Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wallus86
Posty: 7
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:12

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: wallus86 »

Aeons end mam od stycznia i 10 gier za mną na dwie osoby :) Co do Księcia Pożeraczy to na 1/3 podejścia udane :P Ustawienie losowi magowie i losowy market. Jak się dopiero wczoraj dowiedziałem zupełnie przypadkiem przeglądając stronę Wydawnictwa Portal że nie uwzględniłem erraty w przygotowaniu tego Nemezis więc graliśmy prawie że w wariancie trudniejszym :) Ale jak dla mnie ta gra jest świetna, to absolutny top i nie przejmuję się jak inni detalami że wykonanie, że tłumaczenie, że błędy. Mam z tej gry absolutną radochę i dodatki PL w przedsprzedaży zamówiłem, nie strzelam fochem na lewo i prawo tylko wspieram polską wersję bo wolę płacić w złotówkach niż w euro czy $ :) Gry są od grania a nie kolekcjonowania żeby kupić kolejną półeczkę w ikei :P
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: vikingowa »

Dokładnie tak! Mniej fochów a więcej luzu i zabawy😉
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Retro »

wallus86 pisze: 25 lut 2019, 08:17 Gry są od grania a nie kolekcjonowania żeby kupić kolejną półeczkę w ikei :P
a znaczki są do listów, a monety do płacenia... itd
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: marcin8509 »

Panie i Panowie, czym właściwie różni się pierwsza edycja od drugiej edycji ? Chodzi mi o podstawkę :)
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1275
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 358 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Dzieki za link zamowie sobie do wersji ang :)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mmag »

Na pierwszy kontakt z serią AE lepiej wybrać pierwszą wydaną podstawkę czy może jednak wersję Legacy?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Largo »

Zagrałem pierwszą partię z rynkiem w ustawieniu 'ognia' z instrukcji i dwoma losowymi magami przeciwko Gnieworodnemu i odwołuję to co napisałem w wątku o zasadach :-P ta gra nie jest łatwa i klepie cztery litery, aż miło :-) pozostaje mieć nadzieję, że dalej będzie lepiej :-)
Dla niezdecydowanych gorąco polecam zwłaszcza w cenie circa 90 zł. Mimo, że nie lubię deckbuildingu gra stała się jedną z moich ulubionych już po dwóch partiach :-)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

mmag pisze: 26 lut 2019, 11:48 Na pierwszy kontakt z serią AE lepiej wybrać pierwszą wydaną podstawkę czy może jednak wersję Legacy?
Ja zacząłem właśnie od Legacy i nie żałuję - świetne wprowadzenie dla nowych graczy, bo stopniowo odsłania pewne aspekty mechaniki dając czas na zaznajomienie się z nimi. Poza tym zawsze dochodzi ten dreszczyk emocji typu "co będzie dalej?". Sama kampania też często zaskakuje. Także polecam.
Przy czym razem z Legacy wziąłem od razu War Eternal bo coś czułem że po skończeniu tej pierwszej będę miał wkrętkę na więcej kart i nemesis... :wink:
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

mmag pisze: 26 lut 2019, 11:48 Na pierwszy kontakt z serią AE lepiej wybrać pierwszą wydaną podstawkę czy może jednak wersję Legacy?
W ostatniej sesji ask-me-anything na reddit twórca gry zalecił rozpoczynanie przygody z Aeon's End od wersji legacy (link tutaj. Pierwsze misje legacy mają mniejszy poziom złożoności niż rozgrywki w podstawce
Spoiler:
Na pewno jest to jakiś pomysł i myślę, że ktoś zaczynający od legacy na pewno będzie fajnie wprowadzany w tę grę. Jednocześnie uważam, że rozgrywka w AE nie jest na tyle złożona, żeby konieczne było rozpoczynanie jej od "zubożonej" wersji. Trzeba pamiętać, że decyzje podejmowane w grze legacy będą rzutować na całą kampanię, więc ja czułem się komfortowo, sięgając do legacy po większej liczbie rozgrywek we wcześniejsze części. Absolutnie nie jest to konieczne, ale pomaga w dokonywaniu pewnych wyborów w trakcie kampanii.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Nie wiem czy obserwujecie Kickstartera Aeon's End New Age, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się jaki sens jest w chowaniu minikampanii tej gry w zamkniętych kopertach, skoro ich zawartość została już jakiś czas temu ujawniona w filmach lub na zdjęciach? Nie jest to co prawda tytuł typu legacy ale mimo wszystko denerwuje mnie że tak naprawdę o grze będę wiedział wszystko jeszcze przed jej premierą.
Tylko nie piszcie proszę że przecież mogę nie czytać newsów i nie oglądać nowych zdjęć, tudzież odłączyć dostęp do internetu. Wiadomo że jak chcę kupić grę to śledzę przebieg kampanii - z tym że nie musi to od razu oznaczać że chcę znać absolutnie wszystkich magów, nemezis i karty jakie tylko się w grze pojawią.
_leigam_
Posty: 942
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: _leigam_ »

To mówicie że legacy jest łatwiejsze od normalnego wydania? Hmm, to mi się nie podoba...
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: mmag »

Dzięki za pomoc w wyborze pierwszego pudełka AE - zamówienie na wersję Legacy poszło. Mam nadzieję, że gra podejdzie i zapracuje na miejsce na półce, obok Legendary Aliena;) Czasu jest akurat w sam raz aby ograć to przed pledge managerem obecnej kampanii na ks...
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

_leigam_ pisze: 26 lut 2019, 22:31 To mówicie że legacy jest łatwiejsze od normalnego wydania? Hmm, to mi się nie podoba...
Nie powiedzieliśmy, że jest łatwiejsze - początek kampanii jest mniej złożony, niektóre zasady są wprowadzane w kolejnych rozdziałach. Działa to podobnie jak w kolejnych miesiącach Pandemii Legacy - pojawiają się nowe mechanizmy, których nie ma w podstawkach AE i War Eternal. Kampania nie jest łatwa. W mojej grupie wygraliśmy wszystkie starcia, ale często dosłownie o włos, a mieliśmy już spore doświadczenie z AE/WE. Dla nowicjuszy na pewno będzie sporym wyzwaniem zwłaszcza w kwestii wyboru zdolności dla magów i kart do rynku - nie ma tak naprawdę złych wyborów, ale są mniej i bardziej optymalne.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: inzkulozik »

aeiou871 pisze: 26 lut 2019, 23:09 Dla nowicjuszy na pewno będzie sporym wyzwaniem zwłaszcza w kwestii wyboru zdolności dla magów i kart do rynku - nie ma tak naprawdę złych wyborów, ale są mniej i bardziej optymalne.
No właśnie nie do końca... (reszta w spoilerze, nie zdradzam żadnych szczegółów nt konkretnych scenariuszy, itp.)
Spoiler:
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Nie zgodze sie, nie ma zlych wyborow bo nie ma zlych kart. A te slabsze poczatkowe szybko zastepuje sie mocniejszymi. Nawet jesli ktorys rozdzial okaze sie za trudny, to po przegranej mozna zoptymalizowac rynek i sprobowac ponownie. Optymalizacja jest o tyle latwiejsza ze gracze wiedza juz z czym walcza i moga bardziej swiadomie dobrac karty.
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Migello84 »

Czy ktoś z was ma accessory pack do Aeon End ? Tak myślę nad tuningiem tej gry i złożeniem samemu takiego zestawu :) Na Mepel widziałem podobne kryształki. Niebieskie kryształki (jako power), żółte(charge), czarne (tokeny dla nemesisa) + kilka czerwonych kostek k12 + może jedna k20, gorzej tylko z przekładkami do kart. Może za jakiś czas bedą takie przekładki do kupienia w sklepie Portalu.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Migello84 pisze: 27 lut 2019, 18:44 Czy ktoś z was ma accessory pack do Aeon End ? Tak myślę nad tuningiem tej gry i złożeniem samemu takiego zestawu :) Na Mepel widziałem podobne kryształki. Niebieskie kryształki (jako power), żółte(charge), czarne (tokeny dla nemesisa) + kilka czerwonych kostek k12 + może jedna k20, gorzej tylko z przekładkami do kart. Może za jakiś czas bedą takie przekładki do kupienia w sklepie Portalu.
Z kryształków korzystać nie zamierzam ale kości K12 sprawdzają się świetnie, możesz brać w ciemno. Polecam Rebela czerwone kryształowe, choć w tej chwili niedostępne. Sam kupiłem 6 sztuk, ale i tak często brakuje dla popleczników więc najlepiej od razu wziąć około 10 sztuk.
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: DEyON »

bartekb8 pisze: 27 lut 2019, 19:01
Migello84 pisze: 27 lut 2019, 18:44 Czy ktoś z was ma accessory pack do Aeon End ? Tak myślę nad tuningiem tej gry i złożeniem samemu takiego zestawu :) Na Mepel widziałem podobne kryształki. Niebieskie kryształki (jako power), żółte(charge), czarne (tokeny dla nemesisa) + kilka czerwonych kostek k12 + może jedna k20, gorzej tylko z przekładkami do kart. Może za jakiś czas bedą takie przekładki do kupienia w sklepie Portalu.
Z kryształków korzystać nie zamierzam ale kości K12 sprawdzają się świetnie, możesz brać w ciemno. Polecam Rebela czerwone kryształowe, choć w tej chwili niedostępne. Sam kupiłem 6 sztuk, ale i tak często brakuje dla popleczników więc najlepiej od razu wziąć około 10 sztuk.
Lepiej K10 czy K12? w KS były dołączone K10tki, potwory nie mają chyba więcej niż 10 życia?
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

DEyON pisze: 27 lut 2019, 19:42 Lepiej K10 czy K12? w KS były dołączone K10tki, potwory nie mają chyba więcej niż 10 życia?
Mają. I lepiej się na to przygotować właśnie z kośćmi K12 :wink:
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Jeśli chodzi o tuning to aktualnie skończyłem na zakupie koszulek na karty postaci/nemezis, małych pudełeczek na tokeny i kilku deckboxów na karty (znacznie przyspieszają rozkładanie/składanie gry). Myślę, że deckboxy spokojnie będą służyć do wyjścia War Eternal, wtedy ilość pudełek byłaby na tyle duża, że lepiej wykorzystać insert z przekładkami.

Kosteczki wrzuciłem na listę zakupową, drobny zakup a spora wygoda.
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Migello84 »

Scamander pisze: 27 lut 2019, 21:35 Jeśli chodzi o tuning to aktualnie skończyłem na zakupie koszulek na karty postaci/nemezis
Czy do tych kart zakupiłeś te koszulki na pocztówki ?
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Migello84 pisze: 27 lut 2019, 21:50
Scamander pisze: 27 lut 2019, 21:35 Jeśli chodzi o tuning to aktualnie skończyłem na zakupie koszulek na karty postaci/nemezis
Czy do tych kart zakupiłeś te koszulki na pocztówki ?
Tak.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Bary »

Marrr84 pisze: 21 lut 2019, 10:54
Bary pisze: 21 lut 2019, 07:30 O dalszy rozwój serii w Polsce można być spokojnym. :)
to pewne info, z pewnego źródła?
Tak, jak najbardziej pewne, oficjalne źródło.

Btw. Ma ktoś z Was może projekt zakładek do polskiej wersji Aeon's? Przydałoby się coś takiego do ogarnięcia kart w pudełku.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: imrowai »

Witam wszystkich - mam pytanie prośbę - czy wiecie gdzie można by nabyć matę do AE? Nigdzie nie mogę namierzyć :\
ODPOWIEDZ