedy warto ;)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: inzkulozik »

Ruszyła nowa kampania na KS https://www.kickstarter.com/projects/20 ... escription czy ktoś planuje ogarniać zamówienie grupowe?
Awatar użytkownika
Flerfarvet
Posty: 42
Rejestracja: 28 kwie 2017, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Flerfarvet »

Jeśli znalazłby się ktoś chętny do organizacji, to byłabym zainteresowana udziałem w takiej zbiórce. :D
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: pan_satyros »

Flerfarvet pisze: 12 lut 2019, 18:07 Jeśli znalazłby się ktoś chętny do organizacji, to byłabym zainteresowana udziałem w takiej zbiórce. :D
Ja będę organizował. Głównie Śląsk ale coś mogę wysłać. Zrobię temat za jakiś czas w odpowiednim dziale.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bary »

Czy wersja legacy działa na zasadzie pierwszego sezonu Pandemii tj. po przejściu mamy standardową grę, a karty to kalka zwykłego wydania? Czy może jednak jej karty zawierają unikalne zaklęcia/klejnoty/artefakty, które po przejściu trybu legacy mogą wzbogacić podstawową grę?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Bary pisze: 13 lut 2019, 09:23 Czy wersja legacy działa na zasadzie pierwszego sezonu Pandemii tj. po przejściu mamy standardową grę, a karty to kalka zwykłego wydania? Czy może jednak jej karty zawierają unikalne zaklęcia/klejnoty/artefakty, które po przejściu trybu legacy mogą wzbogacić podstawową grę?
Nie do końca działa to tak, jak w Pandemii. Po przejściu Legacy możesz (nie posiadając innych podstawek AE) grać, używając magów, których stworzyłeś w trakcie kampanii legacy (z drobnymi ograniczeniami), walcząc z niektórymi nemezis z kampanii, używając kombinacji kart rynku, które pojawiły się w trakcie kampanii (karty z wczesnych misji są słabsze, z ostatnich silniejsze, więc twórcy zalecają korzystanie tylko z tych pośrednich). Jest tam całkiem sporo regrywalności, ale uważam, że dużo przyjemniej łączyć wszystko ze wszystkim, czyli mieszać magów, nemezis i karty rynku z całego dostępnego kontentu.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: koczkodan »

inzkulozik pisze: 12 lut 2019, 17:36 Ruszyła nowa kampania na KS https://www.kickstarter.com/projects/20 ... escription czy ktoś planuje ogarniać zamówienie grupowe?
przypadkiem wersji pl tam nie przewiduja? ;)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: inzkulozik »

Nie masz co liczyć w tym przypadku na wersję PL na KS, i nawet nie chodzi o to, że Portal się już tym zajął. Statystyki projektów z serii AE nie pozostawiają złudzeń. Raz że oni nie zbierają milionów dolarów, a dwa że jak popatrzymy w podsumowania projektów to wspierających z Polski nie widać nawet na szarym końcu
https://www.kickstarter.com/projects/20 ... /community
https://www.kickstarter.com/projects/20 ... /community
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: koczkodan »

dzieki za info!
nie ma nas nawet na szarym koncu ale wezmy pod uwage ze nie bylo wersji pl.
portal zajal sie wydawaniem gry ale czy to oznacza ze wyda wszystko? pozostaje miec nadzieje ze dodatki sprzedadza sie rownie dobrze co podstawka i beda kolejne.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Laminował ktoś te "pocztówkowe" karty magów i nemezis? To chyba najsłabszy punkt tego wydania. Farba schodzi z krawędzi błyskawicznie. Myślę czy tego właśnie nie zabezpieczyć.

Co do samej gry. Jestem po pierwszej partii i dla mnie to jest genialne. Nie mam jakiegoś porównania dlatego, że to mój pierwszy coop ale ten tytuł naprawdę pozytywnie zaskoczył.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 211
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 35 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: doczek »

Ja robiłem próbę na tych błędnych kartach i nie wyszło dobrze bo one nie są gładkie. W niektórych miejscach widać bąble. Spróbuj bo możliwe, że ma badziewna folie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: japanczyk »

koczkodan pisze: 14 lut 2019, 18:13 dzieki za info!
nie ma nas nawet na szarym koncu ale wezmy pod uwage ze nie bylo wersji pl.
portal zajal sie wydawaniem gry ale czy to oznacza ze wyda wszystko? pozostaje miec nadzieje ze dodatki sprzedadza sie rownie dobrze co podstawka i beda kolejne.
Na razie Ignacy mówił, że wydadzą dwa kolejne dodatki i niech ludzie kupują ;-)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

doczek pisze: 15 lut 2019, 15:06 Ja robiłem próbę na tych błędnych kartach i nie wyszło dobrze bo one nie są gładkie. W niektórych miejscach widać bąble. Spróbuj bo możliwe, że ma badziewna folie.
Na to nie wpadłem, przetestuję jak piszesz na błędnych kartach. Dzięki za radę.

Myślę jeszcze jak inaczej szłoby to zabezpieczyć jeśli laminarka zawiedzie.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: KurikDeVolay »

Ktoś w innym wątku opisał, że kupuje większe, sztywniejsze koszulki i przycina je na wymiar trymerem. Muszę spróbować tego.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Zastanawiam się czy można by te białe ubytki podmalować i zabezpieczyć później bezbarwnym lakierem :?:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Ja póki co wezmę błędną kartę zamaluję białe brzegi czarnym markerem (nie będą się tak rzucać w oczy) i spróbuję to laminować. Napiszę w poniedziałek co z tego wyszło.
Zastanawiam się czy można by te białe ubytki podmalować i zabezpieczyć później bezbarwnym lakierem :?:
Lakier nie brzmi głupio.
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Pierrnik »

Ja osobiście używam koszulek do pocztówek (R12 bodajże 120 x 160 mm). Koszulki są ciut za duże, ale zawsze to lepsze niż białe krawędzie.
ODPOWIEDZ