Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ko2a »

*pamiętaj. Grę biorę raczej dla siebie solo.
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Uwaga ogólna bo kiedys jakas dziewczyna na fejsie pytala czy mozna pokonac Nemesis zanim sie zabije stworki.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Ardel12 »

Trzech nemesis za mną, został mi tylko ziomek z Maską. Na razie cztery partie. Jedna przegrana. Nie wiem czy mamy farta w doborze magów i kart do kupna, czy po prostu jesteśmy tacy dobrzy, ale gra idzie nam jak bułka z masełkiem. Karty z rynku losujemy w układzie 3/2/4.

Na razie gra się nam bardzo spodobała. Jest intuicyjna, nie mieliśmy wielu problemów z zasadami i w sumie już czekamy na dodatki.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Blue »

W ilu gracie?
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Melafir »

My z żoną mieliśmy podobnie, wszyscy padli za pierwszym razem poza pozeraczem, którego udało się pokonać przy 5 próbie (market wybieralismy, magów losowalismy). Teraz pora na trudniejszy wariant.

Poziom trudności w głównej mierze zależy od marketu. Zauważyłem że jak jest jakiekolwiek leczenie, to gra się dużo mniej stresujaco. Ponoć autor gry zachęca do atakowania a nie do bunkrowania się.

Też czekam na dodatki, ale to jeszcze około 3tyg.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Blue pisze: 24 mar 2019, 09:07W ilu gracie?
Na dwie osoby to chodzi najprzyjemniej. Przy trzech graczach rośnie downtime i trzeba się trochę specjalizować (nie da się zrobić wszystkiego jak w grze na dwie osoby, nie będziemy mieć równie dużo tur na rozbudowę ekonomii, usunięcie śmieci z talii i otwarcie bram). Na cztery osoby nawet nie grałem i nie wiem czy w ogóle chcę, są osoby które twierdzą, że jest ok.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1271
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 357 times
Been thanked: 210 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Pierwsza, testowa rozgrywka za nami: 4 magów, gnieworodny, odrobinę źle rozpatrzony jeden przeciwnik, ale jakimś cudem daliśmy radę zbiliśmy potwora do 0, mając 3 życia na mieście i tylko los sprawił, że kumpel z ognistym biczem był przed ostatnią kartą nemesis, inaczej poleglibyśmy na ruinach miasta.
Niesamowite jak jeden z moich współgraczy wczuł się w rozgrywke opisując swoje i nie swoje zaklęcia jakby brał udział w ostatecznej bitwie w anime. Każdy zadany oraz otrzymywany dmg był przez niego opisywany kolejnymi wziami, bzdziami, fuchami i puchami.

Natomiast już przy pakowaniu kart do pudełka zrozumiałem, że bez insertu, albo przynajmniej wkładek fiszkowych się nie obejdzie.
Wosho
Posty: 1438
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Potwierdzam najprzyjemniej sie gra w dwie osoby, w wiecej robi sie troche inna gra.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Ardel12 »

Blue pisze: 24 mar 2019, 09:07W ilu gracie?
Dwie osoby. Na 4 ciągnie się, a jak jeszcze będzie się pierwszy a potem ostatnim w kolejnej rundzie to można zaparzyć herbatę.
Awatar użytkownika
Fingus
Posty: 84
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:03
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Fingus »

Pierwsze dwie rozgrywki (na cztery osoby, przeciw Gnieworodnemu przy standardowym ustawieniu sklepu) przegraliśmy sromotnie. :( Widać za dużo złych nawyków z innych deckbuilderów - nie wiedzieliśmy kiedy przestać budować talię a przełączyć się na bicie we wroga. Potem dwie udane partie na dwóch magów z losowym sklepem i coś się chyba odblokowało, bo później i we cztery osoby poszło w miarę gładko (choć nie lekko). Mam wrażenie że ten proponowany na początek sklepik jest kiepski. Grać zamierzamy we czwórkę, bo nie chcemy nikogo wykluczać, a nie wydaje mi się, aby gra się ciągnęła - zazwyczaj akcje są proste a decyzje szybkie. To nie Mage Knight, gdzie w oczekiwaniu na turę można obejrzeć odcinek BoJacka. Na razie Gnieworodny i Królowa Roju za nami, dwie kolejne nemezis czekają (a dodatki już zamówione :D).
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Abiger »

Mam pytanie dotyczące re grywalności Aon's End Legacy. Czy po rozegraniu kampanii da się ją przejść ponownie - w sensie przywrócić do stanu wyjściowego elementy gry (naklejki i i ew. inne modyfikacje), czy jest to raczej jednorazowa przygoda (a potem już tylko normalne rozgrywki)?
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 307 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Abiger pisze: 26 mar 2019, 08:31 Mam pytanie dotyczące re grywalności Aon's End Legacy. Czy po rozegraniu kampanii da się ją przejść ponownie - w sensie przywrócić do stanu wyjściowego elementy gry (naklejki i i ew. inne modyfikacje), czy jest to raczej jednorazowa przygoda (a potem już tylko normalne rozgrywki)?
Raczej ciezko byloby ja calkiem przywrocic do stanu wyjsciowego. Od biedy mozna rozegrac druga kampanie postaciami, ktorych nie wykorzystalo sie przy pierwszej (np. zagrac druga kampanie dwiema postaciami, ktore nie byly wykorzystane w pierwszej kampanii dwuoosobowej), ale trzeba liczyc sie z ograniczeniami mozliwosci wyboru i problemami z kartami
Spoiler:
.

Dostepne sa natomiast Reset Packi, ktore posiadaja wszystkie elementy niezbedne, zeby zresetowac kampanie (poza bodajze naklejkami do instrukcji).
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Abiger »

Dzięki. Zerknąłem i cena tych reset packów sroga :)
To jeszcze dwa pytania:
1. cała kampania to "tylko" 7 rozgrywek (tyle jest chyba tych kopert z chapterami)?
2. czy da się/jest sens grania w niestałym składzie (w sensie jest stałych dwóch graczy a na pojedyncze rozgrywki ktoś doskakuje)?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5224
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 521 times
Been thanked: 1814 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Gambit »

Abiger pisze: 26 mar 2019, 08:44 Dzięki. Zerknąłem i cena tych reset packów sroga :)
To jeszcze dwa pytania:
1. cała kampania to "tylko" 7 rozgrywek (tyle jest chyba tych kopert z chapterami)?
2. czy da się/jest sens grania w niestałym składzie (w sensie jest stałych dwóch graczy a na pojedyncze rozgrywki ktoś doskakuje)?
1. Scenariuszowe gry Legacy zwykle dopuszczają powtórzenie scenariusza po przegranej, ale tylko raz.
2. Moim zdaniem nie ma sensu z uwagi na to, jak rozwijają się postacie i sama gra.
aeiou871
Posty: 976
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 307 times
Been thanked: 430 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Abiger pisze: 26 mar 2019, 08:44 Dzięki. Zerknąłem i cena tych reset packów sroga :)
To jeszcze dwa pytania:
1. cała kampania to "tylko" 7 rozgrywek (tyle jest chyba tych kopert z chapterami)?
2. czy da się/jest sens grania w niestałym składzie (w sensie jest stałych dwóch graczy a na pojedyncze rozgrywki ktoś doskakuje)?
Ad. 1. hmm... bedzie ich 7, zakladajac, ze wszystkie wygracie, ale mysle, ze bezpiecznie moge stwierdzic, ze najprawdopodobniej zagracie przynajmniej 8 rozgrywek.
Ad. 2. Raczej nie da sie prowadzic kampanii tak, zeby zmieniac w jej trakcie liczbe graczy. Mozna by to jakos homerule'owac, ale raczej nie polecam.
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Abiger »

Dzięki Panowie, mega szybkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: inzkulozik »

Właściwie to jest tylko kwestia naklejek, sam się szybko zorientujesz o co chodzi i jak temu zaradzić jak zaczniesz grać... :) także przy grze dwoma Magami spokojnie idzie zagrać jeszcze raz.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kremitto123 »

Tylko czy jest sens przechodzic dwa razy to samo?
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: inzkulozik »

kremitto123 pisze: 26 mar 2019, 11:02 Tylko czy jest sens przechodzic dwa razy to samo?
Zależy jak bardzo ekonomicznie podejdziesz do nienaklejania-naklejek... można to fajnie zrobić tak, że druga gra wręcz będzie musiała być inna, bo na pewno będą inni magowie pod każdym względem
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Melafir »

Czy ktoś się może orientuje czy dodatki pl planowane na 11.IV będą planowo? Czy jest jakieś opóźnienie?
Awatar użytkownika
birdm
Posty: 155
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: birdm »

Wczoraj gra do nas przyjechała. Ochoczo usiedliśmy do 1 starcia wg sugestie gry. Gnieworodny nas rozjechał jak masło. Niemniej źle rozpatrywaliśmy natarcie przez 3 rundy. Ale mam pytanie co do zasad - na różnych filmach w sieci różnie to wygląda. Czy ze zdolności postaci mogę korzystać dopiero jak mam wszystkie ładunki naładowane czy jazdy ładunek umożliwia wykorzystanie zdolności? Po 2 kiedy mogę wykorzystać zdolności, w każdym momencie czy tylko w swojej turze?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Lothrain »

birdm pisze: 28 mar 2019, 07:56 Czy ze zdolności postaci mogę korzystać dopiero jak mam wszystkie ładunki naładowane czy jazdy ładunek umożliwia wykorzystanie zdolności? Po 2 kiedy mogę wykorzystać zdolności, w każdym momencie czy tylko w swojej turze?
Wszystko musi być naładowane i korzystasz tylko w swojej turze. Life is brutal.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 316 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: autopaga »

Nie tylko w swojej turze przy każdej postaci jest napisane kiedy dokładnie można odpalić.
kremitto123
Posty: 98
Rejestracja: 09 maja 2018, 13:05
Has thanked: 40 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: kremitto123 »

birdm pisze: 28 mar 2019, 07:56 Ale mam pytanie co do zasad - na różnych filmach w sieci różnie to wygląda. Czy ze zdolności postaci mogę korzystać dopiero jak mam wszystkie ładunki naładowane czy jazdy ładunek umożliwia wykorzystanie zdolności? Po 2 kiedy mogę wykorzystać zdolności, w każdym momencie czy tylko w swojej turze?
A ja mam pytanie: czy umiesz czytac?
Gry planszowe i karciane
Forum ogólne o grach planszowych i karcianych, w szczególności dyskusje o konkretnych tytułach.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Czy pojecie ironii/sarkazmu ktos usunal ze slownika?
Wyjecie kija z czterech liter mile widziane.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

birdm pisze: 28 mar 2019, 07:56 Wczoraj gra do nas przyjechała. Ochoczo usiedliśmy do 1 starcia wg sugestie gry. Gnieworodny nas rozjechał jak masło. Niemniej źle rozpatrywaliśmy natarcie przez 3 rundy. Ale mam pytanie co do zasad - na różnych filmach w sieci różnie to wygląda. Czy ze zdolności postaci mogę korzystać dopiero jak mam wszystkie ładunki naładowane czy jazdy ładunek umożliwia wykorzystanie zdolności? Po 2 kiedy mogę wykorzystać zdolności, w każdym momencie czy tylko w swojej turze?
Ciężko mi uwierzyć, że graliście zgodnie z zasadami i gra was rozjechała.
Przecież ten pierwszy układ przygotowany do pierwszej rozgrywki mam wrażenie, że jest tak zrobiony, żeby nie było problemu wygrać.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ