Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Wosho »

Jesli jestes swiezakiem i nie masz duzo doswiadczenia z podobnymi grami to gra moze byc ciezka na poczatek.
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Melafir »

Nie zapominajmy że dużo zależy od ciągnięcia karty tur. 4x pod rząd nemesis to pewna aktywacja w najgorszym wypadku 2 kart mocy. W teorii z gnieworodnym przy tasowaniu kart natarcia wybieramy ciągle obrażenia dla gracza i gra trwa bardzo krótko.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Portal Games »

BTW oficjalnie zapowiadamy wydanie War Eternal po Polsku ;)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: polwac »

Portal Games pisze: 29 mar 2019, 15:30 BTW oficjalnie zapowiadamy wydanie War Eternal po Polsku ;)
Obrazek
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Portal Games pisze: 29 mar 2019, 15:30 BTW oficjalnie zapowiadamy wydanie War Eternal po Polsku ;)
Tylko błagam poprawcie jakość planszetek graczy/nemezis (jakaś cieńka tekturka albo coś innego, byle zwiększyć trwałość).

Czekamy z niecierpliwością :) dodatki tym razem od razu z podstawką czy rozłożone w czasie?
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: DEyON »

Portal Games pisze: 29 mar 2019, 15:30 BTW oficjalnie zapowiadamy wydanie War Eternal po Polsku ;)
W tym roku? :)
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Melafir »

Super wiadomość. Dopisuje się do obydwoch pytań. Czy war eternal z dodatkami? Oraz kiedy premiera?
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Dziś zagrałem true solo 3 razy:
1-Sparrow (15HP) 3/2 karty kolejności vs pewien nemesis z Legacy (nie chcę spoilerować)
2-Sparrow (12HP) 4/2 kk vs Blight Lord
3-Mazahaedron (15HP) 4/2kk vs Wraithmonger
...nie udało się ani razu, pomimo że 2 z 3 gier szły mi dobrze. Niestety 2 z tych
3 nemesis przystosowanych jest raczej pod grę z przynajmniej 2 magami co wyraźnie czuć podczas gry. Ich pokonanie w trybie true solo musi chyba graniczyć z cudem ale może się mylę. Eksperymentowałem też trochę z różną ilością kart kolejności i ilością punktów życia, teraz już wiem że nie muszę mieć wyrzutów sumienia zaczynając z 15HP i przydzielając sobie 4 karty kolejności :roll:
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Melafir »

bartekb8 pisze: 30 mar 2019, 15:46 Dziś zagrałem true solo 3 razy:
1-Sparrow (15HP) 3/2 karty kolejności vs pewien nemesis z Legacy (nie chcę spoilerować)
2-Sparrow (12HP) 4/2 kk vs Blight Lord
3-Mazahaedron (15HP) 4/2kk vs Wraithmonger
...nie udało się ani razu, pomimo że 2 z 3 gier szły mi dobrze. Niestety 2 z tych
3 nemesis przystosowanych jest raczej pod grę z przynajmniej 2 magami co wyraźnie czuć podczas gry. Ich pokonanie w trybie true solo musi chyba graniczyć z cudem ale może się mylę. Eksperymentowałem też trochę z różną ilością kart kolejności i ilością punktów życia, teraz już wiem że nie muszę mieć wyrzutów sumienia zaczynając z 15HP i przydzielając sobie 4 karty kolejności :roll:
Witam

Jak oceniasz dodatek legacy względem podstawki?
Nie chodzi mi o wątek fabularny, ale o faktyczną grę gdzie będę miał pudełko z wieloma nemesisami z zmieszana talię czarów etc.
sasquach
Posty: 1826
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: sasquach »

Nie grałem jeszcze z kartami z Legacy w normalnej grze, ale różowo nie jest. Większość kart będzie zbyt słaba, albo zbyt potężna na normalną rozgrywkę. Nemesis w większości będą działać - chyba tylko dwóch nie da się odpalić. Ale znów część może się zbyt prosta albo zbyt trudna okazać.

Chociaż kupowałem Legacy z myślą, że będę miał po rozegraniu kampanii pełnoprawny duży dodatek to jednak nie żałuję zakupu. Kampania jest tak fajna, że było warto.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

Ja też nie żałuję, zwłaszcza że dzięki kampanii udało mi się wciągnąć w serię żonę. No i to odkrywanie sekretów i otwieranie tajemniczych pudełek...Miód :)
@Melafir, Legacy jest bardzo dobrą grą która angażuje bardziej niż pojedyncze scenariusze z podstawek. W związku z tym łatwiej też w serię wciągnąć inne osoby. Jeśli chodzi o zawartość to po kampanii odrzucasz mnóstwo kart, choć część z nich zostanie zastąpiona wariantem pozakampanijnym co było dość miłym zabiegiem. Niestety tak jak pisze sasquach część kart będzie za słaba lub za mocna w normalnej grze, to samo tyczy się nemezis.
...Ale mimo tego że dużo kart odpada, to nadal pozostaje bardzo dużo ciekawych zaklęć, artefaktów i klejnotów które fajnie uzupełniają posiadane już karty - zwłaszcza jeśli dodatkowo mówimy o dodatku "Buried Secrets", który zawiera same karty.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: playerator »

bartekb8 pisze: 31 mar 2019, 14:07
(...) mimo tego że dużo kart odpada, to nadal pozostaje bardzo dużo ciekawych zaklęć, artefaktów i klejnotów które fajnie uzupełniają posiadane już karty - zwłaszcza jeśli dodatkowo mówimy o dodatku "Buried Secrets", który zawiera same karty.
Jest jakaś ściąga, czy po rozegraniu gry po prostu "się wie" które karty można dorzucić do podstawki?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bartekb8 »

playerator pisze: 31 mar 2019, 15:00 Jest jakaś ściąga, czy po rozegraniu gry po prostu "się wie" które karty można dorzucić do podstawki?
Tak, po niektórych kartach od razu to widać, ale chyba nie będzie spoilerem jeśli napiszę że w grze jest też oficjalna informacja odnośnie kart które są słabsze/mocniejsze lub na poziomie podstawek. Dla ułatwienia są odpowiednio ponumerowane, przy czym nie ma tu żadnych nakazów czy nakazów, a tylko sugestie.
Ja sam nie wszystkie sugerowane odrzuciłem (bo mogą być słabsze ale za to mają np. ciekawy efekt), ale z drugiej strony odrzuciłem kilka rodzajów kart niesugerowanych kierując się już własnymi odczuciami.

PS.Jeśli ktoś będzie się chciał powymieniać doświadczeniami to zawsze chętnie napiszę jakie karty rynku odrzuciłem lub zostawiłem :)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1282
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Królowa roku zjadła wczoraj naszych magów na śniadanie i to dwukrotnie!. To w jakim tępie płodzą się karaczany to jakiś koszmar! Gravehold pod naporem takiej armii bezimiennych było bez szans, nawet z Phaedraxą mogąca jakoś zapobiec nagłej śmierci.

Niedługo znów zamierzamy zmierzyć się z tą maszkarą, ale z innymi magami.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2019, 09:06 przez ShapooBah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Coen »

ShapooBah pisze: 01 kwie 2019, 08:47 Królowa roku zjadła wczoraj naszych magów na śniadanie. To w jakim tępie płodzą się karaczany to jakiś koszmar! Gravehold pod naporem takiej armii bezimiennych było bez szans, nawet z Phaedraxą mogąca jakoś zapobiec nagłej śmierci.

Niedługo znów zamierzamy zmierzyć się z tą maszkarą, ale z innymi magami.
Jest jakiś ranking, który Nemezis jest najtrudniejszy? :)
Wczoraj zagrałem partię 2-osobową przeciw Królowej roju i również szybciutko przegrałem.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: jrz8888 »

Co sądzicie o poziomie trudności tej gry?
Gra byłaby grana głównie na 2 osoby.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1282
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

jrz8888 pisze: 01 kwie 2019, 08:57 Co sądzicie o poziomie trudności tej gry?
Gra byłaby grana głównie na 2 osoby.
Poziom trudności gry zależy od wybranego Nemesis i wylosowanego marketu. Czasami jest łatwo, czasami nic nie pasuje, a czasami wydaje się łatwo, żeby w następnej turze okazać się, że jesteśmy w ciemnym lesie, a Gravehold trzyma się ostatkami sił.

Ogólnie na dwie osoby gra bardzo dobrze śmiga, dużo jest dyskusji nad stołem, co zrobić, jak to rozegrać, na co poświęcić swoje kryształy.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Najprzyjemniej gra się właśnie w dwie osoby. Gra jest też najłatwiejsza w dwójkę ale, że ma regulowany poziom trudności (dwa poziomy trudności dla każdego nemezis/+ mniej zdrowia na starcie/+ losowy rynek/+ losowi magowie) to idzie zawsze sobie go dokręcić pod umiejętności graczy i ich ilość.

Jeśli szukasz większego wyzwania to może warto poczekać na War Eternal podobno jest trudniejszy.

Obrazek
MManiekM
Posty: 197
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MManiekM »

Czy Aeon's End (druga edycja) jest kompatybilne z Aeon's End: War Eternal? (tak jak Zombicide: Czarna Plaga z Zombicide: Zielona Horda)

Mieć dwie ulubione gry w takim zestawie to marzenie <3
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Melafir »

Jeszcze dla niektórych czynnikiem decydującym o zakupie może być wersja językowa. W takim wypadku po polsku jest tylko zwykły aeons end i za 2tygodnie dodatki bezimienni i czeluscie.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

MManiekM pisze: 01 kwie 2019, 10:12 Czy Aeon's End (druga edycja) jest kompatybilne z Aeon's End: War Eternal? (tak jak Zombicide: Czarna Plaga z Zombicide: Zielona Horda)

Mieć dwie ulubione gry w takim zestawie to marzenie <3
Jak najbardziej, tak naprawdę wszystkie części Aeon's enda są ze sobą kompatybilne :) (z tym, że legacy dopiero po kampanii).
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

War Eternal podejrzewam, że jeszcze się pojawi w tym roku. Zobaczymy jak szybko Portal się z tym uwinie.
MManiekM
Posty: 197
Rejestracja: 15 lut 2019, 11:26
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MManiekM »

Freshus pisze: 01 kwie 2019, 10:21
MManiekM pisze: 01 kwie 2019, 10:12 Czy Aeon's End (druga edycja) jest kompatybilne z Aeon's End: War Eternal? (tak jak Zombicide: Czarna Plaga z Zombicide: Zielona Horda)

Mieć dwie ulubione gry w takim zestawie to marzenie <3
Jak najbardziej, tak naprawdę wszystkie części Aeon's enda są ze sobą kompatybilne :) (z tym, że legacy dopiero po kampanii).
Dzięki za informacje! Z ukochaną to my mamy dzień dziecka teraz!
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1282
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: ShapooBah »

Scamander pisze: 01 kwie 2019, 10:22 War Eternal podejrzewam, że jeszcze się pojawi w tym roku. Zobaczymy jak szybko Portal się z tym uwinie.
Raczej bym się nastawił na początek przyszłego. Wątpię, żeby Trzewik chciał wyzbyć się jeszcze w tym roku z kolejnego dużego tytułu.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Scamander »

Trzeba kuć żelazo póki gorące w tej branży nie ma na co czekać tym bardziej jak sprzedaż idzie :D
ODPOWIEDZ